Dramatický start Tour: Úvodní etapa přinesla drsný pád jednoho z favoritů

Úvodní etapa nejslavnějšího cyklistického závodu Tour de France nabídla hned několik dramatických momentů. Přes pád jednoho z hlavních favoritů celého závodu, Alberta Contadora, až po dechberoucí závěrečný spurt, kde si pro premiérový žlutý dres pro lídra závodu dojel "rychlík" z ostrova Man, Mark Cavendish v barvách Dimension Data, který v bezprostředním rozhovoru po dojezdu neudržel slzy dojetí. Druhé místo spadlo do klína týmovému kolegovi Petra Vakoče z Etixxu Marcelu Kitellovi a třetí příčku obsadil Peter Sagan z Tinkoffu.
02.07.2016 17:55 |

Osobnosti: Petra Albert (2 články) , Peter Mark (4 články)

Contador měl na Tour těžký pád a musel ze závodu odstoupit

Tour de France přišla o dalšího z hlavních favoritů Alberta Contadora. Dvojnásobný šampion závodu odstoupil během 10. etapy, v níž měl v jednom ze sjezdů těžký pád. Španělský cyklista následoval loňského vítěze Chrise Froomea, jenž se zranil při pádech ve středu a rovněž Tour předčasně vzdal.
14.07.2014 16:55 |

Horký favorit Contandor po těžkém pádu odstoupil z Tour de France

Tour de France přišla o dalšího z hlavních favoritů Alberta Contadora. Dvojnásobný šampion závodu odstoupil během 10. etapy, v níž měl v jednom ze sjezdů pád. Španělský cyklista následoval loňského šampiona Chrise Froomea, jenž se zranil při pádech ve středu a rovněž předčasně Tour vzdal.
14.07.2014 17:05 |

Cyklistickou Tour de France čeká v pondělí třetí etapa

Slavný cyklistický závod Tour de France čeká v pondělí třetí etapa.
04.07.2011 07:45 |

Cyklisty čeká v úterý na Tour de France čtvrtá etapa

Slavný cyklistický závod Tour de France čeká v úterý čtvrtá etapa, která zavede účastníky 98. ročníku z Lorientu na Mur-de-Bretagne.
05.07.2011 08:10 |

Devatenáctá etapa Tour napoví jméno celkového vítěze

V pátek je na programu cyklistické Tour de France devatenáctá etapa z Modane Valfréjus do Alpe-d’Huez.
22.07.2011 08:00 |

Devátá etapa slavné Tour de France byla hodně drsná. Kromě těžkých stoupání přinesla i hromadný karambol a řadu zlomených kostí. Dalším incidentem bylo, když doprovodné auto sejmulo dva cyklisty, kteří skončili v ostnatém drátu.
10.07.2011 19:05 |

VIDEO Válka na Tour: Chyba Contadora, msta Quintany

Šestnáctá etapa přinesla na Tour de France hodně zlé krve mezi lídry na celkové pořadí.
16.07.2013 16:40 |

Horské peklo na Tour: Bárta nejlepší z Čechů, vzdal jeden z favoritů

Sedmnáctá etapa zavedla cyklisty opět do nemilosrdných kopců, kde se během 161 kilometrů doslova oddělovalo "zrno od plev". Nejlepším českým závodníkem byl opět Jan Bárta, který sice nepatří mezi ryzí vrchaře, na vítězného Němce Simona Geschkeho však ztratil pouze osm minut. Třetí můž v průbězném pořadí Tejay Van Garderen byl kvůli zdravotním problémům nucen závod vzdát. Naopak bez ztráty dojel do cíle držitel žlutého trikotu Chris Froome, který opět ukázal, že ve žlutém šlape zaslouženě.
22.07.2015 17:51 |

Osobnosti: Jan Bárta (158 článků)

Kluzká etapa plná dramatických pádů. Kdo všechno hobloval asfalt?

Páteční 19. etapa se zapíše do letošního ročníku Tour de France nejen vítězstvím domácího cyklisty Romaina Bardeta, ale také četnými pády. Po cestě pod vrchol  Mont Blancu padali jezdci jako hrušky. Hodně nepříjemně se o mokrou vozovku obrousil Pierre Rolland, o něco později se sklouzl i celkový lídr závodu, britský jezdec Chris Froome. Tím ale výčet pádů nekončí.
22.07.2016 18:45 |

Osobnosti: Romain Rolland (1 článek)

Kam se hrabe Hollywood: Dramatický pád stíhačky! Na zemi zabila malého chlapce

Let stíhačky Mig-21 nad východní Libyí skončil katastrofálně. Stroj postihla pravděpodobně technická porucha a zřítil se na město Tobruk. Dramatický pád se podařilo zachytit na kameru.
05.09.2014 07:15 |

Lyžaři vypnulo v 80kilometrové rychlosti vázání, dramatický pád natočil

Nebezpečný pád má za sebou americký lyžař, jemuž na sjezdovce ve středisku Killington ve Vermontu vyplo v 80kilometrové rychlosti vázání. Z dramaticky vypadající nehody, kterou natočil na kameru, ale naštěstí vyvázl bez zranění.
21.03.2015 16:40 |

Tour de France v Asii? Start slavného závodu chce hostit Thajsko

Tour de France by se mohla poprvé v historii jet v Asii, konkrétně v Thajsku. Zástupci tamního úřadu pro turistiku chtějí start legendárního cyklistického závodu hostit už v roce 2016.
02.10.2014 14:25 |

Start Staré dámy se vrací do Francie. Tour vyjede ze starobylého ostrova

Start Tour de France se po dvou letech opět vrátí do své Francie. Na první etapu 103. ročníku vyjedou v sobotu cyklisté z malého ostrůvku Mont-Saint-Michel, v předchozích dvou letech byl "Grand Départ" v britském Leedsu a nizozemském Utrechtu.
27.06.2016 18:05 |

Sedminásobný vítěz Armstrong letos pojede Tour naposledy

Sedminásobný vítěz cyklistické Tour de France Lance Armstrong oznámil, že letošní Tour bude jeho poslední. Osmatřicetiletý Američan se postaví na start nejslavnějšího světového závodu naposledy v sobotu 3. července v Rotterdamu.
29.06.2010 10:30 |

Osobnosti: Lance Armstrong (130 článků)

ÚLET? Tour de France by mohla začít v Thajsku!

Thajsko by v budoucnu chtělo hostit start Tour de France. Přivést legendární cyklistický závod poprvé v historii do Asie by zástupci tamního úřadu pro turistiku chtěli už v roce 2016. V září o této možnosti jednali v Paříži s organizátory Tour.
02.10.2014 13:15 |

König pojede opět slavnou Tour, lídrem týmu Sky bude Froome

"Tour de France podruhé! A druhá Grand Tour v tomto roce! Jsem pyšný, že jsem se do nominace Sky dostal". Takto jásal Leopold König na facebooku poté, co bylo jasné, že se na start slavného cyklistického závodu postaví i letos.  Na "Staré dámě" se představí celkem čtyři Češi.
29.06.2015 13:31 |

Osobnosti: Leopold König (25 článků)

Tour de France: Úvodní etapu ovládl Belgičan Gilbert, Kreuziger měl pád

Belgický jezdec stáje Omega Pharma-Lotto Philippe Gilbert si dojel pro vítězství v první etapě 98. ročníku nejslavnějšího cyklistického závodu Tour de France.
02.07.2011 18:15 |

První etapu Tour de France vyhrál stejně jako vloni Kittel

Úvodní etapu Tour de France, jež letos začínala v britském Leedsu, vyhrál stejně jako loni německý cyklista Marcel Kittel a jako první se ve 101. ročníku oblékl do cenného žlutého trikotu. V hromadném spurtu měl těžký pád domácí favorit Mark Cavendish a podle všeho si poranil pravé rameno.
05.07.2014 18:30 |