Článek

Editors: Při nahrávání jsme se dívali na oceán

 
Britská rocková kapela Editors je u nás oblíbená. Již 9. prosince proto opět dorazí do Prahy, kde v klubu Roxy představí své říjnové album In Dream. O jeho vzniku Právo hovořilo s Russellem Leetchem, který hraje na baskytaru a syntezátor.
08.12.2015 08:50 |

podobné články

Podobné články

RECENZE: Editors uchvátili hutností

 
O síle alb britské postpunkové kapely Editors lze mít možná pochybnosti. Například letošní novinka The Weight Of Your Love nepatří k dechberoucím produktům, byť je nutné ocenit, že při jejím natáčení kapela přežila odchod jednoho člena, nezpronevěřila se své hudební cestě a nabídla nejvíce hitových skladeb, které kdy dala na jedno album vedle sebe.
07.10.2013 10:50 |

podobné články

Kytarovka Editors představí v Praze nové syrovější album

 
Poprvé se chystá do České republiky britská kytarová čtveřice Editors, která se za sedm let své existence stihla protlačit mezi nejsledovanější indie rockové kapely světa. V Praze vystoupí 28. listopadu a přiveze s sebou čerstvě vydané album In This Light And On This Evening. Koncert uvedou kapely The Maccabees a kanadští Wintersleep.
10.08.2009 07:00 |

podobné články

Editors: V Británii se hudba točí příliš rychle

 
Baskytarista britské kapely Editors Russell Leetch poskytl před nedělním koncertem v pražském Lucerna Music Baru Právu rozhovor.
05.10.2013 13:45 |

podobné články

Vyprodaný Grape Festival zažil svůj nejlepší ročník s Editors, Klaxons i La Roux

 
Páty ročník festivalu Grape na letišti v Piešťanech dozrál v open air evropských parametrů. V pátek vystoupili např. Holy Esque, Bombay Bicycle Club a večer vyvrcholil koncertem Editors. 
23.08.2014 16:25 |

podobné články

Recenze: Editors převyprávěli vyprodané Roxy své sny. Skvělou desku stvrdili výborným koncertem

 
Editors dodrželi jednoduchou rovnici, tedy „nová deska = koncert v Praze“. I tentokrát šlo o sugestivní hru kontrastů, emocí a světel.
10.12.2015 13:20 |

podobné články

Janusz Konieczny: Neváhejte nahrávat kriminalitu

 
Oznamovatelé, které ocenil Nadační fond proti korupci, mají nezřídka jeden společný rys – pořídili nahrávku o vysoce podezřelém či přímo kriminálním jednání. Určitou zábranou v pořizování takovýchto záznamů není dostupnost nahrávacích zařízení, složitost jejich použití ani případná obava z odhalení nahrávání. Touto zábranou je totiž vnímání ze strany veřejnosti, která tajné nahrávání občas vnímá jako něco neetického. Je to zcela evidentní pozůstalost dávné doby, kdy tajné nahrávání sloužilo k potlačování svobody projevu a základních lidských práv. Takováto nahrávka mohla tehdy prokázat poslech nedovolených gramofonových desek či organizování zakázaných divadelních představení. Ovšem v současné době pořízení nahrávky dokládající činnost kriminálních živlů je věcí záslužnou a dokonce hrdinskou. Zcela analogicky část veřejnosti dostatečně nerozlišuje činnost bývalé STB a aktivity současné kontrarozvědky BIS.
06.12.2016 11:20 |

podobné články

Oceán chystá comeback: Muka nahradila sexy zpěvačka

 
ROZHOVOR: Kapela Oceán vyjíždí na turné po 18 letech. Na pódium se vrací s novou zpěvačkou Jitkou Charvátovou (36), která nahradila zesnulého zpěváka Petra Muka (†45). Mladá zpěvačka ho osobně neznala, ale období Oceánu s Mukem bylo podle ní prý nejlepší. Oceán zahraje už ve středu v klubu Roxy v Praze a Charvátová dala Blesk.cz rozhovor.
27.04.2011 06:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Muk (386 článků) , Jitka Charvátová (8 článků)

DPP: Jaký je Váš pohled na nahrávání při přepravní kontrole?

 
V souvislosti s chystaným zavedením nahrávání při přepravní kontrole by Dopravní podnik hl. m. Prahy rád znal názor cestujících na tuto novinku, která je součástí běžné praxe v jiných českých městech.
01.09.2014 15:55 |

podobné články

FOTOREPORTÁŽ S Ewou Farnou ve studiu. Natáčí hit v unikátním jazyce simlish!

 
Polština, čeština… to už ji nestačí. Teď se mladá zpěvačka vrhá na simlish. Jak vypadalo úterní nahrávání jejího hitu Boží mlýny melou v tomto jazyce? Co to je vůbec simlish? To nás zajímalo, proto jsme si nahrávání nechat ujít!
10.06.2010 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Ewa Farna (1091 článků)

Nahrávání politiků je nepřípustné, tvrdí Stanjura. Politická kultura upadá

 
Nový šéf poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura si myslí, že politická kultura upadá. Čím dál víc. Nahrávání politiků při jednáních je podle něj nepřípustné.
13.05.2011 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Zbyněk Stanjura (237 článků)

Další zrůdnost Islámského státu: Zastřelili 13 chlapců! Důvod? Dívali se na fotbal…

 
Dívali se na fotbal, tak je bez slitování zastřelili. Třináct chlapců se podle radikálů z Islámského státu (IS) provinilo tím, že sledovalo zakázanou »západní« zábavu, která se protiví Bohu, proto je čekala kulka do hlavy.
21.01.2015 11:31 |

podobné články

Zdechovský (KDU-ČSL): Kritizovat koalici lidovců se starosty je hodně mimo mísu

 
Kdybych byl manažerem společnosti, která se rozhodne sloučit s jinou společností a po prvním výzkumu, který nedopadne dobře, vzal zpátečku, asi by se na mě všichni dívali jako na blázna. Podobně by se teď mnozí dívali na KDU-ČSL.
08.07.2017 17:30 |

podobné články

Oceán Enceladu se skrývá blíž, než jsme si mysleli

 
Od doby, kdy jsme počátkem 80. let na snímcích sond Voyager poprvé zblízka spatřili Saturnův měsíc Enceladus, zůstal tento maličký měsíc ve světle pomyslných reflektorů. Jeho jasný ledový povrch je v jižní části měsíce téměř prostý kráterů, což ukazuje na jeho nízké stáří, a tedy aktivní geologii obnovující povrch. Přítomnost v nejhustší části Saturnova prstence E naznačovala možnost gejzírů doplňujících prstenec ledem. Mohl by i měsíc tak malý, že je průměrem srovnatelný se západo-východní délkou České republiky, hostit vnitřní oceán? Následná pozorování ukázala, že mohl, a čeští vědci z Katedry geofyziky spolu s belgickými a francouzskými spolupracovníky nyní velmi upřesnili hloubku oceánu a sílu ledové kůry měsíce. Ta je tenčí, než jsme se dříve domnívali.
31.08.2016 18:25 |

podobné články

Šestý díl: VHS je minulost. Žijte přítomností!

 
Stále máte doma kupu nevzhledných videokazet, ze kterých si pustíte jednu za rok? Pokusíme se představit moderní možnosti nahrávání televizního vysílání všeho druhu. Pokud přeci jen ještě používáte VHSky, ukážeme, jak je jednoduše zdigitalizovat a poté představíme nové možnosti nahrávání televizních pořadů.
22.10.2010 05:10 |

podobné články

Michálek překvapil: Škárka není gauner, nahrávání bylo neetické

 
Sám proslul svým skrytým nahráváním kolegů na ministerstvu životního prostředí. I tak skryté nahrávání poslance Jaroslava Škárky (VV) novinářkou týdeníku Respekt považuje za problematické. Zatím je nezaměstnaný a čeká na vypsání výběrového řízení na post šéfa Státního fondu životního prostředí. Řeč je o Liboru Michálkovi, někdejším řediteli Státního fondu životního prostředí.
05.04.2011 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Škárka (521 článků)

Michálek překvapil: Škárka není gauner, nahrávání bylo neetické

 
Sám proslul svým skrytým nahráváním kolegů na ministerstvu životního prostředí. I tak skryté nahrávání poslance Jaroslava Škárky (VV) novinářkou týdeníku Respekt považuje za problematické.
05.04.2011 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Škárka (521 článků)

Gipsy Kings dokončili nahrávání alba a jedou do Brna

 
Skupina Gipsy Kings zahraje 21. října v brněnské hale Rondo, a protože právě dokončila nahrávání svého nového alba, přiveze i čerstvý materiál.
12.10.2011 10:30 |

podobné články

Koupí vlčího máku dnes lidé přispějí na nahrávání pamětí vojáků

 
Na desítkách míst v Praze a v krajských městech si dnes a v sobotu mohou lidé koupit vlčí mák jako připomínku obětí válek a vojáků, kteří v nich bojovali. Zakoupením květu, který je symbolem sobotního Dne válečných veteránů, přispějí na nahrávání vzpomínek vojáků do archivu Paměť národa. Sbírku třetím rokem pořádá organizace Post Bellum, která české dějiny před rokem 1989 dokumentuje, připomíná ČTK.
10.11.2017 06:15 |

podobné články

Nová alba: Cher, Timberlake, Babyshambles a další

 
Pomalu se přibližuje doba nákupu vánočních dárků, což se na trhu s novými alby vždy velmi výrazně projevuje. Letos si bude možné přát jako dárek třeba nová alba od Cher, Babyshambles, Justina Timberlaka, Editors, Patricie nebo i reedici alba slavné Nirvany.
09.10.2013 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Cher (149 článků) , Justin Timberlake (260 článků)