Článek

Duckface jako platidlo? To není fór! MasterCard bude ověřovat platby skrze selfíčka od uživatelů!

 
MasterCard testuje novou alternativu k zabezpečování účtů. Protože stisknout spoušť je jednodušší než si pamatovat čtyři čísla.
07.07.2015 10:16 |

podobné články

Podobné články

MasterCard představuje nové možnosti řešení plateb ve veřejné dopravě v České republice

 
Jaká je aktuální situace ve veřejné dopravě v České republice? Jakým způsobem je možné jí zefektivnit a zjednodušit s ohledem na zákazníky i dopravce? Jak využít světových trendů a zkušeností společnosti MasterCard ze zahraniční? Tyto otázky řeší 7. ročník projektu MasterCard česká centra rozvoje. Na vhodných řešeních pro veřejnou dopravu v České republice s MasterCard spolupracuje Středisko regionálních a správních věd Vysoké školy ekonomické v Praze.
26.06.2014 13:05 |

podobné články

Letiště Praha: Salonek MasterCard Lounge nabízí komfort nejen držitelům prestižních karet

 
Dne 18. července 2012 společnost MasterCard ve spolupráci s Letištěm Praha slavnostně otevřela nový salonek MasterCard Lounge.
20.07.2012 18:05 |

podobné články

Studie MasterCard: Ústecký kraj dosáhl největšího socioekonomického růstu v ČR

 
Společnost MasterCard přichází s výsledky již 5. ročníku unikátní studie MasterCard česká centra rozvoje, kterou tradičně zpracoval tým odborníků z Vysoké školy ekonomické v Praze.
19.09.2012 14:15 |

podobné články

Studie MasterCard: Praha se umístila mezi průměrně se rozvíjejícími městy v ČR

 
Společnost MasterCard přichází s výsledky již 5. ročníku unikátní studie MasterCard česká centra rozvoje, kterou tradičně zpracoval tým odborníků z Vysoké školy ekonomické v Praze. V letošním roce se během první části projektu odborníci zaměřili na systémy veřejné dopravy v krajích, v druhé části se zabývali celkovým socioekonomickým rozvojem měst a krajů mezi lety 2008 a 2012. Na konečné šesté pozici se s hodnotou indexu 87,38 % umístilo hlavní město Praha.
19.09.2012 20:05 |

podobné články

Studie MasterCard: Plzeňský kraj je skokanem v socioekonomickém žebříčku

 
Společnost MasterCard, jednička v inteligentních, pohodlných a bezpečných platbách, přináší s výsledky 6. ročníku unikátní studie MasterCard česká centra rozvoje.
17.09.2013 17:45 |

podobné články

Studie MasterCard: Hlavní město Praha je mezi českými kraji ekonomickou jedničkou

 
Společnost MasterCard přichází s výsledky 6. ročníku unikátní studie MasterCard česká centra rozvoje, kterou tradičně zpracoval tým odborníků z Vysoké školy ekonomické v Praze.
17.09.2013 21:25 |

podobné články

Pokrok nezastavíte: za tankování teď můžete platit mobilem rovnou z auta

 
Pokud patříte k řidičům, možná vás v aktuálním mrazivém počasí občas napadne, jaké by bylo nemuset při tankování paliva a placení za něj vůbec vystupovat z auta. Proč si to tedy nevyzkoušet? Inovativní řešení, které zákazníkům umožňuje komfortnější a bezpečnější platby za pohonné hmoty, totiž představily společnosti Shell Czech Republic a.s. a Mastercard. Poprvé v České republice tak mají motoristé na většině čerpacích stanicích Shell možnost využívat digitální peněženku MasterpassTM by Mastercard® a jejím prostřednictvím hradit palivo přímo z vozu pouhým naskenováním QR kódu na výdejním stojanu ještě před natankováním.
29.12.2016 15:00 |

podobné články

Češi budou platit „selfíčkem“: Online platby mají nově potvrdit fotky z mobilu

 
Společnost MasterCard plánuje v České republice ještě v letošním roce zavést autorizaci online plateb prostřednictvím selfie snímku tváře uživatele mobilního telefonu. V současnosti jedná s několika tuzemskými bankami o zavedení služby. V rozhovoru to v úterý na veletrhu Mobile World Congress řekl generální ředitel MasterCard ČR a Slovensko Miroslav Lukeš.
28.02.2017 21:30 |

podobné články

MasterCard a Visa přišly o osobní data milionů klientů! Pozor na zneužití

 
Společnosti MasterCard Inc, Visa Inc a Discover Financial Services mohly přijít o údaje milionů uživatelů platebních karet. Informovala o tom agentura Reuters.
02.04.2012 10:45 |

podobné články

Nás je málo, imigrantů hodně. Zpomalíme je, ale z pohledu staletí není co řešit, říká ekonomka Šichtařová a přidává něco o pohodlných ovcích

 
CIVILIZACE A MY V roce 2017 přijde hospodářské ochlazení. Ekonomka Šichtařová předpokládá velkou krizi. V rozhovoru pro ParlamentniListy.cz také vysvětlila, jak zlepšit hospodaření státu. Smetla EET i kontrolní hlášení DPH: „Cesta vede nikoliv skrze podporu hyperobrovských podniků, ale skrze ulehčení těm malým. A zrovna tak cesta nevede skrze větší přerozdělování a vyplácení dotací, nýbrž skrze snížení odvodů pro ty nejmenší,“ popsala Šichtařová. Pak také s ohledem na světovou ekonomiku zmínila: „Svobodný trh je zatím tím jediným, co ještě ve světě funguje. To, že svět nefunguje, je výrazem toho, že trh byl prakticky zničen.“
04.03.2016 09:30 |

podobné články

Kmoníček bude v USA ověřovat falešné zprávy a více tweetovat

 
Navázání kontaktů s novou administrativou prezidenta Donalda Trumpa vnímá jako svůj hlavní dlouhodobý úkol nový český velvyslanec v USA Hynek Kmoníček. Očekává také, že bude ověřovat informace z médií, které mohou být falešné, a zvýší svou aktivitu na sociálních sítích. Na ambasádu do Washingtonu odlétá dosavadní šéf zahraničního odboru Hradu Kmoníček příští středu, řekl ČTK.
09.03.2017 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (3642 článků)

K platbě přidáme otisky nebo selfie: Banky mají lépe ověřovat uživatele

 
Evropská unie chce zavést tzv. silné ověření uživatelů bankovních účtů. Mohlo by tak dojít k tomu, že před výběrem peněz z bankomatu nebo platbou přes internet budete muset udělat selfie, otisky prstů nebo se třeba prokázat svou DNA. Zpřísnění elektronických plateb si klade za cíl lepší ochranu uživatelů a bude platit od ledna 2018. Uvedl to na svém webu deník E15.
04.07.2017 10:05 |

podobné články

Vaše Věc: Nástrahy „mediální reality“

 
I děti na základní škole se dnes učí, že není radno věřit všemu, co se z médií dozvídáme a že zdroje našeho poznání musíme ověřovat a ověřovat. (A ani to mnohdy nestačí).
08.10.2016 16:05 |

podobné články

ČSOB, T-Mobile a MasterCard spouští pilotní provoz NFC plateb

 
ČSOB ve spolupráci se společnostmi T-Mobile a MasterCard zahájila v říjnu pilotní provoz bezkontaktních NFC plateb prostřednictvím chytrých telefonů. Unikátní technologie NFC umožňuje bezdrátově komunikovat s platebními terminály bez použití bezkontaktní karty. Službu bude až do května 2014 testovat 400 klientů ČSOB / Ery spolu se 100 zaměstnanci banky a mobilního operátora T-Mobile.
22.10.2013 11:45 |

podobné články

Klientům ČSOB se otevírají nové možnosti použití debetních karet MasterCard

 
Skupina ČSOB rozšiřuje možnosti využití vybraných debetních karet MasterCard, které jsou stejně jako karty Ery a Poštovní spořitelny nově akceptovány v síti České pošty. Akceptace se týká hotovostních i bezhotovostních operací prováděných v korunách.
02.04.2013 11:50 |

podobné články

MasterCard: Počet transakcí kartami v Evropě stoupl o desetinu

 
Společnost MasterCard Europe zaznamenala v celé Evropě ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku meziroční růst počtu nákupních transakcí včetně internetových o desetinu na více než 1,8 miliardy.
09.02.2010 10:50 |

podobné články

Era má pro klienty průhledné platební karty MasterCard

 
Era představuje novou řadu platebních karet vyrobených z transparentních matných plastů. Designový koncept pro všechny typy karet ctí tento moderní a nezvyklý materiál a akcentuje jednoduchost, která je krédem značky Era. Nové karty Debit MasterCard jsou nástupcem Maxkaret, jejichž vydávání bylo ukončeno k 30. 6. 2012.
11.09.2012 10:25 |

podobné články

S kartami MasterCard a Erou ochutnávejte Chorvatsko

 
Ovčí sýr, pršut nebo kvalitní červené víno. Každý návštěvník Chorvatska tyto lahůdky dobře zná. Během letošního léta je mohou majitelé karet MasterCard® včetně klientů Ery nakupovat za akční ceny v nejlepších chorvatských supermarketech Konzum.
28.06.2013 14:00 |

podobné články

Era: Ochutnávejte Chorvatsko s kartami MasterCard a Erou

 
Ovčí sýr, pršut nebo kvalitní červené víno. Každý návštěvník Chorvatska tyto lahůdky dobře zná. Během letošního léta je mohou majitelé karet MasterCard® včetně klientů Ery nakupovat za akční ceny v nejlepších chorvatských supermarketech Konzum.
01.07.2013 13:55 |

podobné články