Článek

Druhému pilíři zvoní umíráček: Co se stane s vašimi úsporami?

 
Letos budou definitivně uzavřeny fondy druhého pilíře. Na podzim 2015 byla podepsána novela, která přinesla změny ve spoření ve třetím pilíři. Jaké to jsou a co se stane s úsporami z druhého pilíře?
05.02.2016 06:30 |

podobné články

Podobné články

Ben Affleck a Jennifer Lopezová jsou nejhorším párem desetiletí

 
Rok 2010 vybízí nejen k bilanci uplynulého roku, ale celého desetiletí. A internetové seznamky Date.com, Matchmaker.com a Amor.com se v tomto případě zaměřili na slavné hollywoodské páry a zeptaly se několika tisícovek svých návštěvníků, který považují v minulých deseti letech za nejhorší a nejobdivovanější. V prvním případě na celé čáře zvítězili Ben Affleck a Jennifer Lopez , druhému žebříčku vévodí americký prezident Jennifer Lopez , druhému žebříčku vévodí americký prezident Jennifer Lopez , druhému žebříčku vévodí americký prezident Jennifer Lopez , druhému žebříčku vévodí americký prezident Jennifer Lopez , druhému žebříčku vévodí americký prezident Jennifer Lopez , druhému žebříčku vévodí americký prezident Jennifer Lopez , druhému žebříčku vévodí americký prezident Jennifer Lopez , druhému žebříčku vévodí americký prezident Barack Obama s první dámou.
02.01.2010 22:45 |

podobné články

Osobnosti: Ben Affleck (223 článků) , Jennifer Lopez (729 článků) , Barack Obama (2407 článků)

KB: Zájem o spoření ve II. pilíři na konci dubna rapidně vzrostl

 
Zájem o spoření ve II. pilíři se v průběhu dubna významně zvýšil. KB Penzijní společnost zaznamenala v pracovních dnech více než tisícovku zájemců o spoření ve II. pilíři denně, počet uzavřených smluv překročil v průměru stovku denně. V nejbližších dnech přesáhne celkový počet smluv KB Penzijní společnosti ve II. pilíři hranici pěti tisíc kusů.
02.05.2013 14:00 |

podobné články

ČSSD tvrdě protestuje. Rozjíždí vlastní kampaň proti vstupu do druhého pilíře

 
Vláda by měla zastavit svou kampaň k druhému pilíři penzijní reformy, míní stínový ministr práce a sociálních věcí Roman Sklenák z ČSSD. Kampaň je podle něj klamavá a jsou v ní nepřesné a zavádějící údaje. Sociální demokraté proto spustili vlastní stránky  www.nevstupujtedodruhehopilire.cz , kam umístili ty informace k druhému pilíři relevantní informace, které jsou podle nich pro rozhodnutí občanů důležité. 
17.05.2013 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Roman Sklenák (106 článků)

Většina Čechů nevěří druhému důchodovému pilíři, ukázal průzkum

 
Lidé nedůvěřují penzijní reformě, která prošla prvním čtením v poslanecké sněmovně. Nedůvěra občanů se týká převádění prostředků do druhého pilíře penzijní reformy, kam mají přispívat občané i stát. Ukázal to průzkum společnosti Ipsos. Tentýž průzkum však odhalil, že lidem schází řada informací. Mnozí občané nevědí, že spoření ve druhém pilíři bude dobrovolné.
11.11.2011 12:40 |

podobné články

Hůř a ještě hůř. Zemanův nejlepší expert o následcích důchodového průšvihu

 
Zdá se, že druhému pilíři důchodové reformy, kterou zaváděla vláda v čele s ministrem Drábkem, zvoní hrana. Jedním z důvodů neúspěchu je podle bývalého ministra financí za ČSSD, ekonoma a člena Národní ekonomické rady vlády Jiřího Rusnoka nejistota do budoucna. Sociální demokracie totiž předem varovala, že druhý pilíř zruší. A jaký bude důsledek?
30.04.2013 06:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Rusnok (1841 článků)

Hůř a ještě hůř. Zemanův nejlepší expert o následcích důchodového průšvihu

 
Zdá se, že druhému pilíři důchodové reformy, kterou zaváděla vláda v čele s ministrem Drábkem, zvoní hrana. Jedním z důvodů neúspěchu je podle bývalého ministra financí za ČSSD, ekonoma a člena Národní ekonomické rady vlády Jiřího Rusnoka nejistota do budoucna. Sociální demokracie totiž předem varovala, že druhý pilíř zruší. A jaký bude důsledek?
30.04.2013 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Rusnok (1841 článků)

Rajonizaci exekutorů začíná zvonit umíráček

 
Návrhu na zavedení striktní územní spádovosti exekutorů začíná zvonit umíráček. Nemá rozhodující politickou podporu. Tomio Okamura (Úsvit) a Jiří Dienstbier (ČSSD) se v tomto záměru ocitají osamoceni. Ministerstvo spravedlnosti se k věci staví spíše negativně, i když zatím zvolilo opatrnou formu.
27.09.2014 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2014 článků)

Rozmařilost před úsporami. Vondra letí do USA vládním speciálem

 
Minimálně na osmkrát dražší výlet, než kolik by stála cesta komerční linkou, vyrazí ministr obrany Alexandr Vondra. Na pohřeb Ctirada Mašína do Clevelandu poletí luxusním vládním airbusem. Rozmařilost dostala přednost před úsporami, píše Blesk. Ministr se hájí: piloti by stejně museli cvičit, žádné peníze navíc se nevydají.
20.08.2011 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1124 článků)

Jste milovnicí korzetů? Pak se podívejte, co se děje s vašimi vnitřními orgány!

 
Myslela jste si, že doba korzetů je už dávno za námi? Tak to se pořádně pletete! Korzety jsou u žen stále v oblibě a vosí pas v kurzu. Víte ale, co se děje s vašimi orgány, když se zapnete do korzetu?
17.04.2016 11:30 |

podobné články

ČPZP: Měníte pojišťovnu? Vyberte si tu, která má smlouvu s vašimi lékaři

 
Přemýšlíte o změně zdravotní pojišťovny? Vyberte si takovou, která má uzavřené smlouvy s vašimi lékaři a pobočku v dostupné vzdálenosti.
12.09.2017 11:10 |

podobné články

Ondřej (†33) pátral po "pokladu", zemřel v mostním pilíři

 
Pohřešovaného Ondřeje Švejdu z Prahy, který se ztratil v pátek v Libni, objevili policisté při pátrací akci mrtvého. Jeho tělo našli v mostním pilíři. Muž zřejmě zemřel při geocachingu.
12.06.2012 18:45 |

podobné články

Oběť nebezpečného geocachingu: Ondřej († 33) uvízl v mostním pilíři

 
Pohřešovaného Ondřeje Švejdu z Prahy, který se ztratil v pátek v Libni, objevili policisté při pátrací akci mrtvého. Jeho tělo našli v mostním pilíři. Muž zemřel při geocachingu.
13.06.2012 11:30 |

podobné články

Zvrat v případu keškaře Ondry (†33), v pilíři spáchal sebevraždu

 
Mladý geocacher Ondřej Švejda, který byl nalezen mrtvý v mostním pilíři, podle závěru soudní pitvy spáchal sebevraždu. Jeho smrt zasáhla tisíce lidí, kteří se v Česku geocachingu věnují.
15.06.2012 16:25 |

podobné články

Ekonomka napsala o průšvihu druhého pilíře. A pak se ukázalo ještě něco

 
Ekonomická analytička Markéta Šichtařová vzbudila nevoli ministerstva financí za publikovaný text o druhém pilíři důchodové reformy. Kalouskův úřad jí vyčítá údajně hrubě zavádějící informaci, že pro lidi, kteří neodpracují minimální počet let potřebných pro přiznání důchodu, je účast ve druhém pilíři nevýhodná. Opak je prý pravdou, tvrdí v reakci ministerstvo.
22.02.2013 20:10 |

podobné články

Čeká někdo poštu? Na nedostupném mostním pilíři se objevila schránka

 
Mnoho štamgastů v hospodách už vtipkovalo o tom, že si tam rovnou nechají dát poštovní schránku se svým jménem. A našli se i tací, kteří tak opravdu učinili. Ale nad poštovní schránkou umístěnou na nepřístupném mostním pilíři ve Velké Británii zůstává rozum stát.
12.09.2013 19:10 |

podobné články

Konec II. pilíře se blíží. Lidé o peníze nepřijdou, ujišťuje ministryně

 
Lidé si zřejmě za dva roky už nebudou moci spořit na důchod v takzvaném druhém pilíři. Od ledna 2016 by totiž nemělo být možné posílat část sociálních odvodů do spoření u fondů. Novinářům to dnes po svém nástupu do funkce řekla nová ministryně práce Michaela Marksová Tominová (ČSSD). Podle ní novou důchodovou reformu navrhne tým, v němž by měli být koaliční i opoziční politici, demografové a ekonomové. Spoření ve druhém pilíři mělo na konci loňského roku 84.000 lidí. 
30.01.2014 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Marksová (452 článků)

Spořili jste si ve 2. pilíři důchodového systému? Nekomplikujte si cestu k penězům!

 
Tisíce lidí, kteří si spořili ve zrušeném 2. pilíři důchodového systému, se stále neozvaly svým penzijním společnostem. Hrozí jim tak, že své našetřené peníze dlouho neuvidí. Pokud se o své peníze nepřihlásí do konce září, skončí na daňových účtech finančních úřadů.
23.09.2016 12:15 |

podobné články

Klasickým budíkům zvoní po 150 letech umíráček

 
Málokdo dokázal ten vynález docenit. Lidé by přeci bez budíků měli mnohem větší problémy.
28.08.2009 17:35 |

podobné články

Ztroskotání lodi. 23 imigrantům zvoní umíráček

 
Na vratké lodi se plavilo u australských Kokosových ostrovů 40 imigrantů. Plavidlo šlo ke dnu. Záchranáři vytáhli zatím jen 17 lidí.
02.11.2009 08:30 |

podobné články