Článek

Egypťané na letišti zablokovali ruské letadlo. Piloti chtěli vzlétnout s technickou závadou

 
Egyptská obsluha letiště v letovisku Hurghada u Rudého moře nenechala dnes ráno vzlétnout ruské letadlo s turisty, které mělo zamířeno do uralského Permu navzdory technickým závadám. Egypťané prý letadlo zablokovali letištní technikou, aby kapitánovi stroje zabránili vzlétnout. Tvrdí to ruské weby s odvoláním na cestující. Permské letiště mezitím změnilo čas příletu stroje z Hurghady z časného dopoledne na podvečer.
02.11.2015 10:00 |

podobné články

Podobné články

V Egyptě zablokovali odlet ruského letadla s turisty. Kvůli tomu, že mělo technické závady

 
Egyptská obsluha letiště v letovisku Hurghada u Rudého moře nenechala dnes ráno vzlétnout ruské letadlo s turisty, které mířilo do uralského Permu navzdory technickým závadám. Egypťané prý letadlo zablokovali letištní technikou, aby kapitánovi stroje zabránili vzlétnout. Tvrdí to ruské weby s odvoláním na cestující. Permské letiště mezitím změnilo čas příletu stroje z Hurghady z časného dopoledne na podvečer.
02.11.2015 10:41 |

podobné články

Poplach na letišti: V Praze nouzově přistálo malé soukromé letadlo

 
Alarm varoval před technickou závadou, a tak se pilot rozhodl nouzově přistát. Vrátil se proto na Letiště Václava Havla v Praze, odkud předtím také odstartoval.
29.04.2015 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4806 článků)

Letadlo nemohlo 10 dní vzlétnout: Na palubě byl chlupatý černý pasažér!

 
Deset dní nemohlo vzlétnout letadlo německých aerolinek z berlínského letiště poté, co se zjistilo, že do něj na Floridě nastoupila kromě cestujících také krysa. O případu malého černého pasažéra, jehož cesta se letecké společnosti prodražila, informovala agentura DPA.
04.04.2017 07:30 |

podobné články

Tajemství pitvy Moniky (†36) a Klárky (†8): Egypťané zadržují jejich orgány jako důkazy!

 
Když Egypťané zaslali do Česka po pitvě těla otrávené Moniky (†36) a Klárky (†8), zděsili nejenom otce a manžela Petra (35), ale i české vyšetřovatele. Chyběly jim totiž klíčové orgány. Tento krok vysvětlil právník Keroles Ezzat Bashier, který se do případu vložil. Podle něj Egypťané zadržují jejich orgány jako důkazy, informoval web TN.cz.
24.10.2013 10:50 |

podobné články

Na pražském letišti nouzově přistálo malé soukromé letadlo

 
Na Letišti Václava Havla v Praze dnes po 18:00 nouzově přistálo malé soukromé letadlo kvůli podezření na technickou závadu. ČTK to řekla mluvčí letiště Marika Janoušková. Provoz na největším letišti v Česku nouzové přistání neomezilo.
29.04.2015 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4806 článků)

Piloti letadla, které nezvládlo přistání na pardubickém letišti, jsou mimo službu!

 
Piloti letadla společnosti Travel service na trase z bulharského Burgasu do Pardubic jsou kvůli nehodě na letišti postaveni mimo službu. Se svým letadlem, ve kterém bylo skoro 200 cestujících, totiž nezvládli v neděli přistávací manévr. Následně se ukázalo, že letadlo nebylo v dobrém technickém stavu a nefungovaly mu správně brzdné systémy.
27.08.2013 22:50 |

podobné články

Bezpečnostní experti o incidentu na letišti: Místo Kalouska měl zakročit Kubice

 
Za stěží uvěřitelné lze považovat informace, že ministr financí Miroslav Kalousek řídil na ruzyňském letišti manévry, během nichž bylo letadlo ruské společnosti Aeroflot zablokováno cisternou, aby nemohlo vzlétnout. Šlo o zoufalý, ale také neúspěšný pokus pětice českých ministrů na poslední chvíli zabránit vydání podnikatele Alexeje Torubarova do Ruska.
27.05.2013 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6372 článků)

Piloti ruského tupolevu: Zachránili 72 cestujících!

 
Piloti letadla Tu-154 ruské společnosti Aviastar zabránili v úterý děsivé tragédii. Se 72 cestujícími na palubě se jim podařilo přistát na opuštěném lesním letišti tak šikovně, že se nikdo vážněji nezranil a letadlo zůstalo celé. Neuvěřitelný kousek navíc předvedli s letadlem Tu-154, stejným, v jakém v dubnu zemřeli polští vládní představitelé ve Smolensku.
08.09.2010 17:55 |

podobné články

Obří letoun přistál na letišti, z něhož nemůže vzlétnout

 
Piloti jednoho z největších nákladních letounů světa – Boeingu 747 Dreamlifter – udělali zásadní chybu, když přistáli na letišti Colonela Jamese Jabary v Kansasu.
21.11.2013 15:41 |

podobné články

Dálnice uzavřena. Letadlo muselo nouzově přistát, doplnit palivo a opět vzlétnout

 
Kvůli nedostatku paliva muselo v pátek ráno letadlo typu Cessna 172 nouzově přistát na dálnici u města Litchfield v americkém státě Illinois. Policie dálnici uzavřela, dokud letadlo nenačerpalo palivo a opět nevzlétlo.
28.04.2013 07:25 |

podobné články

SLEDOVALI JSME ONLINE: Pád ruského airbusu nepřežil nikdo z 224 lidí na palubě, zahynulo i 17 dětí

 
Ruské civilní letadlo s 224 lidmi na palubě se v sobotu zřítilo v centrální části Sinajského poloostrova, neštěstí nikdo nepřežil. Letadlo spadlo krátce poté, co vzlétlo z egyptského letoviska Šarm aš-Šajch na jihu poloostrova a zamířilo do Ruska. Podle egyptských a ruských úřadů šlo o charterový let s 217 cestujícími, včetně 17 dětí, a sedmi členy posádky. Za možnou příčinu katastrofy egyptští odborníci uvádějí technickou závadu stroje. Přívrženci Islámského státu tvrdí, že letoun sestřelili, ruské ministerstvo dopravy to ale odmítlo.
31.10.2015 09:30 |

podobné články

Na Islandu zadrželi české letadlo. Nemělo zaplaceno, nesmělo vzlétnout

 
Letadlo české společnosti Holidays Czech Airlines bylo zadrženo na islandském letišti Keflavík. Airbus A-320 totiž neměl zaplacený letištní poplatek.
25.10.2012 16:05 |

podobné články

Letadlo v Rusku přimrzlo k ranveji. Cestující museli tlačit

 
Na ruském letišti natolik klesla teplota, že přimrzlé letadlo nemohlo s cestujícími vzlétnout.
29.11.2014 08:30 |

podobné články

Velká Británie se přiklání k verzi o útoku IS na ruské letadlo

 
Britský ministr zahraničí Philip Hammond považuje za „velmi pravděpodobné“, že na ruské letadlo spáchala atentát odnož radikální skupiny Islámský stát (IS), působící na Sinajském poloostrově. V troskách letadla, které se minulý týden zřítilo nad severem poloostrova, zemřelo 224 lidí. Stroj patřil ruské společnosti Kogalymavia, která dnes zastavila lety všech svých airbusů, dokud neukončí jejich kontrolu. Británie a Irsko zastavily ve středu odlety svých letadel z letoviska Šarm aš-Šajch, odkud letadlo v sobotu startovalo, a Británie na letiště poslala své experty.
05.11.2015 10:46 |

podobné články

V Kladně vyhořela rozvodna, město bylo bez elektřiny

 
Čtvrteční výpadek proudu v Kladně ochromil tři čtvrtiny největšího středočeského města na pět hodin. Odstávka způsobená technickou závadou v rozvodně ve Dříni začala v 17:00.
22.06.2012 08:45 |

podobné články

URS Czech: Revize a kontroly plynu mají nedostatky a vedou k neštěstím

 
Většina výbuchů plynu, u kterých zasahují hasiči, je podle vyšetřovatelů zapříčiněna lidskou nedbalostí či technickou závadou.
22.05.2013 12:55 |

podobné články

Vláda schválila novelu silničního zákona, zavádí reflexní prvky u chodců

 
Nošení reflexních prvků u chodců za snížené viditelnosti, právo policie nepustit na silnici auto se závažnou technickou závadou nebo nová pravidla pro pohyb vozítek segway. To jsou některé změny novely silničního zákona, kterou dnes schválila vláda.
30.03.2015 15:11 |

podobné články

Konspirační žně kolem pádu airbusu: Tepelná stopa a zbytky 'bomby'

 
Zatímco v Moskvě identifikují těla obětí havárie ruského airbusu na Sinaji, vynořují se také další podrobnosti a spekulace o možných příčinách tragédie. Z toho všeho, co se zatím objevilo, se jako nejpravděpodobnější scénář jeví požár či výbuch – ať už způsobený bombou na palubě, technickou závadou nebo raketou. 
03.11.2015 14:30 |

podobné články

TV Prima vypadlo vysílání. Zkolabovaly všechny její stanice

 
Televize Prima se dnes okolo poledne zhruba tři hodiny potýkala s technickou závadou, kvůli které vypadly všechny její stanice. Přibližně ve 14:00 byl problém odstraněn a všechny kanály Prima Group opět vysílají. ČTK to sdělila mluvčí Primy Jana Mrákotová.
03.12.2016 14:25 |

podobné články