Článek

Eskymáci utekli před bruselskými byrokraty. A nebyli sami

 
Britové mají nakročeno ven z Evropské unie. Pokud skutečně odejdou, nebudou první. Společenstvo bruselského prstenu už dříve opustili jiní ostrované. Seznamte se s nimi.
24.02.2016 11:10 |

podobné články

Podobné články

Budou se Eskymáci válet v petrodolarech a ve zlatě?

 
Grónští Eskymáci se těší na dobu, kdy se stanou ropnými magnáty a přesednou ze saní do cadillaků. Právě takovou budoucnost jim může otevřít tající led.
12.10.2016 20:35 |

podobné články

Dva lvi utekli z výběhu. Zoo v Lipsku musela jednoho z nich zastřelit

 
Dva lvi utekli ve čtvrtek ze svého výběhu v zoologické zahradě v saském Lipsku. Jednoho z nich se podařilo před polednem zahnat zpět, druhého ale museli chovatelé zastřelit, informoval list Leipziger Volkszeitung (LVZ). Šelmy se z výběhu dostaly před začátkem otevírací doby, v zahradě tak ještě nebyli žádní návštěvníci.
29.09.2016 12:05 |

podobné články

MADE IN PLZEŇ: Drogy, dluhy a narušená psychika! Rajtoral a Bystroň v tom nebyli sami!

 
O fotbalistech je odedávna známo, že své úspěchy na hřišti pěkně rádi oslavují. A někdy se to holt tak trochu přežene. Nejedna fotbalová hvězda čelila skandálům kvůli velmi divokým večírkům. Ovšem pěkná řádka jich pocházela právě z Viktorie Plzeň. Rajtoral a Bystroň své problémy nedokázali vyřešit, rozhodně ale nebyli sami, kdo nějaké měl.
20.05.2017 11:10 |

podobné články

Neandertálci nebyli masožravci, dokazují jejich výkaly

 
Většina dospělých prošla školním vzděláváním, v jehož rámci se o neandertálcích učila jako o masožravých příbuzných člověka druhu Homo sapiens. Jenže to byla vize o mohutných pralidech starší doby kamenné dost nepřesná. Stejně jako dnes už víme, že nebyli neandertálci primitivní, používali nástroje i zdobení oděvů, a zřejmě se s námi křížili, budeme od nynějška také vědět, že to nebyli žádní masožravci. Analýza jejich výkalů totiž dokazuje, že byli stejně jako Homo sapiens všežravci a konzumovali také rostlinnou potravu.
07.07.2014 08:00 |

podobné články

Když blbnou Eskymáci s indiány...

 
Přetahují se gumičkou nataženou za uši, až jim »slechy« zlověstně rudnou a co chvíli z nějakého vytryskne krev. Proboha, to že je ještě sport? Je, a dokonce olympijský! Na eskymáckoindiánské olympiádě v aljašském Fairbanksu se dějí věci...
02.08.2011 12:05 |

podobné články

Pozdravte!: Dnes je den pozdravů!

 
Až vás dnes začnou zdravit cizí lidé na ulici, neděste se! Na 21. listopad totiž připadá Světový den pozdravů. A ten dnešní je navíc speciální, lidé ho totiž slaví už 40 let! Pod pozdravem si ale každý představuje něco jiného. Eskymáci volí tření nosů, v Mongolsku se navzájem očichávají a třeba na africkém kontinentu si jeho obyvatelé ohmatávají hlavy.
21.11.2013 05:12 |

podobné články

Napadlo vás někdy, jak jsou lišky boží? Tady je 6 nejlepších druhů z celého světa!

 
"Liška se v mnoha kulturách objevuje":http://www.extra.cz/13-unikatnich-zaberu-lisky-a-liscata-focene-v-divoke-prirode jako zvíře, které je vychytralé. Však i naše liška Bystrouška nebyla žádná hlupačka! Eskymáci dokonce dávají liškám za vinu stvoření světa. Tak jsme si "na ty chytrolínky pěkně došlápli":http://www.extra.cz/nechybelo-moc-a-roztomile-lisci-mlade-by-se-uskrtilo-zachrana-dorazila-vcas a dali jsme dohromady šest nejhezčích druhů lišek z celého světa.
04.12.2014 07:46 |

podobné články

Krásná Lýdie s vtipem!

 
Dva Eskymáci táhnou za ocas domů uloveného tuleně. Potká je chytrý muž a říká: „Proč ho netáhnete za hlavu? Ocas by lépe klouzal..."
18.10.2017 05:05 |

podobné články

Nizozemci varovali Belgičany před teroristickými bratry, pět dní před útoky

 
Nizozemsko pět dní před bruselskými atentáty s Belgií hovořilo o kriminální minulosti bratrů Brahima a Khalida Bakraouiových, kteří se 22. března odpálili na bruselském letišti a v metru. Učinilo tak po upozornění od amerického Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI), informoval poslance nizozemského parlamentu tamní ministr spravedlnosti Ard van der Steur.
29.03.2016 22:00 |

podobné články

Zeman jede do Evropského parlamentu s projevem, který byrokraty nepotěší

 
Prezident Miloš Zeman vystoupí před Evropským parlamentem ve Štrasburku s projevem o evropské byrokracii. Řekl to při dnešní návštěvě v Madetě, která je největším zpracovatelem mléka v zemi. Tam mu zaměstnanci předali poslední kelímky s Pomazánkovým máslem, které Madeta na příkaz Soudního dvora EU musela přestat vyrábět pod tradičním názvem. Podle EU se český produkt nemůže označovat jako máslo, protože neobsahuje dostatečné množství tuku.
19.02.2014 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20185 článků)

120 Rumunů si objednalo hostinu v restauraci. Před dezertem utekli bez placení

 
Oči pro pláč zbyly majiteli hospůdky v severozápadním Španělsku, kde se sešlo 120 hostů na oslavu křtin. Těsně před koncem hostiny se totiž všichni sebrali a utekli bez placení. Oznámila to britská stanice BBC.
03.03.2017 22:05 |

podobné články

Zeman Cameronovi slíbil plnou podporu jeho reformních snah

 
Prezident Miloš Zeman plně podporuje reformní snahy britského Davida Camerona. Premiérovi to Zeman řekl při přivítání na Pražském hradě, kde politiky čeká přibližně čtyřicetiminutové jednání. Podle Zemana bude prosazování změn ve fungování Evropské unie velmi těžkým bojem s jejími byrokraty.
22.01.2016 16:45 |

podobné články

Osobnosti: David Cameron (205 článků) , Miloš Zeman (20185 článků)

Stráský nechtěl s bojem proti kůrovci čekat na byrokraty

 
Ředitel Národního parku Šumava Jan Stráský se v Událostech, komentářích bránil nařčení ekologů, že na Šumavě využil k hubení kůrovců ministerstvem zakázané chemické prostředky.
05.05.2011 23:25 |

podobné články

Rouček (ČSSD): Jak dobří čeští hospodáři hlídají bruselské byrokraty

 
Koncem června předložil předseda Evropské komise Barroso návrh rozpočtu EU na léta 2014 až 2020.
03.07.2011 12:15 |

podobné články

Jedlička (Svobodní): Babiš odmítl, že dotace jsou organizovaná korupce

 
Babiš v průběhu pořadu Hydepark několikrát zopakoval: Já nemám rád ty regulace a ty byrokraty v EU, ale my těch 70 miliard dotací jednoduše potřebujeme. Kdo je to my? A skutečně nám dává EU 70 miliard Kč? Nejsou s tím náhodou spojeny další náklady, o kterých záměrně nikdo nemluví? Nenecháváme se náhodou EU korumpovat?
20.07.2013 11:10 |

podobné články

Škrabánek (Úsvit): NE bruselskému diktátu a přemíře regulací

 
Po dobu devíti let co zastupuji Českou republiku v Bruselu za obor cestovního ruchu se jako prezident Asociace českých cestovních kanceláří a agentur setkávám s nepřeberným množstvím návrhů regulací vytvořených evropskými byrokraty a v důsledku s neuvěřitelným diktátem z Bruselu.
06.05.2014 17:25 |

podobné články

Ledl (SDS): Co bych chtěl v Evropském parlamentu prosadit především?

 
Říkáme, že jen více demokracie v EU přinese Evropu také pro lidi a nejen pro banky a byrokraty, přiblíží rozhodování lidem a jejich potřebám. Ta změna však potřebuje i levicový pohled. Nejde totiž jen o to jak (demokraticky), ale hlavně kdo a co bude prosazovat.
16.05.2014 11:00 |

podobné články

Neformální schůzky v Bruselu? Nejdůležitějším úředníkem je prý tento český lidovec

 
Pětatřicetiletý lidovec Eduard Hulicius, člen kabinetu eurokomisařky Věry Jourové, byl týdeníkem Politico zařazen mezi nejvlivnější byrokraty v Bruselu. Informují o tom dnešní Lidové noviny.
09.01.2016 16:11 |

podobné články

Zeman Camerona ujistil o plné podpoře jeho reformních snah

 
Prezident Miloš Zeman plně podporuje reformní snahy britského premiéra Davida Camerona. Předsedovi britské vlády to Zeman řekl při přivítání na Pražském hradě, kde politiky čeká zhruba čtyřicetiminutové jednání. Podle Zemana bude prosazení změn ve fungování Evropské unie velmi těžkým bojem s byrokraty EU.
22.01.2016 17:51 |

podobné články

Osobnosti: David Cameron (205 článků) , Miloš Zeman (20185 článků)