Článek

Ebola v Sieře Leone: Už týden nejsou žádní nově nakažení!

 
Západoafrická Sierra Leone za poslední týden poprvé od vypuknutí eboly nezaznamenala žádný nový případ nákazy. Dnes to oznámila Světová zdravotnická organizace (WHO), která ale podle agentury DPA zároveň varovala před předčasným zvolněním úsilí v boji proti smrtelnému viru.
17.08.2015 23:10 |

podobné články

Podobné články

Ebola se v Africe nadále vymyká kontrole, aerolinky ruší lety do zasažených zemí

 
Západoafrické aerolinky se snaží zabránit šíření viru ebola a ruší lety do zasažených zemí. Hlavní letecká společnost pro západní Afriku Asky Airlines v úterý zrušila na neurčito všechny lety do Libérie a Sierry Leone. I zasažené země přijímají tvrdá opatření - například Libérie zakázala všechny fotbalové zápasy, protože kontaktní sporty zvyšují riziko přenosu viru. V Sieře Leone zemřel v úterý také hlavní lékař Světové zdravotnické organizace (WHO) pro tamní oblast.
29.07.2014 18:10 |

podobné články

V Sieře Leone našli při kampani o ebole 70 těl obětí nemoci

 
Během třídenní osvětové a informační megakampaně o smrtící epidemii eboly, která skončila v neděli o půlnoci, objevili zdravotníci v Sieře Leone 70 těl nových obětí nákazy. Podle agentury AFP o tom dnes informoval Stephen Gaojia, který má na starosti boj s ebolou v této západoafrické zemi.
22.09.2014 21:45 |

podobné články

Liberijský občan přenesl ebolu do Nigérie. Nakazilo se už sedm lidí

 
Ebola se rozšířila do Nigérie. Nemoc do země zavlekl před dvěma týdny liberijský občan Patrick Sawyer, který zkolaboval na letišti v nigerijském Lagosu po příletu z Monrovie. Sawyer a zdravotní sestra, která o něj pečovala, nemoci podlehli. Nigerijské úřady dnes potvrdily sedm případů nakažení tímto virem. Nemoc se tak rozšířila už do čtvrté západoafrické země po Guineji, Sieře Leone a Libérii. 
06.08.2014 14:25 |

podobné články

Smrtící ebola v posledních dnech zabila 25 lidí!

 
Od minulého čtvrtka zemřelo v důsledku viru ebola ve třech západoafrických zemích - Guineji, Libérii a Sieře Leone - 25 lidí. Zdravotníci rovněž zaznamenali 50 nových případů onemocnění. Informovala o tom dnes Světová zdravotnická organizace (WHO).
08.07.2014 19:05 |

podobné články

Smrtelná ebola ve světě: Británie má nakaženého občana, Kanada podezření

 
Britský občan žijící v Sieře Leone se nakazil nemocí ebola, která v těchto týdnech řádí v několika zemích západní Afriky. Podezření na případ nákazy má i Kanada, kam se vrátil muž, který předtím navštívil Guineu.
24.08.2014 09:55 |

podobné články

Obětí viru ebola v Africe přibývá, za tři dny zemřelo 19 lidí

 
Za pouhé tři dny zemřelo v západoafrických zemích Sierra Leone a Libérie 19 lidí v důsledku nakažení virem ebola. Oznámila to dnes Světová zdravotnická organizace (WHO). Tato vysoká čísla ukazují, že snaha o zastavení epidemie je závod s časem, uvedla organizace Lékaři bez hranic (MSF), jejíž zdravotníci v zasažených oblastech pomáhají. Nákaze od února podlehlo již 539 lidí.
11.07.2014 19:50 |

podobné články

Evropu děsí Ebola. Španělští lékaři monitorují přes 20 lidí

 
Už včera informovaly španělské úřady o prvním případu přímého nakažení virem ebola na území Evropy. Infikována byla zdravotní sestra, která se nakazila od pacienta, o kterého pečovala po jeho návratu ze Sierra Leone. V karanténě se nyní z preventivních důvodů ocitl i její manžel. Kvůli podezření z možné nákazy byli dnes v Madridu hospitalizováni ještě další dva lidé. Muž, který přiletěl z Nigérie a další zdravotní sestra.
07.10.2014 17:01 |

podobné články

Bude vynesen rozsudek nad diktátorem, kterého žalovala i Naomi Campbell

 
Zvláštní tribunál pro Sierru Leone (TSSL) ve čtvrtek vynese rozsudek nad bývalým prezidentem Libérie Charlesem Taylorem, který je obžalován z válečných zločinů a zločinů proti lidskosti spáchaných během občanské války v sousední Sieře Leone.
25.04.2012 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Naomi Campbell (300 článků) , Charles Taylor (14 článků)

Liberijský exprezident, přezdívaný "Řezník z Monrovie", si odsedí 50 let

 
Zvláštní tribunál pro Sierru Leone dnes odsoudil liberijského exprezidenta Charlese Taylora k 50 letům vězení. To pro 64letého odsouzeného prakticky znamená doživotní trest. Taylor je vinen z válečných zločinů a zločinů proti lidskosti během občanské války v Sieře Leone v letech 1991 až 2002, kdy jeho jednotky bojovaly po boku sierraleonských povstalců.
30.05.2012 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Charles Taylor (14 článků)

Soud potvrdil odsouzení liberijského diktátora Taylora k 50 letům vězení

 
Zvláštní tribunál pro Sierru Leone dnes na závěr odvolacího řízení potvrdil rozsudek v kauze liberijského exprezidenta Charlese Taylora, který byl loni v květnu odsouzen k 50 letům vězení za napomáhání a navádění k válečným zločinům a zločinům proti lidskosti. Skutků se dopustil během občanské války v Sieře Leone.
26.09.2013 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Charles Taylor (14 článků)

Poslední liberijský pacient s ebolou zemřel: Obětí nemoci je přes 10 000

 
V liberijském hlavním městě zemřela pacientka považovaná za posledního známého člověka v Libérii nakaženého ebolou. Oznámil to nynější šéf liberijské skupiny pro boj s touto nemocí Francis Ketteh. Epidemie eboly vypukla v prosinci 2013 v Guineji. Rozšířila se do Sierry Leone, Libérie, Nigérie, Mali a Senegalu a vyžádala si zde přes 10 000 životů. V Sieře Leone, která s nákazou nadále bojuje, se dnes strhla rvačka kvůli dodávkám potravin. Policie proti rozzuřenému davu použila slzný plyn.
28.03.2015 23:05 |

podobné články

Stovky lidí nakazila ebolou jediná žena! I když je chtěla léčit...

 
Ebola si v západoafrické Sieře Leone vyžádala stovky mrtvých, tamní úřady ale nyní uvádějí, že zdravotní krize v zemi vypukla kvůli jedné léčitelce. Ta prý tvrdila, že má zvláštní schopnosti a může nemocným pomoci.
21.08.2014 10:50 |

podobné články

Smrtící EBOLA je v Německu! Pacienta bude těžké zachránit

 
Do Německa byl dnes přepraven zaměstnanec Světové zdravotnické organizace (WHO), který se v Sieře Leone nakazil ebolou.
27.08.2014 11:30 |

podobné články

World music hitparádu vedou Sierra Leone's Refugee All Stars

 
Sierra Leone’s Refugee All Stars (SLRAS) je dost krkolomný název pro hudební skupinu, ale obsahuje skutečný příběh. Lidé, kteří utekli před vražděním v Sierra Leone, skončili většinou v západoafrických uprchlických táborech. Z naprostého zoufalství se pokusili dostat muzicírováním a potkal je překvapivý úspěch.
27.07.2010 09:20 |

podobné články

Guinea kvůli ebole uzavřela hranice s Libérií a Sierrou Leone

 
Guinea dnes oznámila, že uzavírá hranice se soudními státy Libérií a Sierrou Leone kvůli šířící se nákaze virem ebole. Epidemie eboly začala letos na jaře právě v Guineji, odkud se rozšířila do Libérie, Sierra Leone a Nigérie.
09.08.2014 18:20 |

podobné články

Sierra Leone chce zastavit šíření eboly celostátním zákazem vycházení

 
Ebola se v afrických státech vymyká kontrole. Sierra Leone se rozhodla vydat čtyřdenní celostátní zákaz vycházení ve snaze omezit šíření viru a vytvořit tak zdravotníkům prostor zajistit případy nákazy v raném stádiu. Nařízení bude platit od 18. do 21. září.
06.09.2014 08:45 |

podobné články

Smrtící ebola se řítí Sierrou Leone: Tisícovka lidí je zavřená v karanténě

 
Úřady na severu afrického státu Sierra Leone umístily do přísné nejméně 21denní karantény všech asi 1000 obyvatel vesnice Sellakaffta, kde se objevil nový případ eboly.
04.09.2015 23:00 |

podobné články

V Česku se objevilo podezření na nakažení ebolou, lékaři jej vyloučili

 
Student vysoké školy v Pardubicích byl předán do rukou zdravotníků poté, co u něj bylo objeveno podezření na nakažení virem ebola. Student, který pochází z Tanzánie, trpí vysokými teplotami. Hygienici však nákazu ebolou vyloučili.
10.09.2014 19:46 |

podobné články

Ebola může připravit západní Afriku o miliardy dolarů

 
Pokud se nepodaří zastavit epidemii eboly do konce příštího roku, mohlo by to znamenat karastrofu pro západoafrickou ekonomiku, zjistila ve speciální analýze Světová banka. Guinea, Sierra Leone a Libérie by mohly přijít v přepočtu o desítky miliard korun. Za letošní rok si ebola vyžádala na 2400 obětí a více než dvojnásobek lidí je virem nakažen.
17.09.2014 17:55 |

podobné články