Článek

Epidemie spalniček v Německu: Zemřelo roční dítě! Hrozí i u nás?

 
Zatímco v Česku řádí chřipka, Německo se potýká se spalničkami a bohužel má už i první oběť. V Berlíně na tuto dětskou virovou chorobu zemřelo jedenapůlroční batole, informoval dnes berlínský zastupitel Mario Czaja. Kvůli spalničkám zůstala pro dnešek uzavřená jedna ze škol v metropoli.
23.02.2015 13:35 |

podobné články

Podobné články

V Česku se šíří epidemie spalniček. Jak je poznáte?

 
Ústeckým krajem se už čtyři měsíce šíří epidemie spalniček. Za tu dobu se nakazilo už přes 250 lidí, přestože ročně se v republice objeví jen okolo deseti případů. Přečtěte si, jaké jsou typické příznaky spalniček.
22.06.2014 18:55 |

podobné články

Epidemie spalniček dorazila do Čech! Nakaženi jsou hlavně kojenci

 
Epidemie spalniček dorazila do Čech a není ji radno podceňovat. Dvě třetiny nakažených totiž tvoří především kojenci mladší patnácti měsíců, kteří ještě nemohou být očkováni. Právě vakcinace proti spalničkám totiž u dětí probíhá minimálně v patnácti měsících.
22.05.2017 07:00 |

podobné články

V Česku se rozmáhají spalničky. Polovina případů v zemi je z Ukrajiny

 
Počet evidovaných případů spalniček v Česku stoupá a podle ministerstva zdravotnictví tak kopíruje zvýšený výskyt tohoto onemocnění v Evropě. Od začátku letošního roku bylo hlášení 30 případů onemocnění spalničkami, z nichž se ve 14 případech jednalo o zavlečení onemocnění z Ukrajiny. Hygienici v Praze zaznamenali letos už 23 případů spalniček. Navíc proočkovanost české populace klesá, lékaři se domnívají že další epidemie budou následovat.
05.03.2018 17:45 |

podobné články

Pozor na epidemii spalniček, zkontrolujte očkování svých dětí

 
Koalice pro podporu očkování vyzvala dnes rodiče, aby vzhledem k rozsáhlé epidemii spalniček v Evropě zkontrolovali očkování svých dětí.
11.08.2011 13:35 |

podobné články

Nejhorší vlna spalniček útočí na německé děti

 
Německo se potýká s nejhorší vlnou spalniček za poslední roky. Loni tam lékaři zaznamenali 1774 případů nemoci, což je desetinásobek proti roku 2012, uvedl dnes deník Die Welt. Úřady upozorňují, že velkou část nemocných tvoří dospělí, a vyzývají k masovému očkování těch, kdo se mu v dětství vyhnuli.
22.01.2014 15:00 |

podobné články

Lékaři porazili rakovinu! Pomohlo jim DESET MILIONŮ SPALNIČEK!

 
Vědci ze světoznámé americké kliniky Mayo tvrdí, že se jim podařilo vyléčit jeden z nejzákeřnějších druhů rakoviny, který způsobuje růst nádorů v celém těle. A to naprosto unikátní metodou. Pacientku totiž údajně uzdravilo obrovské množství dávek viru obyčejných spalniček.
20.05.2014 14:50 |

podobné články

Naděje pro nemocné rakovinou! Ženu zázračně vyléčila koňská dávka viru spalniček

 
Objevila se snad pro nemocné "rakovinou":http://www.extra.cz/tema/rakovina naděje? Doktoři z americké kliniky Mayo říkají, že ano. Pomocí viru spalniček se jim podařilo zachránit ženu, která byla v posledním stádiu rakoviny. Žena dostala tolik viru, kolik by stačilo na výrobu vakcíny pro 10 milionů lidí.
20.05.2014 16:25 |

podobné články

USA se potýkají s nákazou spalniček, úmrtí zatím hlášena nejsou

 
Spojené státy se potýkají s šířící se nákazou spalniček, které se do země dostaly ze zahraničí. Podle Centra pro kontrolu nemocí bylo od počátku roku zaznamenáno 307 případů, což je více než běžně za celý rok.
30.05.2014 08:55 |

podobné články

Zvýšil se výskyt spalniček, které jsou vysoce nakažlivým infekčním onemocněním virového původu

 
Od roku 2016 je po relativně klidném období předcházejících dvou let v řadě evropských států hlášen zvýšený výskyt spalniček - vysoce nakažlivého infekčního onemocnění virového původu, kterému lze předcházet očkováním.
09.04.2017 17:45 |

podobné články

Spalničky na severu Moravy: Epidemie se zhoršuje, případů stále přibývá!

 
Epidemie spalniček v Moravskoslezském kraji stále trvá. Co hůř: případů přibývá! Jediné místo, kde se na severu Moravy toto infekční onemocnění zatím neobjevilo, zůstává Bruntálsko.
22.05.2017 15:15 |

podobné články

Do Česka se valí chřipková epidemie. Může i zabíjet, varuje lékař

 
Česko stojí na prahu chřipkové epidemie. Počet nemocných se sice zvyšuje, ale podle lékaře Jana Dvoráka je situace zatím klidná. Epidemie už ale zasáhla okolní státy a je jen otázkou času, kdy naplno udeří i u nás. V loňském roce v Česku zemřelo na chřipku 114 lidí. Chřipka tedy může zabíjet a také způsobit velmi vážné komplikace. Je ještě čas se očkovat? A proč lidé onemocní, i když jsou očkovaní.
17.01.2018 06:35 |

podobné články

Česko je za vrcholem chřipkové epidemie, případů úmrtí ubývá

 
Česko je podle hlavního hygienika Vladimíra Valenty zřejmě už za vrcholem chřipkové epidemie, tento týden poprvé klesla celková nemocnost. Valenta to dnes řekl ČTK. Počty akutních respiračních onemocnění klesly oproti předchozímu týdnu o 3,4 procenta, chřipek o 4,3 procenta. Závažné případy stále jsou, od počátku epidemie zemřelo 68 lidí z 350, kteří museli být s komplikacemi léčeni v nemocnici. 
08.02.2013 16:15 |

podobné články

Co dělat, když dítě nechce sportovat?

 
Do ničeho se mu nechce, nic ho nebaví, do všeho abyste ho doslova násilím tlačili nebo se dokonce doprošovali. Jakákoli pohybová aktivita je pro něho skoro sprosté slovo, dobrovolně se k ničemu nemá a nejradši by celé dny strávil u počítače nebo televize. Máte po přečtení předchozích řádků pocit, že mluvíme právě o vašem dítěti? Divili byste se kolik rodičů hledá odpověď na otázku, co dělat, když dítě nechce sportovat? Zatímco některé děti ke sportování tíhnou samy od sebe, jiné aby k tomu člověk doslova dokopal. Jestliže se ani vaše ratolest ke sportování zrovna dvakrát nemá, pak jste tady správně! Co dělat, když dítě nechce sportovat Určitě vám nemusíme klást na srdce, že pohyb je důležitý pro každého z nás, bez ohledu na to, zda se jedná o dítě nebo dospělého. Hýbat se prostě musíme. Jenže co dělat, když dítě nechce sportovat a je schopné vyvádět hysterické scény, které každého rodiče přivádí k šílenství? Na to se teď společně podíváme v následujících řádcích. Má cenu dítě nutit? Možná jste si už několikrát říkali, že když se vašemu dítěti nechce dobrovolně, jednoduše ho k tomu přinutíte. Prostě využijete své moci v pozici rodiče a dítku to dáte rozkazem. Ještě než se ale k takovému kroku skutečně uchýlíte, dovolíme si vás upozornit, že tato cesta opravdu nikam nevede. Je totiž s největší pravděpodobností možné, že ve svém dítěti vytvoříte ještě větší blok. A to už se potom nehnete nikam. Koukej, vždyť je to zábava! Jestliže vaše dítě neprojevuje o sportování zájem, možná si ještě nevšimlo, jaká zábava to ve skutečnosti může být. Vaším úkolem tedy je dítěti ukázat, že fyzická aktivita není pouze dřina, ale i čas strávený s kamarády, nejrůznější soustředění nebo soutěže. Vyber si sám Možná teď jako spousta dalších rodičů řešíte otázku, co dělat, když dítě nechce sportovat, ale... Čtěte více Příspěvek Co dělat, když dítě nechce sportovat? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
28.06.2017 19:05 |

podobné články

VAROVÁNÍ: V Bulharsku hrozí epidemie spalniček

 
Ministerstvo zdravotnictví doporučuje lidem, kteří pocestují na severovýchod Bulharska, aby si zkontrolovali své očkování proti spalničkám.
18.06.2010 16:35 |

podobné články

Hrozí v Česku epidemie spalniček? Nemoc se zase šíří

 
Že jsou očkování leckdy úplně zbytečná? Nebezpečný omyl! V Evropských zemích opět řádí spalničky. Od letošního ledna byly na našem kontinentě hlášeny už stovky případů nemocných, které se šíří mezi zeměmi. Nejohroženější jsou oblasti, kde proočkovanost klesla pod hranici 95 %.
08.08.2017 08:30 |

podobné články

V Německu zabíjela cholera! Obětí se stalo roční dítě

 
Teprve roční chlapec zemřel v Německu v noci na čtvrtek. S rodinou se před nedávnem vrátili z dovolené v Pákistánu, odkud přijel nakažený cholerou. Nemocí se nakazili i jeho tři jen o málo starší sourozenci, ti jsou ale naštěstí mimo ohrožení života. Je to tak první případ nakažení nebezpečnou cholerou v poválečném Německu.
24.09.2010 17:50 |

podobné články

OBROVSKÁ TRAGÉDIE: Ve zříceném domě zemřelo ROČNÍ DÍTĚ!

 
Roční dítě zemřelo v pátek odpoledne v troskách zříceného domu v Horních Bludovicích na Karvinsku. Záchranáři na místě ošetřili celkem čtyři zraněné, sdělil agentuře Mediafax mluvčí krajských záchranářů Lukáš Humpl.
05.08.2011 19:20 |

podobné články

VÍME, PROČ ZEMŘELO roční dítě na Karvinsku! Neodborně rozebírali dům!

 
Neodborné rozebírání obvodového zdiva hospodářské budovy způsobil pád střechy u domu v Horních Bludovicích na Karvinsku, při kterém v pátek večer zemřelo roční dítě. Agenturu Mediafax o tom v sobotu informovala policejní mluvčí Zlatuše Viačková.
06.08.2011 11:55 |

podobné články

Tragédie na D1: Při nehodě zemřelo roční dítě! Dálnice na Prahu stála

 
Teprve roční dítě zemřelo při nehodě osobního automobilu na 100. kilometru dálnice D1, která dnes odpoledne zastavila provoz ve směru na Prahu.
08.12.2013 16:20 |

podobné články