Článek

Drahý Lubomíre, oslovil Zaorálka ministr zahraničí Ukrajiny. Zítra promluví k poslancům

 
Již zítra by měli čeští poslanci začít projednávat asociační dohodu EU a Ukrajiny. Na setkání s novináři to dnes prohlásil ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Brífinku se zúčastnil také ukrajinský ministr zahraničí Pavlo Klimkin, který se Zaorálkem přiletěl z Bruselu stejným letadlem. Zítra by měl před českými poslanci promluvit a přesvědčit je, aby hlasovali pro uzavření asociační dohody EU s Ukrajinou.
19.05.2015 14:51 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2167 článků)
Podobné články

Lubomíre Zaorálku, s kým se to vedete za ruku? Bulvár ulovil fotky ve Varech

 
Ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka (ČSSD) po boku blondýny s tmavými brýlemi zachytili fotografové nejčtenějšího českého deníku Blesk v Karlových Varech. List přitom poukázal na to, že ve svém životopise má Zaorálek uvedeno, že je rozvedený.
07.07.2015 10:36 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2167 článků)

K poslancům promluví Klaus, sněmovna bude volit ombudsmana

 
K poslancům promluví prezident Václav Klaus. Na sněmovní půdě vystoupí teprve podruhé ve funkci. Dolní komora bude také volit veřejného ochránce práv, začátkem července nikoho z kandidátů nevybrala. Poslanci se budou zabývat také novelou zákona o zadávání zakázek.
07.09.2010 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8616 článků)

V Česku jsou další krajané z Ukrajiny: Zeman si s nimi zazpíval

 
Do Prahy dnes přiletělo dalších 35 krajanů z Ukrajiny, kteří se kvůli obavám z bezpečnostní situace v zemi rozhodli přestěhovat do Česka a získali tu povolení k trvalému pobytu. Krajané z jihu a východu Ukrajiny přiletěli armádním speciálem a na ruzyňském letišti je přivítali prezident Miloš Zeman, ministr vnitra Milan Chovanec a ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (oba ČSSD). Podle Zemana by nakonec z Ukrajiny mohlo přijet celkem až 500 krajanů.
15.03.2015 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2167 článků) , Miloš Zeman (17467 článků) , Milan Chovanec (1262 článků)

A pozor: Zeman prý odmítá jmenovat Zaorálka ministrem

 
Prezident Miloš Zeman odmítá jmenovat Lubomíra Zaorálka ministrem zahraničí. Informuje o tom dnešní vydání deníku Právo s tím, že kvůli tomu zřejmě budoucí předseda vlády Bohuslav Sobotka přesune Zaorálka na post státního tajemníka pro EU při Úřadu vlády. Zaorálek je prý totiž na tzv. seznamu zrádců, tedy těch politiků ČSSD, kteří před deseti lety odmítli zvolit Zemana prezidentem. Jedním ze zrádců byl i Sobotka, s tím se prý už ale prezident udobřil.
04.12.2013 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2167 článků) , Bohuslav Sobotka (9056 článků) , Miloš Zeman (17467 článků)

Babišovy noviny: Od Zaorálka odcházejí odborníci. Nahrazují je lidé spjatí s ČSSD

 
Z ministerstva zahraničí odcházejí nestraničtí profesionálové a naopak přicházejí sem lidé spjatí se sociální demokracií. Z deseti členů vedení ministerstva jsou tam nyní už jen čtyři, kteří na něm působili před příchodem současného ministra Lubomíra Zaorálka (ČSSD). Ostatní jsou buď členové sociální demokracie nebo důvěrníci Zaorálka, případně nominanti koaličních stran. Upozorňují na to dnešní Lidové noviny.
21.05.2015 09:01 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2167 článků)

Nový ministr dopravy je rozezlený z toho, jak České dráhy řešily ledovku. Dnes si o tom s jejich šéfem promluví

 
Premiér Bohuslav Sobotka a nový ministr dopravy Dan Ťok dnes proberou s generálním ředitelem Českých drah Pavlem Krtkem, zda státní dopravce adekvátně zvládl ledovkovou kalamitu na železnici. Na tratích kvůli namrzlým trolejím počátkem týdne uvízly desítky vlaků tažených elektrickými lokomotivami a dráhy některé z nich odtáhly až po hodinách čekání.
05.12.2014 06:31 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9056 článků) , Pavel Nový (347 článků)

Prezident Zeman promluví v plénu Evropského parlamentu

 
Prezident Miloš Zeman dnes promluví ve Štrasburku během slavnostního zasedání k poslancům Evropského parlamentu. Setká se také s českými europoslanci a uspořádá tiskovou konferenci s předsedou EP Martinem Schulzem.
26.02.2014 06:50 |

podobné články

Osobnosti: Martin Schulz (166 článků) , Miloš Zeman (17467 článků)

Bonmoty ve Štrasburku? Zeman promluví v Evropském parlamentu!

 
Prezident Miloš Zeman dnes promluví ve Štrasburku během slavnostního zasedání k poslancům Evropského parlamentu. Setká se také s českými europoslanci a uspořádá tiskovou konferenci s předsedou EP Martinem Schulzem.
26.02.2014 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Martin Schulz (166 článků) , Miloš Zeman (17467 článků)

Poslanci budou schvalovat rozpočet, promluví k němu Zeman

 
Poslanecká sněmovna bude dnes schvalovat státní rozpočet pro příští rok. O jeho návrhu k poslancům předtím promluví prezident Miloš Zeman. Spolu se státním rozpočtem bude dolní komora rozhodovat i o limitech výdajů státu v letech 2018 a 2019 a také o rozpočtech fondu bydlení a fondu dopravy.
07.12.2016 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (17467 článků)

Huml vypráskal Zaorálka kvůli Ukrajině. A toto následovalo

 
Vzápětí poté, co poslanec ČSSD Stanislav Huml na svém blogu ostře kritizoval svého stranického kolegu, ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka za jeho postoj k ukrajinské krizi i k plánu na vytvoření televize, která by vysílala v ruštině pro obyvatele Ukrajiny, se na poslancově profilu na serveru ParlamentníListy.cz objevila řada dotazů. Čtenáře například zajímalo, proč sociální demokracie „hájí zájmy USA“, nebo proč Parlament mlčí k jednostrannému informování České televize.
03.06.2014 09:31 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2167 článků) , Stanislav Huml (457 článků)

Podle Zaorálka jsou sankce účinné a vedou Rusko do pekla

 
Jako odsouzení ruské anexe Krymu a ruského počínání v konfliktu na východě Ukrajiny vyzněla dnešní debata českého ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka se studenty místní univerzity v západoukrajinském Užhorodu. Současně šéf české diplomacie vyjádřil přesvědčení, že západní sankce přimějí Moskvu ke změně kurzu.
30.10.2014 11:11 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2167 článků)

Zeman promluví na zasedání OSN. Shromáždění se zúčastní i Zaorálek

 
V New Yorku v úterý začíná všeobecná rozprava 71. zasedání Valného shromáždění OSN, ve které za Českou republiku promluví prezident Miloš Zeman. Jeho středeční projev má být věnován problematice společného boje proti terorismu. Zasedání se zúčastní i český ministr zahraničí Lubomír Zaorálek.
20.09.2016 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2167 článků) , Miloš Zeman (17467 článků)

Ministr zahraničí Ukrajiny podle Zaorálka odpoví na dotazy poslanců kompetentně

 
Ukrajinský ministr zahraničí Pavlo Klimkin bude moci nejpřesněji a nejkompetentněji odpovědět na dotazy, které vznášejí čeští poslanci v souvislosti se schvalováním dohody o přidružení mezi Ukrajinou a EU. Novinářům to dnes před jejich společným odletem z Bruselu do Prahy řekl jeho český kolega Lubomír Zaorálek.
19.05.2015 13:36 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2167 článků)

Promluví Rath a mikrofon osiří? Poslancům prý dnes nebude do řeči

 
O Česku píší zahraniční novináři jen čas od času. Jejich pozornost upoutalo např. pero Václava Klause nebo kauzy údajných kmotrů. K těmto tématům zřejmě dnes odpoledne přibude i vystoupení vazebně stíhaného poslance Davida Ratha. Je ale možné, že budou mít méně materiálu, než čekají. Českým poslancům se totiž nechce obsáhle řečnit.
05.06.2012 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8616 článků) , David Rath (4314 článků) , Václav Český (407 článků)

Zemanovo pozvání se prý nevztahuje jen na Janukovyče. Přijet má nejvyšší představitel země

 
Český prezident Miloš Zeman i ministr zahraničí Lubomír Zaorálek kladou důraz na zabránění rozpadu Ukrajiny a vytvoření nové vlády v Kyjevě. Zachování územní celistvosti země je podle nich důležité. Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček dnes sdělil, že nadále platí obecné pozvání nejvyššího představitele Ukrajiny do Prahy. Podle Zaorálka dosavadní prezident Viktor Janukovyč již ztratil svou legitimitu.
23.02.2014 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2167 článků) , Miloš Zeman (17467 článků) , Viktor Janukovyč (381 článků)

Ministr Žák nalil čistého vína: České dráhy jsou ztučnělý kapr a musí závodit se štikami

 
České dráhy jsou ztučnělý kapr, kterého už stát nebude živit bez toho, aby neočekával nic na oplátku. Tato slova pronesl ministr dopravy Zdeněk Žák, který zdůraznil, že stojí o přežití národního dopravce, ale České dráhy musí přiložit ruku k dílu. A činit se bude muset i ČD Cargo, jinak se stát nevyhne citelnému propouštění. Následně přišla řeč i na čerpání evropských miliard. Volných jich je ještě opravdu hodně.
19.09.2013 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Žák (142 článků) , Zdeněk Žák (142 článků)

Vypadáme jako hotentoti. A Zaorálka už to nebaví

 
Stále neutichající spor mezi prezidentem Milošem Zemanem a ministrem zahraničí Karlem Schwarzenbergem ohledně možného angažmá Livie Klausové na velvyslanectví na Slovensku naštval Lubomíra Zaorálka, stínového ministra za ČSSD. Hádka totiž podle něj poškozuje obraz země v zahraničí.
07.04.2013 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Livia Klausová (300 článků) , Karel Schwarzenberg (3629 článků) , Lubomír Zaorálek (2167 článků) , Miloš Zeman (17467 článků)

Saúdové se zlobí na prezidenta Zemana. Podle Zaorálka hrozí i obchodní sankce

 
Stížnosti na protimuslimské výroky Miloše Zemana si v neděli na saúdskoarabském ministerstvu zahraničí vyslechl český velvyslanec v Rijádu Jiří Slavík. Podle ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka mohou od Saúdské Arábie hrozit i obchodní sankce. Informují o tom Lidové noviny.
13.06.2014 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2167 článků) , Miloš Zeman (17467 článků)

Pomohli slávě Česka. Bělohlávka, Sáblíkovou a další osobnosti ocenil Zaorálek

 
Cenu Gratias agit za šíření dobrého jména České republiky v zahraničí v pátek od ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka (ČSSD) dostali nedávno zesnulý dirigent Jiří Bělohlávek, rychlobruslařka Martina Sáblíková a dalších 13 osobností. Patří mezi ně publicisté, překladatelé, vědci a významní představitelé českých krajanských komunit. Podle Zaorálka všichni na Česko vrhají dobré světlo a zajišťují, že se o něm hovoří.
23.06.2017 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Bělohlávek (10 článků) , Martina Sáblíková (411 článků) , Lubomír Zaorálek (2167 článků)