Článek

Došlo nám palivo, volal o pomoc pilot zříceného letadla s fotbalisty

 
Letadlo, ve kterém v pondělí zahynul téměř celý brazilský fotbalový tým Chapecoense, se pravděpodobně kvůli nedostatku paliva. Naznačuje to podle vyšetřovatelů stále více důkazů, včetně záznamu rozhovoru posádky s dispečerem. Na palubě bylo 77 lidí, přežilo jich šest-
01.12.2016 12:45 |

podobné články

Podobné články

LET HRŮZY! Cessně došlo palivo! Pilot přistál do oceánu!

 
Pádem malého letadla do Tichého oceánu skončil v pátek let postaršího Američana z Kalifornie na Havaj, když mu těsně před cílem došlo palivo. Informuje o tom v sobotu webový portál stanice CNN.
08.10.2011 09:20 |

podobné články

DALŠÍ ZÁHADA! Pilot ztraceného letadla chtěl volat o pomoc. Někdo ho náhle utnul

 
To, že se nemůžete někam dovolat, se stává poměrně běžně. Ale druhý pilot zmizelého malajského letadla volal o pomoc v naprosto zoufalé situaci. Co se stalo?
12.04.2014 13:40 |

podobné články

S vrtulníkem natankoval u benzinky: Prostě mi nevyšlo palivo, řekl pilot Igor S.

 
Už mu chyběl jen kousek do cíle, ale musel nuceně přistát. Docházelo mu palivo ve vrtulníku. Podnikatel Igor S. (37) stroj použil pro cestu na návštěvu z Prahy na Slovensko. Sedl nedaleko benzinové pumpy. A tam si natankoval. Vzbudil tím pořádný rozruch. Sám pilot ovšem kuriózní situaci za nic výjimečného nepovažuje.
12.08.2016 05:20 |

podobné články

Ocas zříceného letadla je na hladině. Není jasné, zda jsou v něm černé skříňky

 
Pátracím týmům se podařilo vyzvednout z moře ocasní část zříceného airbusu společnosti Air Asia. Zatím ale není jasné, zda se v něm nacházejí černé skříňky, které by mohly odhalit příčiny pádu letadla.
10.01.2015 12:42 |

podobné články

ČERNÁ SKLÁDKA NA LOUNSKU! Majitel tvrdí, že jde o palivo...

 
V Libčevsi na Lounsku, se opět hromadí německé odpadky. Tentokrát ale firma, která je tam vozí, tvrdí, že jde o alternativní palivo. Krajský úřad dnes však potvrdil, že o žádné palivo nejde. Před pěti lety tam přitom nelegálně navezený odpad někdo zapálil a skládka pak hořela několik dnů.
19.04.2011 18:20 |

podobné články

SEZNAM BENZINEK: Tyhle dostaly při letošních kontrolách pokutu za nekvalitní palivo

 
Čerpací stanice Pap Oil v Černošíně na Plzeňsku je rekordmanem. Ale v tom negativním slova smyslu. Tato benzinka totiž za nekvalitní palivo obdržela od České obchodní inspekce vůbec nejvyšší pokutu - 1,4 milionu korun. Podívejte se, v jakých dalších čerpacích stanicích objevili inspektoři nekvalitní palivo.
22.10.2013 12:50 |

podobné články

AREVA získala významnou smlouvu na dodávku jaderného paliva pro Dominion

 
AREVA získala smlouvu v hodnotě 73 milionů amerických dolarů na jaderné palivo pro americkou energetickou společnost Dominion a její druhý blok v elektrárně Millstone ve Waterfordu (Connecticut). AREVA, která v současné době již dodává palivo pro Millstone 2, bude palivo dodávat až do roku 2035, kdy skončí platnost provozní licence.
27.02.2014 16:50 |

podobné články

Kvalitní aditivovaná paliva šetří motor i peníze. Natankujete je na čerpacích stanicích MOL

 
Kvalitní aditivované palivo = vyšší výkon motoru + nižší poruchovost. I touhle nezvyklou rovnicí se dá vyjádřit, jak důležité je pro vaše auto tankovat jen to nejkvalitnější palivo. MOL jako druhý největší provozovatel sítě čerpacích stanic v České republice si uvědomuje, že nejjednodušší a nejméně náročný způsob jak prodloužit životnost auta, je tankovat dobře zvolené palivo s aditivy. Proto najdete na čerpacích stanicích MOL pouze kvalitní aditivovaná paliva, která se starají o motor a tím zlepšují jeho výkon.
01.06.2016 00:05 |

podobné články

VADNÉ PALIVO pád letadla s hokejisty NEZAVINILO! Analýza to VYLOUČILA!

 
První výsledky analýzy palubních zapisovačů letounu Jak-42, který havaroval s hokejisty klubu Lokomotiv u Jaroslavli, nenasvědčují tomu, že pád letadla zavinilo nekvalitní palivo. Informuje o tom v sobotu agentura RIA-Novosti.
10.09.2011 10:50 |

podobné články

Íránská letadla denně tankují na pražském letišti palivo. Česko tak prý porušuje protiíránské sankce

 
Každý den přistávají na Letišti Václava Havla až dvě letadla íránské státní společnosti Iran Air, aby si zde dotankovaly palivo. Jenže Česko tím porušuje mezinárodní embargo, ke kterému se spolu s členskými státy EU oficiálně zavázalo. Upozorňuje na to dnešní Mladá fronta Dnes.
01.07.2015 11:16 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4812 článků)

Letuška ze zříceného letadla s fotbalisty prosí o pomoc: Potřebuju dva a půl milionu

 
Letuška Ximena Suárezová, jedna z šesti lidí, kteří přežili listopadovou havárii letadla s hráči brazilského fotbalového týmu Chapecoense v Kolumbii, se snaží prostřednictvím kampaně sehnat peníze na svou další existenci. Matka samoživitelka dvou malých dětí potřebuje prý sto tisíc dolarů (asi 2,5 milionu korun), za dva dny jí ale dárci poslali zatím jen 175 dolarů.
24.01.2017 13:00 |

podobné články

VIDEO: Letadlo přistálo v Brně přímo na silnici!

 
Nouzové přistání musel v neděli navečer zvolit pilot jednomotorového dvoumístného letadla v Brně. Pilot hlásil, že mu došlo palivo a musel přistát v Hradecké ulici, potvrdila brněnská policejní mluvčí Petra Vedrová.
14.11.2010 19:40 |

podobné články

Pilot ztraceného boeingu se snažil před zmizením někomu dovolat: Hovor byl ale přerušen! Volal o pomoc?

 
Vyšetřovatelé zmizení Boeingu 777 přišli s další překvapivou zprávou, která by mohla znamenat velký zvrat v případu, který už pátým týdnem bedlivě sleduje celý svět. Podle posledních informací se jeden z pilotů letu snažil po změně trasy někomu dovolat ze svého mobilního telefonu. Volal snad o pomoc?
12.04.2014 15:40 |

podobné články

Kometární sonda dosloužila. Došlo jí palivo

 
Americká sonda Stardust v pátek po 12 letech úspěšného zkoumání komet dosloužila. Došlo ji palivo.
26.03.2011 08:15 |

podobné články

Propadák u Red Bullu! Vettel vzdal boj o pole position, Webberovi došlo palivo

 
Mistrovská stáj F1 Red Bull nebude na kvalifikaci na Velkou cenu Číny vzpomínat v nejlepším. Sebastian Vettel musel uznat, že do Šanhaje přijeli jeho rivalové z Mercedesu a Ferrari neobyčejně silní, a to vedlo k rozhodnutí nebojovat o pole position. Marku Webberovi došlo palivo a bude startovat až jako poslední.
13.04.2013 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Mark Webber (208 článků) , Sebastian Vettel (452 článků) , Mark Webber (203 článků)

Experti pátrají po černých skříňkách zříceného letadla

 
Speciální mezinárodní tým vybavený akustickým zařízením pátrá u ostrova Borneo po černých skříňkách zříceného indonéského airbusu. Zároveň se během dneška podařilo z moře vytáhnout 30 těl obětí, čtyři už byli identifikovány.
02.01.2015 14:12 |

podobné články

Pád letadla v Kolumbii: Stroji došlo palivo, spekulují experti

 
Vyšetřovatelé prozatím neučinili žádné oficiální prohlášení k příčině pondělní letecké havárie v Kolumbii, při které zahynulo 71 lidí. Média s odvoláním na své zdroje a letecké experty ale stále častěji spekulují o možném nedostatku paliva. Brazilský deník Globo ve středu zveřejnil přepis záznamu patrně posledního rozhovoru posádky s letovým dispečerem. Pilot v něm hlásí totální výpadek elektroniky a kvůli nedostatku paliva volá o pomoc.
01.12.2016 07:10 |

podobné články

Pilot přežil pád letadla bez zranění

 
Pilot práškovacího letadla se podruhé narodil, když přežil pád svého stroje. Letadlo spadlo u  Neustupova na Benešovsku v sobotu ráno na pole. Pilot vyvázl bez zranění. Škodu na stroji odhadl na 600.000 Kč.
17.07.2010 14:50 |

podobné články

Naděje na objasnění havárie letadla Air France vzrostla: NAŠLI VRAK!

 
Skoro dva roky trvalo, než se podařilo objevit vodní hrob 228 lidí v temných vodách Atlantiku. Když se 1. června 2009 zřítil nedaleko Brazílie letoun Airbus A330-203 společnosti Air France, podařilo se na hladině objevit jen málo trosek. Za zbytkem letadla i černými skříňkami se zavřela hladina. Až o víkendu bylo trosky zříceného letadla objeveny!
05.04.2011 12:10 |

podobné články