Článek

Dramaturgie v českém filmu zvolna skomírá

 
Když se mluví o nedostatcích české kinematografie, často se zmiňuje podhodnocená nebo takřka neexistující pozice dramaturga. Zatímco v šedesátých letech zažívala tato profese svůj tvůrčí rozmach, dnes se v titulcích celovečerních českých filmů objevuje takřka výjimečně.
28.02.2015 10:56 |

podobné články

Podobné články

Kajínkova naděje skomírá: Prezident Zeman by souhlasil s nový procesem, ale s milostí ne!

 
Světlo naděje doživotního vězně Jiřího Kajínka (52) – zájem prezidenta Miloše Zemana (68) o jeho případ – skomírá. Odsouzenec doufá, že se díky němu dočká obnovení procesu, jeho advokát usiluje o milost. Jenže prezident nechce o milosti ani slyšet.
01.06.2013 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (15180 článků) , Jiří Kajínek (279 článků)

Hrdlička zoufale bojuje o pozornost: Zatímco Borhyová září, jeho hvězda skomírá!

 
Byl to on, kdo opustil Lucii Borhyovou (37), aby mohl bez výčitek obcházet noční kluby a pařit až do rána. Jenže hvězda Michala Hrdličky (26), která stoupla jen díky vztahu s krásnou moderátorkou, postupně skomírá. A tak se snaží na sebe všelijak upozornit a na sociální sítě dává jeden příspěvek za druhým.
30.11.2015 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Borhyová (1242 článků) , Michal Hrdlička (566 článků)

Selhání Moravcovy dramaturgie i nečekaný moment Kalouska. Expert sledoval megaduel

 
MEDIÁLNÍ HODNOCENÍ Tradiční nedělní Otázky Václava Moravce byly tentokrát mimořádné, neboť během nich došlo k vůbec prvnímu televiznímu střetu ministra financí Andreje Babiše s jeho předchůdcem a nejvehementnějším kritikem z řad opozice Miroslavem Kalouskem. Podle analytika Jiřího Mikeše však střet obou pánů utopila zejména nešťastná dramaturgie.
29.06.2014 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (7401 článků) , Miroslav Kalousek (5804 článků)

Kuřecí kotlík se zeleninou

 
Maso nakrájíme na kostičky a 8 -10 minut smažíme zvolna na margarínu ochuceném trochou soli nebo Knorr Aromatem. (Pokud používáte stehna bez kosti, potom pomalu smažte dalších 10 minut.) Mezitím oloupeme mrkev a nakrájíme ji na kousky. Mrkev, květák a 2 kostky bujónu přidáme k masu a pomalu smažíme 3 - 4 minuty. Poté dodáme hřášek. Zalijeme 400 ml vody a zvolna vaříme při nízké teplotě, dokud maso a zelenina nezměknou. Zatímco se směs vaří, připravíme rýži ve vodě, do které jsme vhodili zbývající zeleninovou bujónovou kostku. Přilijeme smetanu k masu a zelenině. Zahustíme 3 polévkovými lžícemi světlé Knorr jíšky a povaříme ještě 2 minuty. Dochutíme solí, pepřem a Knorr Aromatem. Podáváme s rýží posypanou nakrájenou petrželí.
29.02.2012 18:45 |

podobné články

Sandra Bullock slibuje svou nahotu ve filmech!

 
Herečku Sandru Bullock (44) natolik ohromil úspěch nového filmu Návrh (Proposal), ve kterém se svlékla, že herečka slíbila, že odteď se bude objevovat nahá v každém dalším filmu! „Jestli bude pokladna jako teď, tak se v každém filmu svléknu! I když mi bude 70, všechno na mě bude viset a budu se objevovat jen náhodně ve filmu,“ řekla pro TV show GMTV. Film, ve kterém hrají taky Betty White a Ryan Reynolds, vydělal odhadem 34 milionů dolarů během tří dnů, kdy se dostal do kin. „Jen do toho! Přestavte si mě představit v 70-ti letech, jak se procházím nahá ve filmu? Zac Efron! Zac Efron dělá obrovský film a tam jsem já, v pozadí běžím nahá. Pořád tam a zpět, dokud si někdo nevšimne. Je vyprodáno a všichni mě chtějí v tom filmu vidět!“ říká Sandra Bullock. Herečka pak pokračuje a říká, že klíč k úspěchu vydělávajícího filmu není ve filmových zamlžených scénách o sexu, ale o tom být nahý a legrační. „Když jste bez oblečení a zkoušíte být sexy, nikdy nevyděláte tolik, jako když jste nazí a legrační,“ říká herečka. „A všimli jste si jak Will Ferrell svléká v každém filmu své kalhoty? Já to odteď budu dělat taky. Akční filmy – všude nahá.“
15.07.2009 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Sandra Bullock (263 článků) , Ryan Reynolds (134 článků) , Zac Efron (145 článků) , Will Ferrell (30 článků) , Betty White (3 články)

Tom Cruise natočí Mission Impossible 4

 
Třikrát a dost herci Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Mission Impossible . Sám se počtvrté zhostí role neohroženého Ethana Hunta. Do kin by měl snímek vstoupit v květnu 2011 a na produkci se bude podílet také J. J. Abrams .
12.02.2010 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Tom Cruise (836 článků)

Klaus trpěl: Díval se ve Varech na film, který se mu vůbec nelíbil

 
Prezident republiky se zúčastnil zahájení filmového festivalu v Karlových Varech a při té příležitosti opět veřejnosti připomněl svůj vyhraněný postoj k některým uměleckým žánrům. Po shlédnutí úvodního filmu, který syrově ukazoval kořeny punku, se nijak netajil, že film se mu nelíbil. Pustil se i do festivalové dramaturgie, která prý takový film neměla dávat na tak prestižní místo přehlídky.
30.06.2012 12:15 |

podobné články

Klaus trpěl: Díval se ve Varech na film, který se mu vůbec nelíbil

 
Prezident republiky se zúčastnil zahájení filmového festivalu v Karlových Varech a při té příležitosti opět veřejnosti připomněl svůj vyhraněný postoj k některým uměleckým žánrům. Po shlédnutí úvodního filmu, který syrově ukazoval kořeny punku, se nijak netajil, že film se mu nelíbil. Pustil se i do festivalové dramaturgie, která prý takový film neměla dávat na tak prestižní místo přehlídky.
30.06.2012 12:40 |

podobné články

Záhady veřejnoprávní televizní dramaturgie

 
Televize je nenasyta a získat dobrý scénář není jen tak. Ostatně o tom už se přesvědčila Česká televize mnohokrát. (Nejen ona, samozřejmě.) Zvlášť úspěšně nedopadla ani její sympatická snaha otevřít se novým autorům, která letos vyústila v osmidílný cyklus televizních filmů Nevinné lži – přijatelnou úroveň měly nakonec tak dva tři texty.
09.09.2013 12:45 |

podobné články

Zdravotní pojišťovny varují: Peníze na péči ubývají

 
Výběr pojistného v letošním roce povážlivě skomírá, a proto jsou nuceny sahat do vlastních rezerv. Pokud s tím stát něco neudělá, peníze brzy dojdou. A to pocítí pacienti.
06.06.2010 10:05 |

podobné články

Prostituce v Dubí skomírá, z původních 40 nevěstinců zbyly už jen čtyři

 
Městečko Dubí, jeden ze symbolů sexuální turistiky 90. let, má v současné době z původních čtyřiceti erotických klubů už jen čtyři. Je to důsledek jak klesajícího zájmu především německé klientely o sexuální služby na české straně hranice, tak neustálého tlaku radnice na vymýcení prostituce v sedmitisícovém městě.
23.06.2010 08:30 |

podobné články

Sparta dál skomírá, Hořava hrozí hráčům vyhazovy

 
Množství prohraných zápasů a nelichotivé postavení v tabulce z pohledu hokejistů Sparty bude mít v nejbližší době zřejmě za následek změny v kádru.
22.11.2010 09:35 |

podobné články

Energetická burza skomírá, prodej přes ní výrazně omezil ČEZ

 
Objem obchodů na pražské energetické burze (PXE) loni meziročně klesl o více než 17 procent na 958 milionů eur (asi 23,4 miliardy korun). Působení na burze zásadně omezila společnost ČEZ i další významní hráči na energetickém trhu. Obchodníci kritizují vysoké poplatky. Píšou to dnešní Lidové noviny.
04.04.2011 07:45 |

podobné články

Sklářská výstava v DOX představuje nápadité originály

 
Sklo je u nás fenoménem se zakořeněnou tradicí. I když sklářský průmysl skomírá, řemeslo přetrvává a vznikají nápadité originály. O tom, jak lze s tímto magickým materiálem experimentovat nebo ho využít v současném produktovém designu, se můžete přesvědčit v pražském Centru současného umění DOX.
13.06.2011 13:20 |

podobné články

Školský portál za desítky miliónů je těsně před smrtí

 
Téměř nikdo z učitelů ho nevyužívá. Přitom byl svého času protežovanou vlajkovou lodí ministerstva školství a spolykal desítky miliónů korun. Teď skomírá a zdá se, že ho v krátké době čeká exitus. Řeč je o oficiálním školském portálu www.edu.cz.
04.10.2011 03:45 |

podobné články

V Karlových Varech koalice skomírá. Vítr v ní chtějí udělat zástupci ODS

 
Karlovarský primátor Petr Kulhánek (KOA) má za sebou druhé kolo rozhovorů se zástupci politických stran, kde hledá nového spojence pro oslabenou a nefunkční koalici K20, ovládající po volbách karlovarský magistrát. Nejblíže do koalice mají zřejmě našlápnuto zástupci ODS, kteří si ovšem stanovili několik podmínek, o kterých se nyní budou obě strany radit. Rozhodnutí o tom, kdo posílí K20 by mělo padnout začátkem příštího týdne, uvedl pro ParlamentníListy.cz primátor Kulhánek.
21.11.2011 19:00 |

podobné články

Starostové předčili v důvěryhodnosti Klause

 
Obecní zastupitelstva a starosta se v očích veřejnosti těší větší důvěry než prezident. Důvěryhodnost prezidentského úřadu v poslední době skomírá, nicméně je stále větší než u většiny ústavních institucí.
24.02.2012 17:55 |

podobné články

Víme první: Martin Chodúr se odrazil ode dna a dostal od vojáků kšeft za milióny

 
Vítěz první Česko Slovenské SuperStar Martin Chodúr  (22) sice o sobě dlouho nedal vědět a zdálo se, že jeho kariéra pomalu skomírá , po tomto víkendu si ale může mnout ruce. Podle našich informací se totiž během sobotního natřískaného koncertu domluvil s managementem Alexandrovců na dlouhodobé spolupráci, která mu může vynést až milióny!
14.05.2012 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Martin Chodúr (422 článků)

Druhý penzijní pilíř umírá na úbytě. Nepomohla ani vládní kampaň, píše server

 
ČTK informuje o tom, že od počátku roku do konce května projevilo zájem o vstup do druhého penzijního pilíře jen necelých 38 tisíc lidí. V květnu sice nárůst žádostí vzrostl o třetinu oproti dubnu, ale absolutní čísla ukazují, že druhý pilíř penzí fakticky skomírá. Server Aktuálně.cz připomíná, že ještě v lednu penzijní společnosti věřily, že získají až půl milionu klientů. Dnes je jasné, že to bylo jen zbožné přání.
05.06.2013 16:00 |

podobné články