Článek

Experiment potvrdil odvěkou pravdu

 
„Je to pravda odvěká, že šaty dělaj člověka”, text známé písně nyní potvrdil i sociální experiment provedený ve Švédsku. Stejný muž několikrát poprosil řidiče autobusu, zda by nemohl cestovat zdarma, protože si doma zapomněl peněženku. Pokaždé ale žádal v jiném oblečení, a jeho snaha tak závisle na tom pokaždé měla jiný výsledek.
09.07.2015 18:16 |

podobné články

Podobné články

(Ne)chutný experiment: Žena jedla šest dní jen psí žrádlo a zhubla!

 
Nechutný experiment? Ale kdeže! Šest dní se Američanka Anne Kadet neživila ničím jiným, než psími granulemi a konzervami. Zjistila totiž, že strava jejího psího miláčka je stejně kvalitní jako ta její, ale o dost levnější. Experiment pak přinesl zajímavé výsledky...
04.11.2014 21:00 |

podobné články

Unikátní experiment: Jak (ne)hoří dům

 
Oheň znamená obrovské nebezpečí. Je o to větší, pokud máte dům postavený z méně odolných materiálů. Že se nevyplatí šetřit na nepravém místě, potvrdil unikátní experiment hasičů.
22.06.2013 05:15 |

podobné články

Skifařka Knapková postupuje z prvního místa do finále!

 
Skifařka Miroslava Knapková vyhrála své semifinále na olympijské regatě v Eton Dorney a suverénně postoupila do sobotního finále. Ve své jízdě jasně porazila Australanku Crowovou i odvěkou rivalku Bělorusku Karstenovou.
02.08.2012 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Knapková (50 článků)

Jarní módní inspirace: Redaktorka na nákupech se stylistou!

 
Řešíte odvěkou otázku, co na sebe? Odpověď na ni hledala i naše redaktorka Alice, a tak vyrazila na nákupy se stylistou Stanem Steinerem. Jarním trendům, které pro nás vybral, přeje i počasí. Nevíme, co si vybrat dřív!
15.04.2013 16:00 |

podobné články

Optická iluze oživila papírový model tyrannosaura rexe

 
Optické iluze nás baví už jen proto, že je náš mozek dokáže dlouhou dobu jen velmi obtížně chápat. Šálí totiž jeden z našich stěžejních smyslů - zrak. Pojďme se nyní podívat na jednu velmi úsměvnou iluzi, která oživuje odvěkou záhadu obrazu Mony Lisy.
31.12.2013 12:25 |

podobné články

Za migraci nemůžou jen války, důvodem jsou i špatné hypotéky, tvrdí socioložka

 
Americká socioložka měst Saskia Sassenová ve čtvrtek na pražské konferenci reSITE mluvila o migraci do měst. Podle ní je způsobena nejen válečnými konflikty či odvěkou touhou člověka hledat si lepší místo pro život, ale i špatnými hypotékami, kvůli kterým lidé přicházejí o střechu nad hlavou.
16.06.2016 15:25 |

podobné články

Kateřina Hrachovcová-Herčíková: Další experiment s obličejem!

 
PRAHA – Po odbarvení vlasů na blond si prý herečka a moderátorka Kateřina HrachovcováHerčíková (34) dopřála další kosmetický experiment.
27.05.2009 02:15 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Hrachovcová (194 článků)

NEUVĚŘITELNÝ EXPERIMENT: Dobrodruh strávil 50 dní ve tmě a tichu

 
V Čeladné na Frýdecko-místecku dnes skončil experiment, který u nás nemá obdoby. Dlouhých 50 dnů tam v absolutní tmě a tichu strávil dobrodruh Andrew Urbiš.
24.02.2011 14:55 |

podobné články

Experiment po rusku. Děti vyhodily muzeum do povětří

 
Pět dětí a průvodkyni dnes zranil výbuch v moskevském muzeu Sfera. Policie zakrátko ujistila, že explozi nezpůsobily ani zločinecké živly, ani teroristé, ale nepovedený experiment se "studeným ohněm".
08.06.2011 14:25 |

podobné články

Karlovarský festival uvede globální experiment, snímek Život v jednom dni

 
Díky sociálním sítím už vzniklo množství projektů mapujících jeden den, týden či rok v životě jedince nebo i mezinárodní skupiny. Mnohem směleji se do podobného počinu pustil skotský režisér Kevin Macdonald a jako producent slavný Ridley Scott. Vznikl velkolepý experiment Život v jenom dni, který bude uveden na karlovarském filmovém festivalu.
10.06.2011 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Ridley Scott (82 článků) , Kevin Macdonald (5 článků)

Experiment eura je odsouzen k záhubě, píše Tomský

 
Metoda pokus a omyl se zřejmě dá aplikovat i na filozofii společné evropské měny. Podle politologa Alexandera Tomského právě čelíme té fázi omylu. Experiment eura je totiž podle něj nutně odsouzen k záhubě.
19.11.2011 13:55 |

podobné články

Experiment: Chováme se ve frontě jako tupé stádo?

 
Před vchodem do budovy vidíte frontu. Jak se zachováte? Přesně o tento experiment se pokusili ve videu. Výsledky jsou docela vtipné. Nejde však o vědecký výzkum, ale dobře promyšlenou reklamní kampaň na nové pivo.
14.03.2012 13:45 |

podobné články

Ženy nevidí svou krásu, prokázal sociální experiment značky Dove.

 
To, jak ženy samy sebe vnímají, je zcela odlišné od toho, jak je vidí ostatní. Více než polovina žen na celém světě se shoduje v tom, že když dojde na hodnocení jejich vlastní krásy, jsou samy sobě největším kritikem. Kosmetická značka Dove proto provedla sociální experiment, který ilustruje, jak se tento problém projevuje. V krátkém snímku Portréty skutečné krásy Dove zkoumá, jaký je rozdíl mezi vnímání krasy ženou a okolím.
06.05.2013 17:35 |

podobné články

Janeček (ODS): Experiment skončil. Co dál?

 
Definitivním pádem pražského primátora Bohuslava Svobody dnes skončil velký experiment, v jehož rámci byly do čel některých kandidátek ODS dosazovány nové – a tedy logicky nezkušené - tváře.
23.05.2013 15:00 |

podobné články

Sundali byste si kabát, abyste zahřáli cizího kluka na zastávce? Podívejte se, co zachytila skrytá kamera v Oslu!

 
Sociologický "experiment":http://www.extra.cz/tema/experiment v norském Oslu příjemně překvapil mnohé skeptiky mezilidských vztahů. Skrytá kamera natáčela reakce lidí, kteří stáli na zastávce vedle chlapce, který se třásl zimou.
21.02.2014 18:50 |

podobné články

Zahradník (ODS): Chce ministr Brabec převzít odpovědnost za experiment na Šumavě?

 
Chce ministr Brabec převzít odpovědnost za experiment na Šumavě? Podle informací z dnešních Lidových novin ano.
28.03.2014 15:20 |

podobné články

Zahradník (ODS): Chce ministr Brabec převzít odpovědnost za experiment na Šumavě?

 
Chce ministr Brabec převzít odpovědnost za experiment na Šumavě? Podle informací z dnešních Lidových novin ano. Ministerstvo životního prostředí, v jehož čele stojí, schválilo Plán péče o Národní park Šumava. Ten podle mých informací vychází z návrhů
31.03.2014 11:10 |

podobné články

Sociální experiment: Jsou pro vás bezdomovci neviditelní?

 
Experiment ukázal, že lidé bez střechy nad hlavou jsou pro kolemjdoucí tak běžnou záležitostí, že si ani nevšimnou, když místo nich na zemi leží jejich matka nebo manželka.
25.04.2014 17:45 |

podobné články

Sociální experiment: Jsou pro vás bezdomovci neviditelní?

 
Experiment ukázal, že lidé bez střechy nad hlavou jsou pro kolemjdoucí tak běžnou záležitostí, že si ani nevšimnou, když místo nich na zemi leží jejich matka nebo manželka.
25.04.2014 17:45 |

podobné články