Článek

Drahomír Jurajda: O pamětnících různých generací

 
Hlavní dělicí rovina nevede v dnešní době mezi generacemi, nýbrž mezi skupinami lidí se zásadním rozdílným přístupem k současnému světu a možnosti zachování trvale udržitelného rozvoje světa a spravedlivější společnosti.
20.06.2017 12:30 |

podobné články

Podobné články

Drahomír Jurajda: Proč mne nesužuje každoroční předvánoční nákupní běsnění

 
Vánoce jsem vždy vnímal jako svátky rodinné pohody a ne jako období shánění různých nákladných dárků příbuzným a omezoval jsem se především na menší funkční dárky pro děti, z nichž většinu jsem vlastnoručně vyráběl nebo ze vhodných polotovarů upravoval.
23.12.2016 18:30 |

podobné články

Drahomír Jurajda: Proč se možná omluvím své manželce

 
I u člověka s tzv. "fotografickou pamětí" může dojít po čase k "přehození výhybek" v mozku a ke smííšení dvou různých zážitků.
15.07.2017 12:55 |

podobné články

Drahomír Jurajda: Proč mne nesužuje každoroční předvánoční nákupní běsnění

 
Vánoce jsem vždy vnímal jako svátky rodinné pohody a ne jako období shánění různých nákladných dárků příbuzným a omezoval jsem se především na menší funkční dárky pro děti, z nichž většinu jsem vlastnoručně vyráběl nebo ze vhodných polotovarů upravoval. Pokud jde o dospělé rodinné příslušníky, již před mnoha léty jsme se dohodli, že si budeme o Vánocích věnovat pouze malé symbolické dárky a zaměřili se především na rodinnou pohodu.
21.12.2017 21:15 |

podobné články

Drahomír Jurajda: Jak se mohu jako senior připravit na poslední cestu

 
V dobách mého dětství nebyl problém posledních dnů člověka tabuizován jako v současné společnosti. Umírání a smrt patřily k běžným stránkám života na vesnici jako křtiny a svatby. Lidé trávili poslední dny a hodiny života ve svých domech mezi svými blízkými.
26.12.2016 20:30 |

podobné články

Drahomír Jurajda: Aspergerův syndrom a současné české etnikum

 
...aneb, proč mnoho malých českých občánků nesnáší Miloše Zemana. "Již jste někdy udeřili autistu do obličeje? Vydává při tom srdceryvné výkřiky a jeho nepochopení proč to děláte je božské. Ale osobně považuji za nejkrásnější, že za deset minut neví, co se stalo. Každý úder je pro něj jeho první. Miluji ten bolestný pohled který na vás přímo křičí: PROČ? CO JSEM UDĚLAL?,“ (Z diskuzního příspěvku jednoho malého českého hovada na internetu k tématu „Jak zacházet s autisty“ ).
05.04.2017 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (19094 článků)

Drahomír Jurajda: O současných opčních „obchodech“ a navazujících podvodech

 
Tzv. opční obchody jsou v podstatě sázkami na momentální výkyvy kurzů měn nebo cen akcií a nemají se skutečnými obchody na burzách nic společného. Verbíři nových účastníků sázek navíc slibují vysoké výnosy a nabízejí podvodné manuály k sázení.
14.06.2017 07:35 |

podobné články

Drahomír Jurajda: O malých českých hyenách mezi námi

 
Hazardními sázkami není možné zbohatnout nebo vyřešit tíživou finanční situaci. To dokazuje i nejhorlivější uchazeč o prezidentskou židli na Hradě, který svou polovinu miliardy nahrabal využíváním hráčské závislosti juiných.
28.06.2017 21:10 |

podobné články

Drahomír Jurajda: O malých českých hyenách mezi námi

 
Hazardními sázkami není možné zbohatnout nebo vyřešit tíživou finanční situaci. To dokazuje i nejhorlivější uchazeč o prezidentskou židli na Hradě, který svou polovinu miliardy nahrabal využíváním hráčské závislosti juiných.
28.06.2017 21:30 |

podobné články

Drahomír Jurajda: Jaké jsou kvalifikační předpoklady uchazečů na post prezidenta

 
Pokud někdo aspiruje na místo kapitána dopravního letadla nebo strojvůdce vlaku, na jehož práci závisí životy mnoha lidí, musí na to mít příslušnou kvalifikaci a předchozí praxi na nižším souvisejícím postu. U politiků tomu tak bohužel ještě není.
17.08.2017 21:05 |

podobné články

Drahomír Jurajda: Jaké reformy bych prosazoval jako přímo zvolený prezident – část první

 
Pokud někdo kritizuje svého oponenta, měl by navrhnout svůj pozitivní lepší program změn ve společnosti.
07.09.2017 06:50 |

podobné články

Drahomír (†27) neunesl, že si přítelkyně Václava (†20) našla Richarda (†26): Zastřelil je na rande!

 
Drahomír (†27) byl po uši zamilovaný do své přítelkyně Václavy (†20). Byli spolu pět let a on na ní mohl oči nechat. Jenže když ho jeho láska opustila kvůli jinému, zhroutil se mu svět. Rozchod neustál, vzal do ruky zbraň a ženu i s novým přítelem zastřelil na prešovském parkovišti.
27.05.2014 18:05 |

podobné články

Nové generaci se povede hůř než jejich rodičům. EU chudne, varují odborníci

 
Finanční krize způsobila dramatické změny v evropské chudobě, ukazuje nová studie. Projevují se především na jihu Evropy. Špatné zprávy však přichází pro celou mladou generaci „millennials“, tzv. Generaci Y – podle posledních výzkumů bude první generací, která našetří méně než jejich rodiče. Všichni přitom zažíváme turbulentní dekádu, varuje Světové ekonomické fórum.
17.08.2016 05:05 |

podobné články

Pamětník vzpomíná u vyschlé Vltavy: Pod Podolským mostem stál jeho rodný dům

 
Extrémně nízká hladina vodní nádrže Orlík odkrývá pozůstatky zatopených staveb a vyvolává vzpomínky v pamětnících. Na zbytky svého rodného domu se přišel podívat i Pavel Smrt (66) z Písku.
14.10.2015 18:30 |

podobné články

Sokol Vladimír (88) hledá sedmdesátileté „děti“: Mohly vidět pomník legionářů

 
Vladimír Prchlík ze Spořilova je prakticky od narození sokol. Jeho otec válčil na východní frontě coby legionář. Vladimír se už dlouhé roky zasazuje o návrat pomníku Hrdinům od Zborova, který před nacistickým vpádem do Česka stával na Roztylském náměstí v Praze 4. Pomník poté zmizel, ale z 50. let minulého století se dochovalo svědectví o zahlédnutí stejné sochy legionáře na Vítkově, pak už ale definitivně zmizela. Sbor pro obnovu pátrá po pamětnících, kteří by si cokoliv dokázali vybavit.
02.04.2017 14:20 |

podobné články

Módní hity levně na ebay

 
Na stránkách ebay najdete nemalé množství moderních výrobků, které jsou hitem nejen pro léto 2015. Stejné výrobky, které můžete vidět v moderních obchůdcích a různých prodejců. Posledně jsem narazila, jak paní prodávající luxusní módu nabízí úžasné riflové letní kozačky, lodičky, sandále. Vzpomínala jsem, kde jsem podobné módní hity zahlídla a rozhodla se blíže prozkoumat ebay. A bingo! Stejná nabídka různých výrobků, ale ceny za hubičku. Co vše si můžete za pár korun na ebay pořídit, vám přiblížím v dnešním článku. Osobně tam nakupuji běžně a jsem na výsost spokojená. Plavky Jestliže nemáte vážnější problémy se svými proporcemi a nebojíte se, že šlápnete vedle se střihem, můžete vesele nakupovat úchvatné kousky právě zde. Od extravagantních, sportovních, sexy, až po romantické či konzervativní. Včetně všech plážových doplňků, jako jsou šátky kolem pasu, sukýnky, plážové šaty a mnoho dalšího. Výhodou nepřeberného množství výrobku je, že vždy k sobě doladíte i zvlášť nakoupené věci. Overaly Kdo si myslí, že vyšly z módy, ten se šeredně plete! Od elegantních až po ty sportovní a různých materiálů, střihů i vzorů. Overaly využijete jak na procházku městem, sportování tak večerní párty. Výběr je velmi pestrý a velikosti také nejsou omezené. Letní obuv Pravdou je, že některá obuv se nevyplácí kupovat bez zkoušení. Ale s žabkami, sandály či plátěnkami nemáte teoreticky, co pokazit. Opět neuvěřitelný výběr od různých prodejců. Je vhodné vždy zkopírovat název vybraného výrobku a vložit do hledáčku. Vyjede vám tentýž výrobek, ale od více prodejců a vy si vyberete nejen podle ceny, ale i hodnocení. Teplákové soupravy Teplákovky sem dávám záměrně, protože zrovna včera mi přišla domů krásná bílá teplákovka z materiálu, který je ideální na léto. Najdete tam nejen značkové, ale i obyčejné výrobky, kterým však nechybí šmrnc. Rifle, šaty, kostýmky Zkrátka na co si jen pomyslíte, včetně zajímavé bižuterie. Dokonce bytové doplňky či nábytek a další sortiment. To už bychom,... Čtěte více Příspěvek Módní hity levně na ebay pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
07.08.2015 08:30 |

podobné články

Jaromír Jurajda: Jak ani v penzijním věku nestloustnu jako pan ministr Chovanec

 
Každý, kdo v životě něco dokázal naopak ví, že tzv. silná vůle je ve skutečnosti dovedností, získanou opakovaným nácvikem.
06.09.2017 11:30 |

podobné články

Jurajda: Proč není Jiří Drahoš mým favoritem

 
Pan Drahoš nezná a ani ho nezajímají problémy, strasti a tužby jeho spoluobčanů. Ve své celoživotní honbě za osobní kariérou a nulové vizi žádoucího rozvoje naší společnosti by jako prezident nedokázal udělat pro své spoluobčany cokoliv užitečného...
02.01.2018 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (456 článků)

Drahomír Hron: Nenalítněte průhledným praktikám ODS

 
Je jasná jedna věc. Nyní se vyšetřují některé korupční kauzy kolem ODS a lidí napojených na Mirka Kalouska, což v řadách jistých politiků i opozičních, vyvolalo masovou hysterii a vznikl tak velký tlak na odstranění hlasitého Víta Bárty a Radka Johna z ministerstva vnitra, které má vyšetřování pod palcem a momentálně není pod vlivem ODS.
14.04.2011 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2465 článků) , Miroslav Kalousek (6302 článků) , Vít Bárta (2829 článků)

Schránka z Radhoště vydala jen knihu a plakát

 
Velké očekávání, chvíle napětí a nakonec mírné zklamání. Tajemná schránka, která se našla při rekonstrukci pískového podstavce sousoší Cyrila a Metoděje na Radhošti v Beskydech, vydala pouze knihu a plakát. „Jsem ve svých nadějích trpce zklamán,“ řekl krátce po otevření plechové schránky předseda Matice radhošťské Drahomír Strnadel.
19.07.2013 14:25 |

podobné články