Článek

Exekutoři se bojí, že přijdou o tučné výdělky. Děsí je nový zákon

 
Válka mezi soudními exekutory a ministerstvem spravedlnosti, pod které ze zákona spadají, vrcholí. Exekutorská komora před vyzvala lovce dlužníků, aby bojkotovali zakázky od těch státních institucí, za které nedostanou uhrazeny veškeré náklady. Některé exekutorské úřady se navíc obávají, že jim kvůli nově navrhovanému zákonu hrozí existenční potíže.
27.04.2016 21:55 |

podobné články

Podobné články

Exekutoři chtějí, aby jim věřitelé propláceli marné exekuce

 
Exekutorská komora (EK) tvrdí, že exekutoři ze svého platí rostoucí náklady na neúspěšné exekuce, kdy dlužníkům není co zabavit. I když exekutoři věřitelům předem říkají, že nic nevymohou, ti přesto obvykle trvají na řízení. Exekutoři ho tak musí zahájit, protože je na ně přenesena část soudní moci, i když vědí, že nevymohou nic. Jenže zároveň jako podnikatelé se už brání tyto náklady platit.
14.02.2016 04:50 |

podobné články

Exekutoři nedodržují zákon, rozpálil se Pospíšil. Zvažuje jejich zrušení

 
Média nachází stále nové a nové případy, na nichž se ukazuje, že exekutoři postupují vůči mnoha dlužníkům neadekvátně. Díky jejich práci musí často občan, který opomněl zaplatit dluh deset korun, zaplatit na exekucích tisíce. Podstatná část z těchto peněz jde přitom právě za exekutory jako odměna za odvedenou práci. Existují nástroje, které mohou zvůli exekutorů zastavit? Ministr spravedlnosti Jiřří Pospíšil tvrdí, že příslušné zákony existují, ale exekutoři je obcházejí. Proto na některé exekutory podal kárné žaloby. Uvažuje i o zrušení exekutorů.
29.01.2012 13:30 |

podobné články

Exekutoři použili slzák! Napadli naši babičku, tvrdí rodina! Jen jsme se bránili, tvrdí oni

 
VIDEO: Dva exekutoři napadli naši babičku, nastříkali jí do očí slzný plyn a okradli ji. Přesně toto tvrdí rodina čtyřiašedesátileté paní z Roztok u Prahy. Exekutoři ale tvrdí, že napadeni byli první oni a že mají důkazy.
17.04.2013 10:10 |

podobné články

Exekutoři draží zabavené věci: Fabia za 20 tisíc, lednice za 200 Kč

 
V exekutorských dražbách se dá získat takřka vše. Exekutoři napříč republikou totiž nabízejí auta, motorky, čtyřkolky, skutry, domácí spotřebiče, televize, telefony, ale i například zbraně. Pokud sháníte nějakou věc, tak se podívejte, co exekutoři nabízejí.
14.01.2014 19:25 |

podobné články

Exekutoři sedřou lidi o chlup méně. Pelikán: Odměny byly nepřiměřené

 
Od dubna se budou mít exekutoři zřejmě o něco hůř. Ministerstvo spravedlnosti jim totiž sníží nárok na náklady, které dostávají paušálně za každou exekuci, a také minimální odměny ze tří na dva tisíce. Člověk, jehož původní dluh byl tisíc korun, by tak měl na celkových nákladech ušetřit zhruba 1200. Exekutoři se proti nařízení bouří.
24.03.2017 06:45 |

podobné články

Nový šéf exekutorů: Odměny nejsou příliš vysoké. Vyjadřují náročnost povolání

 
Exekutoři mají nového šéfa. Jak by chtěl řešit problém se stovkami tisíc lidí v dluzích? Jak mohou exekutoři pomoci v boji proti zadluženosti domácností, a jsou odměny exekutorů pořád příliš vysokě? Na to ve Dvaceti minutách Radiožurnálu odpovídal nový prezident Exekutorské komory Vladimír Plášil.
29.03.2018 19:15 |

podobné články

Končící senátoři dostanou hodně tučné odchodné. Víme, na kolik si přijde Škromach nebo Sobotka!

 
Šestnáct senátorů, kteří neobhájili svůj mandát, rozhodně nemusí smutnit. Dostanou totiž tučné odchodné. Celkem jim bude vyplaceno 6,9 milionu korun. Mají totiž nárok až na 5 měsíčních platů. Na nejvíc peněz si přijdou místopředsedové Senátu Zdeněk Škromach a Přemysl Sobotka.
17.10.2016 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Přemysl Sobotka (461 článků) , Zdeněk Škromach (579 článků)

Které vaše roky jsou pro výpočet důchodu nejdůležitější?

 
Výše státního důchodu závisí na dosahované mzdě v produktivním věku a získaném počtu let pojištění. Jak správně přepočítat dřívější výdělky, aby odpovídaly současnosti? Výdělky z kterých let jsou při výpočtu důchodu zvýhodněny?
10.09.2010 16:30 |

podobné články

Skupina českých otrokářů u soudu v Anglii: Brali lidem výdělky!

 
Snadný výdělek v Anglii nabízeli manželé Ludmila a Tibor G. (46 a 49), jejich syn Daniel (26) a jeho družka Dobromila D. (28). Podle obžaloby pak těm, kteří jim uvěřili, brali všechny výdělky. U ústeckého krajského soudu se teď zpovídají z obchodování s lidmi.
20.11.2013 08:21 |

podobné články

YouTube fenomén Misha (9): Jeho výdělky za Pokemon GO song mu závidí každý český youtuber!

 
Fenomén YouTubu? I tak by se dal nazvat Michael Florian alias Misha, který se se svým bratrem Oldou alias youtuberem Metadonem pustil do projektu Mishovy šílenosti. Video Pokemon GO song má miliony zhlédnutí a výdělky by Mishovi mohl kdejaký youtuber závidět.
22.08.2016 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Michael Michael (1173 článků) , Michael Mish (1 článek)

Nejlépe vydělávající herečky: Kdo se dostal do TOP 10 a na jaký si přijdou balík?

 
Prestižní "magazín Forbes zveřejnil žebříček":http://www.extra.cz/10-nejlepe-vydelavajicich-televiznich-hercu-kdo-mezi-ne-patri-a-na-jaky-si-prijdou-balik nejlépe placených hereček. Výdělky byly mapovány od června roku 2013 do června letošního roku.
06.08.2014 14:35 |

podobné články

Of Orcs and Men - recenze

 
Jakmile se to ve světě her zaleskne něčím novým nebo alespoň trochu neokoukaným, většina hráčů okamžitě zbystří svou pozornost. Pravda je taková, že jsme se přejedli různých klišé, která svým vydavatelům zajišťují jisté a tučné výdělky. Prostě chceme změnu! Nemusí jít o nic velkého, ani revolučního, stačí jen, aby to dobře fungovalo. Of Orcs and Men nabízí...
22.10.2012 20:10 |

podobné články

Exekutoři nedodržují zákon, rozpálil se Pospíšil. Zvažuje jejich zrušení

 
Média nachází stále nové a nové případy, na nichž se ukazuje, že exekutoři postupují vůči mnoha dlužníkům neadekvátně. Díky jejich práci musí často občan, který opomněl zaplatit dluh deset korun, zaplatit na exekucích tisíce.
29.01.2012 18:55 |

podobné články

Starosta obce, kde uhořely 3 děti se bojí o sbírku: Peníze shrábnou exekutoři?

 
Nedozírná tragédie, která se stala v obci na Znojemsku, stále hýbe Českem. Policie dále pátrá po příčinách požáru, který zabil tři malé děti (†1, †4 a †9), místní se mezitím skládají na sbírku, která má rodině pomoci s finanční stránkou pohřbu ale i s opravami poničeného domu. Starosta se ovšem obává, aby peníze nesebrali exekutoři. Nikdo totiž neví, jak je to s dluhy a matka zemřelých dětí s obcí nekomunikuje.
15.03.2018 15:25 |

podobné články

Šest z deseti lidí se pořád bojí, že přijdou o práci

 
Průzkum agentury STEM ukázal, že v září mírně poklesl počet lidí, kteří se bojí, že přijdou o práci. Ztráty zaměstnání se v tuto chvíli bojí 59 procent dotázaných, což je nejméně od začátku krize v roce 2009. Ačkoliv je v Česku bez práce více než 550 tisíc lidí, v rámci EU patří stále Česká republika k zemím s relativně nízkou nezaměstnaností.
14.10.2013 15:50 |

podobné články

Exekutoři draží zabavené věci: Passat za 30 tisíc, nové sekačky za 400 Kč

 
Exekutoři zveřejnili nový seznam věcí, které zabavily dlužníkům a které půjdou v nejbližších dnech do dražby. Podívejte se.
05.01.2014 15:15 |

podobné články

Česká Miss ve spárech dlužníka: Zabaví exekutoři i korunky?

 
Nový šéf soutěže krásy Česká Miss Martin Ditmar (44) se rád obklopuje luxusem a krásnými ženami. Problémy a starosti se však nevyhýbají ani jemu. Kvůli sporu s exmanželkou mu totiž jdou po krku i exekutoři.
01.02.2017 12:15 |

podobné články

Exekutoři přijdou o vysoké zisky, plánuje ministerstvo

 
Vymahači drobných dluhů zřejmě přijdou o část horentních zisků. Ministerstvo spravedlnosti totiž chystá vyhlášku, podle které se budou výrazně krátit odměny advokátů a přirážky exekutorů u malých pohledávek.
11.01.2012 14:35 |

podobné články

Japonský zákon o vojenských misích v zahraničí provokuje Čínu k silným výrokům

 
Čínské představitele do určité míry zaskočil nový bezpečnostní zákon, který schválil japonský parlament. Možnost nasazení japonské armády v zahraničí, kterou nový zákon otevřel, kritizují a hovoří o tom, že Japonsko ohrožuje celý region. Bouřlivé reakce čínských politiků jenom ukazují, že nový japonský zákon zcela mění postavení této východoasijské země na mezinárodní scéně. 
19.09.2015 20:20 |

podobné články