Článek

Duškovo rozjímání o životě

 
S několikavýznamovým názvem Tvarytmy (Eminent, 208 stran, 249 Kč) nabídli herec a dramaturg Jaroslav Dušek a etnoložka a cestovatelka Pavlína Brzáková druhou knihu svého rozjímání o životě. Volně navazuje na jejich vyprávění o životě, smrti i cestování pojmenované Ze mě.
25.03.2015 10:01 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Dušek (74 článků)
Podobné články

Je Bílá sobota, pro křesťany den rozjímání a nočního bdění

 
Dnes je Bílá sobota, pro křesťany den rozjímání a modliteb. Některé křesťanské církve slaví večer a v noci ze soboty na neděli vigilii vzkříšení - liturgickou připomínku a zpřítomnění zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Katolické obřady začínají na tuto "noc nocí" zapalováním ohňů a zažehnutím velikonočních svící vnášených do chrámů. Svíce představují symbol světla, které s Kristem přišlo do světa. Noc na Bílou sobotu je také příležitostí k pokřtění dospělých.
23.04.2011 10:05 |

podobné články

K rozjímání s Bohem jen do kostela? Věřící mají modlitební automaty

 
Za slovem božím už nemusejí věřící v Německu jen do kostelů. K rozjímání mohou využít i modlitebních automatů, které dnes stojí v Berlíně, Frankfurtu nad Mohanem a donedávna v Drážďanech.
04.09.2011 18:20 |

podobné články

Ivan Štern: Adventní rozjímání o duchu Vánoc

 
Již několik let vedu se svou rodinou marný boj. Začíná na prvního adventa. Rozsvěceje svíčku na věnci, skromně navrhnu, zda bychom, děti už jsou velké a my dva jsme už staří dost, letos na Vánoce nemuseli mít stromeček. Jsem nevlídně odmítnut nejen svou ženou poukazem na to, že duch Vánoc bez stromečku jako by snad ani nebyl, ale i mými dospělými dětmi, které tvrdí, že jsou v jejich životě chvíle, kdy ony jsou stále ještě dětmi. Ta chvíle má nadejít na Štědrý den.
07.12.2013 21:35 |

podobné články

Tahle fotka vás tak vyděsí, že na záchod budete chodit do smrti v obýváku do kouta

 
Pokud jste fanoušek rozjímaní na záchodě, protože to je jediné místo na světě, kde máte svatý klid, nikdo tam za vámi neleze a aspoň jednou za den si můžete odpočinout, utečte. Tenhle pohled by vám mohl zničit poslední krásné chvilky ve vašem životě.
16.10.2015 10:05 |

podobné články

Pavel Šafr se intimně vyzpovídal, zaradoval se z plných kostelů a zalitoval: Akce pražské kavárny skončí vždy fiaskem. Žije havlovským kýčem, nechápe národ

 
Bývalý šéfredaktor Reflexu a řady dalších českých médií Pavel Šafr využil svátky vánoční k rozjímání nad uplynulým rokem. Ten podle něj přinesl mnoho zlého jako například nekonečně trapnou estrádu otřesného a hloupého prezidenta. Pro něho osobně to byl prý rok velkých ztrát, ale také velké životní školy. S uživateli Facebooku se Šafr rovněž podělil o postřehy k blížícímu se výročí upálení mistra Jana Husa a postěžoval si, co ho trápí na pražské kavárně.
29.12.2014 11:21 |

podobné články

Sváteční dekor: Čas vánoční nostalgie

 
Romantický styl je jemný, sváteční, a především ženský. Dovolí vám zapomenout na shon běžných dní a nenápadně vás přiměje ke snění a rozjímání.
25.12.2009 06:15 |

podobné články

Vytáhl z vody pytel a tam byla KOČKA!

 
Na 28. srpen asi hodně dlouho nezapomene čtenář Blesk.cz pan Jirka. S kamarádem vyrazili na Vltavu na ryby. Tiché rozjímání narušil pytel, který plaval po hladině a mňoukal...
03.09.2010 14:25 |

podobné články

Jarní detoxikace vede ke zdravému tělu

 
Jaro je výborná doba pro půst, protože vyčistí tělo od toxinů nahromaděných během zimy a pomáhá organismu načerpat novou energii. Toto období může každý využít jako příležitost pro očistu těla i duše, rozjímání či šanci ...
11.03.2011 10:20 |

podobné články

DIVOŽENKA! Vtrhla v Ostravě do kostela, oblékla se za kněze a blábolila

 
Křesťané mají postní období. Obzvláště neděle by proto měla nejen v kostelech patřit klidu a rozjímání. Jenže jeden z ostravských kostelů byl v neděl svědkem bláznivého incidentu.
11.04.2011 12:20 |

podobné články

Prezident Klaus: Letní rozjímání s Jürgenem Habermasem

 
Tón letošních letních diskusí o Evropě udala nedávná schůzka Sarkozy–Merkelová s návrhem jednotné evropské vlády, ale –abychom tomu rozuměli – je třeba brát v úvahu širší myšlenkový kontext. Ten nedělají politikové.
22.08.2011 11:15 |

podobné články

Začíná advent! Znáte jeho význam a zvyky? Přečtěte si je!

 
Nezapomeňte v neděli zapálit na adventním věnci svíčku! Železná, tedy první ze čtyř adventních nedělí, je tady. Klid a rozjímání, kterému byl původně advent zasvěcen, je ale dávno ta tam. Dny patří nákupnímu šílenství. Co o adventu vůbec víme? Jaká je jeho barva? Proč je na věnci i pátá svíčka? Blesk vás adventní symbolikou provede.
26.11.2011 08:20 |

podobné články

V Mutěnicích tekla krev. Ne demokracie, ale bordel, tvrdí starousedlík

 
Kam jen ten svět spěje? Starousedlíci jen nevěřícně kroutí hlavami a kdekdo si i nahlas uleví kletbou, nebo odplivne. Taková situace panuje už delší dobu v kdysi poklidné a většinou silně věřícími lidmi obývané malebné vinařské vesnici Mutěnice na Hodonínsku. Dávno už tam přestalo platit, že Vánoce jsou svátky míru pokoje a rozjímání. Ty poslední byly spíš ve znamení krve, násilí a policejního vyšetřování určitě je do místní kroniky nikdo zlatým písmem nezapíše.
29.12.2011 17:20 |

podobné články

Křesťané mají nejtemnější den roku. Připomínají si Kristovo ukřižování

 
Křesťané si dnes připomínají ukřižování Ježíše Krista. Nastal Velký pátek, který je dnem přísného půstu a připomínky Ježíšovy křížové cesty a ukřižování. Velký pátek má být prožíván ve znamení smutku, rozjímání a ticha. Je součástí svatého týdne, Velikonoc, vrcholí postní doba.
06.04.2012 08:20 |

podobné články

Odvážný dekolt Kristýny Leichtové: Na erotický film si vyšla bez podprsenky

 
Název nového filmu režiséra Jana Hřebejka Svatá čtveřice by mohl mást. Hrdinové v podání Viktorie a Hynka Čermákových, Mariky Procházkové a Jiřího Langmajera  (46) se totiž nevěnují rozjímání, ale sexu. Hrají dva manželské páry, které si vzájemně vymění partnery a nechybí tam ani řada erotický scén. "Jsem zvědavý, jaká bude filmu dána přístupnost," bojí se i sám režisér.
22.08.2012 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Langmajer (417 článků) , Jan Hřebejk (329 článků) , Marika Procházková (13 článků) , Kristýna Leichtová (166 článků) , Jana Procházková (21 článků)

Církev chudých! hlásá nový papež. Procházková mu ukáže církevní restituce

 
Velikonoce jsou nejvýznamnějším křesťanským svátkem. Sloužit by tedy měly i k rozjímání. A protože před několika týdny dostala jedna z nejrozšířenějších církví na světě - katolická - novou hlavu v podobě papeže Františka, který překvapivě poukazuje na to, že církev a její představitelé mají být skromní, nabízí se otázka, zda o tom mají přemýšlet i duchovní a politici u nás. ParlamentníListy.cz se zeptaly na názor dvou žen: politoložky Vladimíry Dvořákové a spisovatelky, bojovnice proti restitucím, Lenky Procházkové.
31.03.2013 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Lenka Procházková (154 článků)

Trendy zelená ve vašem hnízdě: Takhle vypadá útulný domov

 
Pozvěte do svého bytu přírodu. Zelená působí jako balzám na duši. Uklidňuje, léčí únavu i hysterii. Je barvou odpočinku, rozjímání. Snižuje krevní tlak a odstraňuje nespavost. Léčí migrény. Má pozitivní vliv na mezilidské vztahy. Posiluje vnímání lásky a krásy. Budete se v ní cítit parádně.
04.05.2013 08:25 |

podobné články

Chcete si užít aktivní dovolenou na vodě? Víme, jak na to!

 
Lenošení a rozjímání není nic pro Vás? Zapůjčte si hausbót a vyrazte s rodinou, přáteli či drahou polovičkou na sportovní pobyt. Tuhle dovolenou si užijete naplno!
20.05.2013 00:15 |

podobné články

Co by na to řekl kněz? Agátě tečou před svatbou v kostele nervy. Nešetří vulgárními nadávkami!

 
Modelka Agáta Prachařová  (28) už si za pár hodin podruhé slíbí věrnost s Jakubem Prachařem  (29) , tentokrát přímo před oltářem kostela ve středočeských Úněticích, ale místo poklidného rozjímání a modliteb jí pořádně tečou nervy.
24.05.2013 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Prachař (883 článků) , Agáta Prachařová (2555 článků)

Dovolená Miloše Zemana? Vývar, pivo, rum a rozjímání u rybníka...

 
Zatímco bouře v sociální demokracii vrcholí, prezident Miloš Zeman si dnes na Vysočině v klidu užíval poslední den své dovolené. Objel místa, která má v okolí rád. A přizval i štáb TV Nova...
05.08.2013 22:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20461 článků)