Článek

Eurozóna prý dosáhla významného úspěchu- přežila krizi bez rozpadu. To jsme se dozvěděli na besedě ekonomů v Brně

 
REPORTÁŽ O budoucnosti eurozóny se diskutovalo na Provozně ekonomické fakultě Mendelovy univerzity v Brně. S hlavním příspěvkem přišel Zdeněk Kudrna, ekonom a politolog působící na univerzitě v Salzburgu, který prezentoval svůj pohled na možnosti vývoje eura a pravděpodobnost různých scénářů vývoje.
03.04.2016 14:00 |

podobné články

Podobné články

Evropa se podle ekonomů napřesrok vrátí do recese, německý ministr nesouhlasí

 
Velká většina významných evropských ekonomů oslovených společností BBC předpokládá, že Evropa se v příštím roce vrátí do hospodářské recese. Pětina ekonomů očekává, že eurozóna nezůstane v současné 17členné podobě.
30.12.2011 09:45 |

podobné články

Jan Bureš: Eurozóna pokračuje ve svižném růstu, inflace stoupá

 
Eurozóna pokračuje dál ve svižném růstu. První odhad HDP za třetí kvartál ukazuje, že eurozóna podobně jako ve druhém čtvrtletí rostla tempem 0,3 % mezikvartálně a 1,6 % meziročně.
31.10.2016 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Bureš (331 článků)

Čeští vojáci dosáhli významného úspěchu. Na virtuálních manévrech v Polsku

 
Významného úspěchu se podařilo dosáhnout českým vojákům, i když to bylo jen na vojenských manévrech. Jak totiž informoval server iDnes.cz, během nedávného vojenského cvičení Anakonda v Polsku se jim podařil husarský kousek, byť jen v počítačové simulaci.
09.10.2014 11:40 |

podobné články

Vaše eurozóna je nefunkční, vzkazuje Evropanům měnový fond

 
Řecký dluh je neudržitelný a krize může přimět eurozónu k přechodu k fiskální unii nebo rozpadu, tak se k současné situaci staví Mezinárodní měnový fond (MMF), jak píše ve středečním vydání listu The New York Times ekonomický komentátor Times Josh Barro. Měnový fond podle něj ve svém stanovisku v podstatě nezúčastněně konstatuje, že eurozóna je nefunkční. 
15.07.2015 14:56 |

podobné články

I tento průšvih mohou způsobit sankce, varoval Okamurův muž. Zeptali jsme se ekonomů

 
EKONOMOVÉ Premiér Bohuslav Sobotka, který je teď i některými ze svých kritiků opěvován pro postoj k protiruským sankcím v souvislosti s krizí na Ukrajině, možná není až takový hrdina. Podle poslance Milana Šarapatky sice hájí český export, ale už nepromyslel, jak nám zaplatí ruské banky, když je na ně uvalena platební stopka směrem k Západu. Ptali jsme se českých ekonomů, zda taková platební neschopnost od ruských peněžních ústavů skutečně hrozí.
14.09.2014 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9472 článků)

Evropské akcie zpevňují, trh doufá, že se eurozóna dohodne na řešení krize

 
Akcie na burzách v západní Evropě zahájily dnešní obchodování růstem, za kterým jsou především naděje investorů, že eurozóna se bude schopna dohodnout na způsobu, jak vyřešit svou dluhovou krizi. Jasněji by v této otázce mohlo být na nedělním summitu Evropské unie, nicméně Francie a Německo daly najevo, že rozhodnutí padne až na další schůzce, která má být ve středu.
21.10.2011 10:05 |

podobné články

Nečas: Nestrašte, eurozóna se nerozpadne

 
Předseda vlády a ODS Petr Nečas věří, že se eurozóna kvůli současné dluhové krizi nerozpadne. "Jsem přesvědčený, že k tomuto krizovému scénáři nedojde a na úrovni eurozóny mu bude zabráněno," řekl Nečas novinářům na dnešní programové konferenci ODS v Ústí nad Labem. Podle premiéra ale v politice platí, že "je lépe být překvapený pesimista, než zklamaný optimista", proto je třeba počítat s nějakými negativními jevy.
03.12.2011 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9260 článků)

Globální ekonomika se zotavuje, jen eurozóna je zdrojem rizika

 
Globální ekonomika se pomalu dostává z recese, i když k udržitelnému růstu má ještě daleko. "Podstatným" zdrojem rizika zůstává eurozóna, ačkoli systémová hrozba v souvislosti s dluhovou krizí v měnové unii ustupuje. Řekl to dnes hlavní ekonom Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) Pier Carlo Padoan.
24.09.2013 19:15 |

podobné články

Vystrčil (ODS): Všední dny

 
Je zvykem, že na přelomu roku jsou různým způsobem oceňováni nebo vyzdvihováni a chváleni zejména Ti, kteří díky svému úspěchu, odvážnému činu nebo třeba nezištné pomoci druhému něčeho významného dosáhli, něco významného vytvořili nebo na sebe jinak upozornili či vynikli.
31.01.2018 11:05 |

podobné články

Rouček (ČSSD): Klaus k rozpadu ČSFR, „rozděl a panuj“ včera, dnes a zítra

 
Prezident Klaus ve svém bilančním rozhovoru pro Českou televizi vychvaloval vlastní roli při rozpadu Československa, obhajoval Mečiara a otřel se o bývalého prezidenta Havla. Podle něj nebyla k rozpadu Československa alternativa.
20.08.2012 12:20 |

podobné články

Mirko Raduševič: Gorbačov - Čtvrt století rozpadu SSSR

 
Prosinec roku 1991 se stal významným přelomem pro existenci Sovětského svazu. Politický vývoj v této zemi nazrál k jeho rozpadu. Prohlášení konce učinil Michail Gorbačov, když se vzdal své vrcholné funkce prezidenta SSSR. Jaký je jeho pohled na události rozpadu po pětadvaceti letech… Kdo zná prvního tajemníka ÚV KSSS a prvního prezidenta SSSR, se nebude ani divit, že jde o pohled nejednoznačný.
28.12.2016 14:45 |

podobné články

Tito lidé vám všechno zdražili. Ptali jsme se politiků i ekonomů, co s nimi

 
Rozhodnutí bankovní rady ČNB intervenovat na devizovém trhu formou tisknutí korun a nákupem eur za účelem oslabení kurzu koruny tak, aby byl udržován kurz koruny vůči euru poblíž hladiny 27 korun za euro, vyvolalo velkou řadu negativních ohlasů. ParlamentníListy.cz se dotazovaly ekonomů i politiků, zda by nebylo řešením upravit pravomoci ČNB, aby musela své kroky více konzultovat s vládou.
27.11.2013 14:57 |

podobné články

Eurozóna nedělá dost pro to, aby zastavila šíření krize

 
Eurozóna zatím neudělala dost pro to, aby zabránila dalšímu šíření dluhové krize. Ve své zprávě to v noci na dnešek oznámil Mezinárodní měnový fond (MMF). Vyzval proto státy eurozóny, aby se k řešení krize postavily úplně jinak než dosud. MMF bez obalu říká, že krize už ohrožuje celou eurozónu a také některé menší státy, které s ní bezprostředně sousedí.
03.08.2012 08:45 |

podobné články

Eurozóna funguje od začátku špatně, přiznal tvůrce eura

 
Někdejší předseda Evropské komise a jeden z tvůrců eura Jacques Delors přiznal v rozhovoru pro britský deník Daily Telegraph, že eurozóna od svého vzniku funguje špatně. Idea je prý správná, ale nepodařilo se ji úspěšně převést do reality.
03.12.2011 13:50 |

podobné články

Vláda začala vysvětlovat důchodovou reformu. Podle ekonomů vykládá nesmysly

 
Vláda odstartovala kampaň pro důchodovou reformu. V dnešní speciální příloze některých deníků se totiž snaží mimo jiné přesvědčit o výhodnosti druhého pilíře. „Vyvázání tří procent pojistného na soukromé účty bude do budoucna výhodné minimálně pro šedesát procent lidí,“ zdůrazňuje při tom. To je ale podle ekonomů podivné tvrzení, neboť na tuhle otázku nikdo prý znát odpověď nemůže.
16.04.2013 18:15 |

podobné články

Vláda začala vysvětlovat důchodovou reformu. Podle ekonomů vykládá nesmysly

 
Vláda odstartovala kampaň pro důchodovou reformu. V dnešní speciální příloze některých deníků se totiž snaží mimo jiné přesvědčit o výhodnosti druhého pilíře. „Vyvázání tří procent pojistného na soukromé účty bude do budoucna výhodné minimálně pro šedesát procent lidí,“ zdůrazňuje při tom. To je ale podle ekonomů podivné tvrzení, neboť na tuhle otázku nikdo prý znát odpověď nemůže.
16.04.2013 20:50 |

podobné články

Hladoví lidé se budou dobívat do zavřených bank. Není to prý vůbec mimo realitu. Více v nové knize manželů ekonomů

 
Nezodpovědné a nekompetentní jednání bankéřů a politiků, vytváří ve světě časovanou bombu, která může kdykoli vybuchnout. O příčinách i možných důsledcích jejich chování, vypovídá nová, již třetí kniha ekonomů a manželů Markéty Šichtařové a Vladimíra Pikory s názvem Lumpové a beránci, která už je na pultech knihkupectví. I když ani předchozí dvě knihy dvojice autorů - Nahá pravda a Všechno je jinak - nebyly žádnými suchopárnými ekonomickými texty pro specializované odborníky, protože byly psané i laikovi srozumitelným jazykem, třetí kniha je přece jen jiná.
26.10.2014 11:55 |

podobné články

Hladoví lidé se budou dobývat do zavřených bank. Není to prý vůbec mimo realitu. Více v nové knize manželů ekonomů

 
Nezodpovědné a nekompetentní jednání bankéřů a politiků vytváří ve světě časovanou bombu, která může kdykoli vybuchnout. O příčinách i možných důsledcích jejich chování vypovídá nová, již třetí kniha ekonomů a manželů Markéty Šichtařové a Vladimíra Pikory s názvem Lumpové a beránci, která už je na pultech knihkupectví. I když ani předchozí dvě knihy dvojice autorů - Nahá pravda a Všechno je jinak - nebyly žádnými suchopárnými ekonomickými texty pro specializované odborníky, protože byly psané i laikovi srozumitelným jazykem, třetí kniha je přece jen jiná.
26.10.2014 12:00 |

podobné články

Když se migrantovi utopí dítě, nemůže za to na nás brát klacek. Je to jeho zodpovědnost, to není problém bílého muže, řekl věhlasný profesor Bárta

 
REPORTÁŽ O nejnovějších výzkumech v Egyptě a především kolapsu civilizací vyprávěl na besedě přední český a světový egyptolog Prof. Mgr. Miroslav Bárta, Dr. V plzeňské městské knihovně se za napjatého zájmu přítomných rozpovídal také o migrační krizi a na příkladu Titanicu ukázal úlohu a skutečnou tvář elit. „Civilizace končí tehdy, když zanikne její nosná myšlenka. Není to ani o tom, jestli jí klesne HDP o pět nebo deset procent,“ uvedl také na besedě profesor Miroslav Bárta.
08.06.2016 14:40 |

podobné články