Článek

Existenciální krize zarputilých tradicionalistů. Britská politická scéna se otřásá v základech

 
Británie čelí nebývale hluboké politické krizi. Dva největšími stranami zmítá tak velká existenciální krize, jakou si mnozí Britové ani nepamatují.
16.07.2016 14:30 |

podobné články

Podobné články

Tisková konference k razii: Proč taková obří akce a zrovna dnes? Policie nechce nic říct

 
Politická scéna se otřásá v základech. V rukou protikorupční policie totiž skončila řada politiků a vysoce postavených úředníků, detektivové zasahují i u lobbistů. Detailnější informace k rozsáhlému zatýkání měli dnes říct policisté na tiskové konferenci. Moc toho ale neprozradili.
13.06.2013 15:05 |

podobné články

Islamisté ve Švédsku otřásli politickou scénou. Je to takový průšvih, že už prostě nešel ututlat

 
Švédská politická scéna se otřásá v základech. V zemi se otevřeně hovoří o tom, že se podařilo islamistům infiltrovat do Strany zelených, o jejíchž problémech ParlamentníListy.cz včera zevrubně informovaly.
24.04.2016 16:55 |

podobné články

Všichni sem! Sestry Geislerovy svolávaly veřejnost k protestu proti Babišovi a Zemanovi

 
V posledních dnech se česká politická scéna otřásá v základech. A českému národu se to přestává líbit. Nejvíc asi jednání ministra financí Andreje Babiše a chování prezidenta Miloše Zemana. Proto se několik tisícovek lidí sešlo na Václavském náměstí, aby svůj názor dali najevo. A mezi nimi byly i přední české celebrity.
10.05.2017 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12389 článků) , Miloš Zeman (20442 článků)

Tato optická iluze vyvolává existenciální krizi. Nepanikařte, máme pro vás vysvětlení

 
Optické iluze fascinují člověka zřejmě od nepaměti, internet to ale posouvá na úplně jinou úroveň takřka davového šílenství, které nejnověji vyvolala záhada 12 teček na obrázku s šedými čtverci. Otázka, proč většina lidí nevidí všechny tečky naráz, dokonce u leckoho vyvolala existenciální krizi.
14.09.2016 21:50 |

podobné články

Ficova vláda se otřásá!

 
Vláda našich sousedů se otřásá v základech. Slovenská národní strana vypověděla včera koaliční smlouvu kvůli svému ministru školství Petru Plavčanovi (57).
08.08.2017 12:10 |

podobné články

Z tradiční britské snídaně mizí marmelády

 
Tradicionalistů udržujících původní styl britské snídaně je už i ve Spojeném království poskrovnu.
31.05.2012 08:00 |

podobné články

Zahradník (ODS): Problém migrace jako antická tragédie?

 
Jedním z nejčastěji používaných slov v článcích a komentářích k problému migrace, je slovo krize. Píše se o migrační krizi, o uprchlické krizi, případně o akutní migrační krizi. Krize, krize, krize. Podívejme se na problém migrační krize z hlediska významu slova krize jako jedné z pěti částí klasické antické tragédie. Těmi jsou, podle Aristotela, expozice, kolize, krize, peripetie a katastrofa.
20.09.2015 21:46 |

podobné články

Odborník: Policejní krize otřásá vládou, Babiš a Zeman si mnou ruce

 
Jak je to s (ne)odcházením Andreje Babiše z vlády a jak se na stávající krizi kolem policejní reorganizace přiživí Miloš Zeman? Podle politologa Lukáše Jelínka je stávající situace pro oba státníky v podstatě výhodná. Šéfovi ANO hraje do karet vyprofilování se na protikorupčním tématu, prezidentovi se zase hodí rozhádaná politická scéna.
13.06.2016 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12389 článků) , Miloš Zeman (20442 článků)

Nečas: Když odejde Martinů, musí jít i John

 
Vládní krize se prohlubuje! Věci veřejné předčasně opustily jednání vládních špiček ke korupčnímu skandálu, který otřásá vládou v základech. Premiér Nečas spojil odchod policejního prezidenta s výměnou šéfa ministerstva vnitra. Nečas důrazně varoval koalici před vyslovením nedůvěry vládě. Koalice musí být v úterním hlasování jednotná, jiný postup bude jasným porušením koaliční smlouvy.
20.12.2010 19:25 |

podobné články

Krize v Libyi: Západ bombarduje Kaddáfího!

 
Režim libyjského diktátora Muammara Kaddáfího (68) se otřásá v základech.
20.03.2011 12:20 |

podobné články

Šestileté manželství nejslavnější modelky se prý rozpadá jako domeček z karet

 
Partnerská krize údajně letos dolehla už i na jeden z nejkrásnějších a zároveň i nejbohatších slavných párů. Manželství vždy dokonalé Gisele Bündchen  (35) a Toma Bradyho (38), v němž bohužel figurují i dvě malé děti, se prý otřásá v základech.
04.09.2015 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Gisele Bündchen (287 článků)

Matonohová (TOP 09): Vítej v Praze, Alfonsi Mucho

 
Loni je vyhodili dveřmi, letos se vrátili oknem. To byla moje první myšlenka, když jsem v denním tisku uviděla fotografii zarputilých mužů, kteří vysouvají oknem pět srolovaných pláten.
13.02.2011 17:00 |

podobné články

Z tvrďáka zamilovaný romantik: George Clooney pronesl láskyplné vyznání své nastávající Amal

 
Od chvíle, kdy mu do života vstoupila Amal Alamuddin (36), je George Clooney  (53) jako vyměněný. Muž, který byl po jedné špatné zkušenosti z přelomu 80. a 90. let zarputilých odpůrcem manželství, se dnes nemůže dočkat, až se svou vyvolenou stvrdí vzájemnou lásku tímto svazkem. Herec dokonce během události Celebrity Fight Night ve Florencii veřejně pronesl Amal vyznání, které dojalo všechny přítomné.
12.09.2014 11:50 |

podobné články

Osobnosti: George Clooney (738 článků)

První republika podruhé. Česká televize natáčí pokračování oblíbeného seriálu

 
Aféry, svár dvou zarputilých bratrů s temnou minulostí i kriminální zápletky. To vše diváci uvidí v pokračování oblíbeného seriálu, které v těchto dnech Česká televize začala natáčet. V hlavních rolích druhé řady První republiky se opět objeví Jiří Vyorálek, Markéta Plánková a Ján Koleník, režie se i tentokrát ujal Biser Arichtev.
19.11.2016 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Vyorálek (24 článků) , Ján Koleník (55 článků)

Austrálii rozdělilo manželství gayů: Lidé ho přes zarputilý odpor asi schválí

 
Podle ankety z poloviny října zhruba 11 milionů lidí, což je asi 67,5 % registrovaných voličů, hlasovalo pro legalizaci manželství homosexuálů. Oficiální hlasování proběhne na začátku listopadu. Zatím to vypadá na to, že manželství mezi homosexuály bude schváleno, a to i přes protesty některých zarputilých odpůrců.
20.10.2017 13:50 |

podobné články

Recenze: Betonová zahrada ve Švandově divadle nešokuje incestem, ale oslovuje existenciální úzkostí

 
Pražské Švandovo divadlo jako první scéna mimo Velkou Británii uvedlo v premiéře jevištní adaptaci slavné novely Iana McEwana Betonová zahrada, známou u nás z knižní i filmové verze. Nastudování se ujal umělecký šéf souboru Dodo Gombár, Betonovou zahradu zdramatizovala ve spolupráci s režisérem spisovatelka Petra Hůlová.
02.02.2016 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Petra Hůlová (19 článků)

Nominacím Cen divadelní kritiky dominuje pražská scéna

 
Letošním nominacím Cen divadelní kritiky (dříve Cen Alfréda Radoka) dominuje pražská scéna, která je v nich zastoupena osmnáctkrát. Ze souborů nejvíce nominací, shodně po pěti, získaly pražské Divadlo v Dlouhé a ostravská Komorní scéna Aréna. Ceny budou předány 20. března po představení Libozvuky v pražském Divadle Minor. Novinářům to řekl šéfredaktor pořádajícího časopisu Svět a divadlo Karel Král.
18.02.2016 13:30 |

podobné články

Pod Hradem začne křičet Stašová. Letní scéna Divadla Ungelt startuje sezonu

 
Letní scéna Divadla Ungelt, která se nachází na Novém Světě nedaleko Pražského hradu, zahajuje 12. sezonu. První uvedenou inscenací bude Filumena Marturano se Simonou Stašovou a Svatoplukem Skopalem v hlavních rolích. Během léta nabídne letní scéna 52 představení, vše vyvrcholí 1. září projektem nazvaným Ungelt zpívá.
04.07.2016 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Simona Stašová (334 článků) , Svatopluk Skopal (30 článků)

Politolog Doležal ví, proč se politika otřásá: Může za to Klaus a VV

 
Česká politická scéna je prakticky od svého zrodu na počátku devadesátých let nestabilní. Nejde přitom jen o nestabilitu způsobenou slabými většinami v parlamentu, zatím poslední koalice držela většinu 118 křesel a byla také nestabilní. O tom, co všechno tuto nestabilitu způsobuje, uvažuje ve svém komentáři pro dnešní Lidové noviny politolog Bohumil Doležal. Obrací se k VV, k Václavu Klausovi, ale i k ČSSD.
30.04.2012 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9025 článků)