Článek

Endroganova strana vyhrála volby, ústavní většinu ale asi nezíská

 
Z tureckých parlamentních voleb vyšla vítězně Strana spravedlnosti a rozvoje založená prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem. Podle předběžných výsledků ale nedosáhne ústavní většiny, zatím má 43,6 procenta hlasů. Chybějí výsledky z velkých měst, takže se počet hlasů ještě může výrazně změnit.
07.06.2015 09:36 |

podobné články

Podobné články

Volby v Austrálii těsné, nikdo nezíská parlamentní většinu

 
Předběžné výsledky sobotních parlamentních voleb v Austrálii naznačují, že žádná strana nezíská v parlamentu většinu 76 křesel. Podle australské televizní stanice ABC po sečtení 78 procent hlasů mají vládní labouristé premiérky Julie Gillardové 70 poslanců.
22.08.2010 11:35 |

podobné články

Senátní volby vyhrála ČSSD s deseti senátory. Vládní koalice bude mít většinu

 
Senátní volby letos opět vyhrála ČSSD. Získala deset senátorů, přičemž 23 míst obhajovala. KDU-ČSL získala pět senátorů a ANO čtyři. Vládní koalice tak bude mít v Senátu většinu 46 hlasů. ODS, hnutí Starostů a Strana zelených získali po dvou senátorech. Strana práv občanů a Strana soukromníků po jednom.
18.10.2014 15:55 |

podobné články

Vondrův náměstek Blažek skončí, nezíská bezpečnostní prověrku

 
Náměstek ministra obrany Rudolf Blažek (ODS) "s velkou pravděpodobností" nezíská od Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ) bezpečnostní prověrku na stupeň tajné. Informuje o tom server Česká pozice. Vysoce postavený úředník prověrku potřebuje pro výkon funkce náměstka zodpovědného za armádní nákupy. Ministr obrany Alexandr Vondra (ODS) na počátku června ve Sněmovně uvedl, že pokud Blažek prověrku nezíská, na ministerstvu skončí.
21.08.2012 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1131 článků)

Putinova strana vyhrála volby, ale ztratila křesla

 
Volby do ruského parlamentu (dumy) vyhrála strana Jednotné Rusko premiéra Vladimira Putina, informuje v neděli agentura Reuters. Strana však ztratila velký počet poslanců, není jisté, zda bude mít většinu.
04.12.2011 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3087 článků)

Ústavní soud překročil pravomoci, tvrdí odborníci

 
Ústavní soud (ÚS) v úterý odložil vykonavatelnost prezidentova rozhodnutí vyhlásit na termín 9.-10. října předčasné volby. Tím volby odložil na neurčito. Většina politiků to ale nechce dovolit, hledají jiné způsoby, jak volby přece jen uskutečnit. Ministerstvo vnitra je nepřestalo připravovovat - Ústavní soud totiž jasně neřekl, že se volby konat nesmí. Mnozí odborníci na ústavní právo jsou rozhodnutím rozhořčeni. ÚS podle nich vůbec nemá oprávnění o ústavním zákonu rozhodovat.
02.09.2009 09:05 |

podobné články

Volby v Řecku drtivě vyhrála levicová Syriza, absolutní většinu ale nemá

 
Levicová opoziční strana Syriza jasně vyhrála nedělní předčasné parlamentní volby v Řecku, ale podle zahraničních agentur nezískala absolutní většinu a bude se muset hledat koaliční spojence.
25.01.2015 18:57 |

podobné články

SYRIZA s přehledem vyhrála řecké volby. Absolutní většinu ale nemá

 
Vítěz včerejších řeckých voleb, krajně levicová opoziční strana SYRIZA si nejspíš bude muset hledat koaliční partnery. Podle zahraničních agentur totiž nezískala absolutní většinu. Partnerem vítězné strany se prý může stát jedna ze dvou malých stran, a to středolevá proevropská strana Potami (Řeka) nebo nacionalistická strana Nezávislí Řekové (ANEL).
26.01.2015 07:27 |

podobné články

Putinova strana volby vyhrála, ale výrazně oslabila

 
AKTUALIZOVÁNO. Vládní strana Jednotné Rusko premiéra Vladimira Putina sice nedělní parlamentní volby opět vyhrála, ale výrazně oslabila. Ve Státní dumě, dolní komoře parlamentu, si však uhájila většinu, jen k ústavním změnám bude potřebovat spojence v řadách tří dalších parlamentních stran, označovaných za "loajální opozici".
05.12.2011 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3087 článků)

Volby v Bulharsku vyhrála konzervativní opozice. Zvládne sestavit vládu?

 
Předčasné parlamentní volby v Bulharsku vyhrála středopravá strana Občané za evropský rozvoj Bulharska (GERB) někdejšího premiéra Bojka Borisova, když získala 32,6 procent hlasů. Strana však nebude mít v novém parlamentu absolutní většinu a bude muset vyvolat koaliční jednání. Loni ale obdobná diskuse s politickými protějšky GERBu ztroskotala.
06.10.2014 11:15 |

podobné články

Kritik migrantů a Sorose slaví drtivé vítězství. Orbán má ústavní většinu

 
Konzervativní strana Fidesz maďarského premiéra Viktora Orbána obhájila v nedělních parlamentních volbách ústavní většinu hlasů. Po sečtení 98,5 procenta hlasů má Fidesz v koalici s křesťanskými demokraty 133 křesel ze 199, což je těsně nad hranicí ústavní dvoutřetinové většiny, uvedla agentura AP. Orbán v prvním povolebním vystoupení označil výsledek za přesvědčivé vítězství a možnost chránit Maďarsko.
09.04.2018 08:05 |

podobné články

Koalice nezíská Paroubkovy poslance pro zpřísnění nedůvěry vládě

 
Koalice nezíská hlasy poslanců strany Jiřího Paroubka pro zavedení konstruktivního vyjádření nedůvěry vládě. Národní socialisté dnes tuto připravovanou změnu ústavy odmítli, podobně jako už dříve sociální demokraté. Návrh je mimo české ústavní a politické tradice, řekl novinářům Paroubek po jednání předsednictva strany NS-LEV 21, která má ve sněmovně dva zástupce a s dalším spolupracuje.
28.01.2012 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3448 článků)

Senátní volby: Volební hlasy jsou sečteny. PŘEHLED

 
Senátní volby letos opět vyhrála ČSSD. Získala deset senátorů, přičemž 23 míst obhajovala. KDU-ČSL získala pět senátorů a ANO čtyři. Vládní koalice tak bude mít v Senátu většinu 46 hlasů. ODS, hnutí Starostů a Strana zelených získali po dvou senátorech. Strana práv občanů a Strana soukromníků po jednom.
18.10.2014 16:25 |

podobné články

Sanep: Volby by vyhrála ČSSD, vládní koalice má ale stále většinu

 
Volby do Poslanecké sněmovny by na konci září vyhrála ČSSD před druhou ODS. Podle internetového průzkumu Sanep vládní strany sice přišly o devět mandátů, se 109 křesly by si ale v dolní komoře parlamentu udržely většinu.
06.10.2010 08:55 |

podobné články

PRŮZKUM: Volby by vyhrála ČSSD, pravice má ale stále většinu

 
Volby do Poslanecké sněmovny by na konci září vyhrála ČSSD před druhou ODS. Většinu křesel by ale obsadily strany vládní koalice.
06.10.2010 09:05 |

podobné články

PRŮZKUM: Pravice by měla většinu, volby by ale vyhrála ČSSD

 
Volby do Sněmovny by v září vyhrála ČSSD před ODS o 3,5 procent, pravice by však poskládala dohromady většinu čítající přes 50 procent hlasů.
21.09.2010 18:20 |

podobné články

Itálii tento víkend čekají volby. Na Brusel jdou mrákoty

 
V Itálii se tento víkend budou konat parlamentní volby. Vše nasvědčuje tomu, že ani jedna ze stran nezíská většinu potřebnou pro vládnutí. Očekává se rovněž, že doposud vládnoucí Demokratická strana si pohorší.
01.03.2018 19:45 |

podobné články

ČSSD by vyhrála volby, s komunisty by měla většinu

 
Sociální demokracie by s přehledem vyhrála volby a s komunisty by měla ve Sněmovně většinu. Vyplývá to z internetového průzkumu uskutečněného na přelomu února a března společností Sanep. Druhá by byla ODS těsně před TOP 09. Nejslabší stranou dolní komory by byly Věci veřejné se ziskem 8,3 procenta hlasů.
07.03.2011 14:15 |

podobné články

ČSSD by vyhrála volby. S KSČM by měla většinu!

 
Kdyby se v listopadu konaly volby do Poslanecké sněmovny, se ziskem 81 mandátů by vyhrála ČSSD a s komunisty by měla pohodlnou většinu. Na základě výzkumu stranických preferencí to v pondělí uvedlo Středisko empirických výzkumů (STEM), podle něhož by se do sněmovny dostala už jen ODS a TOP 09.
14.11.2011 15:20 |

podobné články

Orbánova strana vyhrála volby. Přitvrdí, varují jeho kritici

 
Konzervativní strana Fidesz maďarského premiéra Viktora Orbána obhájila v nedělních parlamentních volbách ústavní většinu mandátů. Po sečtení 98,5 procenta hlasů má v koalici s křesťanskými demokraty 133 křesel ze 199, což je těsně nad hranicí dvoutřetinové většiny. Podle pozorovatelů OBSE byla základní práva celkově respektována, nicméně podmínky pro opozici nebyly rovné.
09.04.2018 10:05 |

podobné články