Článek

Drsná polštářová bitva: Vojenští kadeti se poprali na nádvoří školy, 30 jich skončilo v nemocnici

 
Polštářová válka obrovských rozměrů. Kadeti vojenské školy ve West Pointu v New Yorku každý rok po letních úmorných přípravách na studium pořádají pořádnou polštářovou bitvu. Ta tento rok dosáhla ještě větších rozměrů než obvykle. Řada z účastníků skončila v rukou lékařů. Jeden z kadetů si zlomil nohu, druhý měl zase vykloubené rameno.
05.09.2015 17:10 |

podobné články

Podobné články

V Hradci Králové létaly polštáře, konala se tam velká bitva

 
Téměř stovka lidí v sobotu odpoledne doma popadla polštáře a vydala se na Masarykovo náměstí v Hradci Králové. Úderem 16. hodiny na pokyn pořadatelů začala mohutná polštářová bitva.
02.04.2016 18:30 |

podobné články

Žáci základní školy vypili jogurt s jedem, 19 jich skončilo v nemocnici

 
Devatenáct žáků jedné základní školy v Číně skončilo v nemocnici potom, co vypili jogurtový nápoj s jedem na krysy a přípravkem na hubení rostlin.
21.12.2013 08:37 |

podobné články

Polštářové bitvy v Praze se účastnily stovky lidí

 
Středeční polštářová bitva v samém centru Prahy na Staroměstském náměstí přilákala stovky účastníků. Na síti Facebook, přes kterou se lidé na akci domluvili, se původně ohlásilo na tři tisíce osob. Vzhledem k nepřízni počasí se nakonec dostavila jen část.
18.12.2009 15:10 |

podobné články

Na Staromáku šlo o život: Polštáře létaly vzduchem!

 
Polštářová bitva se v Praze už pomalu stává tradicí. Jak letos vypadal onen pověstný „masakr“ pod orlojem, se můžete podívat právě teď.
21.12.2009 12:15 |

podobné články

V Brně se odehrála velká POLŠTÁŘOVÁ BITVA

 
Brno zažilo ve čtvrtek obrovskou polštářovou bitvu. Zúčastnilo se jí několik stovek recesistů.
03.02.2011 21:50 |

podobné články

V Šanghaji se rozpoutala polštářová bitva, lidé se tak zbavovali stresu

 
Čínskou Šanghaj v minulých dnech ovládly masové polštářové bitvy, při nichž si místní úředníci a posluchači vysokých škol uvolňovali stres nahromaděný během týdnů úmorné dřiny. Vánoční akce, která se ve městě opakovala už popáté, se letos zúčastnilo tolik "bojovníků", že další, dodatečný den polštářových bitev organizátoři připravují na 30. prosince.
28.12.2011 08:30 |

podobné články

Velká polštářová bitva v Hradci: Peří létalo, tekla i krev!

 
V bitevní pole se v sobotu odpoledne na několik minut změnilo Masarykovo náměstí v Hradci Králové. Dvě stovky lidí se tu utkaly v polštářové bitvě.
04.04.2017 17:50 |

podobné články

Devadesátiletí manželé se poprali, stařenka skončila v nemocnici

 
Opravdu neobvyklý případ řeší brněnská policie. Poprali se totiž devadesátiletí manželé. A pořádně! Muž zvalchoval svou ženu tak, že skončila v nemocnici...
31.05.2012 16:05 |

podobné články

Polštářová řež v centru Prahy: Češi i cizinci do sebe bušili hlava nehlava

 
„Pojďme si zase třísknout polštářem do svých kamarádů, známých nebo úplně neznámých lidí. Nepotřebujete více než polštář!“ Těmito slovy se na Facebooku vyzývali lidé, aby v úterý večer přišli na Staroměstské náměstí v Praze a zúčastnili se polštářové bitvy. Dorazilo jich kolem dvou set. Po několikaminutové bitvě, kdy všude létalo peří, vypadalo náměstí jako zasněžené.
22.12.2015 22:10 |

podobné články

Rusové s Čečenci se poprali v Moskvě, jeden mrtvý

 
Tři Rusové a tři Moskvani se v noci poprali v centru Moskvy. Po potyčce zemřel jeden Rus. a další dva skončili v nemocnici.
10.07.2010 14:30 |

podobné články

Sedm studentů skončilo v nemocnici ve Frýdku-Místku

 
Skupinu studentů střední školy ve Frýdku-Místku otrávil plyn. Sedm jich skončilo v nemocnici.
17.05.2012 19:45 |

podobné články

Vojenští policisté v kuklách si po obsazení televize odnesli dva počítače

 
Do budovy zpravodajství České televize na pražských Kavčích horách vtrhla v pátek před 19 hodinou, tedy těsně před živým vysíláním Událostí, ozbrojená vojenská policie maskovaná v kuklách a ozbrojená automatickými zbraněmi. Poprvé tam vnikla ve čtvrtek k večeru. Vojenští policisté kolem 23. hodiny budovu ČT opustili.
12.03.2011 01:50 |

podobné články

Vojenští lékaři ukončili misi na Slovensku, vrací se zpět do Česka

 
Čeští vojenští lékaři, kteří pomáhali na Slovensku zajišťovat lékařskou péči za protestující civilní kolegy v nemocnicích, se ve středu odpoledne vrátí do České republiky. Novináře o tom informoval mluvčí ministerstva Jan Pejšek.
07.12.2011 11:30 |

podobné články

Armáda slevuje, vezme i lidi s vyšším tlakem či alergiemi

 
Česká populace je natolik stižena civilizačními chorobami, že vedení české armády dovolí obléknout uniformu i těm, které dosud vojenští lékaři považovali za neschopné služby. Vojáky se budou nově moci stát i lidé trpící vysokým tlakem nebo alergiemi. Jinak vojenští náboráři nemají šanci splnit objednávku generálního štábu: nabírat každý rok okolo dvou tisíc nováčků.
28.10.2015 05:00 |

podobné články

To, co předvádí Rusové, je 'vzor válčení ve 21. století', tvrdí vojenští analytici

 
Ruské strategické myšlení sice kvůli Ukrajině může připomínat bezohlednou geopolitiku minulého století, ale vojenští analytici považují ruskou taktiku za "vzor válčení v 21. století", od nasazení malých skupin neidentifikovatelných specialistů až po kybernetickou válku. Upozornil na to britský list Financial Times. 
09.06.2014 20:20 |

podobné články

Sovětské radary selhávají, gripeny se při výpadcích navádějí naslepo

 
Už čtyřicet let navádí vojenští dispečeři zemí střední Evropy stíhačky na základě údajů ze sovětských 2D radarů P-37 a výškoměru P-19. Tyto stroje už ale technicky zastaraly a podle informací Práva mají občasné výpadky a vojenští letovodi pak musí gripeny navádět naslepo.
07.08.2014 17:40 |

podobné články

To je strašné, jak Západ zkazil postup vůči Rusku. Vojenští odborníci jsou frustrováni

 
Tři bývalí vojenští diplomaté, Vlastimil Pávek, Miroslav Poláček a Vladimír Suchodolinský, jsou frustrováni z naivity a neobratnosti Západu vůči Moskvě. Severoatlantická aliance i Evropská unie podle nich nemají správné informace o dění v Rusku, což prý vede k tomu, že od vypuknutí rusko-ukrajinského konfliktu tahají za kratší konec.
17.09.2014 11:35 |

podobné články

Hejtman Zimola: Čeští vojenští veteráni nesmějí být zapomenuti

 
Čeští vojenští veteráni nesmějí být zapomenuti. Hejtman Jiří Zimola to řekl ve středu 11. listopadu u příležitosti Dne válečných veteránů.
11.11.2015 20:16 |

podobné články

V práci vojenští stíhači, o víkendu akrobatická esa

 
Vojenští piloti Jan Tvrdík a Stanislav Čejka si na nedostatek adrenalinu stěžovat nemohou. V pracovní době trénují vzdušné souboje se stíhačkou gripen a bitevníkem L-159.
25.05.2016 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Čejka (1 článek)