Článek

Doktor z hor je jen seriál, říká komora o dotacích pro lékaře v zapadlých vsích

 
Praktičtí a dětští lékaři by nově mohli dostat až půl milionu na zařízení své ordinace například na vesnicích. Pomocnou ruku by v tomto případě měly podat i obce. Podle České lékařské komory je to krok správným směrem, jenže problém vidí v tom, že právě praktici nejsou jednou z nejstarších profesních skupin a pro mladé lékaře je lákavější kolegialita v nemocnici než samota malého města.
17.02.2016 19:25 |

podobné články

Podobné články

MŽP oznámí finální změny v kotlíkových dotacích

 
Ministerstvo životního prostředí dnes oznámí na tiskové konferenci změny v tzv. kotlíkových dotacích, určených pro výměnu starých kotlů za nízkoemisní. V dotacích se během letošní druhé vlny přerozdělí až 3,4 miliardy korun, v loňské první výzvě to byly tři miliardy. Do roku 2020 je celkem určeno na dotace na obměnu starých kotlů devět miliard korun.
16.03.2017 06:25 |

podobné články

Pacienti budou mít seznam spolehlivých doktorů. Dodá ho komora lékařů

 
Česká lékařská komora chce pacientům pomoci s výběrem lékaře. Průzkumy totiž ukazují, že Češi si leckdy své lékaře vybírají chaoticky a často dají na doporučení svých známých místo odborníků. Komora ale nabízí lidem od září seznam lékařů s dalšími podrobnostmi.
10.08.2012 14:20 |

podobné články

Legendární Doktor z hor po pádu v bezvědomí

 
Německý herec Gerhart Lippert (74), který je český divákům znám ze seriálu Doktor z hor, utrpěl vážné poranění hlavy a musel být převezen na jednotku intenzivní péče.
08.02.2012 17:30 |

podobné články

Herec Gerhart Lippert: Doktor z hor bojuje o život! Roztříštil si lebku!

 
Jako hrdina seriálu Doktor z hor zachránil desítky životů, teď ale musí bojovat o vlastní přežití. Rakouský herec Gerhart Lippert (74) si v úterý doma nešťastně poranil hlavu a musel být rychle dopraven do nemocnice v Innsbrucku, kde lékaři zatím teprve vyhodnocují rozsah jeho poranění a možné poškození mozku.
10.02.2012 12:06 |

podobné články

Zemřela hvězda seriálu Doktor z hor! Klaus Wildbolz (†79) hrál i s Bondem

 
Německy mluvící země zažívají obrovskou seriálovou ztrátu! Ve věku 79 let totiž zemřel původem rakouský herec Klaus Wildbolz, známý ze seriálů Doktor z hor, Místo činu nebo Zámecký hotel Orth.
06.01.2017 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Klaus Wildbolz (2 články)

Německo truchlí: Zemřela hlavní hvězda seriálu Doktor z hor

 
Ve věku 85 let zemřel německý herec Siegfried Rauch, který se do podvědomí českých diváků dostal díky seriálu Doktor z hor. Podle prvních informacích z pitvy herec umřel na selhání srdce.
13.03.2018 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Siegfried Rauch (2 články)

Německo truchlí: Zemřel seriálový Doktor z hor

 
Ve věku 85 let zemřel německý herec Siegfried Rauch, který se do podvědomí českých diváků dostal díky seriálu Doktor z hor. Podle prvních informacích z pitvy herec umřel na selhání srdce.
13.03.2018 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Siegfried Rauch (2 články)

Česká televize dotočila prvorepublikový seriál Četníci z Luhačovic. Hrají v něm Zedníček i Langmajer

 
Nový seriál z prostředí prvorepublikového četnictva natočilo trio režisérů Biser A. Arichtev, Peter Bebjak a Dan Wlodarczyk a zavede diváky do roku 1919. „Je to výpravný dobový seriál plný akčních scén a napětí,“ říká Biser. Nový dobový seriál České televize vypráví příběhy četnictva z Luhačovic z roku 1919. „V každé epizodě jsou dva uzavřené kriminální případy, ale na větším prostoru se rozvíjejí i další linky," vysvětluje autor projektu Petr Bok s tím, že nejde o klasický epizodní seriál. Každý díl má 80 minut. Vedle Pavla Zedníčka se v seriálu objeví Karel Dobrý, Jiří Langmajer, Robert Jašków, Pavla Tomicová, Alena Mihulová, Igor Bareš nebo Vica Kerekeš.
05.08.2016 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Langmajer (417 článků) , Igor Bareš (108 článků) , Alena Mihulová (99 článků) , Pavel Zedníček (202 článků) , Karel Dobrý (34 článků) , Pavla Tomicová (60 článků) , Robert Jašków (32 článků) , Peter Bebjak (7 článků) , Dan Wlodarczyk (7 článků) , Pavel Nový (386 článků) , Karel Nový (153 článků) , Petr Pavel (433 článků)

Komora vyzvala lékaře, aby podpořili akci Děkujeme, odcházíme

 
Česká lékařská komora (ČLK) v sobotu po svém jednání vyzvala nemocniční lékaře, kteří ještě na protest nepodali výpověď, aby akci Děkujeme, odcházíme podpořili. Šéf ČLK Milan Kubek tlumočil stanovisko, podle nějž jsou podmínky kladené ministerstvem zdravotnictví nepřijatelné a nedoporučil s nimi souhlasit. Zároveň ale vyzval odbory i ministerstvo, aby se vrátily k jednacímu stolu, jelikož situace po 1. březnu má být vážnější, než resort předpokládá.
05.02.2011 15:20 |

podobné články

Komora burcuje soukromé lékaře k protestům, hrozí prý konec smluv

 
Česká lékařská komora burcuje soukromé lékaře k protestům, prý jim klesnou příjmy a hrozí ztráta smluv s pojišťovnami. Na čtvrtek svolal prezident stavovské organizace Milan Kubek do Prahy mimořádnou poradu předsedů sdružení z celé republiky a představenstva. Vzejít by z ní měla dohoda o pořádání protestních akcí lékařů, jejich načasování a formě.
31.01.2013 07:25 |

podobné články

Očekávaný souboj na jihu Čech. Kubu vyzve Doktor, který kvůli němu opustil ODS

 
Ve volebním souboji se na jihu Čech utká Michal Doktor z hnutí Jihočeši s úřadujícím předsedou ODS Martinem Kubou. Oba se nemohou vystát a vládne mezi nimi vypjatý vztah. Byl to totiž právě Kuba, kvůli kterému opustil Doktor řady občanských demokratů. Kuba vstoupí do podzimních voleb jako lídr ODS, zatímco Doktor v čele kandidátky volebního bloku Hlavu vzhůru, který dala dohromady šéfka Suverenity Jana Bobošíková. Na skutečnost upozornil server iDnes.cz.
14.09.2013 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Michal Doktor (162 článků) , Jana Bobošíková (600 článků) , Martin Čech (161 článků) , Jan Čech (189 článků)

Tragická smrt dětského lékaře: Pro ně byl doktor Anděl. Tady jsou jejich příběhy!

 
Laskavý muž, který to uměl s dětmi! Tak vzpomínají pacienti na Zdeňka Kabelku, lékaře, který vracel dětem sluch a sobě vzal život. Na výzvu redakce se ozvalo několik dětí a jejich rodičů, kterým uznávaný specialista pomohl a některým dokonce zachránil život. Svěřili Blesku svůj příběh a vyjádřili poděkování lékaři, kterému právem říkáme Doktor Anděl.
25.03.2014 16:35 |

podobné články

Chybu v dotacích na vozy pro postižené chce napravit i koalice

 
Koaliční poslanci navrhli změnu v dotacích na automobily pro postižené lidi. Handicapovaným, kteří dostali příspěvek v minulosti, by se podle novely zkrátila z nynějších deseti na původních pět let doba, po níž mohou žádat o nový. Obdobnou předlohu se stejným cílem podali do sněmovny o něco dříve také opoziční sociální demokraté.
14.01.2012 12:25 |

podobné články

Senát rozhodne o dotacích na auta pro postižené

 
Změnu v dotacích na automobily pro handicapované a podmínky využívání údajů ze základních registrů má ve středu řešit Senát. Podle doporučení svých výborů by měl obě navržené úpravy schválit. Věnovat se má také petici za uzákonění referenda, což už vláda připravila. Organizátorům petice se ale navrhované podmínky nelíbí.
09.04.2012 19:40 |

podobné články

Odvolaný primátor Liberce chce vydělat na evropských dotacích

 
Odvolaný liberecký primátor Jan Korytář, známý jako bojovník proti korupci, klientelismu a zneužívání postavení, si chce přivydělat na úkor svého sdružení Čmelák, respektive na evropských dotacích, píše v nejnovějším vydání týdeník Euro. Čmelák žádá o dotaci 19 milionů korun na vybudování Centra pro přírodu, které by ale mělo vyrůst na Korytářových pozemcích v Liberci-Harcově.
12.03.2012 06:10 |

podobné články

Sociální služby dostanou na dotacích o 600 milionů víc než letos

 
Provozovatelé sociálních služeb by si na dotacích měli v příštím roce rozdělit zhruba 7,2 miliardy korun. Měli by tak dostat o 1,27 miliardy víc, než se původně počítalo. Zákon o státním rozpočtu schválila dnes sněmovna, k podpisu ho dostane prezident. Asociace poskytovatelů vyšší sumu vítá. Podle jejího prezidenta Jiřího Horeckého tak po letech služby pro seniory, postižené a další potřebné nebudou muset bojovat o přežití, ale budou se moci částečně i rozvíjet.
19.12.2013 20:27 |

podobné články

Kalousek: Babiš dostává na dotacích z EU víc, než za kolik se nechce zaručit za Řecko

 
Ministři financí členských zemí Evropské unie mají dnes v Bruselu rozhodovat o zárukách případné půjčky pro Řecko. Česká vláda i ministr financí Andrej Babiš (ANO) však přijmout část záruk za tuto půjčku nechtějí. Místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek tento postoj vlády nechápe a označuje jej za bolševické buranství. Kalousek taky Babišovi připomíná, že na dotacích dostane ročně větší částku, než kterou se má ručit.
14.07.2015 13:06 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12390 článků) , Miroslav Kalousek (6372 článků)

Inverzní počasí přineslo před víkendem na vrcholky Krušných hor sluníčko

 
Slunečné počasí se rozzářilo v pátek na nejvyšších vrcholcích Krušných hor. Inverzní počasí totiž způsobilo, že zatímco v údolích bylo pod mrakem, na horách svítilo sluníčko na modré obloze. Mezi údolími a vrcholy hor ležela přitom těžká mlha, která namrzala na stromy.
28.11.2014 19:52 |

podobné články

Roman Žižlavský: Pár obrázků ze země za zrcadlem

 
Dobrá kamarádka, Polka žijící dlouhodobě v Praze, mě pozvala do své vlasti. Do hor. A to do hor ne ledajakých, do Vlčích hor, jinak též známých jako Bieszczady.
04.11.2016 20:20 |

podobné články