Článek

Ekonom a manažer Zámečník ke Kalouskovu návrhu na sesekání síly Andreje Babiše: On umí řídit. Do státních podniků skutečně jmenuje manažery

 
ROZHOVOR Významný ekonom a publicista Miroslav Zámečník se nediví, že si ministr financí nechce nechat vzít kvůli střetu zájmů řízení státních a polostátních firem, protože na rozdíl od daňové nebo makroekonomické politiky právě to umí nejlépe.
10.04.2015 11:51 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13042 článků)
Podobné články

ODS a Kalousek spáchali megahřich, na jejich místě bych rozhodně nevyskakoval. Ekonom Zámečník rozebral na ČT přijatý rozpočet

 
Ekonom Miroslav Zámečník se ve středečním Interview obsáhle vyjádřil ke dnes schválenému státnímu rozpočtu na rok 2017. Ačkoli bychom v tuto chvíli měli mít rozpočet přebytkový, a ne se schodkem 60 miliard, takže určitá kritika ministra financí Andreje Babiše (ANO) je namístě, ale bývalý lidovec Miroslav Kalousek by měl raději mlčet. Vyjádřil se také k „lásce“ mezi Andrejem Babišem a prezidentem Milošem Zemanem.
07.12.2016 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13042 článků) , Miroslav Kalousek (6421 článků) , Miloš Zeman (20925 článků)

Ekonom Zámečník varuje: Zatím je to úsměvné, ale pozor na tupost poslanců

 
Ekonom Miroslav Zámečník byl hostem pátečního Interview ČT24. Hovořil o problémech české koruny, o sankcích Západu a Ruska, o Řecku i o práci českého Parlamentu. Hned v úvodu vyčetl českým zákonodárcům, že neschválili vydání státních dluhopisů na úhradu dluhu.
23.01.2015 19:22 |

podobné články

Ekonom Zámečník: Přestaňme si nalhávat, že Řecko splatí dluhy

 
Ekonom Miroslav Zámečník nevidí situaci v České republice až tak černě, podle jeho slov jsme málo zadlužená země a ani české domácnosti se netopí v dluzích. Přesto ale útlum velkých západoevropských ekonomik, především německé, na nás může mít negativní vliv.
20.10.2011 19:30 |

podobné články

Zákon o původu majetku se dotkne těchto lidí. Ekonom Zámečník se v ČT rozpovídal

 
Ministr financí Andrej Babiš (ANO) představil návrh zákona o majetkových přiznáních. Zákon má cílit především na lidi, kteří podezřele zbohatli. Po přijetí zákona dlouhodobě volá prezident Miloš Zeman i premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Pomůže nám ale zákon doopravdy? O tom diskutovali ekonom Miroslav Zámečník a komentátor týdeníku TREND Marián Leško. Na Slovensku totiž již zákon funguje. Jeho účinnost je ale sporná.
17.10.2014 22:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13042 článků) , Bohuslav Sobotka (9487 článků) , Miloš Zeman (20925 článků)

Ekonom Zámečník: Jiří Rusnok bude dobrý guvernér ČNB

 
Ani v eurozóně, ani v naší zemi se letos nepodaří dosáhnout inflačního cíle, které si stanovila Evropská centrální banka, respektive Česká národní banka. V pořadu Dvacet minut Radiožurnálu to uvedl ekonom a publicista Miroslav Zámečník.
12.03.2015 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Rusnok (1844 článků) , Jiří Rusnok (683 článků)

Němci pozor! Toto vám hrozí kvůli uprchlíkům. Český ekonom viděl studie, které věští vaší ekonomice nic pěkného

 
Ekonom Miroslav Zámečník si v pátečním Interview ČT24 posteskl, že čeští politici postupují nesystematicky, pokud jde o navyšování penzí. Vyčetl jim, že sahají k populistickým krokům namísto toho, aby řešili bolestivé body našeho státu. Došlo i na téma rozpočtu a host si rýpl do odborářského šéfa Josefa Středuly. Své Zámečník řekl i k uprchlíkům, varovná slova zazněla směrem k Německu.
13.11.2015 19:31 |

podobné články

Němci pozor! Toto vám hrozí kvůli uprchlíkům. Český ekonom viděl studie, které nevěstí vaší ekonomice nic pěkného

 
Ekonom Miroslav Zámečník si v pátečním Interview ČT24 posteskl, že čeští politici postupují nesystematicky, pokud jde o navyšování penzí. Vyčetl jim, že sahají k populistickým krokům namísto toho, aby řešili bolestivé body našeho státu. Došlo i na téma rozpočtu a host si rýpl do odborářského šéfa Josefa Středuly. Své Zámečník řekl i k uprchlíkům, varovná slova zazněla směrem k Německu.
13.11.2015 19:51 |

podobné články

Policejní razie v Ševětíně: Protimafiánský útvar řeší manažery ČEZ

 
Policejní Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) podle webu Lidovky.cz zasahuje proti lidem spojovaným s fotovoltaickou elektrárnou v Ševětíně. Detektivové se prý zaměřili na manažery firem Mapro a IES Recycling a údajně se zajímají i o dva vysoce postavené manažery z ČEZ Obnovitelné zdroje.
03.12.2015 12:30 |

podobné články

Nový šéf pražské zoo: Zámečník, Bobek, nebo Vávra

 
Novým ředitelem pražské zoologické zahrady bude zřejmě někdo z trojice ekonom Miroslav Zámečník, šéfredaktor rozhlasové stanice Leonardo Miroslav Bobek a bývalý šéfredaktor zpravodajství televize Nova Jan Vávra.
18.11.2009 17:40 |

podobné články

Mám rád zvířátka a omezování byrokracie, vysvětluje Zámečník

 
Program Strany zelených a ODS se v mnoha aspektech nápadně podobá. Není divu, oběma subjektům pomáhá s jeho tvorbou stejný muž. Uznávaný český ekonom Miroslav Zámečník. S prací pro dvě partaje nemá problém, obě prý mají podobné cíle, které se mu zamlouvají.
26.03.2010 11:00 |

podobné články

Zámečník: Pokud musí policie prošetřit Lesy ČR, tak beze všeho

 
Miroslav Zámečník, předseda dozorčí rady lesy ČR, ekonom a člen NERV byl hostem v další části Otázek Václava Moravce. Společně s předsedou KSČM Vojtěchem Filipem mluvili o hospodaření Lesů ČR.
06.05.2012 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1058 článků) , Václav Vojtěch (79 článků)

Řecko o krok blíže bankrotu. Premiér Tsipras se prý v Bruselu pohádal

 
Ekonom a analytik Miroslav Zámečník a Kostas Tsivos z Univerzity Karlovy diskutovali o situaci v Řecku. Po dalším jednání summitu EU je kolébka olympijských her zase o krok blíž bankrotu. Unie totiž řeckému premiérovi Tsiprasovi příliš nevěří, že nebude plýtvat financemi. Zámečník varoval, že řecký pád může nastat velmi rychle, Tsivos však kontroval, že Řekové mají za pět let všeho plné zuby. To snad ani nepotřebujeme volby, ať pošlou někoho z Bruselu, rozčílil se.
21.03.2015 07:01 |

podobné články

Stát nelze řídit jako firmu, varuje ekonom

 
Do politiky se začíná pomalu dostávat zaklínadlo, kterým je efektivita. Nechte stát řídit odborníky. Pojďme neschopné politiky nahradit efektivními manažery a bude nám líp. Podle hlavního ekonoma Ery Jana Bureše jde ale o nebezpečný omyl a volání po manažerismu v politice není ničím jiným než voláním po větší autokracii a menší demokracii.
14.10.2013 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Bureš (353 článků)

Ekonom od Babiše zpražil Čechy: Máslo je levnější než v 90. letech

 
Cena másla je teď nižší než na počátku 90. let minulého století. Na základě přepočtu na průměrnou mzdu to uvedl ekonom fondu Quant Aleš Michl, který se odkázal na údaje Českého statistického úřadu. Michl byl poradcem bývalého vicepremiéra Andreje Babiše (ANO) na ministerstvu financí, Babiš ho už dříve představil jako člena Rady ekonomických poradců hnutí. Ekonom ale připustil, že je teď máslo dražší než například v roce 2013.
08.10.2017 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13042 článků)

Véčka ustoupila Kalouskovi. Bude mejdan bankéřů? Ekonom vzdychá

 
Koaliční strany se přiblížily dohodě o podobě penzijní reformy. Věci veřejné v ní zřejmě ustoupí ze svého zásadního požadavku na státní garanci jednoho penzijního fondu. V návrhu zákona se neobjeví ani požadavek na zachování anonymity klienta. Bude méně zájemců a vyšší náklady fondů, glosuje předpokládanou podobu zákona ekonom Miroslav Zámečník.
03.05.2011 23:05 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6421 článků)

Vláda schválila pravidla pro průhlednější obsazování vedení státních podniků

 
Vláda na svém středečním jednání odsouhlasila návrh ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09), který zavádí nová pravidla pro obsazování funkcí ve vedení státních podniků. Změnit by se mělo také odměňování jejich členů. Cílem návrhu, který je součástí vládní protikorupční strategie, je vyšší transparentnost a omezení klientelismu při obsazování postů ve vedení podniků, jejich dozorčích radách či představenstvech.
25.07.2012 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6421 článků)

Úspěšný manažer: Babiš má trochu pravdu s řízením státu jako firmy. Ale lidé ze státní správy nejsou zvyklí pracovat s takovým nasazením

 
ČESKÉ HOSPODÁŘSTVÍ Pětadvacet let od pádu komunistického režimu má český průmysl stále své české vlastníky a manažery, kteří „ustáli“ tlak globální konkurence a drží na trhu tradiční podniky a značky. Vladimír Chládek začínal ve žďárském Tokozu ještě za socialismu, po listopadu firmu řídil a posléze privatizoval. Politici podle něj užívají pravicovou nebo levicovou rétoriku jen před volbami, po zvolení jdou zpravidla střední cestou. Největší ztráty českým podnikům během transformace způsobila zastaralá struktura a neschopní manažeři. A na tezi „řídit stát jako firmu“ podle Chládka skutečně něco je.
08.06.2015 20:21 |

podobné články

Zeman Babišovu vládu jmenuje 13. prosince. Kdo bude mezi ministry?

 
Nová vláda Andreje Babiše (ANO) bude mít mezi ministry čtyři ženy a prezident Miloš Zeman ji jmenuje 13. prosince. Po setkání na Hradě to uvedl Babiš, kterého prezident jmenuje premiérem 6. prosince. Seznam ministrů přivezl šéf hnutí ANO Zemanovi, který si chce s devíti kandidáty, kteří ve vládě dosud nejsou, promluvit nejdřív osobně. Babiše proto zatím požádal, aby složení svého kabinetu dosud nezveřejňoval. Pro svoji vládu nemá nový premiér ještě vyjednanou podporu Poslanecké sněmovny.
28.11.2017 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13042 článků)

Nový ředitel Křístek: Dopravní podnik nemusí vést ten, co umí řídit tramvaj

 
V čele pražského dopravního podniku ode dneška stanul bývalý manažer operátora T-mobile Milan Křístek. Zatím ale neřekl, jestli si plánuje přivést do podniku vlastní tým. Nevyjádřil se ani ke smlouvám z minulosti, které stály místo jeho předchůdce.
01.11.2012 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Milan Nový (78 článků)