Článek

Exkluzivní průzkum: Věříme slibům politiků?

 
Ten scénář se opakuje v každém předvolebním čase, a tedy i teď: politici slibují modré z nebe, jen když jim dáme hlas. Shodují se i v tom, že obvykle neříkají, kde to chtějí vzít, či kdo to zaplatí. Jenže jak vyplývá z průzkumu Sanep mezi více než 14 tisíc respondenty, Češi jim slibotechnu už nebaští. Daleko důležitější je prý charisma politika.
22.06.2017 09:00 |

podobné články

Podobné články

Korupce nezmizí, slibům politiků o skoncování s korupcí nikdo nevěří

 
Korupci, která je v českých médiích nejčastěji zmiňována v souvislosti se státními zakázkami a naší politickou scénou, vnímá absolutní většina obyvatel jako závažný problém. Slibům politiků, kteří v předvolebních kampaních hovoří o skoncování s korupcí, nevěří téměř absolutní většina lidí. Vyplývá to z průzkumu společnosti SANEP.
16.03.2010 08:15 |

podobné články

Akné z čokolády a tloušťka z antikoncepce: Nesmysly, kterým věříme

 
Čokoláda způsobuje akné. Silně zakašlat pomůže proti infarktu. Čemu všemu ještě občas věříme? Připravili jsme pro vás 15 nejznámějších povídaček. Co je pravda a co mýtus?
02.09.2013 06:05 |

podobné články

5 nesmyslů, kterým věříme, protože nám byly vtloukány do hlavy

 
Věci, které neustále slýcháme, se nám dostávají do podvědomí a my jim pak bezmezně věříme. Existuje ovšem spousta vžitých nesmyslů, které si je dobré ujasnit.
27.02.2016 19:01 |

podobné články

Exkluzivní průzkum o aktech Bartošové: Iveto, svlékni se!

 
Poté, co Iveta Bartošová (44) přiznala, že by chtěla nafotit akty, Blesk požádal společnost SANEP o exkluzivní průzkum. Z něj vyplynulo, že nadpoloviční většina respondentů se na odhalené fotografie ráda podívá.
31.07.2010 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6672 článků)

Exkluzivní průzkum: Sobotka neměl podávat návrh na odvolání Babiše. A co Zeman?

 
Jak po týdnu vládní krize oznámkovali voliči jednotlivé aktéry politických bojů? Exkluzivní průzkum agentury Phoenix research přinesla televize Nova. A co si myslí o krocích premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD)?
06.05.2017 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9415 článků)

Volby v Ústeckém kraji vyhraje ČSSD, tvrdí průzkum pro ČRo

 
Říjnové volby v Ústeckém kraji by vyhrála ČSSD s 21,4 procenta hlasů. Tvrdí to průzkum, který pro Český rozhlas zpracovala agentura ppm factum. Druhá by skončila s 16,2 procenta hlasů KSČM, třetí ODS přisuzuje průzkum 15,1 procenta. Spolu s nimi by se do krajského zastupitelstva dostali i Severočeši.cz a TOP 09, naopak Paroubkově NS-LEV21 či středovému hnutí PRO kraj průzkum příliš hlasů nepřisoudil.
17.09.2012 19:15 |

podobné články

Průzkum: Miloš Zeman suverénně v čele. Drahoš ani Horáček mu nestačí

 
Časopis Týden uveřejnil ve svém pondělním vydání další průzkum. Nejde však o průzkum určený ke sněmovním volbám, nýbrž o průzkum prezidentský. Naznačuje, že favoritem nadcházející prezidentské volby je i nadále prezident Miloš Zeman. Současně ukazuje, že by Tomio Okamura porazil Václava Klause, kdyby oba pánové kandidovali.
09.10.2017 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8929 článků) , Tomio Okamura (1948 článků) , Miloš Zeman (19824 článků) , Václav Horáček (63 článků)

Roste obliba vládních politiků. To není vtip, to je průzkum

 
Místopředseda ČSSD Jiří Dienstbier opět vévodí žebříčku nejpopulárnějších politiků. Tvrdí to nejnovější průzkum Střediska empirických výzkumů (STEM). Přitom je zajímavé, že Dienstbier se drží na první příčce již od loňského září. Šéf sociálních demokratů Bohuslav Sobotka si pak druhou pozici vyměnil s Miroslavou Němcovou. Do první pětice se ale vrátil Karel Schwarzenberg.
18.01.2012 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3706 článků) , Bohuslav Sobotka (9415 článků) , Miroslava Němcová (1345 článků) , Jiří Dienstbier st. (754 článků)

Nový průzkum popularity politiků. Pane premiére, raději ani nekoukejte, kde jste vy a kde je Babiš

 
Neziskový ústav STEM přinesl nový průzkum popularity českých politiků. Zatímco vicepremiér Andrej Babiš (ANO) či opoziční politici Petr Fiala (ODS) a Tomio Okamura (SPD) mohou být spokojeni, premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) by se měl mít na pozoru.
28.04.2017 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (11620 článků) , Petr Fiala (1258 článků) , Bohuslav Sobotka (9415 článků) , Tomio Okamura (1948 článků)

Klausi, věříme ti, říká čtvrtina lidí. Polovina uvedla opak

 
Václav Klaus připustil, že uvažuje o návratu do politiky a média uvažují, s kterým politickým subjektem by to mohl realizovat, a snaží se odhadnout nálady občanů. Bulvární deník Blesk si objednal průzkum, aby zjistil, jak potencionální voliči vnímají bývalého prezidenta a jakou má šanci uspět ve volbách do Poslanecké sněmovny. Agentura SANEP zjistila, že zhruba 20 procent dotázaných jeho angažmá v politice vítá.
27.08.2013 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8929 článků)

Věříme v pravou lásku, ale na seznamkách hledáme nevěru!

 
Zajímavý pohled do duše zadaných nevěrných lidí přinesl průzkum na seznamce Victoria Milan. Na ní se registrují lidé, kteří mají doma partnery či dokonce manžele, ale hledají někoho na sex za jejich zády. Přestože se dopouštějí nečestného jednání a ohrožují svůj láskyplný vztah, tvrdí tři čtvrtiny těchto lidí, že věří na pravou lásku.
05.02.2015 17:00 |

podobné články

Zítra je pátek třináctého: Každý třetí Čech se vyhne černé kočce a má u sebe talisman, zjistil průzkum. A co vy?

 
Tak a je tu další pátek třináctého. Datum, které v řadě lidí vzbuzuje obavy. Traduje se, že nás v ten den nečeká nic jiného než pohromy a neštěstí. Opravdu je to tak? Vážně tomu stále věříme?
12.03.2015 13:10 |

podobné články

Lidovci Svobodu nevyloučí, rozhodnutí o odchodu nechají na něm

 
KDU-ČSL nejspíš nebude vylučovat svého expředsedu Cyrila Svobodu ze strany, pokud se pro odchod sám nerozhodne. Vyplývá to z vyjádření politiků, kteří bývalého lídra vyzvali k odstoupení o víkendu, kdy vyšlo najevo, že navzdory veřejným slibům neukončil svůj civilní spor o majetek s charitou.
11.08.2010 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Cyril Svoboda (349 článků)

Poslední varování profesorky: Začněte vládnout, jinak promluví ulice

 
Politoložka Vladimíra Dvořáková dlouhodobě varuje před radikalizací společnosti díky současné těžké politické krizi. Stále však věří, že čeští politici začnou vnímat vážnost situace a vrátí se ke svým předvolebním slibům. Vzkaz občanů při sněmovních volbách byl totiž jasný- je nutné bojovat primárně proti korupci, aby stát začal normálně fungovat. Různé občanské iniciativy vznikající jako forma protestu proti vládě by jim pak měly sloužit jako jakýsi barometr. Konec demokracie totiž podle Dvořákové signalizuje právě všeobecná nedůvěra v politiku jako takovou.
16.05.2011 06:35 |

podobné články

Kalousek tepal v ČT Zemana. Pak došlo na zvyšování daní a zaútočil Doktor

 
Kdo má řídit naši zahraniční politiku a proč věřit slibům ODS a TOP 09 o nezvyšování daní, to byly hlavní předměty předvolební diskuse Miroslava Kalouska (TOP 09), Michala Doktora (Hlavu vzhůru) a Martina Kuby (ODS), moderované Martinem Veselovským, v pořadu České televize Události komentáře.
04.10.2013 23:45 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6314 článků) , Michal Doktor (162 článků) , Martin Zeman (273 článků)

Pro prezidenta to bude zklamání, myslí si šéf zemanovců

 
Předseda Strany práv občanů - zemanovci Zdeněk Štengl v rozhovoru pro Právo přemítal nad důvody chabého volebního zisku, který jim vyhlídky na vysokou politiku zkalil. Jednou z příčin prohry podle něj je i to, že lidé dali přednost „populistickým slibům“. Předpokládá, že ani prezident Miloš Zeman z toho nebude mít radost. SPOZ získala 1,51 procenta, před třemi lety to bylo 4,33 procenta.
26.10.2013 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (19824 článků)

Okamura (SPD): Arogance této vlády přesahuje všechny meze

 
Odvolatelnost politiků nebude, jelikož poslanci ČSSD, hnutí ANO, TOP09 a ODS společně ve Sněmovně ZAMÍTLI můj návrh zákona o zavedení přímé volby a odvolatelnosti starostů, primátorů a hejtmanů. Následně jsem chtěl navrhnout také mechanismus, aby občané mohli odvolávat i poslance a samozřejmě také přímo voleného prezidenta. V případech, kdy poslanci či další politici zásadně porušují předvolební sliby či se jinak zpronevěřili svým slibům.
03.01.2016 13:21 |

podobné články

Politici slyší nejlépe na úplatek, myslí si lidé

 
Největší vliv na rozhodování politiků mají podle občanů úplatky a korupce. Vyplynulo to z průzkumu společnosti CVVM, který se zabýval míněním lidí o morálce politiků. Průzkum rovněž ukázal, že lidé mají o politicích stále horší povědomí. Jako druhý nejmocnější faktor v motivaci politiků určili respondenti lobby a zájmové skupiny, jako třetí média.
14.04.2011 17:15 |

podobné články

Nejnovější průzkum: Většina Čechů míní, že politiky názory lidí nezajímají

 
Naprostá většina Čechů míní, že politiky nezajímají názory lidí. Jen 12 procent dotázaných je přesvědčeno, že většina politiků přikládá názorům občanů váhu. Více než 80 procent Čechů se pak domnívá, že se o názory lidí zajímá jen menšina nebo dokonce vůbec žádný z politiků. Vyplývá to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Nezájem ze strany politiků pociťují občané dlouhodobě.
22.03.2016 13:25 |

podobné články