Článek

Docent z odborové centrály: Půlka národa nesežene práci, jestli to takhle půjde dál

 
ROZHOVOR V některých snahách českých podnikatelů zaměstnat zahraniční dělníky vidí docent Pavel Janíčko z Českomoravské konfederace odborových svazů záměr vyhnout se zvyšování mezd, a naopak prostřednictvím tohoto sociálního dumpingu takové požadavky tlumit. Jak sdělil ParlamentnímListům.cz, myslí si také, že odborové organizace by měly být u nás více rozšířené, protože už jen samotná existence odborů je určitým faktorem, který do jisté míry blokuje podnikatele před naprostým asociálním „zdivočením“.
21.04.2016 04:50 |

podobné články

Podobné články

Půlka Čechů jsou burani, říká režisér Menzel! Myslel i Zemana?

 
Vánoční čas nijak zvlášť nerozněžnil režiséra Jiřího Menzela. Alespoň na obrazovce ČT. Přijal pozvání do pořadu Hydepark a při jednom z dotazů se pustil rovno udo českého národa. "Tak půlka národa jsou burani," řekl moderátorovi Takáčovi s tím, že buranství zashlo i nejvyšší místa. Koho měl Menzel na mysli? Prezidenta Zemana, kterého "nemusí"?
25.12.2013 19:07 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Menzel (247 článků) , Jiří Zeman (682 článků)

Výbor ČMKOS: Je nutné důrazněji prosazovat rovnost žen a mužů!

 
Výbor ČMKOS pro rovné příležitosti žen a mužů se u příležitosti Mezinárodního dne žen na svém zasedání 9. března 2015 věnoval tématům, která jsou součástí kampaní Mezinárodní odborové konfederace (MEOK) i Evropské odborové konfederace (EOK), jichž je ČMKOS členem. MDŽ zůstává významným symbolickým dnem pro celosvětové aktivity a kampaně proti diskriminaci žen a za dosažení jejich celoživotního rovného postavení ve společnosti. Přes řadu existujících iniciativ, plánů a opatření na světové, evropské i národní úrovni odborové požadavky týkající se rovného postavení žen a mužů nejsou naplněny.
14.03.2015 15:05 |

podobné články

Stálá expozice Národní protidrogové centrály byla aktualizována

 
U příležitosti dvacátého pátého výročí založení Národní protidrogové centrály služby kriminální policie a vyšetřování Policie ČR byla v polovině února 2016 aktualizována stálá expozice výstavy „Národní protidrogové centrály“ v Muzeu Policie ČR v Praze, Ke Karlovu 1. Původní výstava „Boj policie proti drogám“ byla pro veřejnost otevřena v rámci oslav dvacátého výročí vzniku útvaru dne 4. listopadu 2011.
27.02.2016 16:55 |

podobné články

Volili Nečase, Kalouska, Johna. Předáci toho vola nechtějí prozradit

 
Voličů stran vládní koalice z řad odborů je až dost. To zdůrazňovalo ještě před několika měsíci vedení odborů, aby dokázalo, že odborové svazy jsou demokratické organizace, kam mohou vstoupit lidé všech politických názorů. Když ale redaktor ParlamentníchListů.cz oslovil některé odborové předáky, jestli by nemohl vyslechnout názory pravicově smýšlejících odborářů, padlo ostří na kámen. Prý se bojí, stydí a nechtějí, protože by v současném marasmu přiznali svou blbost.
17.07.2011 04:55 |

podobné články

Papandreu: Řecko si už brzy nebude schopné si dál půjčovat

 
Řecký premiér promluvil před zástupci největší odborové centrály. Varoval, že Řecku brzy nikdo už nepůjčí. Evropská Unie vyzvala Řecko, aby se dál nezadlužovalo.
19.03.2010 20:00 |

podobné články

Režisér Menzel se bouřil v ČT: Polovina národa jsou burani, co rádi kradou tužky

 
„Půlka národa jsou burani, kteří rádi kradou tužky a jsou zvyklí mluvit sprostě, nemají v sobě důstojnost a ušlechtilost, která by jim zabránila krást tužky, máme to v krvi,“ domnívá se režisér Jiří Menzel.
23.12.2013 21:12 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Menzel (247 článků)

Docent Robejšek: Pokud selže plán Merkelové, přijde dodávka zbraní Ukrajině. Pro Evropu to bude fatální. USA to vědí, chtějí oslabit jak Rusko, tak nás

 
POLITOLOGOVÉ Pokud by se Západ nechal zatáhnout do konfliktu Ukrajiny s Ruskem, bylo by to pro něho fatální. V zájmu Američanů je díky ukrajinské krizi oslabit nejen Rusko, ale i EU. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz to říká renomovaný politolog a expert na mezinárodní vztahy docent Petr Robejšek. A jestli USA podporovaly převrat na Ukrajině? V reálné mocenské politice je to podle Robejška běžné.
09.02.2015 04:40 |

podobné články

Polské drogy budeme řešit pozvolna, řekl šéf protidrogové centrály

 
Jakub Frydecký z Národní protidrogové centrály má v popisu práce boj proti drogám. Ten se mu ale čím dál častěji komplikuje, naposledy přílivem nových drog z Polska. Ty nejsou kodifikovány jako škodlivé návykové látky a stát s nimi tak zatím nemůže nic dělat.
20.02.2011 09:40 |

podobné články

Lessy vypověděl smlouvu policejním odborům. Podle nich se mstí

 
Policejní prezident Petr Lessy vypověděl smlouvu největší policejní odborové organizaci – Nezávislému odborovému svazu. Kolektivní smlouva prý byla vypovězena, neboť nezahrnovala další odborové organizace. Svaz v tom ale vidí pomstu.
16.01.2012 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Lessy (875 článků) , Petr Lessy (798 článků)

Šéfka evropských odborů bude v Praze jednat i s prezidentem Zemanem

 
Prahu dnes navštíví generální tajemnice Evropské odborové konfederace Bernadette Ségolová. Setkat by se měla nejen s předáky Českomoravské odborové konfederace, ale také s prezidentem Milošem Zemanem a s předsedou vlády Petrem Nečasem. Jednat s nimi chce hlavně o sociální politice a potírání nezaměstnanosti.
10.06.2013 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9162 článků) , Miloš Zeman (15173 článků)

V Turecku se dnes koná jednodenní generální stávka

 
V Turecku se dnes má uskutečnit jednodenní generální stávka na protest proti sobotnímu policejnímu zásahu proti demonstrantům v istanbulském parku Gezi. Stávku vyhlásily dva přední odborové svazy KESK a DISK. K akci se mají přidat také tři další odborové skupiny zastupující lékaře, zubaře a techniky.
17.06.2013 07:20 |

podobné články

Stávka nebude, vlaky a autobusy pojedou normálně. ANKETA

 
Odborové centrály ve středu rozhodly, že stávkovat nebudou. Autobusy a vlaky pojedou jako obvykle.
03.03.2010 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8256 článků)

Taxíky budou ve čtvrtek v pohotovosti, bojí se jen zablokovaných ulic

 
Chystaná čtvrteční stávka, kterou organizují odborové centrály, zasáhne do života většiny lidí. V hlavním městě, kde se má zastavit hromadná doprava, se na situaci připravují i taxislužby, které zřejmě čeká perný den.
13.06.2011 17:55 |

podobné články

Odbory zveřejní další akce proti reformám či výhrady k zákoníku

 
Předáci některých odborů by měli dnes oznámit, jaké plánují další akce na protest proti vládním reformám. Vedení největší odborové centrály v zemi - Českomoravské konfederace odborových svazů - pak chce zveřejnit své výhrady k důchodové reformě a novele zákoníku práce.
30.06.2011 08:25 |

podobné články

Odboráři odmítají škrty v železniční dopravě. Zbývá poslední řešení - stávka

 
Pokud se na zasedání tripartity v září sociální partneři nedohodnou na udržení financování v současné výši, zbývá jen poslední řešení, kterým je stávka podobná té ze 16. června, řekl předseda největší odborové centrály na železnici, Odborového sdružení železničářů Jaroslav Pejša.
18.08.2011 15:20 |

podobné články

Odborářka: Vládní reformy přinesou lidem obrovské finanční problémy

 
ROZHOVOR Radka Sokolová je místopředsedkyní české odborové centrály České a moravské konfederace odborových svazů (ČMKOS). Jak vidí dnešní postavení odborů a vývoj v naší zemi a jaké to je pro ženu stát v čele takové organizace?
28.10.2011 16:35 |

podobné články

Situace není růžová. Vládní reformy přinesou obrovské finanční problémy

 
Radka Sokolová je místopředsedkyní české odborové centrály České a moravské konfederace odborových svazů (ČMKOS). Jak vidí dnešní postavení odborů a vývoj v naší zemi a jaké to je pro ženu stát v čele takové organizace?
28.10.2011 17:25 |

podobné články

Odmítáme krádež našich platů, hřímají Portugalci

 
V Portugalsku se dnes koná generální stávka, kterou vyhlásily dvě největší odborové centrály v zemi proti úsporám, s nimiž vláda počítá v rozpočtu na příští rok. Parlament má úsporný rozpočet definitivně přijmout v nejbližších dnech, a odboráři se stávkou a demonstracemi pokoušejí prosadit změny.
24.11.2011 08:15 |

podobné články

Zajděte si k lékaři, usmál se Moravec na Kalouska. Ministr poodhalil plány

 
Moderátor Václav Moravec ani nestihl doříct celou otázku a ministr financí Kalousek už nesouhlasně kroutil hlavou. Prý to ale byl tik, nikoliv jeho reakce na moderátorovu nevyslovenou otázku. Moravec mu proto doporučil návštěvu lékaře. Ministr sice částečně prozradil, jaká opatření bude jeho resort navrhovat, aby nedošlo k navýšení deficitu státního rozpočtu, ve kterých oblastech to konkrétně bude, ale odmítl zcela říci, prý to musí nejdříve prodiskutovat s koaličními partnery. Šéf odborové centrály Jaroslav Zavadil v reakci na škrty nevyloučil generální stávku, nicméně zdůraznil, že chtějí nejdříve počkat, až vládní reformy na lidi naplno dopadnou. V pořadu také vystoupil podnikatel Zbyněk Frolík.
08.01.2012 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Moravec (305 článků)