Článek

Domluva premiéra nezabrala, ministři dál kašlou na poslance, kterým jsou přitom odpovědni

 
Domluvy premiéra Bohuslava Sobotky ministrům ohledně docházky do Sněmovny se zjevně minuly účinkem. Na tradiční čtvrteční interpelace dorazil dopoledne jediný. Z deseti interpelujících se mohl na ministra obrátit pouze šéf poslanců ODS Zbyněk Stanjura, který měl dotaz na šéfa resortu zemědělství Mariana Jurečku (KDU-ČSL). Ten seděl v řadě prázdných židlí.
26.05.2016 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Zbyněk Stanjura (210 článků)
Podobné články

Příhodová (ODS): Smutek na Ostravsku, ostuda v zahraničí. Jen odpovědní mlčí

 
Jak dlouho budou občané muset čekat, než se odpovědní zástupci státu kouknou do legislativy a začnou důsledně vymáhat dodržená zákona? Laguny jsou odstrašující minulostí, ale i současnosti.
27.10.2011 07:35 |

podobné články

Nečas chce ústavní zákon o rozpočtu, odpovědní poslanci opozice se prý najdou

 
ODS chce prosadit ústavní zákon o rozpočtové kázni, který by od roku 2012 zavázal vlády k hospodaření s vyrovnaným rozpočtem. Novinářům to v úterý sdělil předseda ODS a premiér Petr Nečas. Ke změně Ústavy však koalice potřebuje nejméně dva hlasy opozice, což ale Nečase nevyvádí z míry. Jednat chce o zákonu napříč stranami a doufá, že se odpovědní poslanci u opozice najdou.
21.09.2010 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9190 článků)

To víte, ministři toho mají hodně, hájil Mládek bídnou docházku na interpelacích

 
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) během středeční schůze vlády promlouval k ministrům, aby chodili do Sněmovny na interpelace. Účast některých je totiž dost bídná. Při příchodu na jednání kabinetu se ministři, kteří jsou podle ústavy odpovědní Sněmovně, obhajovali například tím, že toho musí stihnout hodně najednou.
18.05.2016 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (8242 článků)

Ministři řeší, jak získat ze Švýcarska miliardy z Mostecké uhelné společnosti

 
Odpovědní ministři se v pátek sešli s premiérem Petrem Nečasem (ODS) nad jednáním o tom, jaký postup česká strana zaujme k 12 miliardám, které zabavilo Švýcarsko v souvislosti s privatizací Mostecké uhelné společnosti (MUS). Švýcaři mají za to, že finance pocházejí z trestné činnosti a vyzvali českou stranu, aby se k procesu připojila. Právě to, zda a jak bude ČR celý obnos či jeho část vymáhat, se české úřady delší dobu dohadují.
18.11.2011 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9190 článků)

Horní zákon ve sněmovně: Místopředseda žádal "odbornou" rozpravu

 
Za občasného veselí poslanců proplula dolní parlamentní komorou novela horního zákona, která vypouští možnost vyvlastnit nemovitosti nad ložisky zejména hnědého uhlí. Místopředseda sněmovny Jiří Oliva totiž nechtěl pustit poslance na oběd, dokud normu tzv. nesmetou ze stolu. „Taková byla domluva mezi kluby,“ vysvětlil hladovým kolegům Oliva, přičemž se sám několikrát přeřekl, když namísto obecná rozprava stále dokola říkal „odborná“.
20.09.2012 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Oliva (28 článků)

Paroubek: Cynické odmítnutí snížení reparací církvemi

 
O tom, že církve – především katolická – kašlou na lidi, už dnes může pochybovat jen málokdo. Jsou si přitom dobře vědomé, že proti Nečasovu a Kalouskovu pojetí církevních restitucí, které bylo ve sněmovně prosazeno hlasem pravomocně odsouzeného poslance, 80 % veřejnosti odmítá. Mamon je zcela zaslepil.
26.03.2014 16:00 |

podobné články

Kníže do lázní, Vondra na olympiádu. Ministři vyráží na dovolenou

 
Ode dneška přestávají Nečasovi ministři chodit do práce a začínají čerpat oficiální dovolenou. Možná kromě Pavla Dobeše, pod kterým se křeslo stále houpe, tak přestanou sledovat politiku a začnou se věnovat svým koníčkům. Například ministr obrany Vondra vyráží na olympiádu do Londýna, šéf diplomacie Schwarzenberg již odjel do lázní do rakouského Klagenfurtu. Rekreovat se ministři budou až do středy 15. srpna.
30.07.2012 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dobeš (509 článků) , Pavel Nečas (429 článků)

Volte zemanovce, nabádali ministři vládním e-mailem

 
Z ministerstva dopravy byl ve středu médiím rozeslán e-mail na podporu Strany práv občanů - zemanovci (SPOZ) a pěti ministrů, kteří za tuto stranu ve sněmovních volbách kandidují. Podle premiéra v demisi Jiřího Rusnoka není v pořádku, když ministři ke své propagaci využívají aparát svých ministerstev. Dva ministři novinářům řekli, že o e-mailu nevěděli.
23.10.2013 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Rusnok (1791 článků)

Česko chce ze Švýcarska získat miliardy z Mostecké uhelné společnosti

 
Odpovědní ministři se v pátek sešli s premiérem Petrem Nečasem (ODS) na jednání o tom, jaký postup česká strana zaujme k 12 miliardám, které zabavilo Švýcarsko v souvislosti s privatizací Mostecké uhelné společnosti (MUS). Do jednoho týdne bude státním zastupitelstvím vypracována anotace skutků, na jejímž základě ministerstvo financí vypracuje žalobu, kterou se připojí k procesu. Ve hře jsou podle Nečase čtyři varianty.
18.11.2011 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9190 článků)

Ministři TOP 09 nešetří a rozdávají nejštědřejší odměny

 
Téměř 70 milionů korun rozdělili podle dnešních Lidových novin jen za první pololetí roku ministři Nečasova kabinetu mezi úředníky na odměnách. Nejštědřejší přitom byli ministři za TOP 09. Strana, za níž ve vládě sedí pětice ministrů, obsadila v žebříčku LN podle výše přiznaných bonusů první čtyři místa.
16.07.2012 07:45 |

podobné články

Výzva otce Aničky nezabrala, nikdo se neozval. Co bude teď?

 
VIDEO: V neděli ve dvanáct hodin skončila lhůta, kterou dal případným únoscům malé Aničky její otec. Prostřednictvím televize Nova v sobotu večer Miloš Janatka oznámil, že za navrácení dcery nabízí 3,5 milionu korun. Podle policie na jeho výzvu ale nikdo nereagoval. Měla jeho výzva vůbec smysl?
17.10.2010 12:55 |

podobné články

ČSSD předala do sněmovny protivládní petici s 90.000 podpisy

 
Opoziční ČSSD předala dnes do sněmovny protivládní petici, kterou podepsalo přes 90.000 lidí. Sociální demokraté chtějí, aby se jejího projednávání při veřejném slyšení v petičním výboru zúčastnil premiér Petr Nečas (ODS) a další ministři odpovědní za reformy. Hlasování o vyslovení nedůvěry vládě zatím ČSSD nechystá; s dosavadními pokusy svrhnout koaliční kabinet neuspěla.
17.01.2012 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9190 článků)

Nečasova vláda by měla odstoupit, vyzývá 90 tisíc občanů v petici

 
Opoziční ČSSD předala v úterý do sněmovny protivládní petici, kterou podepsalo přes 90.000 lidí. Sociální demokraté chtějí, aby se jejího projednávání při veřejném slyšení v petičním výboru zúčastnil premiér Petr Nečas (ODS) a další ministři odpovědní za reformy. Hlasování o vyslovení nedůvěry vládě zatím ČSSD nechystá; s dosavadními pokusy svrhnout koaliční kabinet neuspěla.
17.01.2012 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9190 článků)

14 zemí se zavázalo dělat kroky k udržitelnému hospodaření s vodou povodí Dunaje

 
Plán povodí Dunaje a plán zvládání povodňových rizik v jeho území dnes podpořili ministři a vysocí představitelé odpovědní za vodohospodářství ze zemí povodí tohoto veletoku.
09.02.2016 19:25 |

podobné články

Nývltová: Hůlkova dieta moc nezabrala! Kila jsou opět nahoře!

 
Zpěvačka Kamila Nývltová (20) před několika měsíci držela dietu Dana Hůlky (dělená strava a pravidelné cvičení) a shodila 9 kilogramů. Bohužel ji přestala dodržovat a kila jsou opět nahoře.
21.01.2010 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Kamila Nývltová (201 článků)

Paroubek spráskal sněmovní pravici: Na naše zájmy tradičně z vysoka kašlou

 
Expremiér a předseda strany LEV 21 Jiří Paroubek se ostře vymezil proti kritice, která se v posledních dnech snáší na hlavu premiéra Sobotky, potažmo vlády, za její zdráhavý postoj k dalším sankcím vůči Rusku. Schytaly to od něj opoziční TOP 09 a ODS, jejichž členové včera na půdě Poslanecké sněmovny hlasitě kritizovali vládu. Sami se přitom podle Paroubka v zahraniční politice moc nepředvedli.
11.09.2014 22:11 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3173 článků)

Ministři se chovají jako dobyvatelé, protestuje Pehe. Přitom je prý dosadil bůhví kdo

 
POLITOLOGOVÉ Ministři Rusnokovy vlády se ke svým resortům chovají jako dobyvatelé. ParlamentnímListům.cz to řekl politolog Jiří Pehe. Nejvýbušnější akce, kterou bylo odvolání a zase zpětné dosazení šéfa Národního divadla, může prý zviklat některé poslance, kteří chtěli původně vládu při hlasování o důvěře podpořit.
03.08.2013 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pehe (286 článků)

Ministři se chovají jako dobyvatelé, protestuje Pehe. Přitom je prý dosadil bůhvíkdo

 
POLITOLOGOVÉ Ministři Rusnokovy vlády se ke svým resortům chovají jako dobyvatelé. ParlamentnímListům.cz to řekl politolog Jiří Pehe. Nejvýbušnější akce, kterou bylo odvolání a zase zpětné dosazení šéfa Národního divadla, může prý zviklat některé poslance, kteří chtěli původně vládu při hlasování o důvěře podpořit.
03.08.2013 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pehe (286 článků)

DIETA 2010: Prášky na hubnutí poškozují zdraví

 
Také jste již zkusili všechno možné a stále se nevejdete do kalhot? Hubli jste s Atkinsonovou dietou, jedli podle Štefana Margity? Dieta dle krevních skupin ani dělená strava nezabrala? Takže jediné, co jste stále ještě nevyzkoušeli, jsou léky na hubnutí, které může doporučit a napsat lékař.
26.01.2010 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Štefan Margita (157 článků)