Druhou etapu Tour ovládl Nibali a oblékl se do žlutého

Druhou etapu Tour de France s cílem v Sheffieldu vyhrál italský cyklista Vincenzo Nibali a oblékl se do žlutého trikotu lídra závodu. Bývalý šampion z Vuelty a Gira d'Italia si připsal první etapové vítězství na Tour v kariéře.
06.07.2014 18:15 |

Druhou etapu Tour de France vyhrál překvapivě Bakelants a má žlutý trikot

Druhou etapu Tour de France v korsickém Ajacciu vyhrál překvapivě belgický cyklista Jan Bakelants a oblékl se do žlutého trikotu lídra závodu. Z něj vysvlékl vítěze sobotní etapy Marcela Kittela z Německa, jenž se neudržel v hlavním poli.
30.06.2013 20:35 |

Osmou etapu Tour vyhrál Francouz Kadri, druhý dojel Contador, třetí vedoucí Nibali

Osmou etapu Tour de France vyhrál po sólovém úniku domácí cyklista Blel Kadri. Žlutý trikot pro celkového lídra uhájil Ital Vincenzo Nibali, který dnes dojel třetí, tři vteřiny za konkurentem v boji o prvenství Španělem Albertem Contadorem a 2:20 minuty za vítězným Kadrim.
12.07.2014 18:55 |

Gallopin na Tour ovládl jedenáctou etapu, Nibali stále vede

Francouzský cyklista Tony Gallopin si v 11. etapě připsal premiérové vítězství na Tour de France. Jezdec stáje Lotto nastoupil zhruba dva kilometry před cílem a trhák dotáhl k úspěšnému konci. V čelní skupině, která ho dostihla až na cílové pásce, nechyběl ani Ital Vincenzo Nibali, jenž s přehledem uhájil žlutý trikot lídra.
16.07.2014 18:10 |

"Žralok" Nibali slaví triumf na Tour, debutant König sedmé místo

Ital Vincenzo Nibali vyhrál poprvé Tour de France, český cyklista Leopold König skončil při své premiéře ve slavném závodě sedmý. Poslední etapu ovládl Němec Marcel Kittel, který byl stejně jako loni nejrychlejší v hromadném spurtu na Champs-Elysées v Paříži.
27.07.2014 20:05 |

Nibali jde na Tour zpět do žlutého, König dojel osmý

Po horské 10. etapě Tour de France získal zpátky žlutý dres lídra Ital Vincenzo Nibali a úspěšný den prožil také Leopold König, který obsadil osmé místo.
14.07.2014 19:00 |

První etapu Tour de France vyhrál stejně jako vloni Kittel

Úvodní etapu Tour de France, jež letos začínala v britském Leedsu, vyhrál stejně jako loni německý cyklista Marcel Kittel a jako první se ve 101. ročníku oblékl do cenného žlutého trikotu. V hromadném spurtu měl těžký pád domácí favorit Mark Cavendish a podle všeho si poranil pravé rameno.
05.07.2014 18:30 |

Sedmou etapu Tour vyhrál Froome, do žlutého jde Wiggins

Britský jezdec Chris Froome z týmu Sky ovládl sobotní sedmou etapu cyklistické Tour de France, která vedla z Tomblaine do La Planche des Belles Filles a měřila 199 kilometrů.
07.07.2012 18:35 |

Osobnosti: Chris Wiggins (1 článek)

Nibali vyhrál první etapu na Giru, novým lídrem je Arroyo

Cyklista Vicenzo Nibali dnes vyhrál po sólovém úniku poprvé v kariéře etapu na Giru d'Italia a postaral se o třetí italské vítězství na domácím závodě za sebou. Ve 14. etapě přišel o růžový trikot lídra Australan Richie Porte, jehož v čele vystřídal Španěl David Arroyo.
23.05.2010 10:40 |

Šestnáctou etapu vyhrál Australan Michael Rogers, König je průběžně sedmý

Šestnáctou a nejdelší etapu 101. ročníku Tour de France ovládl po útěku Australan Michael Rogers. Průběžně první zůstává však i nadále Ital Vincenzo Nibali, na kterého český cyklista Leopold König, který vylepšil svůj čas a posunul se na průběžné sedmé místo, ztrácí 9:32 minuty.
22.07.2014 18:35 |

Osobnosti: Michael Rogers (4 články) , Michael Rogers (4 články) , Michael Rogers (4 články) , Michael Rogers (4 články)

Čtrnáctou etapu Tour vyhrál Majka, König dojel devátý

Čtrnáctou etapu cyklistického závodu Tour de France vyhrál Polák Rafal Majka. V čele průběžného pořadí je dál Ital Vincenzo Nibali, který dnes skončil druhý. Český jezdec Leopold König dojel v další alpské etapě devátý a celkově si polepšil z desáté na osmou příčku.
19.07.2014 18:50 |

Sagan vyvezl Křižáka mezi elitu. Tour zažila nejdramatičtější etapu ročníku

Pokud vás dosavadní průběh letošního ročníku Tour de France spíše uspával na gauči, tak vězte, že předposlední etapa nabídla vše, co má nejslavnější cyklistický závod mít. Z pohledu českého fanouška byl radostný pohled hlavně na Romana Kreuzigera, který ve spolupráci se strojově jedoucím Slovákem Peterem Saganem udávali tempo ve skupině uprchlíků. Z nich však později eskalovala trojice Nibali, Pantano a Izagirre , přičemž posledně jmenovaný dovedl propršenou etapu plnou dramatických okamžiků do vítězného konce.
23.07.2016 18:55 |

Osobnosti: Roman Kreuziger (326 článků)

Tour: V horách dominoval Chavanel, Kreuziger už je na 12. pozici

První horskou etapu letošní Tour de France vyhrál Sylvain Chavanel. Francouzský cyklista se tak po sobotní sedmé etapě oblékl do žlutého trikotu pro vedoucího jezdce průběžného pořadí.
10.07.2010 19:05 |

Nibali se vrátil do čela, König byl v horské etapě Tour osmý

Po horské 10. etapě Tour de France získal zpátky žlutý dres lídra Ital Vincenzo Nibali a úspěšný den prožil také Leopold König, který obsadil osmé místo. Český cyklista a lídr stáje NettApp se posunul v průběžném pořadí na 21. příčku. Nejtěžší etapový závod dnes přišel o další z hvězd Alberta Contadora, jenž si poranil při pádu ve sjezdu koleno.
14.07.2014 19:40 |

Contador je poprvé ve žlutém, Schlecka zradil řetěz

Do žlutého trikotu na Tour de France se po 15. etapě letos poprvé oblékl obhájce prvenství Španěl Alberto Contador z Astany. Dosavadní lídr Andy Schleck na něj kvůli spadlému řetězu ztratil 40 sekund a v průběžném pořadí má manko osmi sekund. Druhou pyrenejskou etapu vyhrál po dlouhém úniku Francouz Thomas Voeckler.
20.07.2010 12:25 |

Osobnosti: Alberto Contador (98 článků) , Andy Schleck (26 článků)

V sedmnácté etapě vyhrál opět Majka, König klesl na deváté místo

Druhou pyrenejskou etapu Tour de France, jejíž součástí byly čtyři náročná stoupání, ovládl polský cyklista Rafal Majka. Český cyklista Leopold König si však pohoršil a klesl o dvě příčky na deváté místo. Náskok v průběžném pořadí zvýšil už na pět a půl minuty cyklista Vincenzo Nibali z Itálie.
23.07.2014 18:45 |

TOUR: Na vrcholu Alpe d'Huez byl první domácí Rolland, do žlutého jde A. Schleck

Devatenáctou etapu cyklistické Tour de France ovládl domácí jezdec Pierre Rolland. Žlutý trikot už ale po ostrých stoupáních neudržel Francouz Thomas Voeckler. Sobotní časovku, která rozhodne o vítězi slavného závodu, pojede ve žlutém Andy Schleck.
22.07.2011 18:25 |

Osobnosti: Andy Schleck (26 článků)

Nibali završil na Giru italský hattrick, Porte přišel o celkové vedení

Cyklista Vicenzo Nibali vyhrál po sólovém úniku 14. etapu na Giru d'Italia a postaral se o třetí italské vítězství na domácím závodě za sebou. O růžový trikot lídra Australan Porte, jehož v čele vystřídal Španěl Arroyo.
22.05.2010 19:00 |

Slovák Velits vyhrál časovku na Vueltě, do čela se vrátil Nibali

Slovenský cyklista Peter Velits vyhrál 17. etapu Vuelty, kterou byla časovka na 46 km v Peňafielu. Celkového pořadí znovu vévodí Ital Vincenzo Nibali. Jeho týmový kolega Roman Kreuziger obsadil 74. místo.
16.09.2010 03:45 |

Pravý král Gira. Nibali potvrdil svůj triumf v mrazivé etapě

Italský cyklista Vincenzo Nibali vyhrál v hustém sněžení předposlední 20. etapu Gira d'Italia a symbolicky tím potvrdil své celkové vítězství. V závěrečné nedělní etapě s cílem v Brescii se už pořadí téměř jistě měnit nebude, na své rivaly má lídr týmu Astana náskok téměř pět minut.
25.05.2013 19:15 |