Článek

Důvodů ke spokojenosti bylo v roce 2015 doopravdy málo, povzdechl si starosta Uničova

 
Ačkoliv z globálního hlediska hodnotí Dalibor Horák (ODS) uplynulý rok negativně, radnici se podle jeho slov i přes velmi ambiciózní rozpočet podařilo uskutečnit všechny naplánované investiční akce, a díky přísné finanční politice se původní plán v průběhu roku podařilo ještě rozšířit. Je také přesvědčen, že spolupráce zastupitelstva by mohla sloužit jako vzor v rámci celé České republiky. Co nového však chystá v příštím roce? Mluvili jsme ale také o střetu zájmů podnikatelů, kteří vstupují do politiky, a o možných rizikách pro naši demokracii.
14.12.2015 08:51 |

podobné články

Podobné články

Starosta Uničova: Za úspěch ODS bych považoval v eurovolbách zisk dvou mandátů

 
Jako dlouholetý komunální politik od nové vlády mimo jiné očekával výraznou snahu o napravení různých dluhů vůči městům a obcím, zatím je k záměrům vlády skeptický. Dalibor Horák je již od roku 1992 let člen ODS a od roku 2000 místopředsedou oblastního sdružení Olomouc. První volební období je také v čele Uničova a mandát by chtěl letos obhájit. S jakým cílem? A jaké šance na úspěch dává v letošním roce ODS? Pomůže straně personální změna?
26.03.2014 10:50 |

podobné články

U Uničova přejel vlak muže, je velmi vážně zraněný

 
Osobní vlak přejel dnes kolem 12:30 na železničním přejezdu na trati mezi Olomoucí a Uničovem dvacetiletého muže z Uničova. Strojvedoucí jej viděl ležet v kolejišti, zatáhl rychlobrzdu, ale zabrzdit již nestihl, řekl krajský policejní mluvčí Josef Bednařík. Zraněný byl ve vážném stavu převezen do olomoucké fakultní nemocnice.
24.06.2012 15:55 |

podobné články

DPP: Informace o změnách v MHD – pravidelná výluka lanové dráhy Újezd – Petřín

 
Z důvodu pravidelné revize bude od pondělí 30. 3. 2015 do pátku 3. 4. 2015 přerušen provoz lanové dráhy Újezd – Petřín. V období od soboty 4. 4. 2015 do pondělí 6. 4. 2015 bude lanová dráha na Petřín jezdit dle letního jízdního řádu. Další přerušení provozu lanové dráhy na Petřín je plánováno od úterý 7. 4. 2015 do pátku 10. 4. 2015. Provoz bude plně obnoven v sobotu 11. 4. 2015 v 9 hodin ráno.
23.03.2015 17:22 |

podobné články

Paraskavedekatriafobie útočí letos již podruhé. A nikoli naposledy

 
Říkáte si, že pátek třináctého nastane v jednom roce jednou až dvakrát? Máte pravdu, tak to doopravdy je. Tedy většinou. Jednou za čas k tomu může dojít i třikrát. To bylo třeba v roce 2012 a také letos. Na další roky, kdy najdete toto magické spojení v kalendáři hned třikrát, si počkáme do let 2026 a 2037. Je pátek třináctého doopravdy něčím jiný a může přinést více nešťastných událostí? Podle vědecké studie doopravdy může, ale viníky jsme zřejmě my sami.
13.03.2015 05:05 |

podobné články

MZ: Spuštění online aplikace ke sledování spokojenosti pacientů

 
Dne 25. 6. 2015 bylo zahájeno pilotní spuštění online aplikace ke sledování spokojenosti pacientů a jejich zkušeností s poskytovanou zdravotní péčí.
27.06.2015 14:21 |

podobné články

Klaus by Putnu profesorem asi jmenoval. Ale povzdechl bych si, dodal

 
Bývalý prezident Václav Klaus by literárního historika Martina C. Putnu profesorem pravděpodobně jmenoval. Dodává, že by si u toho však povzdechl.
18.05.2013 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9100 článků) , Al Martino (108 článků)

Starosta Chodova: Deficit vedení kraje? Nedostatečné pracovní uplatnění pro mladé

 
Patrik Pizinger (HNHRM) chce v roce 2015 především pokračovat v započatých investicích včetně rekonstrukce a přístavby základní školy J. A. Komenského. Jak si ale povzdechl pro naše stránky, dlouhodobější záměry komplikuje skutečnost, že ani v roce 2016 není jasné, na co a za jakých podmínek bude možné čerpat dotace v programovém období 2014–2020. Řeč přišla ale také na bezpečnost ve městě a na aktuální téma snížení věkové hranice trestněprávní odpovědnosti.
08.03.2016 13:50 |

podobné články

Spojení ANO s Piráty by bylo funkční a efektivní, míní starosta Valašského Meziříčí

 
V mnoha věcech máme jako starostové svázané ruce. A popravdě by nám mnohdy spoustu práce a finančních prostředků ušetřilo, pokud bychom nemuseli slepě akceptovat některá bruselská nařízení, povzdechl si starosta Robert Stržínek (ANO). Téma elektronizace veřejné správy ale nebylo jediným předmětem našeho rozhovoru. Zajímalo nás také, jaký osud čeká nádraží ve městě a vyjádřil se k řadě dalším problémům Valašského Meziříčí. Pozici starosty by na podzim rád obhájil. S jakým cílem? I na to se ptaly ParlamentníListy.cz.
08.03.2018 09:40 |

podobné články

Starosta Uničova: Uspěje spíš levice, aniž by něco dělala

 
ROZHOVOR Dalibor Horák (ODS) ParlamentnímListům.cz řekl jak o aktuálních problémech města, tak o dosavadních úspěších. Zeptali jsme se také na krajské volby, nezaměstnanost či plány.
26.08.2012 07:55 |

podobné články

Starosta Uničova z ODS: Strana je zralá na to, aby prošla očistným ohněm voleb

 
Podle starosty Dalibora Horáka (ODS) je vláda v krizi již delší dobu. On sám nebyl jejím nadšeným příznivcem a i po posledních sněmovních volbách upřednostňoval vznik koalice s ČSSD, popř. doplněné o některé další politické subjekty. Nečase v pozici předsedy strany ale velmi litoval. Proč? A koho by v případě, že vláda dostane druhou šanci, uvítal jako nového premiéra? Na to, ale i na investice, které město plánuje a do jaké míry ovlivnila rozpočet města novela RUD, odpovídal našim stránkám.
20.06.2013 08:45 |

podobné články

NEPUBLIKOVAT Po volbách nás čeká delší angažmá vlády Jiřího Rusnoka, tipuje starosta Uničova z ODS

 
Dalibor Horák (ODS) byl v posledních letech velmi znepokojený nad vnitřním fungováním Občanské demokratické strany. Jakou šanci dává ale nyní straně na úspěch a proč on sám na poslední chvíli stáhl svou kandidátku? V rozhovoru, který poskytl našim stránkám, jsme ale rozebrali také některé aktuální sociálně patologické jevy společnosti, a nejen to. Svěřil se i svými úspěchy a pohledem na transparentnost radnice, v jejímž čele stojí od roku 2010.
14.10.2013 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Rusnok (1844 článků) , Jiří Horák (27 článků)

Po volbách nás čeká delší angažmá vlády Jiřího Rusnoka, tipuje starosta Uničova z ODS

 
Dalibor Horák (ODS) byl v posledních letech velmi znepokojený nad vnitřním fungováním Občanské demokratické strany. Jakou šanci dává ale nyní straně na úspěch a proč on sám na poslední chvíli stáhl svou kandidaturu? V rozhovoru, který poskytl našim stránkám, jsme ale rozebrali také některé aktuální sociálně patologické jevy společnosti, a nejen to. Svěřil se i svými úspěchy a pohledem na transparentnost radnice, v jejímž čele stojí od roku 2010.
15.10.2013 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Rusnok (1844 článků) , Jiří Horák (27 článků)

Starosta Uničova: Není vyloučeno, že éra ODS nadobro skončila

 
Bez ohledu na dění na centrální úrovni, v Uničově vládne ODS téměř nepřetržitě již více než 20 let. V čem tkví podle starosty úspěch? A jak vidí budoucnost strany? Již příští rok nás také čekají v pořadí již páté krajské volby a Dalibor Horák se netají ambicí znovu zasednout v zastupitelstvu Olomouckého kraje. Vyšší cíle ale nemá. Proč? A jaké jsou jeho priority na komunální úrovni? I na to se ptaly ParlamentníListy.cz.
12.04.2015 10:01 |

podobné články

Dotace často určují prioritu investic na úkor potřeby, povzdechl si starosta Lázní Bělohrad

 
Opatření z minulého roku byla pro lázeňství až příliš tvrdá, i když se domnívám, že některá byla správná, říká starosta Lázní Bělohrad. Co očekává od nové vlády? Pavel Šubr (STAN) je v čele města již od roku 1998. V rozhovoru, který poskytl naší redakci, jsme se ohlédli nejen za jeho současným působením na radnici, ale svěřil nám i své vize, kam by chtěl vést město do budoucna, pokud na podzim popáté obhájí svůj mandát.
31.05.2014 13:41 |

podobné články

ODS je dnes poškozená značka, povzdechl si starosta Slavičína

 
Tradiční strany samy od sebe voliče odhánějí a nahánějí je do metra, kde se rozdávají koblihy. To je přeci sebevražedná mise, domnívá se starosta Jaroslav Končický (ODS). Hnutí ANO totiž podle něj čeká stejný osud jako VV. Proč? V rozhovoru, který poskytl naší redakci, se vyjádřil nejen k obavám z nových stran, ale především nám prozradil své vlastní priority pro následující volební období a současně zhodnotil uplynulé 4 roky.
29.08.2014 10:45 |

podobné články

Značka ODS je dlouhodobě poškozena, povzdechl si starosta Šternberka

 
S cílem udržet stávající počet mandátů v zastupitelstvu a navázat na svou dosavadní práci se o přízeň voličů ve Šternberku uchází i současný starosta Stanislav Orság (ODS). Jak ale s povzdechem dodává, je realista, a značka ODS může mnoho voličů odradit. Čím by chtěl přesvědčit voliče? Nejen na to se ptaly ParlamentníListy.cz.
07.10.2014 14:50 |

podobné články

Stále objevujeme nedostatky, které jsme zdědili po předchozím vedení, povzdechl si starosta Kutné Hory

 
Na koalici se v Kutné Hoře domluvila Kutnohorské změna s ANO a ČSSD. S ohledem na průběh předchozího volebního období nebyla jiná možnost, říká pro naše stránky starosta Martin Starý (Kutnohorská změna). A do minulého vedení se opřel i v souvislosti hospodařením města, které může ohrozit čerpání dotací. Jako zakladatel ekologicky orientovaného sdružení Denemark se vyjádřil také k iniciativám tzv. ekoaktivistů, kteří mají často odlišný pohled na řešení problémů. A nejen k tomu….
30.03.2015 10:11 |

podobné články

Starosta Štěrbohol: Dnes má sice ODS v zastupitelstvu hl. m. Prahy menšinu, ale…

 
Podle statistik z loňského roku patří Štěrboholy k městským částem s nejvyšším nárůstem počtu obyvatel v procentuálním vyjádření v celé Praze. Jak si však povzdechl dlouholetý starosta František Ševít (ODS), zajistit při současném tempu rozvoje obce občanskou vybavenost je obtížné. Za nejpalčivější problém ale považuje dopravu. Jak se bude snažit problémy řešit? I přes všechna úskalí je však přesvědčen, že se má čím pochlubit, a prozradil nám novinky, na které se občané mohou těšit v nejbližší době.
27.08.2015 11:36 |

podobné články

Vyhodnocení a závěry dotazníku spokojenosti s TA ČR

 
V červenci 2016 proběhlo on-line dotazníkové šetření spokojenosti s Technologickou agenturou ČR (TA ČR), které bylo určené pro širokou odbornou veřejnost za účelem zjištění zpětné vazby a podnětů ke zlepšení práce v rámci TA ČR.
05.12.2016 18:40 |

podobné články