Článek

Do Rudolfina se Straussem a Bartókem

 
V pondělí 5. října zahájí Symfonický orchestr Českého rozhlasu svou tradiční řadu „R – klasika s noblesou“. Šéfdirigent Ondrej Lenárd uvede s hudebníky dvě symfonické básně Richarda Strausse a doprovodí rakouského klavíristu Stefana Vladara v Bartókově 3. klavírním koncertu. Přímý přenos koncertu vysílá ČRo – Vltava a jeho videozáznam najdete na YouTube a webových stránkách SOČRu.
01.10.2015 09:26 |

podobné články

Osobnosti: Richard Strauss (14 článků)
Podobné články

Michael York doplní hudbu Janáčka Straussem a básněmi

 
Známý britský herec Michael York, který se 4. listopadu představí v pražském Rudolfinu na festivalu Struny podzimu, nabídne publiku vedle recitace melodramu Richarda Strausse Enoch Arden i Sonet 73 Williama Shakespeara a báseň Druhý příchod Williama Butlera Yeatse. Doplní tak klavíristu Libora Nováčka, který v úvodu večera zahraje první řadu z cyklu Po zarostlém chodníčku a Sonátu pro klavír es moll 1. X. 1905 Z ulice Leoše Janáčka.
03.11.2009 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Michael York (117 článků) , Leoš Janáček (92 článků) , Richard Strauss (14 článků) , Michael Butler (2 články) , Michael Arden (1 článek)

SVŮDNÍK STRAUSS-KAHN PROMLUVIL ve francouzské televizi!

 
Patnáctiminutový rozhovor s bývalým ředitelem Mezinárodního měnového fondu Dominiquem Straussem-Kahnem na televizním kanálu TF1 sledovalo v neděli večer přes 13 milionů diváků. Informuje o tom v pondělí server francouzského listu Le Figaro.
19.09.2011 15:05 |

podobné články

Do pražského Rudolfina dorazil německý malíř Georg Baselitz

 
Do pražského Rudolfina dorazila opět superstar světového umění: německý malíř HansGeorg Kern, který podle rodiště v Deutschbaselitzu přijal pseudonym Georg Baselitz a od 60. let se stal reprezentantem silné poválečné německé generace, která razantně vstoupila do uměleckých osudů výtvarného umění ve střední Evropě.
14.09.2009 11:20 |

podobné články

Dobrý důvod, proč zajít do Rudolfina

 
Čtenáři portálu Bleskpromuze.cz teď mají dobrý důvod, proč si na chvíli odpočinout od fotbalu. Zpěvačka Marie Fajtová je zve na koncert do Rudolfina a když řeknou tajné heslo, dostanou slevu 50%.
15.06.2010 22:51 |

podobné články

Osobnosti: Marie Fajtová (4 články)

Osmany Laffita: Nejnovější módní trendy na schodišti Rudolfina

 
Návrhář Osmany Laffita (46) si pro prezentaci své nejnovější módní kolekce zvolil schodiště pražského Rudolfina. Podívejte se, co pro nadcházející sezónu připravil autor »narozeninových« šatů Jiřiny Bohdalové.
24.05.2011 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Osmany Laffita (149 článků) , Jiřina Bohdalová (796 článků)

Hej, mistře s dirigentem Bělohlávkem se rozezní ve 40 kinech

 
Po historicky prvním přenosu Dvořákovy Novosvětské z pražského Rudolfina do kin zvou Česká filharmonie a společnost Aerofilms na adventní přenos Rybovy České mše vánoční. Při druhém přenosu z Rudolfina do kin se špičkový orchestr a sbor rozezní známým Hej, mistře ve 40 kinech napříč Českou republikou. Stane se tak v sobotu 20. prosince od 14.45 hod., oznámil Jiří Šebesta z této distribuční společnosti.
12.12.2014 09:06 |

podobné články

Český rozhlas: Kvarteto hornistů a estonský dirigent Joost se SOČR

 
Díla severských autorů Arvo Pärta a Jeana Sibelia připraví s rozhlasovými symfoniky současný umělecký ředitel Tallinnské filharmonie Risto Joost. Zkraje večera si vychutnáme velmi atraktivní vystoupení čtyř vynikajících mladých sólistů, Kateřiny Javůrkové a jejích zahraničních kolegů, laureátů soutěže ARD Mnichov z roku 2016, kteří se na pódiu Dvořákovy síně Rudolfina setkají k provedení Schumannova Koncertního kusu pro čtyři lesní rohy. To vše v pondělí 5. února ve Dvořákově síni Rudolfina a v přímém přenosu na stanici ČRo Vltava.
30.01.2018 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Arvo Pärt (5 článků)

Český lev znovu padal a klopýtal: Zrádné schody Rudolfina potrápily i Bartoškovu manželku

 
Příkré schody do Rudolfina vždy potrápí některé hosty Českého lva při odchodu. Dlouhé šaty, vysoké podpatky a sklenky vína vůbec nenahrávají důstojnému odchodu. Ani letos se to neobešlo bez pádů nebo lodiček v ruce.
11.03.2018 13:20 |

podobné články

Provokatér a nejbohatší žijící umělec Damien Hirst vystavuje v Praze

 
Pro některé vzývaná celebrita, pro jiné zatracovaný kýčař. Damien Hirst vystavuje poprvé v České republice. Jedenáct děl světoznámého britského umělce, který se proslavil zvířaty vznášejícími se ve formaldehydu nebo platinovou lebkou posázenou tisíci diamanty, je vystaveno v Malé galerii Rudolfina v Praze. Expozice s názvem Damien Hirst: Život, smrt a láska je otevřená do 30. srpna.
20.05.2009 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Damien Hirst (6 článků)

Druhý ročník festivalu Dvořákova Praha o víkendu zahájen prvními koncerty

 
Dvořákova Praha s podtitulem Nový svět mezi festivaly vstoupila v pátek do druhého ročníku. V zaplněné Dvořákově síni pražského Rudolfina ji zahájila Česká filharmonie pod taktovkou francouzského dirigenta Yana Pascala Torteliera.
24.08.2009 10:45 |

podobné články

Nizozemské houslistce Janine Jansenové publikum nadšeně aplaudovalo

 
Protagonistkou nedělního koncertu na festivalu Dvořákova Praha byla mladá nizozemská houslistka Janine Jansenová. V Dvořákově síni Rudolfina ji ve dvou skladbách od Bély Bartóka doprovodil Symfonický orchestr Hesenského rozhlasu.
25.08.2009 12:35 |

podobné články

Filharmonie zahájila sezónu s Inbalem

 
Inaugurační koncert nového šéfdirigenta České filharmonie (ČF) Eliahu Inbala přilákal v sobotu do Rudolfina četné publikum zvědavé nejen na dirigenta, ale i na organizační novinky slibované novým vedením ČF. A můžeme konstatovat, že jak hudebně, tak i společensky byl úvodní večer sezóny dobrým příslibem.
08.09.2009 10:00 |

podobné články

Angličané zakončili Dvořákovu Prahu

 
Lepší konec si druhý ročník festivalu Dvořákova Praha nemohl přát. Dva závěrečné koncerty přivedly do Rudolfina Pražskou komorní filharmonii s Jiřím Bělohlávkem a Londýnský filharmonický orchestr s Ionem Marinem.
08.09.2009 10:25 |

podobné články

Američtí „kohoutci“ Chanticleer vystoupí v Rudolfinu

 
Americký mužský pěvecký sbor Chanticleer vystoupí 27. ledna v Dvořákově síni Rudolfina v Praze. Soubor, který se nazývá po „kohoutkovi znělého hlasu“ z Chauceryho Canterburských povídek, se do Čech vrací po dvou letech, kdy oslnil posluchače ve Státní opeře Praha. Návrat dvanácti zpívajících mužů s novým koncertním programem může být pozoruhodným zážitkem, a to nejen pro milovníky sborového zpěvu.
25.01.2010 11:00 |

podobné články

Anarchisté napadli televizní štáb, tvrdí, že ochranku tvořili neonacisté

 
Několik anarchistů napadlo odpoledne u pražského Rudolfina cestou na Střelecký ostrov doprovod jednoho z TV štábů, strkanici uklidňoval antikonfliktní tým policie. Incident však nepřerostl do větších rozměrů a podle policie nebude dále nikterak vyšetřován.
01.05.2010 16:00 |

podobné články

Gardinerův Bach na Pražském jaru byl školou autenticity

 
Lepší prolog si festival Pražské jaro nemohl přát. Tři dny před zahájením na mimořádném koncertě ve vyprodaném Dvořákově sále Rudolfina zazněl v neděli 9. května klenot barokní hudby, Mše h moll J. S. Bacha v provedení dvou britských souborů vedených Sirem Johnem Eliotem Gardinerem – English Baroque Soloists a Monteverdi Choir.
11.05.2010 12:30 |

podobné články

Osobnosti: John Bach (1 článek)

Kanaďanka Borodinová debutovala na Pražském jaru

 
Mezi operní hvězdy, které festival Pražské jaro hostil, přibyla mezzosopranistka Olga Borodinová. Její pražský debut sledovala zaplněná Dvořákova síň Rudolfina a doprovodila ji Pražská komorní filharmonie řízená kanadskou dirigentkou Keri-Lynn Wilsonovou.
21.05.2010 17:35 |

podobné články

Filharmonie happeningem kritizovala způsob jmenování nového šéfa

 
Hudebníci České filharmonie (ČF) ve čtvrtek na schodech pražského Rudolfina protestovali proti způsobu jmenování svého nového ředitele. Oděni ve večerních oblecích zahráli tři ze Slovanských tanců Antonína Dvořáka, na počátku improvizovaného koncertu jim přihlíželo a naslouchalo několik desítek lidí.
27.05.2010 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Dvořák (121 článků)

Velkoformátová divočina bude vystavena v centru Prahy

 
Wild Wonders of Europe je putovní výstavou velkoformátových fotografií přírody, flóry i fauny. Expozice bude zdarma ke zhlédnutí od 22. června do 22. srpna na pražském Alšově nábřeží u Rudolfina.
08.06.2010 08:50 |

podobné články