Článek

Dočkáme se citelného rozvoje elektromobility konečně i v ČR?

 
Miroslav Kuželka ze společnosti ABB Česká republika se zamýšlí nad budoucností elektromobilů a jejich využití.
29.06.2015 14:21 |

podobné články

Podobné články

Byla založena Unie elektromobility

 
Dohromady sedm firem se stalo zakládajícími členy nově vzniklé Unie elektromobility (UEM). Jedná se o společnosti EmotionCar, EPRONA, EVC Group, MICOS, MOLARIS, Nano Energies Trade a renerga solutions. Předmětem činnosti Unie elektromobility je vytváření optimálních podmínek pro rozvoj elektromobility v České republice.
18.07.2012 18:55 |

podobné články

Petr Vomáčka posílil tým spolku Centrum elektromobility

 
Spolek Centrum elektromobility hlásí další personální posilu. Tým expertů rozšířil Petr Vomáčka jako výkonná osoba spolku pro odborné konzultace v oblasti elektromobility a dalších možností využívání alternativních zdrojů energie a autonomního řízení.
22.02.2018 14:15 |

podobné články

Rusko v Trumpovi získává tvrdého, ale čitelného soupeře. Umělý dovoz milionů Arabů do Evropy nás zničí, i bez terorismu. A mocná Čína… Ladislav Jakl o tom, co prý přijde

 
ROZHOVOR Bývalý tajemník prezidenta Klause Ladislav Jakl se domnívá, že Rusko ve Trumpovi získává tvrdého, ale čitelného soupeře. Umělý dovoz milionů Arabů k nám do Evropy má a bude mít dle něho zničující efekt, i kdyby žádný terorismus nebyl: Zničí to naši svobodu, pospolitost, kulturu, soudržnost, společně sdílené hodnoty, všechno. „Vše pojede jak na drátku. Volby vyhraje Babiš, média budou chrlit havlistické a bruselské lži a lidé budou pořád vidět problém v tom, jestli je neokrádá jejich hostinský na rohu,“ předvídá Jakl.
03.01.2017 17:05 |

podobné články

Unie elektromobility: Firmy v ČR projevují zájem o elektromobilitu

 
Tři pětiny firem se zajímají o informace týkající se elektromobility a její přínosy.
15.11.2012 17:25 |

podobné články

Karviná je dalším centrem elektromobility v ČR

 
Město Karviná se zařadilo mezi partnery projektu Elektromobilita ČEZ, jehož cílem je podpora rozvoje tohoto způsobu dopravy v ČR.
06.10.2014 18:35 |

podobné články

Pardubický kraj doplní vozový park o elektromobil

 
Radní Pardubického kraje na svém pravidelném zasedání schválili záměr na podepsání Memoranda o spolupráci v oblasti rozvoje elektromobility mezi krajem a společnosti ČEZ.
20.05.2015 15:01 |

podobné články

Ministr Brabec: Na elektromobil lze získat až 200 tisíc korun

 
Na Chatě Rovina v šumavských Hartmanicích se před pár dny uskutečnila akce na podporu rozvoje elektromobility na Šumavě. Ministr životního prostředí Richard Brabec zde slavnostně zahájil provoz tzv. „chytrého energetického bodu“, který slouží k ukládání elektrické energie z OZE a jedná se o ukázkový příklad provázanosti technologických inovací s ochranou životního prostředí.
15.06.2015 11:51 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (325 článků)

Dagmar Havlová vypadá čím dál lépe: Dočkáme se konečně kalendáře s jejími fotkami?

 
S Dagmar Havlovou  (61) jsme se tentokrát setkali u příležitosti křtu kalendáře s fotografiemi její herecké kolegyně Dany Morávkové  (43) . Proto nás zajímalo, zda se někdy dočkáme i jejích snímků. Dostává podobné nabídky a přijímá je?
02.12.2014 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Dana Morávková (562 článků) , Dagmar Havlová (1142 článků)

VELKÁ PŘEDPOVĚĎ POČASÍ NA CELÝ TÝDEN: Dočkáme se konečně vymetené oblohy a vysokých teplot?

 
Máme před sebou další týden, a tak asi většinu z nás zajímá, na jaké počasí se můžeme těšit? Dočkáme se už tento týden typického letního počasí, nebo si z kabelky ještě nemáme vyndávat deštníky? Velká předpověď počasí je tu!
13.06.2016 07:00 |

podobné články

Svaz marginálních oblastí: Nové sazby Programu rozvoje venkova nepokryjí ani inflaci

 
Expertní skupina ministra zemědělství dostala k dispozici nové sazby LFA a AEO zajišťující platby za ztížené přírodní podmínky a agroenvironmentální závazky přijaté nad rámec běžného hospodaření. Tyto sazby nového Programu rozvoje venkova (PRV) pro roky 2014-2020 znamenají reálný pokles příjmů zemědělců v horských a podhorských oblastech. Sazby farmářům nepokryjí ani inflaci, která dosáhne 40 % od roku 2005, kdy byly kalkulovány sazby pro starý Program rozvoje venkova (PRV 2007-2013), do středového roku nového rozpočtového období, tj. do roku 2017.
19.08.2013 18:30 |

podobné články

Hejtman Hašek: Startujeme projednávání návrhu Zásad územního rozvoje kraje

 
Rada Jihomoravského kraje na svém jednání 18. března 2015 vzala na vědomí zahájení projednání návrhu Zásad územního rozvoje Jihomoravského kraje (ZÚR JMK) a Vyhodnocení vlivů Zásad územního rozvoje Jihomoravského kraje na udržitelný rozvoj území.
18.03.2015 19:36 |

podobné články

Již v sobotu začne Evropský týden udržitelného rozvoje

 
Ve dnech 30. května až 5. června se Česká republika poprvé zapojí do Evropského týdne udržitelného rozvoje. Jde o celoevropskou iniciativu podporovanou Evropskou sítí udržitelného rozvoje, která má za cíl zviditelňovat projekty a aktivity propagující udržitelný rozvoj a jeho principy. Nad akcí převzal záštitu premiér Bohuslav Sobotka.
29.05.2015 14:36 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9472 článků)

Česká republika se podruhé zapojila do Evropského týdne udržitelného rozvoje

 
Ve dnech 30. května až 5. června je Česká republika podruhé zapojena do Evropského týdne udržitelného rozvoje. Jde o celoevropskou iniciativu podporovanou Evropskou sítí udržitelného rozvoje, která má za cíl zviditelňovat projekty a aktivity propagující udržitelný rozvoj a jeho principy. Nad akcí převzal záštitu premiér a předseda Rady vlády pro udržitelný rozvoj Bohuslav Sobotka.
01.06.2016 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9472 článků)

Pardubický kraj vyhlašuje dotační programy pro rok 2017

 
Rada Pardubického kraje na svém pondělním jednání schválila vyhlášení dotačních programů pro rok 2017 v oblastech územního plánování, regionálního rozvoje, ekovýchovy, péče o životní prostředí, podpory začínajících včelařů, kultury a památkové péče, podpory rozvoje vnějších a zahraničních vztahů a sociálního podnikání a rozvoje neziskového sektoru.
21.11.2016 18:20 |

podobné články

Ceny Cílů udržitelného rozvoje byly předány

 
Dne 27. května 2017 byly v Černínském paláci slavnostně předány Ceny Cílů udržitelného rozvoje (Sustainable Development Goals, SDGs) oceňující počiny v oblasti udržitelného rozvoje a společenské odpovědnosti.
29.05.2017 18:05 |

podobné články

Sehnalová (ČSSD): Hlavní ambicí Cílů udržitelného rozvoje je ukončit chudobu

 
Evropský parlament přijal zprávu o úsilí EU v oblasti udržitelnosti a zavázal se k naplňování sedmnácti cílů udržitelného rozvoje OSN. Zpráva se věnuje širokému spektru témat, která jsou ve vzájemně propojených cílech obsažena - boji proti chudobě, opatřením na zlepšování životního prostředí a proti změně klimatu či dostupnosti vzdělání. Hlavní zásadou Cílů udržitelného rozvoje je přitom „nikoho neopomenout“.
07.07.2017 15:30 |

podobné články

Firmy ve střední Evropě jsou znovu v hledáčku investorů

 
Investorům ve střední Evropě se vrací pozitivní nálada. Po zhruba ročním období citelného poklesu aktivit v souvislosti s hospodářskou recesí už většina investorů opustila chmurné výhledy a soustředí pozornost na nové projekty. Vyplývá to z nového vydání Indexu důvěry soukromého kapitálu společnosti Deloitte.
12.11.2009 18:55 |

podobné články

Andrýsová (VV): Politické šarvátky podkopávají naši důvěryhodnost v Evropě

 
„Výroky představitelů ČSSD o tom, že zablokují vstup Chorvatska do Evropské unie, pokud nebude odvolána výjimka z Lisabonské smlouvy, narušují vnímání České republiky jako důvěryhodného a čitelného partnera v zahraničí," hodnotí Lenka Andrýsová, místopředsedkyně Zahraničního výboru Poslanecké sněmovny, výhružky sociálních demokratů, že odmítnou podpořit schvalování přístupové smlouvy s Chorvatskem.
20.07.2011 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Lenka Andrýsová (68 článků)

Zelený šéf Liška o útěku Bursíka k pravici, "neofašistovi" Okamurovi i zmučených vánočních kaprech

 
ROZHOVOR Předseda Strany zelených Ondřej Liška přiznal v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz, že je pro něj velkým zklamáním poznání, jak málo stačí, aby se dobře zabalený produkt postavený na odporu proti politice jako celku, ovšem bez čitelného obsahu, stal černým koněm voleb. Prozradil ale ještě mnohem víc...
06.12.2013 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Liška (365 článků)