Článek

Dnes se hlasuje o nedůvěře: Shodí Kalousek vládu?

 
Co je na programu Sněmovny dnes? Hlasování o nedůvěře vládě Bohuslava Sobotky (43, ČSSD). Vyvolala ho opozice složená z TOP 09, ODS a Úsvitu kvůli sporu o prodloužení daňové podpory biopaliv.
26.05.2015 05:10 |

podobné články

Podobné články

Komunisté se při hlasování o nedůvěře vládě zdrží

 
Komunisté se při chystaném hlasování o nedůvěře vládě proti kabinetu nepostaví. Při hlasování se zdrží. Na tiskové konferenci ve Sněmovně to dnes řekl komunistický předseda Vojtěch Filip, podle něhož KSČM nechce, aby, se k vládě vrátila ODS a TOP 09. Vládní koalice by hlasování o nedůvěře měla bez problémů přestát.
22.05.2015 10:32 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1059 článků)

Soc. dem. nevylučuje hlasování o nedůvěře vládě, ta může padnout kvůli deficitu

 
Sociální demokrat Lubomír Zaorálek uvedl, že nevylučuje, že by jeho strana iniciovala hlasování o nedůvěře vlády. Řekl to pod tlakem v nedělním diskusním pořadu Otázky Václava Moravce. Zatím o nedůvěře však nemluvila, i když vláda byla rekonstruována.
03.07.2011 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2415 článků)

Vláda zůstává, hlasování o nedůvěře ustála

 
Hlasování o nedůvěře vlády dopadlo dle očekávání. Po téměř osmi hodinách diskuzí došlo na hlasování. Pro vyslovení nedůvěry vládě hlasovalo 89 poslanců, proti bylo také 89 a nepřítomno nebo omluveno bylo 22 poslanců. I kdyby měla opozice o jednoho poslance více, nepomohlo by to protože v případě hlasování o nedůvěře vládě je zapotřebí, aby se pro nedůvěru vyslovilo 101 poslanců.
18.07.2012 23:35 |

podobné články

Kyrgyzstán hlasuje o ústavních změnách a o prozatímním režimu

 
V Kyrgyzstánu se v neděli koná ústavní referendum, které by mělo upevnit mandát prozatímního vedení státu a oslabit postavení prezidenta ve prospěch parlamentu. Hlasuje se i na jihu země, kde mají silné pozice stoupenci svrženého prezidenta Kurmanbeka Bakijeva.
27.06.2010 12:55 |

podobné články

Zeman posouvá Česko na Východ, tvrdí americký list. „Hlasuje se i o Rusku“

 
V českých prezidentských volbách se hlasuje také o Rusku, domnívá se americký deník The Wall Street Journal (WSJ). Připomíná, že sovětské tanky ze srpna 1968 utvrdily mnoho Čechů v přání vymanit se z ruského vlivu a připojit se k Západu. Tyto vzpomínky jsou ale minulostí pro ty, kteří se domnívají, že zemi ovládají Washington a Evropská unie, napsal deník.
13.01.2018 06:25 |

podobné články

Kyjev hlasuje o pádu vlády. Tisíce opozičníků demonstrují u parlamentu

 
Tisíce stoupenců ukrajinské opozice strávily dnešní noc na hlavním kyjevském náměstí a dál blokují sídlo vlády premiéra Mykoly Azarova. Mnozí z nich se ráno připojili k dalším tisícům demonstrantů u parlamentu, kde mají dnes poslanci hlasovat o nedůvěře Azarovovu kabinetu, který se postavil proti dalšímu sbližování Ukrajiny s Evropskou unií. 
03.12.2013 10:15 |

podobné články

Vládu Tymošenkové čeká hlasování o nedůvěře, zřejmě skončí

 
Ukrajinský parlament bude ve středu na návrh opoziční Strany regionů prezidenta Viktora Janukovyče hlasovat o nedůvěře vládě. Janukovyč se pokusí zbavit se své úhlavní rivalky.
01.03.2010 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Janukovyč (382 článků)

Koalici čeká hlasování o nedůvěře, pohřbít ji mohou spíš personální rošády

 
Úterní hlasování o nedůvěře vyvolané sociálními demokraty kabinet Petra Nečase (ODS) s největší pravděpodobností nepoloží. Kabinet po krkolomné dohodě z minulého týdne může počítat se 115 hlasy, zatímco opozice jich má jen 82. Tři odpadlíci z VV vládu nepodpoří – nejspíš budou proti.
26.04.2011 05:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9268 článků)

ČSSD chce shodit vládu! Kvůli důchodové reformě vyvolá hlasování o nedůvěře

 
Sociální demokracie začala sbírat podpisy poslanců, aby mohla vyvolat hlasování o nedůvěře vládě premiéra Petra Nečase (ODS).
28.02.2012 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9268 článků)

Je čas na hlasování o nedůvěře vládě, vyzývá Paroubek

 
Rozhodnutí vedení Věcí veřejných, že ministři za tuto stranu opustí vládu, je jen dalším zoufalým činem této partaje politického handlu, uvedl v úterý pro Mediafax šéf NS-LEV 21 Jiří Paroubek. Nyní je ten správný čas vyvolat hlasování o nedůvěře vládě, dodal.
03.04.2012 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3453 článků)

Paroubek chce nové hlasování sněmovny o nedůvěře vládě

 
Pád současné vlády je podle předsedy národních socialistů Jiřího Paroubka kvůli její nesourodosti a nízké podpoře neodvratný. Chtěl by, aby sněmovna nejpozději v přespříštím týdnu opět hlasovala o nedůvěře kabinetu Petra Nečase (ODS). Vyzval k tomu ostatní opoziční strany, byť se jim před dvěma týdny vládu odstavit nepovedlo. Paroubek sílu vyvolat další hlasování o svržení kabinetu nemá.
05.04.2012 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3453 článků) , Petr Nečas (9268 článků)

ČSSD zatím nebude vyvolávat hlasování o nedůvěře

 
Sociální demokraté zatím nechtějí vyvolávat hlasování o nedůvěře vládě. Nejdříve chtějí vládu vyzvat, aby sama požádala o důvěru. Pokud by to kabinet Petra Nečase (ODS) neudělal, přišla by ČSSD s návrhem na vyslovení nedůvěry. Napsal server Aktuálně.cz.
18.04.2012 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9268 článků)

Opozice chce hlasovat o nedůvěře vládě. Sobotka si věří

 
Opoziční stran TOP 09, ODS a Úsvitu ve čtvrtek oznámily, že hodlají navrhnout mimořádné svolání schůze Poslanecké sněmovny, na které by se mělo hlasovat o nedůvěře vládě. Trojice stran tak reaguje na středeční hlasování o podpoře biopaliv. Reakce vládních stran na sebe nenechala dlouho čekat. Premiér Sobotka zpochybnil, že by opozice mohla jeho vládu nějakým způsobem ohrozit. Ministr zemědělství Marián Jurečka zase poukazuje na to, že je současná vláda stabilní. 
21.05.2015 12:11 |

podobné články

Dusno ve sněmovně: Opozice vypočítává, proč nechce kabinet Nečase

 
Krátce před 16.00 hodinou začali zákonodárci v dolní komoře jednat o tom, zda shodí se sedla kabinet Petra Nečase. Začala totiž další mimořádná schůze, na které budou poslanci hlasovat o nedůvěře vládě. Před samotným hlasováním probíhá ale rozprava. V ní kromě jiného premiér Nečas ministru Kalouskovi řekl, že v důsledku jeho počínání v posledních dnech a týdnech mu přichází na mysl některé jiné tělesné orgány, než zrovna mozek nebo srdce.
18.07.2012 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9268 článků)

Smířený Kalousek: Vyvolat hlasování o nedůvěře vládě by bylo plácnutí do vody

 
Opoziční TOP 09 nechystá vyslovení nedůvěry vládě, protože by to bylo jen "plácnutí do vody", uvedl v obsáhlém rozhovoru, který poskytl dnešnímu Právu, první místopředseda této strany, bývalý ministr financí Miroslav Kalousek. Ten kritizoval vládu například za to, že navzdory svým slibům se jí nedaří zlepšit výběr daní.
07.02.2015 13:46 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6424 článků)

Komunisté líčí na Sobotku a Babiše past, kam spadl Topolánek. Kalousek je proti

 
KSČM přišla s nápadem sehnat podpisy pro schůzi, kde by poslanci hlasovali o nedůvěře vládě. Na tu „dojel“ před osmi lety kabinet Mirka Topolánka, když mu nedůvěru vyslovil tehdejší šéf ČSSD Jiří Paroubek a 100 dalších poslanců. I tehdy byli komunisté u toho. Sama KSČM na realizaci plánu nestačí a je jasné, že podporu ve Sněmovně bude shánět teď těžko. Proti je i opoziční lídr Miroslav Kalousek (TOP 09), který sice nepodporuje vládu, ale varuje před „mocenskými hrami Miloše Zemana“.
11.05.2017 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3453 článků) , Mirek Topolánek (2159 článků) , Miroslav Kalousek (6424 článků)

Kalousek znovu útočí: Babiš nepotřebuje krabici od vína se sedmi miliony, ale sedmi miliardami. Já ho znám dvacet let a věděl jsem...

 
NA HRANĚ S XAVEREM První místopředseda TOP 09 a šéf poslaneckého klubu Miroslav Kalousek přiznává, že opozice asi při hlasování o nedůvěře vládě neuspěje. Přesto ale nemá na vybranou. Vláda podle jeho slov změnou politického stanoviska k zákonu o biopalivech přihrává ministru financí a majiteli Agrofertu Andreji Babišovi miliardové částky. Kalousek se vyjádřil také k osobním slovním přestřelkám s Babišem, ve kterých padají často velice silná slova.
24.05.2015 16:06 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6424 článků)

Sněmovna bude hlasovat o nedůvěře vládě, opozice neuspěje

 
Sněmovna bude dnes odpoledne jednat o vyslovení nedůvěry koaliční vládě premiéra Bohuslava Sobotky. Část opozice iniciovala mimořádnou schůzi kvůli sporům o daňové zvýhodnění biopaliv. Úspěšná s velkou pravděpodobností nebude a vláda hlasování o nedůvěře přečká. V tomto volebním období půjde o první opoziční pokus.
26.05.2015 06:30 |

podobné články

Hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD): Dnes vyvoláme hlasování o nedůvěře vlády

 
Dnešním dnem se naše parlamentní politické hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) rozhodlo vyvolat hlasování o nedůvěře vládě Bohuslava Sobotky a o předčasných volbách.
29.09.2015 13:51 |

podobné články