Článek

Dort a přání od návštěvků. Bikira oslavila dvacáté narozeniny

 
Přání na jedlém papíře, dort z dřevité vlny a přání šťastného nového roku. Gorilí samice Bikira oslavovala své kulatiny ve velkém. Ošetřovatelé jí dokonce dopřáli i náskok při běhu k dortu. Richard si totiž rád přivlastňuje většinu jídla.
15.08.2015 21:55 |

podobné články

Podobné články

Nepečený jahodový dort

 
Sladké do našich životů neodmyslitelně patří a skutečnost je taková, že jen málokdo by odolal nejrůznějším dobrotám a pochutinám, na které se nám již při pouhém pohledu nekontrolovatelně sbíhají sliny. Již naše babičky držely tradici a každou neděli svým nejbližším připravovaly různé dezerty, koláče a buchty. Jestliže ale toužíte po změně a chcete vyzkoušet nějaký dezert, jehož příprava je snadná a chuť tak lahodná, že mu zaručeně neodoláte, pak vyzkoušejte náš nepečený jahodový dort. V dnešním článku naleznete zajímavý recept, na jehož přípravu nepotřebujete mnoho surovin a ať už jej naservírujete komukoli, zaručujeme vám, že sklidíte obrovský úspěch! Nepečený jahodový dort zvládne i kuchařský amatér Nepečený jahodový dort nejenže skvěle chutná, ale zároveň je pro svou přípravu tak nenáročný, že jej zvládne připravit i ten, kdo mnoho zkušeností s vařením či pečením ještě neposbíral. I když tedy s kuchyní příliš nekamarádíte, náš snadný recept dokážete hravě připravit i vy – a jestli nám nevěříte, pak zkuste a uvidíte! Co budete potřebovat na přípravu: balíček piškotů (doporučujeme větší balení) 1 kg jahod (nejlépe čerstvých, pokud nemáte, postačí kompotované) 3-4 kelímky zakysané smetany 2 vanilkové cukry Nepečený jahodový dort – postup: Připravte si jakoukoli formu (nejlépe se pracuje s klasikou kulatou). Dno a boky formy vyložte potravinovou folií (není to nutné, slouží k lepší manipulaci s dortem). Na dno formy vyskládejte piškoty, můžete dát i dvě vrstvy na sebe. Umyté a na polovinu pokrájené jahody naskládejte na vrstvu piškotů tak, abyste celou plochu zarovnali. Zakysanou smetanu smíchejte s vanilkovým cukrem (podle chuti) a částí takto vzniklé směsi zalijte první řadu jahod a piškotů. Pomocí stěrky rovnoměrně rozprostřete po celé formě. Opakujte postup s piškoty (tentokrát již jen jednu vrstvu), jahodami a smetanou a to až do té doby, než se dostanete k okraji formy. Pamatujte, že poslední vrstvou musí být smetana. Poté... Čtěte více Příspěvek Nepečený jahodový dort pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
17.02.2016 09:40 |

podobné články

Paris Hiltonové ukradl zloděj narozeninový dort, rozdal ho bezdomovcům

 
Když Paris Hiltonová slavila minulý týden třicáté narozeniny, na oslavy se vloudil zloděj a odnesl si narozeninový dort. Teď ho věnoval bezdomovcům. Dort zmizel jen půl hodiny poté, co 15. února Paris sfoukla svíčky. A nešlo jen o ledajaký dort, byla to údajně specialita za 3 200 dolarů (cca 57 000 Kč).
23.02.2011 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Paris Hilton (598 článků)

Slonice Sita oslavila poslední narozeniny v pražské zoo. Dostala dort a musí pryč

 
Mladá sloní slečna Sita oslavila v pražské zoo své čtvrté narozeniny. Od chovatelů dostala zeleninový dort, který snědla společně se svou matkou Donnou. Obě slonice na jaře opustí metropoli a zamíří do Německa.
12.02.2017 15:15 |

podobné články

Angelina Jolie peče dorty s pomocí TV show

 
Herečka Angelina Jolie se rozhodla upéct synovi Maddoxovi narozeninový dort. A zřejmě pekla přesně podle instrukcí kultovní kuchařské televizní show. Hvězda filmu Pan a paní Smithovi chtěla dort upéct sama. Jejímu nejstaršímu synovi bylo osm v srpnu. Sandra Lee, host show o vaření, se pak ve své show zmínila, že byla opravdu velmi překvapená, když jí přítelkyně sdělila, že Angelina použila můj recept na nepečený dort. „Je to máma, jako každá z nás!“ říká Sandra. Poté pokračovala: „Dort je jednoduchý. Jsou to dva piškotové dorty, které koupíte hotové v obchodě, spojíte dohromady, přidáte ozdoby a sladkosti.“ „Jsem velmi pyšná nejen na to, že vyzkoušela právě můj recept, ale protože celebrita jejího formátu nepřenechává takovéto věci na jiných lidech.“
06.11.2009 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Angelina Jolie (2056 článků) , Sandra Smith (1 článek)

Maturantka Bára (20) oslavila s Bleskem narozeniny

 
Je jí dvacet let, miluje kafe, chce dělat mediální studia, jednou se stát novinářkou a narodila se před dvaceti lety. Barbara Skuhrovská (20) z Prahy oslavila své narozeniny před šesti dny. Ve stejný den, kdy dvacáté narozeniny oslavil i deník Blesk. „Přeji mu, aby se mu stále dobře vedlo a za dvacet let se zase možná potkáme,“ směje se mladá studentka, kterou už za pár dní čeká zkouška dospělosti – maturita.
19.04.2012 07:55 |

podobné články

PRAŽSKÁ ZOO: Gorilí tlupu rozšířila Bikira z Belfastu

 
Do Gorilího tlupu v neděli po čtyřiadvacetihodinové cestě dorazila patnáctiletá samice Bikira. Začala se seznamovat s novým domovem.
29.11.2010 01:30 |

podobné články

VIDEO: Gorila Bikira se seznámila s pražskými spolubydlícími

 
Pražská tlupa goril má od neděle novou členku - patnáctiletou samici Bikiru. V úterý 30. listpodadu se Bikira poprvé podívala na nové spolubydlící.
30.11.2010 19:25 |

podobné články

Radost v pražské ZOO! RICHARD se pochlapil, gorilí samice BIKIRA bude MAMKOU!

 
Téměř šestnáctiletá gorilí samice Bikira je poprvé ve svém životě březí. Její těhotenství potvrdily tři testy a pražská zoo se nejspíš dočká už čtvrtého gorilího potomka.
28.06.2011 11:55 |

podobné články

Gorila Bikira z pražské zoo čeká mládě

 
Pražská zoologická zahrada nadšeně oznámila, že na konci roku by se mělo narodit již čtvrté gorilí mládě. Matkou se stane téměř šestnáctiletá Bikira, která přišla do zahrady koncem listopadu minulého roku, aby utvořila nový pár s Richardem. A to se skutečně podařilo.
28.06.2011 13:35 |

podobné články

Pražská ZOO čeká další přírůstek u goril. Mámou bude Bikira

 
VIDEO. Gorilí skupina v Zoo Praha se možná opět rozroste. Březí je šestnáctiletá samice Bikira, která přijela do pražské zoo z Británie loni v listopadu, porodit by měla koncem roku.
30.06.2011 11:00 |

podobné články

V pražské zoo porodila další gorila, mládě odložila a nestará se o něj

 
Samice gorily nížinné Bikira vpodvečer v pražské zoo porodila své první mládě, oznámil v úterý ředitel zoo Miroslav Bobek. Pražské gorily patří k nejoblíbenějším zvířatům pražské zoo. Dosud v zoo odchovali tři gorilí potomky. Bikira se však zatím o potomka nestará a odložila ho a hrozí tak, že se ho bude muset ujmout dětský lékař.
08.11.2011 18:55 |

podobné články

Pražská zoo: Gorila Bikira poprvé porodila! Poplach! Hned mládě odložila!

 
Šestnáctileté samici gorily nížinné Bikiře se včera v půl šesté večer v pražské zoo narodilo první mládě. Podle prvních informací proběhl porod v naprostém pořádku a mládě bylo živé. Komplikací ale je fakt, že se Bikira chovaná v zajetí ke gorilátku moc nemá!
08.11.2011 21:10 |

podobné články

Pražská zoo: Gorila Bikira porodila své první mládě! Poplach! Odvrhla ho!

 
Šestnáctileté samici gorily nížinné Bikiře se včera v půl šesté večer v pražské zoo narodilo první mládě. Porod proběhl v naprostém pořádku a zřejmě jde o kluka. Komplikací ale je fakt, že se Bikira ke gorilátku moc nemá!
08.11.2011 23:25 |

podobné články

Napětí v pražské zoo vrcholí: mládě gorily zatím nemůže být s matkou spojeno

 
Samice gorily nížinné Bikira vpodvečer v pražské zoo porodila své první mládě. Pražské gorily patří k nejoblíbenějším zvířatům pražské zoo, kde se už podařilo odchovat tři gorilí potomky. Bikira se však zatím o potomka nestará a odložila ho a hrozí tak, že se ho bude muset ujmout dětský lékař. Mládě má navíc nízkou teplotu a spojení s matkou tak bude komplikované.
09.11.2011 01:00 |

podobné články

V pražské zoo se narodilo další mládě, samice ho odložila

 
Samice gorily nížinné Bikira vpodvečer v pražské zoo porodila své první mládě. Pražské gorily patří k nejoblíbenějším zvířatům pražské zoo, kde se už podařilo odchovat tři gorilí potomky. Bikira se však zatím o potomka nestará a odložila ho a hrozí tak, že se ho bude muset ujmout dětský lékař. Mládě má navíc nízkou teplotu, a spojení s matkou tak bude komplikované.
09.11.2011 07:25 |

podobné články

Gorila Bikira porodila své první mládě ale odvrhla ho!

 
Šestnáctileté samici gorily nížinné Bikiře se včera v půl šesté večer v pražské zoo narodilo první mládě. Porod proběhl v naprostém pořádku a zřejmě jde o kluka. Komplikací ale je fakt, že se Bikira ke gorilátku moc nemá!
09.11.2011 11:15 |

podobné články

Bikira je v pořádku zpět ve skupině, mládě ale zůstává v inkubátoru

 
Samice gorily nížinné Bikira vpodvečer v pražské zoo porodila své první mládě. Gorila se však zatím o potomka nestará a odložila ho. Ve středu odpoledne se sice úspěšně vrátila do své skupiny, její mládě však i nadále zůstává v inkubátoru. Další informace plánuje Zoo Praha zveřejnit na čtvrteční dopolední tiskové konferenci.
09.11.2011 21:00 |

podobné články

Gorila Bikira mládě opět nepřijala! Převezou ho jinam

 
Všechny pokusy, aby gorila Bikira přijala své dvoudenní mládě, ztroskotaly, sdělil v pátek agentuře Mediafax ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek. Gorilí miminko se proto v nejbližších dnech převeze do zařízení, kde je skupina vhodná pro jeho pozdější přijetí.
11.11.2011 16:20 |

podobné články

Gorilí mládě žije... Máma Bikira ho ale nepřijala!

 
Smutek se mísil s radostí u ošetřovatelů goril v pražské zoo. Včera podnikli další dva marné pokusy o to, aby se gorilí samice Bikira ujala svého prvorozeného syna.
12.11.2011 12:15 |

podobné články