Doping prokázán! Vítěz Velké pardubické bude poprvé v historii diskvalifikován

Poprvé v historii Velké pardubické dojde k diskvalifikaci vítěze. Analýza vzorku B totiž potvrdila, že triumfující kůň Nikas měl po říjnovém dostihu v těle zakázané alkaloidy kofein a teobromin. Na první místo se tak posune Ribelino s žokejem Pavlem Kašným.
19.01.2016 12:20 |

Potvrzeno! Nikas byl diskvalifikován, vítězem Velké pardubické se stal Ribelino

Poprvé v historii Velké pardubické došlo k diskvalifikaci vítěze kvůli užití zakázaných látek. Na zlatý stupínek tak místo potrestaného Nikase vystoupá původně druhý Ribelino. Rozhodla o tom Pořádková komise Jockey Clubu ČR.
28.01.2016 13:10 |

Kostelecký dostal těžké náboje a byl diskvalifikován

Olympijský vítěz z Pekingu David Kostelecký neprošel namátkovou kontrolou hmotnosti nábojů a byl diskvalifikován. Pro závod soutěže v trapu na mistrovství Evropy v Mariboru jej vybavil výrobce.
28.07.2015 17:15 |

Osobnosti: David Kostelecký (21 článků)

První doping na OH! Judista bral marihuanu a přišel o sedmé místo

Americký judista Nick Delpopolo vešel do historie olympijských her v Londýně 2012, radost z toho ale určitě nemá. Je totiž prvním sportovcem, kdo byl na sportovním svátku roku diskvalifikován za doping.
06.08.2012 17:35 |

Oštěpař Veselý má olympijský bronz! Přivál mu ho 4 roky starý doping

V Riu má svůj start teprve před sebou, atletické soutěže si ještě na svůj začátek pár dní počkají, přesto už teď může slavit olympijskou medaili. Oštěpař Vítězslav Veselý by měl dodatečně získat bronz z her v Londýně v roce 2012, kde skončil na 4. místě. Původně 2. Ukrajinec Oleksandr Pjatnycja byl totiž diskvalifikován za doping.
10.08.2016 01:45 |

Osobnosti: Vítězslav Veselý (85 článků)

Překážky zůstaly, šampioni nikoliv. Co lze čekat od letošní Velké Pardubické?

Poprvé si koně a jejich jezdci na pardubické trati poměřili síly v roce 1874. Od té doby patří druhá říjnová neděle Velké Pardubické nejtěžšímu překážkovému dostihu kontinentální Evropy. Sledují ji i lidé, které jinak koně a dostihy vůbec nezajímají. Je to zkrátka národní svátek, oslava koní a jejich rychlosti. Přes všechnu svou velkolepost je však Velká Pardubická zároveň krutým dostihem, na jehož trati ti skutečně poražení umírají.
08.10.2015 11:16 |

Vítěz Velké pardubické Ludvík Raimond (83): Shořel mu dům! Žokej Váňa zahájil »záchrannou akci«!

Štěstí v neštěstí měl bývalý vítěz Velké pardubické. Žokeji Ludvíku Raimondovi (83) shořel ve středu v noci domek a on si jen díky sousedům zachránil holý život! Kolega Josef Váňa (60) okamžitě přispěchal na pomoc.
26.10.2012 12:05 |

Osobnosti: Josef Váňa (181 článků)

Tragédie! Vítěz Velké pardubické Chaloupka zemřel při autonehodě

Český dostihový sport zasáhla tragická událost. Ve středu zahynul vítěz Velké Pardubické z roku 1979 Jiří Chaloupka starší. Zprávu přinesly internetové stránky Jockey Clubu ČR.
08.11.2012 16:30 |

Vítěz »Velké pardubické«
z roku 1979 Jiří Chaloupka (†60): Srazilo ho auto!

Překonal tisíce překážek, ale tu poslední bohužel přehlédl. Vítěz »Velké pardubické« Jiří Chaloupka (†60) zemřel ve středu večer po střetu s autem nedaleko Těšan. Zůstala po něm manželka Alena, dcera stejného jména a syn Jiří.
09.11.2012 12:15 |

Semerád byl diskvalifikován z Britské rally, vůz neprošel technickou kontrolou

Český jezdec Martin Semerád byl v neděli pozdě večer diskvalifikován z Britské rally, která byla závěrečným podnikem mistrovství světa v automobilových soutěžích, když jeho vůz neprošel závěrečnou technickou kontrolou.
14.11.2011 09:50 |

Nezničitelný žokej Váňa pojede kvalifikaci Velké pardubické

Žokej Josef Váňa letos poprvé usedne v dostihu do sedla. Osminásobný vítěz Velké pardubické se s Tiumenem zúčastní Memoriálu mjr. Miloše Svobody, sobotní kvalifikace pro letošní 123. ročník slavného dostihu.
18.06.2013 13:50 |

Osobnosti: Josef Váňa (181 článků) , Josef Svoboda (139 článků)

Favoritem Velké pardubické je Tiumen v sedle s Josefem Váňou

Největším favoritem nejslavnějšího domácího dostihu, Velké pardubické, jejíž 121. ročník se koná v neděli, je vítěz z posledních dvou let, desetiletý hnědák Tiumen, který bude mít v sedle dostihovou legendu, osmapadesátiletého žokeje Josefa Váňu, sedminásobného vítěze z Pardubic.
09.10.2011 08:40 |

Osminásobnému vítězi Velké pardubické stál kameraman rok a půl za zadkem: Film o Váňovi!

Byl to nápad, který musel přijít! Osminásobný vítěz Velké pardubické Josef Váňa (59) se stane nesmrtelným díky celovečernímu snímku Váňa – Největší závod je život sám.
11.07.2012 12:15 |

Váňa se zázračně uzdravil a na Velké pardubické chce útočit

Legendární žokej a osminásobný vítěz Velké pardubické Josef Váňa se po dubnové ošklivě vyhlížející nehodě při tréninku a vážném zranění už cítí fit.
22.08.2012 20:15 |

Váňa šel do cíle Velké pardubické po svých, tleskalo mu 20 tisíc lidí! Byla moje poslední, řekl

Osminásobný vítěz Velké pardubické steeplechase Josef Váňa oznámil, že definitivně skončil. Letošní ročník dostihu pří svém 27. startu nedokončil, z Tiumena spadl na závěrečné proutěné překážce.
13.10.2013 18:45 |

Seriál Crystal Cup by měl přinést Velké pardubické větší kvalitu

Jubilejní 120. ročník Velké pardubické bude tradičně vrcholem právě začínající dostihové sezony v Pardubicích. Slavný závod je letos poprvé zařazen do nově vzniklého mezinárodního překážkového seriálu Crystal Cup 2010,
28.04.2010 15:15 |

Student pardubické univerzity z Tanzanie má zřejmě malárii

Tanzanský student pardubické univerzity, u něhož se po návratu z Afriky objevilo podezření na ebolu, trpí podle všeho malárií. Muž byl hospitalizován v pardubické nemocnici a jeho stav se zlepšil, uvedl ve čtvrtek mluvčí zdravotnického zařízení Dušan Korel.
11.09.2014 12:45 |

Urologové provedli historicky první laparoskopickou resekci ledviny v Pardubické nemocnici

Urologické oddělení Pardubické nemocnice díky nově pořízenému vybavení rozšiřuje spektrum operačních výkonů. V těchto dnech byla na tomto pracovišti provedena historicky první resekce ledviny laparoskopickou metodou v Pardubické nemocnici. Primář oddělení Abdulbaset Hafuda spolu se svým týmem operoval sedmdesátiletého muže z Hlinska pro nádor ledviny.
23.08.2016 08:55 |

Bude Contador potrestán za doping?

Španělští novináři předpovídají, že trojnásobný vítěz Tour de France Alberto Contador nedostane trest za doping.
14.02.2011 17:05 |

Osobnosti: Alberto Contador (98 článků)

Carun: Marihuana jako doping? Sporné, shodují se odborníci

Před pár dny se rozplynul olympijský sen americkému judistovi Delpopolovi, když byl diskvalifikován kvůli konopí; podle expertů je však sporné, zařazovat marihuanu mezi nepovolené látky i proto, že dnes legálně pomáhají sportovcům například konopná semínka Carun.
09.08.2012 20:10 |