Článek

EU vytvoří seznam mecenášů teroristů. Zmrazí jim majetek a zakáže jim vstup

 
Evropská unie vytvoří vlastní seznam, do kterého budou členské státy zapisovat podporovatele teroristických organizací. Mecenášům a verbířům Islámského státu či Al-Káidy i navrátilcům ze Sýrie EU zmrazí majetek a zakáže jim vstup na své území.
20.09.2016 22:20 |

podobné články

Podobné články

EU nejspíš opět zakáže Lukašenkovi vstup na své území

 
Evropská unie nejspíš opět zakáže vstup běloruskému prezidentovi Alexandru Lukašenkovi na území EU. Internetovému serveru EUobserveru to v telefonickém rozhovoru řekl švédský ministr zahraničí Carl Bildt.
04.01.2011 11:05 |

podobné články

Česku se blýská na Nečasy! Zmrazí důchody, zdraží jídlo!

 
Opět je třeba ušetřit, a tak je nutné škrtat. A zase škrtneme těm, kteří mají nejméně! Tak nějak mohla znít včerejší rozmluva mezi ministrem financí Miroslavem Kalouskem (TOP 09) a premiérem Petrem Nečasem (ODS), po níž šéf vlády pronesl to, co všichni dlouho tušili: seniorům se zmrazí důchody!
28.02.2012 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9215 článků) , Miroslav Kalousek (6067 článků)

Vymyslela pohřeb ekologičtější než kremaci. Mrtvoly zmrazí a rozdrtí na prach

 
Při současném přelidnění planety jsou kremace nejméně ekologickým způsobem zpracování lidských ostatků. Švédská bioložka Susanne Wiighová Mäsaková má ale řešení. Vymyslela metodu kryogenického vysušení na prach. Mrtvolu jednoduše zmrazí tekutým dusíkem a totálně vysuší, zbytky rozdrtí na prach, který lze kompostovat.
10.03.2017 15:30 |

podobné články

Ukrajinští hlavouni mají zmražený majetek! O koho jde? SEZNAM

 
Evropská unie zmrazí majetek 18 ukrajinských prominentů, kteří jsou podezřelí, že zpronevěřili v přepočtu miliardy dolarů ze státních účtů. Informovala o tom dnes agentura AP.
05.03.2014 17:25 |

podobné články

Ukrajina připravuje sankce pro 500 ruských umělců. Zakáže jim vstup do země

 
Ukrajinské ministerstvo vnitra se chystá vydat černý seznam ruských umělců, kteří aktivně podporují anexi Krymu a povstalecké hnutí na východě Ukrajiny. V pondělí to oznámila ukrajinská agentura Unian. Osobám zařazeným na seznam bude zakázáno vystupovat a jinak umělecky působit na Ukrajině. 
04.08.2014 10:05 |

podobné články

EU zmrazí konta syrským vůdcům a zakáže jim cesty

 
Evropská unie uvalí sankce na syrské předáky odpovědné za násilné potlačování protivládních demonstrací v této blízkovýchodní zemi. Dohodli se na tom v pátek zástupci členských zemí unie. Potvrdily to diplomatické zdroje.
06.05.2011 17:25 |

podobné články

Seznam.cz nebude žalovat piráty za web podobný jeho

 
Společnost Seznam.cz nebude žalovat Českou pirátskou stranu za to, že svůj nový web záměrně přiblížila vzhledu známého internetového portálu Seznam. Firma pirátům naopak vytvoří logo stránek, které bude připomínat logo Seznamu. ČTK to oznámil místopředseda pirátské strany Mikuláš Ferjenčík. Zástupci firmy zpočátku tvrdili, že jsou připraveni se proti jakýmkoliv zásahům do svých práv bránit. Situaci ale chtěli nejprve vyhodnotit.
16.05.2012 15:25 |

podobné články

Váš kosmetický seznam na dovolenou

 
Taky patříte k lidem, kteří si před každou větší cestou raději vytvoří seznam, aby něco nezapomněli? Máme pro vás seznam kosmetických nezbytností, které vám zpříjemní dovolenou. Některé jsou samozřejmé, jiné trochu neobvyklé, ale všechny by se ...
08.07.2013 04:25 |

podobné články

Praha zakáže průvodcům lákat turisty před Staroměstskou radnicí

 
Praha zakáže průvodcům lákat turisty pod orlojem na Staroměstském náměstí. Změnou tržního řádu jim vyčlení několik jiných míst, chce nabídku rozptýlit po městě. Novela by měla začít platit asi od 5. listopadu, řekl dnes novinářům na tiskové konferenci po radě hlavního města náměstek primátora Václav Novotný (TOP 09). Hana Fuková ze Sdružení průvodců ČR sdělila ČTK, že rozhodnutí vítá, ale je také třeba pořadatele výletů kontrolovat. Teď není k provádění po Praze třeba osvědčení, kvalita je proto různá. Množí se i stížnosti, že průvodci si upravují historii, či úplně fabulují.
21.10.2014 21:50 |

podobné články

Na Mezinárodní den muzeí bude většinou vstup zdarma

 
V sobotu 18. května oslaví muzea na celém světě a jejich pracovníci svůj mezinárodní den. Na většině míst bude zvýhodněný vstup či vstup zdarma - například ve všech objektech Národního muzea v Praze či v případě výstav Národní galerie. Volný vstup se však nevztahuje na výstavu Slovanské epopeje ve Veletržním paláci, kterou organizuje Galerie hlavního města Prahy. Tradičně je tato událost v Česku spojena s Festivalem muzejních nocí, který začne 17. května v Jindřichově Hradci.
16.05.2013 16:00 |

podobné články

„Mužům vstup zakázán.“ Německý aquapark zpřísní po znásilnění školačky pravidla

 
Provozovatel vodního světa v severoněmeckém Norderstedtu se kvůli případu znásilnění čtrnáctileté dívky dvěma afgánskými běženci rozhodl zpřísnit bezpečnostní opatření v bazénu. Na některé atrakce v určitý čas dokonce úplně zakáže vstup mužům. Informovala o tom agentura DPA.
05.03.2016 11:15 |

podobné články

Američané zařadili amerického klerika Avlakího na seznam teroristů

 
Vláda amerického prezidenta Baracka Obamy zařadila muslimského klerika Anvara Alího Avlakího na seznam přívrženců terorismu a zmrazila mu veškerý jeho finanční majetek. V sobotu o tom informuje France 24.
17.07.2010 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2379 článků)

Kdo jde do politiky, chce získat hlavně moc a majetek. To si myslí Češi

 
Hlavním motivem pro vstup do politiky zůstává podle Čechů touha získat moc a majetek. Za rozhodně důležité důvody to považuje více než polovina dotázaných v únorovém průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnilo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Nejméně často lidé jako motiv pro vstup do politiky vidí snahu prosadit představu o ideálním uspořádání společnosti a touhu řešit společenské problémy.
25.03.2015 18:46 |

podobné články

Rusko zakazuje vstup evropským politikům: Na černé listině je 90 jmen

 
Rusko vydalo seznam evropských politiků, kterým zakázalo vstup na své území. Řekl to v pátek na tiskové konferenci nizozemský premiér Mark Rutte. Podle něj byl seznam politiků na "černé listině" zaslán už ve čtvrtek příslušným ambasádám.
29.05.2015 22:05 |

podobné články

EU dnes možná zakáže vstup na své území dalším lidem

 
Ministři zahraničí EU dnes proberou, zda kvůli vývoji na východě Ukrajiny nerozšířit seznam osob se zákazem vstupu na území unie a se zmrazeným evropským majetkem. Při příchodu na jednání v Bruselu to novinářům řekl český ministr zahraničí Lubomír Zaorálek. Otázku rozšíření či změny podoby hospodářských sankcí, které unie kvůli ukrajinské krizi uvalila na Rusko, by ale podle něj měl řešit až summit EU v prosinci.
17.11.2014 11:06 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2170 článků)

Barcelona zakáže muslimské oděvy nikáb a burku

 
Španělská Barcelona jako první velké město v zemi zakáže muslimkám nosit na veřejných místech zahalující oděvy burku a nikáb. Oznámil to starosta města Jordi Hereu, informovala v úterý agentura Reuters.
15.06.2010 02:30 |

podobné články

Osobnosti: Jordi Hereu (1 článek)

Írán zakáže opoziční shromáždění na podporu Egypta

 
Írán zakáže opoziční shromáždění na podporu egyptské revoluce. Informují o tom v sobotu agentury Reuters a AFP.
12.02.2011 22:00 |

podobné články

Olomouc zakáže pití alkoholu a žebrání na veřejných místech

 
Olomoucká radnice zřejmě zakáže pití alkoholu a žebrání na veřejných místech. Nařízení, které předloží radní městskému zastupitelstvu, by mělo být zaměřeno především proti lidem bez domova, kteří obtěžují svým chováním další obyvatele a návštěvníky města. Nová vyhláška by měla platit od začátku ledna. Novinářům to dnes řekl primátor Martin Novotný (ODS).
18.10.2011 15:45 |

podobné články

Protikuřácký zákon zakáže cigarety v hospodách i na zahrádkách

 
Ministerstvo zdravotnictví připravilo mnohem tvrdší protikuřácký zákon. Zakáže nejenom kouření v hospodách, ale i v okolí dětských hřišť, kojeneckých ústavů a na dalších místech či sportovištích, kde se nacházejí děti. Za porušení budou vyšší sankce, budou se pohybovat až do jednoho milionu korun. Informuje o tom server Aktuálně.cz.
15.08.2012 08:15 |

podobné články