Článek

Dojemné příběhy: Zpívali uprchlíkům české lidovky. Hráli jim na ukulele. Čutali s dětmi do meruny

 
Finanční poradkyně, předsedkyně krajského sdružení Pirátské strany a matka tří dětí Barbora Příbová z Děčína se odhodlala jet jako dobrovolnice pomáhat uprchlíkům do Chorvatska. Na světlé i temné chvilky, které na Balkáně zažila, zavzpomínala po návratu v rozhovoru pro server manipulátoři.cz.
29.10.2015 10:31 |

podobné články

Podobné články

Miliónové město rezonovalo ve zvucích rekordního počtu ukulele

 
Ukulele je asi nejznámější havajský nástroj, jak se ale zdá, velké oblibě se těší i v Japonsku. Tuto sobotu se totiž v Jokohamě sešlo přes dva tisíce hudebníků s tímto malým nástrojem podobným kytaře. V rámci týdne věnovaného ukulele se jim podařilo překonat světový rekord.
02.08.2012 07:30 |

podobné články

Cestování s dětmi nemusí být noční můra

 
S nadcházejícím se létem se ruku v ruce blíží i pro rodiče děsivé cestování s dětmi. Možná i vy máte před sebou minimálně jeden rodinný výlet či dovolenou, na kterou se sice již nemůžete dočkat, ale zároveň vás ubíhající dny ke dni D naplňují obavami. Cestování s dětmi – zvláště pak na dlouhé trasy – je pro většinu rodičů noční můrou. Dítka se nudí a jakmile vás na cestě potká dopravní zácpa, zaseknete se v několika kilometrové kalamitě, je udržení jejich pozornosti doslova nadlidským úkolem. Chcete-li cestování s dětmi přežít bez úhony, přečtěte si dnešní článek.  Zabalte s sebou nějakou dobrůtku Znuděné dítě je jedna věc, znuděné a hladové dítě je věc druhá – často mnohonásobně horší. Snažte se podobné kombinaci předcházet a před jakoukoli cestou – ať už bude dlouhá nebo krátká – s sebou zabalte něco na zub. Cestujete-li s dětmi, není dobré spoléhat se na benzínku či nějaký fasto food, který byste mohli potkat – nejenže je to nezdravé, ale zároveň to leze do peněz. Mnohem lepší je vsadit na kousky ovoce, zeleniny, obložené chleby… Dítka se nesmí nudit – zabavte je Má vše dítě oblíbenou hračku, u které nějaký čas vydrží? Pak není nic jednoduššího, než mu ji zabalit s sebou. Ať už je to tablet, lego panáček, panenka či omalovánky – než vyrazíte, ujistěte se, že jste dítěti něco podobného přibalili. Alespoň na čas se tím zabaví. Film do auta? Jen pro otrlé žaludky Mnoho dnešních aut má tu možnost promítat dětem film či pohádku. Zpravidla je k tomu využíváno zadních částí sedaček řidiče a spolujezdce. Máte-li během cestování s dětmi tuto možnost, neváhejte jí využít. Děti zabavíte i na několik hodin. Ovšem pozor – ne všechny děti zvládají jízdu autem bez žaludečních potíží, proto stává-li se vaší ratolesti, že během jízdy zvrací, nenuťte ji soustředit se na obrazovku.... Čtěte více Příspěvek Cestování s dětmi nemusí být noční můra pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
04.10.2015 09:21 |

podobné články

Beckhamovi hráli ragby!

 
Cožpak tohle je fotbal? Místo kopání do meruny jen kočkování a pošťuchování... David Beckham (36) bude mít ještě hodně práce, než své ratolesti naučí fotbalovým finesám. Jako táta si píše velkou jedničku.
17.05.2011 05:15 |

podobné články

Osobnosti: David Beckham (980 článků)

Děsivé příběhy se šťastným koncem: Jak dopadli pejsci z útulku?

 
Ztracená a znovu nalezená láska mezi člověkem a jeho věrným čtyřnohým přítelem – o tom je dětský kalendář »Můj pejsek a já« na rok 2014. Dojemné snímky se zvířecími příběhy vydal Moravskoslezský spolek na ochranu zvířat. Pokud někomu kalendář darujete, uděláte radost dvojnásobnou. Jeho koupí totiž přispějete na záchranu týraných a opuštěných pejsků. Poslechněte si jejich příběhy...
12.12.2013 05:05 |

podobné články

FOTBALISTÉ už v Japonsku TRÉNOVALI, čutali MEZI RÝŽOVÝMI POLI

 
Vlakem deset minut za město a pak ještě deset minut taxíkem; tak vypadá cesta na dvacetitisícový stadion v japonském Macumotu, kde budou čeští fotbalisté hrát sobotní duel s Peru.
02.06.2011 15:00 |

podobné články

PROFILY OBĚTÍ: Tito tři muži a učitelka byli zavražděni v Brně! Hráli spolu v ukulele bandu

 
V Brně-Ivanovicích byli v noci na čtvrtek zavražděni čtyři lidé. Z činu kriminalisté podezírají dvacetiletého Američana Kevina Dahlgrena. Oběťmi jsou bratři David H.a Filip H. a jejich otec Martin H. s manželkou Veronikou H.
23.05.2013 14:05 |

podobné články

Osobnosti: David Dahlgren (3 články) , Filip David (6 článků) , David Martin (81 článků) , Martin Filip (31 článků)

DOJEMNÉ VIDEO: Bratr dal sestře TEN NEJLEPŠÍ DÁREK k narozeninám!

 
Internetem koluje dojemné video, které natočil mladý cestovatel k narozeninám své sestry. Mladík je a druhém konci světa, když své sestře začíná přát. Jako zázrakem se však za pár minut ocitne přímo před dveřmi jejich domu a dojemné setkání může začít.
31.03.2014 12:55 |

podobné články

Stádo vládních prasat dává církvi mamon, zpívali ve svatém Vítu. A Klausův muž se zlobí

 
Aktivisté, kteří v chrámu sv. Víta zpívali svoji verzi Svatováclavského chorálu s textem „Svatý Václave, vyžeň Duku s Nečasem“, byli jen ubozí – stejně jako jejich text. Tvrdí to bývalý poradce prezidenta Václava Klause Tomáš Haas.
03.09.2012 06:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8476 článků) , Svatý Václav (27 článků)

Stádo vládních prasat dává církvi mamon, zpívali ve svatém Vítu. A Klausův muž j

 
Aktivisté, kteří v chrámu sv. Víta zpívali svoji verzi Svatováclavského chorálu s textem „Svatý Václave, vyžeň Duku s Nečasem“, byli jen ubozí – stejně jako jejich text. Tvrdí to bývalý poradce prezidenta Václava Klause Tomáš Haas.
03.09.2012 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8476 článků) , Svatý Václav (27 článků)

Křesťanští demokraté v Parlamentu zpívali "Bratříčku, zavírej vrátka". Jen Gabal mlčel

 
REPORTÁŽ Demokracie bez kritiky a opozice nemůže existovat. Tak zní nápis na podstavci busty básníka s kytarou Karla Kryla, která byla odhalena v sídle poslaneckého klubu KDU-ČSL. Všichni přítomní, například ministr kultury Daniel Herman, sborově zpívali jeho legendární píseň Bratříčku, zavírej vrátka. Jen nestraník zvolený za křesťanské demokraty a sociolog Ivan Gabal nevydal ani hlásku.
12.03.2015 10:36 |

podobné články

Osobnosti: Karel Kryl (122 článků) , Daniel Herman (446 článků) , Daniel Herman (850 článků) , Ivan Ivan (463 článků)

Za hudbu s texty proti islámu hrozí trest smrti! Hudebníky policie zatkla a obvinila z rouhání

 
Zpívali a hráli tvrdou hudbu, kterou milují. Teď jim za to hrozí trest smrti. Dva členové íránské heavymetalové skupiny Confess (přiznání) byli zatčeni poté, co byli obviněni z rouhání. Jejich texty jsou totiž satanistické a proti islámu.
19.02.2016 18:45 |

podobné články

Chtějí pomáhat uprchlíkům. Brání jim v tom ale demokratické instituce

 
Čelní britští právníci sepsali prohlášení, v němž kritizují rozhodnutí britské vlády přijmout během pěti let 20 000 uprchlíků. Tento počet považují právníci za nedostatečný a tvrdí, že Evropa má povinnost uprchlíkům pomoci a že neexistují žádné početní limity na počty lidí, kteří mají právo do Velké Británie přijít a zůstat na jejím území. Informovaly o tom Britské listy, které také přinášejí přepis televizní reportáže jedné britské televize, kde si aktivisté, kteří chtějí pomáhat uprchlíkům, stěžují na to, že jim v jejich snaze brání demokratické instituce.
13.10.2015 10:16 |

podobné články

Nejdojemnější příběhy BLESKU za rok 2009

 
Vzpomenete si, který příběh v Blesku roku 2009 vás nejvíc dojal? Blesk dal dohromady ty nejvíc dojemné příběhy roku. Některé dopadly dobře, jiné bohužel hůř...
28.12.2009 06:25 |

podobné články

Nejdojemnější OLYMPIJSKÉ příběhy!

 
Každé olympijské hry mají své příběhy. Na většinu z nich se po pár týdnech zapomene… Pak ale existují legendy, které vešly do dějin. Některé úsměvné, jiné dojemné. Šíp PLUS sestavil šest nejúžasnějších, které se přihodily během jednadvaceti zimních olympijských her a k nimž Vancouver přidal další.
22.02.2010 02:35 |

podobné články

Psí hrdinové roku 2010: pět příběhů, které obletěly svět

 
Přečtěte si příběhy pejsků, o kterých se v uplynulém roce nejvíc psalo. Jejich příběhy jsou dojemné, veselé a někdy i kuriózní.
31.12.2010 01:40 |

podobné články

Gott: Pravda o beatboxovém vystoupení!

 
V letošním vyhlášení ankety Český slavík hráli a zpívali všichni účinkující naživo. Bylo proto velkým překvapením, když Karel Gott (70) vystřihl na pódiu skvělé beatboxocé číslo. Opravdu tohle dokáže?
29.11.2009 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (4128 článků)

Usmíření bratří Nedvědů? Jan a František zase spolu!

 
Tak tomu se říká velký návrat bratří Nedvědů. Známí muzikanti Jan a František se zjevně usmířili a hráli a zpívali po dlouhé době zase spolu!
22.08.2010 12:15 |

podobné články

Buena Vista Social Club chystá ještě jedno album

 
Část muzikantů, kteří se podíleli na úspěchu světoznámého alba Buena Vista Social Club, se chystá po dlouhé pauze natočit ještě jedno pro britský label World Circuit. Mnoho ze slavných veteránů havanské hudební scény, kteří s nimi zpívali a hráli, už ale zemřelo.
27.09.2012 15:15 |

podobné články

Studená sprcha za muziku: Hudebníky zlili z magistrátu vodou!

 
Zpívali a hráli před budovou pražského magistrátu, a to si dovolili příliš! Mladé hudebníky někdo z úřadu zlil vodou, a ještě na ně zařval několik sprostých nadávek!
29.08.2014 19:35 |

podobné články