Článek

Dramatický zákrok u miminka v Nemocnici Motol: Ríša měl otočené srdíčko, operovali ho 7 dní po narození!

 
S vážnou srdeční vadou přišel na svět Richard Kohout z dnešní Nemocnice Motol. Hned musel na operační sál, jinak by nepřežil!
16.06.2016 13:25 |

podobné články

Podobné články

Unikátní porucha: Holčička (1,5) má srdíčko mimo hrudní koš!

 
Když se malá holčička Virsavia narodila, rodiče zažili pořádný šok. Její srdíčko bilo mimo hrudní koš. Mysleli si, že s takovouto anomálií nebude moci dlouho žít, ale ruským lékařům se podařil zázrak. Dívenku operovali a zachránili. Nyní je jí téměř rok a půl, a i když potřebuje speciální péči a drahé léky, tak se jí poměrně daří. Další operace ji čeká  nejdříve za dva roky, její srdíčko by totiž nemuselo zvládnout narkózu.
22.10.2010 05:10 |

podobné články

Malí Maškové milují svého seriálového tátu, Mirka Etzlera

 
Děti na place jsou pro natáčení vždy oživení. V Cestách domů hraje dětí víc, ale největší party tam mají kluci Jonáš a Ivan Maškovi. A když natáčejí několik akčních obrazů za sebou, jsou rozdovádění tak, že utahají celý štáb. Staršího Ivana hraje Ríša Mašata, kterému je necelých osm, a mladšího Jonáše Standa Havrda. Tomu bude v prosinci šest. Zatímco Ríša už je druhák, Standa je teprve „psedskolák“, jak vysvětluje svou neodolatelnou výslovností. Ale číst už umí. Kluci se poznali až při natáčení a hned jeden druhého adoptovali. Chovají se jako opravdoví bratři – občas se pošťuchují, ale většinou nedají jeden na druhého dopustit.
30.11.2010 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Etzler (383 článků) , Stanislav Havrda (1 článek)

Malý Ríša: Ochrnul kvůli lékařům! Dali mu špatnou injekci!

 
Ríša Dušek (5) byl ještě před 2,5 lety veselé zdravé dítě. Pak dostal virovou otravu, málem zemřel a dnes je ochrnutý. Za vše nejspíše může nekvalitní očkování.
04.11.2011 12:10 |

podobné články

Zeman v nemocnici: Operovali ho na Homolce

 
Prezidenta Miloše Zemana v minulých dnech operovali v Nemocnici Na Homolce. Šlo o menší zákrok v ústní dutině. V televizi Barrandov Zeman uvedl, že mu řezali vnitřní stranu tváře a že stále cítí bolest.
18.01.2018 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20489 článků)

Dívku s obří hlavou úspěšně operovali. Její hlavička měřila skoro metr

 
Lékaři v soukromé nemocnici nedaleko indické metropole Dillí dnes úspěšně operovali osmnáctiměsíční děvčátko trpící hydrocefalem. Kvůli nahromadění mozkomíšního moku v dutinách mozku se holčičce zdvojnásobila velikost hlavy. Zákrok podstoupila Rúna Bégamová z chudé rodiny a její případ vyvolal vlnu solidarity.
15.05.2013 15:50 |

podobné články

Čeští machři z Bulovky 
v Jordánsku: Operovali Mohammadovi (5) »koňskou« nohu!

 
Chodidlo otočené o devadesát stupňů, kulhání, bolesti zad, berle a nakonec možná i vozík. Takový osud čekal na malého Mohammada (5) z jordánského Ammánu. Díky českým ortopedům z Nemocnice Na Bulovce v Praze bude chodit jako zdravý kluk.
28.04.2017 06:30 |

podobné články

Češi v Jordánsku operovali Mohammadovi (5) »koňskou« nohu!

 
Chodidlo otočené o devadesát stupňů, kulhání, bolesti zad, berle a nakonec možná i vozík. Takový osud čekal na malého Mohammada (5) z jordánského Ammánu. Díky českým ortopedům z Nemocnice Na Bulovce v Praze bude chodit jako zdravý kluk.
30.04.2017 12:05 |

podobné články

Unikátní zákrok v Motole: Františkovi operovali jícen »šicím strojem«

 
Speciální metodou operovali jícen pacienta chirurgové z pražského Motola. Františku Němcovi (59) opravili tkáň endoskopem s miniaturním »šicím strojem« na konci.
26.03.2015 05:10 |

podobné články

Lékaři z IKEM operovali ženě „ochrnutý žaludek” unikátní metodou

 
Lékaři z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) si připsali na své konto další mimořádný zákrok. Ženu, která trpěla poruchou vyprazdňování žaludku, operovali metodou endoskopické pyloromyotomie. Tu použili jako 17. na světě a první v regionu střední a východní Evropy.
18.11.2015 12:20 |

podobné články

Štěpánek z Nemocnice Motol: Narodil se s rakovinou!

 
Krátce po narození našli Štepánu Filčíkovi (11 měsíců) v Nemocnici Motol nádor na močovém měchýři! Chlapec musel podstoupit řadu chemoterapií a velmi komplikovanou operaci!
19.05.2016 05:15 |

podobné články

Královské miminko je tu: Jde o aplikaci pro iPhone o narození dítěte Kate a Williama!

 
Šílenství kolem narození královského miminka vrcholí. Na Apple store je nyní zdarma ke stažení aplikace pro operační systém iOS, která bude informovat o narození miminka vévodkyně Kate (31) a prince Williama (31). Zatím můžete hádat jeho pohlaví a jméno.
18.07.2013 17:40 |

podobné články

Miminko Konečné: Po operaci srdce už je doma!

 
Deset dní poté, co jejímu novorozenému miminku specialisté ve Fakultní nemocnici Motol operovali srdce, si mohla zpěvačka Alice Konečná (24) malého Davídka odvézt domů.
11.09.2009 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Alice Konečná (5 článků)

Premiér navštíví ministra zdravotnictví Němečka

 
Plnění programového prohlášení ve zdravotnictví, zrušení regulačních poplatků či podpora českého lázeňství jsou tématem bilanční návštěvy premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) u resortního ministra Svatopluka Němečka (ČSSD). Sejdou se dnes ve Fakultní nemocnici Motol, ředitel Miloslav Ludvík je jejich stranickým kolegou a jedničkou pražských sociálních demokratů pro podzimní komunální volby. Motol patří k nejmodernějším českým nemocnicím, její dětský pavilon je největší dětskou nemocnicí v ČR.
24.07.2014 07:00 |

podobné články

Česká máma bojuje proti nemocnici Motol: Mému Davídkovi tu poškodili ruku!

 
Česká máma Daniela Bittersmann vytáhla do boje proti zdravotním sestrám, které pracují v nemocnici Motol. Obvinila je, že poškodily ruku jejímu malému synovi Davídkovi.
10.12.2015 07:26 |

podobné články

Zemřel dabér Antonín Molčík: Hlas z jednotky M.A.S.H. zradilo srdíčko!

 
Herec a vyhlášený dabér Antonín Molčík (†74) zemřel včera, na Velký pátek, v pražské nemocnici Na Homolce. Zradilo ho srdíčko. A to po operaci endoprotézy, kterou nedávno podstoupil. Během své kariéry si stihl střihnout řadu rolí. Televizní diváci ho mohli znát především jako hlas Morgana Freemana či jedné z postav z populárního seriálu M.A.S.H.
19.04.2014 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Morgan Freeman (79 článků)

Skvělá pomůcka pro těhulky! Poslouchejte srdíčko svého miminka

 
Zpříjemněte si těhotenství! Zažívejte radost z poslechu zvuků tlukotu srdíčka nebo pohybů vašeho nenarozeného miminka a uchovejte si jejich záznam. To vše navíc v pohodlí domov.
30.01.2013 15:35 |

podobné články

Skvělá pomůcka pro těhulky! Poslouchejte srdíčko svého miminka

 
Zpříjemněte si těhotenství! Zažívejte radost z poslechu zvuků tlukotu srdíčka nebo pohybů vašeho nenarozeného miminka a uchovejte si jejich záznam. To vše navíc v pohodlí domova.
07.03.2013 16:05 |

podobné články

Česká máma Juliana, který dostal srdce slovenského miminka: Co vzkázala rodině dárce?

 
Bylo to hledání jehly v kupce syna, ale nakonec se dárce pro tříměsíčního Juliana, který se narodil v Itálii, podařilo najít během dvou týdnů. Chlapeček, který má českou matku, dostal srdíčko od 10denního miminka z Košic.
28.08.2017 05:25 |

podobné články

Otazníky okolo královského miminka: Bude se jmenovat podle Beckhama?

 
Celý svět v čele s Británií netrpělivě čeká na narození královského potomka. Kate je už 9 dní po termínu, novináři před nemocnicí pláčou nudou. Mezitím se okolo očekávaného miminka rojí další a další zajímavosti. Fotbalista a model David Beckham třeba řekl, že by se dítě mohlo jmenovat po něm.
22.07.2013 09:00 |

podobné články

Osobnosti: David Beckham (1013 článků)