Článek

Dvacet let šlechtil kamélii, pojmenoval ji po sobě

 
Je to cesta plná pokusů a omylů, jde se po ní někdy i dvacet let a ne vždy je korunována úspěchem. Pokud se ale šlechtění odrůd kamélií povede, voňavý výsledek stojí za to. Své o tom vědí v zámeckých sklenících v Rájci na Blanensku, kde se chlubí novou kamélií pojmenovanou Jan Dvořák.
30.04.2016 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Dvořák (71 článků) , Honza Dvořák (71 článků)
Podobné články

Kamélie na zámku zamrzly, výstava v ohrožení!

 
Na zámku v Rájci Jestřebí koncem února probíhá slavná výstava květů kamélií. Květy už byly připraveny ale přes noc na zámku zamrzly.
25.02.2011 22:40 |

podobné články

NPÚ: Kamélie v Palmovém skleníku Květné zahrady v Kroměříži

 
Palmový skleník v Květné zahradě v Kroměříži budou od pátku 27. února 2015 krášlit půvabné kvetoucí kamélie. Prostory skleníku vyplní vzrostlé keře a stromy těchto původně cizokrajných rostlin. Vernisáž výstavy „KAMÉLIE V NOVÉM“ se koná ve čtvrtek 26. února 2015 v 15:00 hodin. Výstavu kamélií doplní ukázky uměleckých děl ze skla.
16.02.2015 15:50 |

podobné články

Krása z Asie v Kroměříži: »Babičky« kamélie, královny květin!

 
Krása, až oči přecházejí! Dva obří skleníky zaplnily nádherné květy kamélií. Je totiž doba plesů a právě tyto krásky byly v minulosti královnami plesových květin.
12.02.2017 05:05 |

podobné články

Hugh Grant pojmenoval dceru: Je to Šťastná náhoda!

 
Herec Hugh Grant (51) svou neplánovanou dceru pojmenoval opravdu netradičně. Šťastná náhoda, to je volný překlad čínského jména. Její matka, čínská herečka Tinglan Hong jí ale říká Bamboo nebo-li Bambus.
18.11.2011 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Hugh Grant (132 článků)

Narodila se nová Diana: Bratr princezny tak pojmenoval svou dceru

 
Na světě je nová princezna Diana. Ta se narodila v červenci a její otec Earl Spencer (47) jí pojmenoval po své zesnulé sestře, princezně Dianě (†36), která mu i po patnácti letech stále velice chybí.
08.08.2012 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Diana Spencer (21 článků)

Neonacista pojmenoval syna po Hitlerovi. Jsem SKVĚLÝ otec, tvrdí a k soudu chodí v uniformě

 
Neonacista Heath Campbell dorazil v pondělí k soudu v nacistické uniformě a s knírkem jako Adolf Hitler. Právě po nacistickém vůdci také jedno ze svých čtyř dětí pojmenoval. Teď bojuje o to, aby mohl vídat aspoň nejmladšího Heinricha (2), kterého mu spolu s ostatními potomky úřady odebraly.
05.06.2013 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (583 článků)

Muž v nacistické uniformě bojuje u soudu o opatrovnictví syna, kterého pojmenoval Adolf Hitler

 
Heath Campbell viděl svého syna jenom po narození a od té doby k němu nemá přístup. A tak se rozhodl bojovat za svá práva a od soudu získat jeho opatrovnictví. Problém může ale být, že k soudu chodí v nacistické uniformě, na krku má obrovské tetování hákového kříže, pod nosem má knír upravený podle Adolfa Hitlera a přesně tak také pojmenoval svého potomka - Adolf Hitler.
12.06.2013 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (583 článků)

Vrah Elišky (†21): Syna pojmenoval po masovém vrahovi!

 
Muž (25), který byl zatčen kvůli podezření z ubodání Elišky M. (†21), pojmenoval svého narozeného syna Dexter! Po seriálovém sériovém zabijákovi! A když tak udělal, šel vraždit...
14.01.2014 12:05 |

podobné články

Muž jménem Jack Daniels pojmenoval syna Jim Beam

 
Co uděláte, když se jmenujete jako slavná whisky a narodí se vám syn? Dáte mu přeci jméno jiné slavné whisky. A tak Američan jménem Jack Daniels žijící v Louisianě pojmenoval svého nově narozeného syna Jim Beam. Dvaatřicetiletý muž tvrdí, že se tak pomstil svým rodičům.
30.12.2014 00:00 |

podobné články

Osobnosti: Jack Daniels (3 články)

Kdo je řecký vítěz: Komunista, který odmítá svatbu a syna pojmenoval po Che Guevarovi!

 
Mladý a neklidný. Zadaný táta od rodiny, který se ale do ženění nijak zvlášť nehrne. Alexis Tsipras má jiné priority. A zajímavé vzory. Syna pojmenoval po revolucionáři Che Guevarovi. A vede krajně levicovou stranu, ke které nyní spousta Řeků vzhlíží s nadějemi. Prohlašuje, že jeho cílem je ukončit drastické úspory, které trápí krizí zmítanou zemi. Odkud se vzal a má šanci uspět?
26.01.2015 14:11 |

podobné články

Osobnosti: Che Guevara (37 článků)

Vin Diesel pojmenoval svou dcerku po Paulu Walkerovi: Jeho duch byl prý u porodu!

 
Byli to kamarádi nejenom na stříbrném plátně, ale i ve skutečném životě! Herec Vin Diesel uctil svého tragicky zesnulého kolegu a přítele Paula Walkera nejvíc, jak mohl. Pojmenoval po něm svou dceru!
23.03.2015 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Vin Diesel (58 článků) , Paul Walker (173 článků)

Channing Tatum pojmenoval svůj penis: Uhodnete jak?!

 
Herec Channing Tatum se připojil k veřejnému chatu na sociální síti Reddit. A při odpovídání na nejrůznější otázky rozhodně nešetřil vtipem. Prozradil kupříkladu, že pojmenoval svůj pohlavní úd a že ho oslovuje Gilberte.
19.06.2015 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Channing Tatum (124 článků)

Slavný herec prozradil, jak pojmenoval svou mužskou chloubu

 
Herec Channing Tatum se připojil k veřejnému chatu na sociální síti. A při odpovídání na nejrůznější otázky rozhodně nešetřil vtipem. Prozradil kupříkladu, že pojmenoval svůj pohlavní úd a že ho oslovuje Gilberte.
22.06.2015 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Channing Tatum (124 článků)

Čínský brouk na Hradě. Vědec jej pojmenoval po Hynku Kmoníčkovi, který mu kdysi hodně pomohl

 
Před sedmi lety pomohl Hynek Kmoníček ještě jako velvyslanec v Indii českému vědci, který se v této exotické zemi dostal do nesnází. Nyní se entomolog Emil Kučera odměnil Kmoníčkovi originálním způsobem. Pojmenoval po něm nově objeveného brouka žijícího v Číně. ParlamentníListy.cz o tom informovala Kancelář prezidenta republiky.
15.10.2015 18:06 |

podobné články

Nácek pojmenoval své děti Adolf Hitler a Eva Braun, sebrali mu je

 
Své vlastní děti pojmenoval po diktátorovi Adolfu Hitlerovi a jeho družce Evě Braun. Pod nosem má typický Hitlerův knírek, nosí nacistickou uniformu, hajluje, kudy chodí a v hlavě to nemá v pořádku. Přesto se Isidore Heath Campbell (42) z New Jersey diví, že ho lidé mají za nebezpečného blázna. "Chudák" neonacista se cítí nepochopen.
07.04.2016 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (583 článků)

Vědec pojmenoval po americkém prezidentu Obamovi parazita. Je to čest, nebo ostuda?

 
Americký profesor biologie se rozhodl, že vyjádří hold svému oblíbenci, americkému prezidentovi Baracku Obamovi velmi zajímavým způsobem. Pojmenoval po něm červa.
09.09.2016 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2348 článků)

Vtípek se sexy Danielou

 
Sedí dva v kupé ve vlaku a ten jeden se dívá z okna a přitom si pořád mumlá: "Dvacet, dvacet pět ... třicet ctyři! - Patnáct, třicet, padesát, osmdesát ... devadesát pět!" Druhý pán ho poslouchá, nedá mu to a zeptá se: "Prosím vás, co to pořád počítáte?" "Ale, vždycky, když projedeme kolem nějakého stáda, tak si spočítám počet kusů dobytka," odpoví ten první. "To není možné, abyste to stihl spočítat za tak krátkou dobu," diví se ten druhý. "Víte co, za chvili budeme projíždět kolem našeho statku, schvalně, jestli spočítáte přesně, kolik mám krav," navrhne. Když projíždějí kolem toho statku, první pán se dívá a mumlá: "Dvacet, padesát, osmdesát ... sto dvacet čtyři!"
21.11.2013 06:16 |

podobné články

Michal Hrůza: Veselejší písně jsem psal vědomě

 
Dva roky po albu Noc vydal zpěvák Michal Hrůza novinku, kterou pojmenoval Den. Dotvořil tak koncepční dvojalbum, které přináší celkem dvacet písniček. Deset z kolekce Noc je ponurých, desítka z alba Den je optimističtější.
24.05.2014 06:50 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hrůza (236 článků)

Fotbalový hezoun Cristiano Ronaldo ukázal krásného syna, kterého má s chudou servírkou

 
Portugalský fotbalista a vyhlášený krasavec Cristiano Ronaldo (26) v pondělí ukázal svého roztomilého synka, kterého pojmenoval po sobě. Malému Cristianovi, jehož matka byla údajně chudá americká servírka a péče o něj se vzdala ve prospěch fotbalisty za tučnou úplatu, je deset měsíců a svému otci jde stále více do podoby.
24.05.2011 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Cristiano Ronaldo (447 článků)