Článek

Do Česka přichází švýcarský fenomén Gigathlon

 
Tisíce běžců, cyklistů, plavců a in-line bruslařů čeká nová výzva. Kdo má rád sport, přírodu a nové zážitky, neměl by u této novinky ve světě sportovních akcí chybět.
08.06.2016 14:15 |

podobné články

Podobné články

Další neúspěch Česka: Švýcarský soud nedovolil ani nahlédnout do spisu k MUS

 
Švýcarský soud, který loni v říjnu nepravomocně odsoudil pět českých manažerů v kauze Mostecké uhelné společnosti (MUS), odmítl umožnit České republice přístup ke spisu případu obsahujícímu desítky tisíc stránek. Napsal to v pátek švýcarský deník Le Temps. Pro ČR tak jde podle listu v kauze už o třetí neúspěch: nejprve nebyla připuštěna jako žalující strana a později ani jako strana poškozená.
06.06.2014 11:10 |

podobné články

Vojenské lesy a statky: Olšinu ovládl Gigathlon

 
Vítězem mezinárodního závodu, který se málem s ohledem na kalamitu na Šumavě nekonal, se stal Švýcar Ramon Krebs před letošním vicemistrem pěti disciplín Čechem Pavlem Mužíčkem. Bronz si odnesl další závodník z kolébky Gigathlonu, Švýcar Benjim Beglinger.
10.09.2017 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Čech (106 článků)

Švýcarský prokurátor oceňuje změnu přístupu ČR ke kauze MUS

 
Lepší spolupráci českých úřadů od začátku loňského roku ocenil švýcarský generální prokurátor Michael Lauber v souvislosti s procesem kolem Mostecké uhelné společnosti (MUS), který začne v pondělí ve švýcarském městě Bellinzona. V rozhovoru, který ve středu přinesl švýcarský list Le Temps, Lauber naznačil, že případ patří k nejsložitějším, jaké švýcarská prokuratura kdy řešila.
08.05.2013 13:45 |

podobné články

Český rozhlas Plus uvede fenomén Karla Kryla také ve Vídni

 
V pátek 5. prosince představí stanice Český rozhlas Plus fenomén Karla Kryla ve vídeňském Nachtasylu. Kromě záznamu jeho koncertu bude představena nová kniha Fenomén Karel Kryl.
04.12.2014 10:37 |

podobné články

Osobnosti: Karel Kryl (131 článků)

Válka přichází. A když už přichází, tak se na ni aspoň připravte! I to zaznělo na velké konferenci o bezpečnosti Evropy

 
REPORTÁŽ Iluze o bezpečné a svobodné Evropě jsou pryč. „Válka přichází. A když už přichází, tak se na ni, proboha, alespoň připravte,“ vyzval evropské země Peretz Gurel z Athena GS3 Security Implementations na mezinárodní konferenci Duha nestability a bezpečnost Evropské unie, která se konala v pátek v Praze. Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek na ní připustil, že Evropská unie i NATO budou muset přehodnotit své bezpečnostní strategie, aby mohly lépe reagovat na bezpečnostní hrozby současného světa.
13.06.2015 16:31 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2402 článků)

Pitr s odvoláním neuspěl, švýcarský soud ho vydal do Česka

 
Švýcarský soud zamítl odvolání kontroverzního podnikatele Tomáše Pitra proti povolení jeho vydání do České republiky. ČTK to sdělila mluvčí ministerstva spravedlnosti Tereza Palečková.
07.09.2011 11:30 |

podobné články

Švýcarský právní řád najdete za tři minuty, kritizoval advokát resort Kalouska

 
Právník Milan Hulík ze sdružení Veřejnost proti korupci upozorňuje, že zjistit si švýcarský trestní řád zvládne každý koncipient do pěti minut. Podivuje se tedy, na co Česká republika v kauze Mostecká uhelná neustále čeká.
17.01.2012 23:35 |

podobné články

Česko na miliardy z Mostecké uhelné nedosáhne. Švýcarský soud zamítl odvolání

 
Švýcarský soud zamítl odvolání, kterým se Česká republika chtěla připojit k řízení proti manažerům Mostecké uhelné. Ministerstvo financí podá civilní žalobu.
07.03.2012 14:15 |

podobné články

Do ČR zavítá švýcarský prezident, promluví na konferenci OBSE

 
Do Česka dnes přijede švýcarský prezident Didier Burkhalter a vystoupí na 22. Ekonomickém a environmentálním fóru Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě, jejímž je úřadujícím předsedou. V Praze se Burkhalter setká také s premiérem Bohuslavem Sobotkou a ministrem zahraničí Lubomírem Zaorálkem (oba ČSSD), který třídenní fórum v Černínském paláci zahájí.
10.09.2014 06:26 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2402 článků) , Bohuslav Sobotka (9472 článků)

Švýcarský soud zamítl další Polanského žádost o propuštění z vazby

 
Švýcarský spolkový trestní soud v úterý zamítl žádost režiséra Romana Polanského o propuštění z vazby na kauci, v níž je držen od konce září. Soud to podle tiskových agentur zdůvodnil obavou z útěku slavného filmové tvůrce ze země před rozhodnutím švýcarské justice o jeho vydání do USA, kde je stíhán kvůli znásilnění nezletilé dívky v roce 1977.
20.10.2009 12:50 |

podobné články

Švýcarský nožík vymysleli Římané!

 
Švýcarský armádní nožík, který je známý svojí všestranností, je starý více než sto let. Vynález z roku 1897 se proslavil hlavně během druhé světové války. Málokdo ale ví, že podobný nožík používali už vojáci starověké Římské říše.
31.01.2010 05:25 |

podobné články

Švýcarský arbitr v kauze Diag Human si stěžuje Fischerovi na náměstka Šnajdra

 
Švýcarský rozhodce Damiano Della Ca, který na konci března odstoupil z arbitráže vedené mezi státem a firmou Diag Human, zaslal ve čtvrtek premiéru Janu Fischerovi dopis, v němž si stěžuje na údajně zkreslující vyjádření náměstka ministryně zdravotnictví Marka Šnajdra.
16.04.2010 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fischer (1743 článků) , Marek Šnajdr (313 článků)

Švýcarský soud rozhodne o Pitrově stížnosti na vazbu do konce srpna

 
Švýcarský soud se chystá do deseti dnů rozhodnout o stížnosti kontroverzního českého podnikatele Tomáše Pitra. Podnikatel byl ve Švýcarsku zadržen, nyní je ve vydávací vazbě a stěžuje si na ni.
20.08.2010 16:05 |

podobné články

Hokejový útočník Bednář by mohl posílit švýcarský Davos

 
Hokejový útočník Jaroslav Bednář by mohl rozšířit kolonii českých hráčů v Davosu. Přední švýcarský klub má o služby třiatřicetiletého střelce zájem a už ho zařadil do sestavy v sobotním přípravném duelu na ledě Zugu. Bednář si v první útoční formaci s Retem von Arxem a dalším Čechem Petrem Tatíčkem připsal dvě asistence a pomohl k vítězství Davosu 5:4 po samostatných nájezdech.
24.08.2010 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Čech (1059 článků) , Jaroslav Bednář (140 článků)

Pitr zůstane ve vydávací vazbě, švýcarský soud jeho stížnost odmítl

 
Švýcarský nejvyšší trestní soud odmítl stížnost Tomáše Pitra proti vydávací vazbě, kterou tento uprchlý český podnikatel podal v první polovině srpna. Agentuře Mediafax to v pátek řekl mluvčí švýcarského ministerstva spravedlnosti Folco Galli.
27.08.2010 22:00 |

podobné články

Pitr zůstane ve vazbě, potvrdil švýcarský nejvyšší soud

 
Švýcarský nejvyšší soud stejně jako soud nižší instance odmítl propustit kontroverzního českého podnikatele Tomáše Pitra z vydávací vazby. Napsal to v úterý server Lidových novin.
21.09.2010 19:30 |

podobné články

Švýcarský ministr se v parlamentu odrovnal smíchy

 
Švýcarský ministr financí Hans-Rudolf Merz při svém vystoupení v parlamentu dostal nezvladatelný záchvat smíchu a nebyl schopen slova. O sebekontrolu tohoto jinak zdrženlivého politika připravila škrobená úřednická odpověď o proclení kořeněného masa. Záznam si okamžitě našel davy diváků na internetu.
24.09.2010 17:50 |

podobné články

Švýcarský milovník adrenalinu se přiblížil ke svému snu létat jako pták

 
Bývalý švýcarský vojenský pilot Yves Rossy, jehož celoživotním snem je létat jako pták, je opět o kus blíž k jeho splnění. Rossy v pátek ráno skočil se svými palivem poháněnými „křídly“ na zádech z horkovzdušného balónu z výšky 2 400 metrů. Jeho několikaminutový let nad Ženevským jezerem s nově zakomponovanými prvky letecké akrobacie sledovaly v němém úžasu davy lidí.
09.11.2010 14:37 |

podobné články

Na okruhu v Dubaji zahynul švýcarský motocyklista Grosjean

 
Švýcarský motocyklista Pascal Grosjean podlehl zraněním z nehody, když slavil vítězství v cíli.
27.11.2010 12:15 |

podobné články