Článek

Exministr Březina má problém? Úplatný soudce Havlín ho prý úmyslně zprostil obžaloby

 
Soudce Ondřej Havlín zprostil před čtyřmi lety politika ČSSD Karla Březinu obžaloby účelově. Týdeníku Respekt to řekl kladenský soudce Petr Sedlařík na základě odposlechů, které jsou součástí jiné kauzy, za niž Sedlařík poslal Havlína tento týden nepravomocně do vězení na 6,5 roku.
02.08.2015 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Havlín (16 článků)
Podobné články

Soudce Havlín mě účelově žaloby nezbavil, brání se exministr Březina

 
Vlivný člen pražské ČSSD Karel Březina se brání podezření, že ho soudce Ondřej Havlín před čtyřmi lety účelově zprostil obžaloby. Tvrzení označil za spekulace. „Nikdy jsem nikomu nenabídl peníze, ani jakýkoli post, ani jinou věc,“ odmítl důrazně.
03.08.2015 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Havlín (16 článků) , Karel Březina (35 článků)

Něco za něco, pražský zastupitel Březina má prý velký korupční problém

 
Soudce Ondřej Havlín zprostil před čtyřmi lety politika ČSSD Karla Březinu obžaloby účelově. Týdeníku Respekt to řekl kladenský soudce Petr Sedlařík na základě odposlechů, které jsou součástí jiné kauzy, za níž Sedlařík poslal Havlína tento týden nepravomocně do vězení na 6,5 roku. Podle odposlechů nynější poradce premiéra a zastupitel pražského magistrátu Březina tehdy slíbil Havlínovi místo v diplomacii. Březina se Respektu k věci nevyjádřil.
02.08.2015 21:01 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Havlín (16 článků)

Březina z ČSSD odmítl informace o účelovém zproštění obžaloby

 
Vlivný člen pražské ČSSD Karel Březina odmítá informace týdeníku Respekt, podle kterých soudce Ondřej Havlín před čtyřmi lety Březinu účelově zprostil obžaloby. Březina tvrzení označil za spekulace. "Nikdy jsem nikomu nenabídl peníze, ani jakýkoli post, ani jinou věc," napsal dnes ČTK v textové zprávě.
03.08.2015 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Havlín (16 článků) , Karel Březina (35 článků)

Je to ještě horší? Soudce Havlín toho prý napáchal více

 
Soudce Ondřej Havlín, který byl před pár dny nepravomocně odsouzen na šest a půl roku do vězení za korupci, má další problém. Podle dnešní MF Dnes na něj míří nové trestní oznámení. Předseda Obvodního soudu pro Prahu 2 Aleš Sabol je přesvědčen, že Havlín pomáhal i dalším obžalovaným.
10.08.2015 08:11 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Havlín (16 článků)

Úplatný soudce Ondřej Havlín: Zatčení mu překazilo liposukci!

 
Soudce Ondřej Havlín (57) je už několik dní za katrem – podle Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu totiž bral peníze za to, že zametal pod kobereček kauzy. A kromě nesvobody a potřísněné pověsti ho podle informací Blesku trápí ještě jedna věc: pivní mozol, který mu měl právě včera odpumpovat lékař.
26.02.2013 05:50 |

podobné články

Úplatný soudce Havlín je na svobodě: Bradáčová ho propustila na kauci!

 
Vrchní státní zástupkyně Bradáčová dnes přijala finanční záruku od soudce Ondřeje Havlína, který seděl ve vazbě kvůli podezření z korupce. Havlín je tak po složení kauce volný, musel navíc slíbit, že neuteče do zahraničí.
23.05.2013 17:20 |

podobné články

Úplatný soudce Havlín: Na videu manipuluje s obálkami

 
Soudce u soudu! Ondřej Havlín čelí obvinění z korupce, na policejním videu přitom manipuluje s obálkami. Korupční případ dozoruje vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová.
29.05.2015 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Havlín (16 článků)

Soudce Havlín prý chystal mstu lejnem. Přímo před dveře bytu jiné soudkyně

 
Takový záznam je i v historii české justice raritou. Dnes už bývalý soudce Obvodního soudu pro Prahu 2 Ondřej Havlín chystal fekální útok na jinou soudkyni. Plán byl jasný, on nebo jeho zástupce se měl „vydělat“ místopředsedkyni soudu Martině Kasíkové přímo před dveřmi bytu. S odkazem na oficiální záznam z nakonec zastaveného kárného řízení o tom informuje server Česká justice. Havlín byl v jiné věci – za nepřímé úplatkářství – pravomocně odsouzen k pěti letům a třem měsícům „natvrdo“.
17.05.2016 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Havlín (16 článků)

Soudce Havlín dostal za korupci 6,5 roku a pokutu 350 tisíc

 
Bývalý soudce Ondřej Havlín dostal od soudu trest 6,5 roku za korupci. Kromě toho musí zaplatit 350 tisíc korun. Havlín ovlivňoval některé případy trestných činů, ve kterých se většinou jednalo o ohrožení pod vlivem návykových látek. Za to si měl říct o úplatky. 
30.07.2015 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Havlín (16 článků)

Úplatný soudce Havlín dostal 6,5 roku. Manžel moderátorky Savarové mu platil party za 200 tisíc

 
Soud s úplatným soudcem Ondřejem Havlínem přinesl řadu nových detailů k jeho případu. Třeba to, že mu narozeninovou oslavu za 200 tisíc platil vlivný podnikatel a manžel moderátorky Anety Savarové Jan Harangozzo. Ve své řeči to zmínila státní zástupkyně Lenka Bradáčová. Dnes proces došel do samotného finále. Havlín dostal 6,5 roku a musí zaplatit 350 tisíc.
30.07.2015 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Aneta Savarová (101 článků)

Nejsem vyvrhel, ale uvažuji o fatálním konci. Soudce Havlín, kterého posílá za mříže Bradáčová, promluvil. Z jeho výpovědi mrazí

 
ROZHOVOR „Očekávám už jenom nenávistné reakce. V současné době se není čemu divit. Přesto bych se rád ke svému případu vyjádřil.“ Evidentně zlomený muž hluboce polkne a dívá se neidentifikovatelným směrem kamsi k obloze. Donedávna býval soudcem na pražských Vinohradech. Je mu čerstvě šedesát let a jmenuje se Ondřej Havlín. Soud v Kladně ho v létě odsoudil za korupci. Kvůli tomu, že měl být shovívavý vůči bohatým opilým řidičům a brát si za to desetitisícové úplatky. Podle soudu měl být Havlín hlavou justiční mafie, ve které figurovali i žalobci a advokáti, a soud ho poslal za katr na šest a půl roku.
30.09.2015 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Havlín (16 článků)

Ne, ne, ne. Březina odmítá, že by nabízel peníze či posty za zproštění své obžaloby

 
„Nikdy jsem nikomu nenabídl peníze, ani jakýkoli post, ani jinou věc,“ dementuje zprávu týdeníku Respekt vlivný člen pražské ČSSD, Karel Březina. Týdeník totiž přinesl informace, podle kterých měl soudce Ondřej Havlín před čtyřmi lety účelově zprostit Březinu obžaloby.
03.08.2015 12:56 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Havlín (16 článků) , Karel Březina (35 článků)

Blažek slíbil, že korupčník Havlín jako soudce skončil

 
Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) hodlá přezkoumat "podivnou" profesní kariéru soudce Ondřeje Havlína, který čelí obvinění z korupce a který kromě justice působil také v diplomacii. Ministr doufá v to, že se soudce sám vzdá své funkce. Uvedl to dnes v České televizi (ČT) v Otázkách Václava Moravce. Podle ČT Havlín využíval svých politických kontaktů, blízko prý měl například k Miroslavu Šloufovi. 
24.02.2013 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Blažek (550 článků)

Bývalý soudce Havlín se podruhé ukázal u soudu. Zbaví ho trestu za korupci?

 
Krajský soud v Praze začal ve středu projednávat odvolání v kauze bývalého soudce Ondřeje Havlína, který dostal za korupci 6,5 roku vězení. Bývalý soudce se k jednání dostavil, což se stalo teprve podruhé za dobu, co soud případ rozplétá. Havlín se proti rozsudku odvolal stejně jako šest dalších obžalovaných.
10.02.2016 13:00 |

podobné články

Soudce Havlín dostal za uplácení 5 let!

 
Za korupci a ovlivňování případů si soudce Ondřej Havlín odpyká ve vězení pět let a tři měsíce. Rozhodl o tom Krajský soud v Praze, který Havlínovi zmírnil původní trest 6,5 roku odnětí svobody. Pokud soudce nezaplatí peněžitý trest 350 000 korun, prodlouží se mu pobyt za mřížemi o deset měsíců. Rozsudek je pravomocný.
11.02.2016 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Havlín (16 článků)

Soudce Havlín si za korupci odpyká pět let a tři měsíce vězení

 
Za korupci a ovlivňování případů si soudce Ondřej Havlín odpyká ve vězení pět let a tři měsíce. Pravomocně o tom rozhodl Krajský soud v Praze, který Havlínovi zmírnil původní trest 6,5 roku odnětí svobody. Pokud soudce nezaplatí peněžitý trest 350.000 korun, prodlouží se mu pobyt za mřížemi o deset měsíců.
11.02.2016 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Havlín (16 článků)

Exministr Březina může prožít až pět let za mřížemi. Možná se dopustil podvodu

 
Exministr ČSSD v Zemanově vládě Karel Březina čelí obžalobě z podvodu. Údajně neoprávněně pobíral mzdu za působení v dozorčí radě pražského dopravního podniku, čím se obohatil o 290 tisíc korun. Březina však obvinění odmítá. Deník Právo v jeho kauze zmiňuje i jméno soudce Ondřeje Havlína obviněného z korupce.
01.03.2013 07:15 |

podobné články

Soud vyhověl Bradáčové. Soudce Havlín je ve vazbě

 
Soudce Ondřej Havlín půjde do vazby. Na návrh vrchní státní zástupkyně Lenky Bradáčové takto rozhodl soud. Stejně tak i státní zástupce František Fiala je obviněn v nejnovější justiční kauze.
23.02.2013 22:10 |

podobné články

Z korupce obviněný pražský soudce Havlín zůstává ve vazbě

 
Pražský soudce Ondřej Havlín, který čelí obvinění z korupce, zůstává ve vazbě, řekla pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová. O stížnosti v úterý v neveřejném jednání rozhodoval Krajský soud v Plzni, jeho mluvčí však neuvedla, zda soud stížnosti vyhověl, nebo ji zamítl. 
21.03.2013 16:40 |

podobné články