Článek

Do Zemana se ostře pustil rektor AMU: Budoucí profesoři projdou náročným řízením. Neměl by to zpochyňovat

 
Prezident Miloš Zeman už jednou vyvolal vlnu pobouření v akademické obci, když odmítl profesorem jmenovat literárního historika Martina C. Putnu. Letos se opakuje podobná situace, hlava státu odmítá jmenovat dokonce tři profesory. Za to si vysloužil tvrdou kritiku od akademiků, mezi jinými také od rektora AMU Jana Hančila. Jeho slova by si hlava státu za rámeček nedala.
06.05.2015 22:06 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20178 článků)
Podobné články

Do České republiky zřejmě přiletí prvních 30 uprchlíků z Iráku

 
Do Česka zřejmě na konci ledna přiletí první skupina zhruba 30 křesťanských uprchlíků z Iráku. Po příletu projdou několikadenním přijímacím řízením v uprchlickém zařízení v Zastávce u Brna. Pak budou nejméně půl roku bydlet v Jihlavě, kde se budou učit jazyk a projdou dalším integračním procesem. ČTK o tom dnes informoval mediální zástupce Nadačního fondu Generace 21 Martin Frýdl. Celkem by do Česka mělo přesídlit 37 křesťanských rodin, což představuje 153 lidí.
07.01.2016 16:40 |

podobné články

Hanákovou by mohl ve vládě nahradit bývalý děkan AMU Hlaváč

 
Ministryni kultury Alenu Hanákovou, kterou do vlády nominovala TOP 09, by mohl vystřídat bývalý děkan Hudební a taneční fakulty AMU Jiří Hlaváč. Uvedl to server iDnes.cz s odvoláním na zdroj z vládní koalice. O tom, že Hanáková v kabinetu skončí, se spekuluje už delší dobu. 
11.06.2013 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Alena Hanáková (319 článků)

Němečtí profesoři žalují stát kvůli pomoci Řecku

 
Profesoři nechtějí, aby Německo Řecku poslalo finanační pomoc. Je mezi nimi i euroskeptik Starbatty.
07.05.2010 14:20 |

podobné články

Profesoři "dolétali", potvrdil Klaus

 
Vysokoškolští profesoři a docenti budou evidováni v registru, díky němuž bude mít akreditační komise lepší přehled o tom, na kterých vysokých školách mají tito pedagogové své pracovní úvazky. Počítá s tím novela zákona o pedagogických pracovnících, kterou ve čtvrtek podepsal prezident Václav Klaus. Kromě toho odsouhlasil devět dalších zákonů.
13.05.2010 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8984 článků)

Profesoři rozdali studentům testy s výsledky na zadní straně

 
Profesoři z univerzity v Manchesteru se museli omluvit studentům za to, že jim při zkoušce rozdali rozsáhlý test z geologie i s odpověďmi. Ty se nacházely na zadní straně testu. Když na chybu upozornil jeden ze studentů, nastal v místnosti chaos.
08.02.2011 14:25 |

podobné články

Vytočený Škromach: Profesoři budou zase zametat, jako před rokem 89

 
Místopředseda Senátu a stínový ministr práce a sociálních věcí Zdeněk Škromach je naprosto šokován tím, jak se bude zacházet s nezaměstnanými. Bodrému politikovi ze Slovácka zamrzl jeho věčný úsměv. Místopředseda ČSSD byl totiž přesvědčen, že už se nevrátí doby před listopadem 1989. A vrací se prý ještě v horší podobě. Před revolucí zametali ulice jen profesoři a další vysokoškoláci, kteří podepsali Chartu 77, teď nemusí být odpůrci režimu, stačí když budou dva měsíce bez práce. Podle Škromacha ministr Jaromír Drábek zavádí robotu. To Drábek absolutně odmítá a ríká, že každý má možnost volby.
27.09.2011 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Škromach (577 článků) , Jaromír Drábek (1070 článků)

Popularita Vladimira Putina nezná mezí. Dva profesoři z USA však varují, že se to může brzy změnit

 
Profesoři z prestižních amerických univerzit Samuel Greene a Graeme B. Robertson potvrzují na základě své studie vysokou popularitu Vladimira Putina. Domnívají se však, že pro něj bude složité si ji udržet až do příštích voleb v roce 2018.
02.09.2014 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3011 článků)

Turečtí profesoři, kteří utekli Erdoganovi, mají nyní učit na českých univerzitách

 
Leckteří vysokoškolští profesoři, kteří utekli před represemi ve své zemi, budou podle serveru Echo24.cz učit v Česku. Zájem mají o Univerzitu Karlovu v Praze i Masarykovu univerzitu v Brně.
04.12.2016 15:45 |

podobné články

Na Hrad nepřijde rektor Karlovy univerzity ani jeho předchůdce

 
Bývalý rektor Univerzity Karlovy (UK) a čerstvě zvolený senátor Václav Hampl odmítl pozvánku na oslavy státního svátku 28. října na Pražském hradě. Vyjádřil tak solidaritu s nepozvanými rektory Masarykovy univerzity Mikulášem Bekem a Jihočeské univerzity Liborem Grubhofferem. Na Hrad v úterý nepřijde ani současný rektor UK Tomáš Zima.
27.10.2014 14:00 |

podobné články

Zeman přeživšímu holocaustu medaili nedá. Vynahradí mu to olomoucká univerzita?

 
Olomoucký rektor Jaroslav Miller navrhl udělit Jiřímu Bradymu, který prošel Terezínem i Osvětimí a celý život píše a přednáší o hrůzách holokaustu, vyznamenání Univerzity Palackého. Jde o reakci na krok Hradu, který jej údajně ze seznamu oceněných vyškrtl po setkání jeho synovce, ministra kultury Daniela Hermana, s dalajlamou. Rektor na sociální síti uvedl, že by tím byla univerzita poctěna. Návrh akademického ocenění okamžitě podpořilo několik set lidí. Rektor řekl, že již kontaktoval s tímto záměrem Bradyho dceru.
22.10.2016 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Herman (1046 článků) , Jiří Zeman (1072 článků)

„Je suis Pražská kavárna.“ Na Albertově se sešlo několik set lidí. Promluvil také rektor Bek: Svobodomyslným lidem se zdá, že se nepodařila volba prezidenta...

 
REPORTÁŽ Na pražském Albertově se odehrála tradiční vzpomínková akce k 17. listopadu 1939 a 1989. Bok po boku tu vedle sebe stanuli dva rektoři dvou velkých českých vysokých škol, rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima a rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek, který se v minulosti opakovně vymezil proti prezidentovi Miloši Zemanovi. Svobodomyslným lidem se dnes podle Beka může zdát, že ty či ony volby nedopadly dobře. Bek však účastníky požádal, aby nevěšeli hlavu a uchovali si naději.
17.11.2017 13:30 |

podobné články

Složením inauguračního slibu vstoupil rektor UK do svého druhého funčního období

 
Složením inauguračního slibu vstoupil rektor Univerzity Karlovy do svého druhého volebního období. Rektor Tomáš Zima složil akademické obci UK účty za své působení v minulém období a představil klíčové úkoly pro druhé volební období. Zároveň předal stříbrné a historické medaile UK děkanům fakult, kteří ukončili svoji činnost.
08.03.2018 21:45 |

podobné články

Princezna Kate prochází náročným výcvikem královského šarmu u samotné Alžběty II.

 
Kate Middleton  (32) , známá dnes jako vévodkyně z Cambridge a choť britského korunního prince Williama  (31) , prochází náročným výcvikem. Do parády si ji vzala sama britská vladařka Alžběta II.  (87) , s níž se v posledních týdnech objevuje na veřejnosti. Královna učí mladou a původem neurozenou ženu tomu, jak vyzařovat královskou výjimečnost. Kate se brzy vydá s manželem Williamem na oficiální návštěvu Austrálie a Nového Zélandu, kterých je Alžběta II. oficiální hlavou.
27.02.2014 13:20 |

podobné články

Umělci se snaží prosadit Mathého jako ministra. Už navštívili knížete

 
Umělci už začali lobbovat mezi politiky za zvolení Iva Mathého novým ministrem kultury. Bývalý generální ředitel České televize a nynější rektor AMU je podle nich ideálním nástupcem Jiřího Bessera, který právě odstoupil.
08.12.2011 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Besser (317 článků)

Kultuře by mohl šéfovat Mathé, nebo Hanáková. Rozhodne Schwarzenberg

 
Starostové a nezávislí v pondělí na jednání Celostátního výboru vybírali nástupce ministra kultury Jiřího Bessera. Ve hře byla tři jména - poslankyně Alena Hanáková, děkan Filozofické fakulty UK Michal Stehlík a rektor AMU Ivo Mathé. Hnutí se nakonec rozhodlo výběr zúžit na Hanákovou a Mathého s tím, že poslední slovo padne tehdy, až rozhodne šéf TOP 09 Karel Schwarzenberg.
12.12.2011 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3711 článků) , Jiří Besser (317 článků) , Alena Hanáková (319 článků) , Karel Michal (36 článků)

Mathé zatím nominaci na ministra zvažuje. Má zhruba 50 podmínek

 
Ivo Mathé, rektor AMU a bývalý ředitel České televize, je v úzkém výběru nominovaných na post ministra kultury. Zatím ale váhá, zda nominace přijme. Má totiž velké množství podmínek, které chce probrat s Karlem Schwarzenbergem.
12.12.2011 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3711 článků)

Mathé ministrem kultury nebude. Nabídku odmítnul

 
Rektor Akademie múzických umění (AMU) Ivo Mathé ministerstvo kultury nepovede. Na večerní schůzce s předsedou TOP 09 Karlem Schwarzenbergem odmítnul post šéfa kultury. Dosavadního ministra Jiřího Bessera zřejmě nahradí poslankyně Alena Hanáková.
13.12.2011 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3711 článků) , Jiří Besser (317 článků) , Alena Hanáková (319 článků)

Ivo Mathé: ČT chybí étos veřejné služby

 
Rektor AMU Ivo Mathé se v poslední době veřejnosti připomněl, když ho skupina umělců navrhovala na post ministra kultury. Dříve působil také jako generální ředitel České televize. V rozhovoru pro Prvnizpravy.cz zhodnotil její současný stav.
17.12.2011 13:55 |

podobné články

Dobeš rozhodně není nejlepší ministr školství po roce 89, tvrdí Mathé

 
Josef Dobeš rozhodně není nejlepší ministr školství po roce 1989, prohlásil rektor AMU Ivo Mathé. Spolu s tím kritizoval další výrok prezidenta Václava Klause, a to když nazval studenty, kteří nechtějí platit školné, „příživníky“. Podle Mathého to je neslušné.
29.02.2012 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8984 článků)