Článek

Dva hlavní silniční tahy na Šluknovsku prošly rozsáhlou opravou

 
Z Varnsdorfu do Krásné Lípy a z Rumburku do Šluknova se řidiči svezou po nových komunikacích. Ústecký kraj za rozsáhlou rekonstrukci zaplatil za přispění z fondu ROP soudržnosti Severozápad téměř 98 milionů korun.
14.10.2015 08:41 |

podobné články

Podobné články

Policie obvinila SEDM LIDÍ za násilí při akcích DSSS na Šluknovsku

 
Za trestné činy spáchané v souvislosti se sobotními akcemi Dělnické strany sociální spravedlnosti v Novém Boru a na Šluknovsku policie obvinila sedm lidí. Děčínská policejní mluvčí Petra Trypesová agentuře Mediafax v pondělí řekla, že na Šluknovsku byli obviněni čtyři muži a jedna žena.
12.09.2011 18:10 |

podobné články

Sníh na silnicích: Hlavní tahy jsou sjízdné, na horách sníh zůstává

 
Většinu řidičů překvapila víkendová sněhová nadílka. Spousta z nich totiž ještě nestihla přezout na zimní pneumatiky. Po víkendu se ale situace na silnicích uklidnila a hlavní tahy jsou v pondělí sjízdné.
29.10.2012 08:50 |

podobné články

O zaměstnanosti v silniční dopravě bude konference na Fakultě dopravní ČVUT

 
Na Fakultě dopravní Českého vysokého učení technického v Praze proběhne dne 5. května 2015 konference, která bude především řešit problematiku zaměstnanosti v silniční dopravě. Konferenci pořádá Ústav logistiky a managementu Fakulty dopravní ČVUT ve spolupráci se Sdružením autodopravců Čech a Moravy (SAČM) a nese název „Prognózy a vize zaměstnanosti v silniční dopravě“. Na konferenci se bude mluvit jak o aktuálních, tak dlouhodobých problémech. Mezi dlouhodobé patří otázka důchodové reformy a jejích dopadů na sektor silniční dopravy.
25.04.2015 15:06 |

podobné články

ODS: Odmítáme rozšíření silniční daně na všechny majitele aut. Silniční daň navrhujeme zrušit

 
Zatímco ODS chce rušit zbytečné daně, vláda uvaluje na naše občany další a další daňovou zátěž. Občanští demokraté před časem navrhli úplné zrušení silniční daně, kterou platili podnikatelé využívající automobil ke svému podnikání. Vláda teď přišla s plánem na rozšíření silniční daně na všechny majitele aut.
30.11.2015 14:46 |

podobné články

Velký stratég Miloš Zeman je o dva tahy před svými soupeři! Každý útok na jeho osobu ho posiluje

 
GLOSA: Miloše Zemana (73) nemusíme milovat. Můžeme ho třeba i nenávidět. Můžeme nekonečné hodiny debatovat o jeho zdravotním stavu. Jedno ale musíme uznat - ten chlap je pragmatik, který je o dva tahy napřed před svými soupeři.
29.12.2017 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20436 článků)

Zasekané dopravní tahy v Praze. V Holešovicích auta zpozdila policejní kontrola

 
Hlavní tahy v Praze jsou v pátek večer obligátně pod náporem silné dopravy. Situace na Andělu se zkomplikovala vlivem nefunkčního semaforu, v Holešovicích zase projíždějící auta kontroluje policejní hlídka.
20.10.2017 18:30 |

podobné články

Praha chce ještě letos začít s opravou Střeleckého ostrova

 
Praha 1 chce ještě letos začít s dlouho plánovanou opravou Střeleckého ostrova, řekl dnes na dotaz ČTK starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký (TOP 09). Radnice na konci srpna vybrala dodavatele. Zakázku za 79,9 milionu korun bez DPH získala firma Swietelsky stavební.
05.09.2012 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Oldřich Lomecký (88 článků)

LETECKÉ ZÁBĚRY: Zemědělci ucpali silnice kvůli mléku

 
Kvůli stávce zemědělců měli řidiči na některých místech Česka problémy. Technika blokovala hlavní silniční tahy.
29.06.2009 06:20 |

podobné články

SJÍZDNOST SILNIC: Ve středních Čechách zůstalo náledí jen na silnicích nižších tříd

 
Hlavní silniční tahy na území Středočeského kraje jsou v pátek ráno sjízdné a většinou mokré, hrozba náledí dosud přetrvává na silnicích nižších tříd. Vyplývá to ze zpravodajství na serveru dopravniinfo.cz
07.01.2011 07:25 |

podobné články

Odboráři v pondělí totálně zablokují dopravu po celé zemi, nejvíc to schytá Praha

 
V pondělí ve 3:00 se zastaví všechny vlakové spoje v zemi a veřejná doprava ve větších městech, hlavní silniční tahy budou blokovány. Odbory totiž vyhlásily stávku na protest proti vládním reformám. V hlavním městě bude doprava podle odborářů kompletně zablokována včetně provozu metra.
10.06.2011 11:40 |

podobné články

Řeky se uklidňují, povodňové ohrožení hlásí už ještě 4 místa

 
Situace na českých řekách se postupně uklidňuje, dnes před 07:00 platil povodňový stupeň ohrožení na čtyřech místech většinou menších toků. Druhý povodňový stupeň, pohotovost, hlásilo zhruba 20 vodoměrných stanic. Vyplývá to z internetových stránek Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) a vodohospodářů. Vzestup hladin očekávají meteorologové na dolních tocích řek. Železniční trati a hlavní silniční tahy jsou podle webů Českých drah a Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) průjezdné bez omezení. 
26.06.2013 08:15 |

podobné články

Profesorka Dvořáková o současném dění na Ukrajině. Upozornila zejména na oblíbenou ruskou taktiku

 
Profesorka politologie Vladimíra Dvořáková se v pořadu Horizont ČT 24 vyjádřila k aktuální situaci na Ukrajině. Krym je podle ní obrovský problém. Zajímá se především o totožnost vojáků, kteří obsadili letiště v Sevastopolu a střeží hlavní silniční tahy mezi pevninskou Ukrajinou a Krymem. Podle Dvořákové to je běžná taktika, kterou Rusko už v minulosti využilo.
28.02.2014 22:05 |

podobné články

Pozor na alkohol na silnicích o Velikonocích. Čekat tam bude přes 3000 policistů

 
O Velikonocích dohlédne na silniční bezpečnost v Česku zhruba 3000 policistů, zaměří se zejména na hlavní tahy a kritická místa. Kontrolovat budou zejména zákaz požívání alkoholu či drog před jízdou. V úterý to řekl ředitel dopravní policie Tomáš Lerch. Loni o velikonočních svátcích zemřelo 11 lidí, což bylo meziročně o sedm víc.
22.03.2016 12:40 |

podobné články

Velikonoce na silnicích: Řidiče, alkohol a drogy „proklepne“ 3000 policistů

 
O Velikonocích na silniční bezpečnost v Česku dohlédne zhruba 3000 policistů. Zaměří se zejména na hlavní tahy a kritická místa. Budou kontrolovat plynulost provozu a dodržování předpisů, především zákaz požívání alkoholu či drog před jízdou. Novinářům to řekl ředitel dopravní policie Tomáš Lerch. Před rokem o velikonočních svátcích zemřelo sedm lidí, což bylo meziročně o čtyři méně.
11.04.2017 12:55 |

podobné články

Lesy ČR opravily vodní nádrž Blatnička na Hodonínsku

 
Vodní nádrž Blatnička na vodním toku Svodnice nedaleko obce stejného jména na Hodonínsku v Jihomoravském kraji prošla zásluhou státního podniku Lesy České republiky rozsáhlou opravou.
16.10.2014 12:55 |

podobné články

Vodní nádrž Kralice na Třebíčsku prošla zásluhou Lesů ČR kompletní opravou

 
Za 8,2 miliony korun Lesy České republiky, s. p., provedly na toku Chvojnice rozsáhlou opravu vodní nádrže Kralice, která se nachází nedaleko obce Kralice nad Oslavou na Třebíčsku v Kraji Vysočina.
25.11.2014 12:31 |

podobné články

Přes Petřkovice do Ludgeřovic se projedete po novém povrchu

 
Souvislou silniční opravou prošel necelé dva kilometry dlouhý úsek cesty přes městský obvod Petřkovice do Ludgeřovic.
03.12.2015 20:01 |

podobné články

Další průšvih registru vozidel: Strážníci nemohou chytat silniční piráty

 
Nefunkční registr silniční vozidel je ještě větší problém, než se tušilo. Strážníci kvůli jeho chybám nemohou chytat silniční piráty. K autu, které překročí povolenou rychlost totiž nenajdou řidiče.
14.11.2012 06:50 |

podobné články

Ministr Ťok: Osobním autům žádná silniční daň v Česku nehrozí, není k ní důvod

 
Silniční daň pro všechny osobní automobily v České republice nebude, protože nemá v současnosti žádné opodstatnění. Uvedl to ministr dopravy Dan Ťok v reakci na spekulace některých médií, že vládou schválený materiál Ministerstva průmyslu a obchodu nazvaný Národní akční plán čisté mobility takovou silniční daň zvažuje.
01.12.2015 15:41 |

podobné články