Článek

Dmitrij Gluchovskij: Evropa nespěje k úpadku

 
Metro 2035 je název závěrečného dílu apokalyptické trilogie ruského novináře a prozaika Dmitrije Gluchovského, který ji přijel představit na veletrh Svět knihy Praha 2016. První díl Metro 2033 začal publikovat na internetu. Nerad mluví o sci-fi, spíš o „antiutopii“, byť jde o děj po atomové válce, kdy lidé žijí v moskevském podzemí, jež se proměnilo v pestré město. „Víte, Orwellův román 1984 také není sci-fi,“ říká.
17.05.2016 16:20 |

podobné články

Podobné články

„Chtěl mu vymáchat držku v blátě, nachcat mu na hlavu.“ Ruský spisovatel ztrhal drsné vystoupení zástupce Moskvy v OSN

 
Před několika dny překvapila svět zpráva o nebývale emotivním vystoupení ruského zástupce na jednání Rady bezpečnosti OSN Vladimira Safronkova. Na jeho výstup reagoval ruský spisovatel žijící v Izraeli, Německu a Francii Dmitrij Gluchovskij. Překlad jeho článku přinesl server Tapolitika.cz, který přináší názory ruské opozice.
16.04.2017 09:25 |

podobné články

Politolog na konferenci odborníků: Svět, jak ho známe, končí

 
Evropa se nachází v přelomovém období, v kterém se pokouší, obrazně řečeno, nabrat dech. V Česku se vývoj projevuje vysokou mírou insolvencí a úpadků. A ani letos tomu nebude jinak, očekává se vysoký nárůst úpadků fyzických osob, a to až o 50 procent. Navíc poté, co se Evropa vzpamatovává z dozvuků hospodářské krize, leží před ekonomy a dalšími odborníky, politiky nevyjímaje, další tvrdý oříšek: důsledky krize na Ukrajině.
28.05.2014 21:01 |

podobné články

Vláda projedná lepší ochranu klientů cestovních kanceláří

 
Vláda dnes projedná novelu zákona o podnikání v cestovním ruchu, která by měla zvýšit ochranu klientů cestovních kanceláří v případě úpadku CK. Návrh má především zamezit postupům některých pojišťoven, které při úpadku cestovní kanceláře vracejí zákazníkům pouze část vložených peněz. Podle nových pravidel bude muset pojištění proti úpadku krýt veškeré zákonné nároky klientů cestovních kanceláří v plné výši. Zákon má vstoupit v účinnost na začátku příštího roku.
25.06.2014 06:30 |

podobné články

Při úpadku cestovky mají nároky klientů v plné výši hradit pojišťovny

 
Pojišťovny mají hradit nároky klientů při úpadku cestovní kanceláře v plné výši. Ve středu o tom rozhodla Sněmovna. Cestovky budou moci nahrazovat pojištění proti úpadku bankovní zárukou. Ministerstvo pro místní rozvoj si od normy slibuje vyšší ochranu spotřebitele.
16.09.2015 13:05 |

podobné články

Další část vítkovického holdingu má problémy: Vítkovice Envi jde do úpadku

 
Ostravský krajský soud poslal společnost Vítkovice Envi do úpadku. Firma vyrábí nádrže, zaměstnává 100 lidí a dluží 155 milionů korun. Jedná se o dceřinou společnost Vítkovice Power Engineering, která již v úpadku je. Firma požádala, aby se úpadek řešil reorganizací a soud to odsouhlasil. Ve středu o události informovala mluvčí krajského soudu Lucie Olšarová.
31.08.2016 14:40 |

podobné články

Drsný vzkaz Žilkové pro Batulkovou! Agátin problém už řeší i Martin Stropnický…

 
Krize manželství Agáty a Jakuba Prachařových zatím podle všeho ke konci nespěje. Těhotná Agáta se uchýlila k mamince. Dobře ví, že u ní najde útěchu vždycky. Pro Veroniku Žilkovou je nejdůležitější hlavně její dcera a nenarozené vnouče. Do situace už se vložil i ministr obrany…
24.03.2017 12:05 |

podobné články

Kdo může za útoky Islámského státu v Evropě? Sama trapná Evropa

 
KOMENTÁŘ: Jmenuje se Ajúb Chazzání, hlásí se k Islámskému státu a chtěl vystřílet vlak na lince z Amsterdamu do Paříže. Kdo za tento plánovaný útok může? Radikálové pochopili, že Evropa je slabá a neumí se rozhodovat. Takže Evropa je také zranitelná. Za nárůst terorismu si může Evropa sama.
23.08.2015 15:51 |

podobné články

Provozovatel mobilní sítě U:fon je v úpadku

 
Městský soud v Praze poslal do úpadku společnost MobilKom, která provozuje síť U:fon.
27.12.2009 03:55 |

podobné články

Oddlužení: Jak vyhlásit osobní bankrot a komu se vyplatí?

 
Oddlužení se od 1. ledna 2008 stalo jedním z možných způsobů řešení úpadku dlužníka. Dlužník je v úpadku, má-li více věřitelů a není schopen plnit své dluhy (splatné závazky). Pokud dlužník uhradí alespoň část svých dluhů (splní řádně a včas povinnosti stanovené plánem oddlužení), může ho soud zprostit povinnosti úhrady neuspokojených závazků (dosavadních dluhů).
14.02.2010 02:20 |

podobné články

Eweco v úpadku

 
Městský soud v Praze poslal do úpadku developerskou společnost Eweco. Agentura Mediafax to ve čtvrtek zjistila z internetové verze insolvenčního rejstříku.
18.03.2010 11:20 |

podobné články

Pracovní agentury musí mít pojištění proti úpadku, jinak mohou přijít o licenci

 
Pracovním agenturám přibyla od ledna nová povinnost. V platnost totiž vstoupila novela, která agenturám nařizuje, aby se pojistily proti úpadku a ochránily tak své klienty, v opačném případě mohou přijít o licenci, upozornilo ve středu ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV).
24.03.2011 16:20 |

podobné články

Soud o úpadku Sazky ani předběžném opatření nerozhodl

 
Městský soud v Praze v pátek neučinil žádné rozhodnutí o předběžném opatření či o úpadku loterijní společnosti Sazka. Její šéf Aleš Hušák se o podání vlastního insolvenčního návrhu rozhodne do pondělí.
25.03.2011 12:50 |

podobné články

Sazka zbankrotovala, soud vyhlásil úpadek

 
Sazka je v úpadku, prohlásil soud. Firmu bude řídit insolvenční správce Josef Cupka. Městský soud v Praze rozhodl o svolání schůze věřitelů na 26. května. Způsob řešení úpadku soud nestanovil.
29.03.2011 10:45 |

podobné články

Soud rozhodl: Sazka je v úpadku!

 
Sazka – největší česká loterijní společnost – je po včerejším rozhodnutí soudu v insolvenci, tedy v úpadku. Nemůže proto splácet závazky. A mezi ty nyní patří i dosud nevyplacené výhry…
30.03.2011 12:05 |

podobné články

Soud rozhodl o úpadku Bestsportu, provozovatele O2 areny

 
Městský soud v Praze rozhodl o úpadku společnosti Bestsport, která je provozovatelem multifunkční haly O2 areny. Insolvenčním správcem jmenoval Danielu Urbanovou, informuje iDNES.cz.
03.05.2011 15:20 |

podobné články

Sazka v úpadku: Skončí bez licence?

 
Ministerstvo financí včera rozhodlo o pozastavení licence loterijní společnosti Sazka, která je v úpadku. Rozhodnutí je nepravomocné a Sazka se proti němu může odvolat.
10.05.2011 12:10 |

podobné články

Developer ECM, známý projekty na Pankráci, je v úpadku

 
Developerská společnost ECM Real Estate Investments (ECM) se nachází v úpadku. Rozhodl o tom Městský soud v Praze. Insolvenční řízení s ECM běží od dubna, dlouhodobé závazky zadlužené firmy činí 165,9 milionu eur, tedy 4,1 miliardy korun.
24.05.2011 16:15 |

podobné články

ZASE TEN HUŠÁK! Věrným dával miliony, i když byla Sazka v úpadku

 
Nyní již bývalý šéf loterijní společnosti Sazka Aleš Hušák rozdával ještě květnu, kdy byla firma už v úpadku, svým spolupracovníkům milionové odměny. Například finanční ředitel Českého svazu tělesné výchovy (ČSTV) Michal Krejcar dostal 6. května osm milionů korun za zásluhy při stavbě víceúčelové O2 areny. Píšou o tom dnešní Hospodářské noviny (HN).
17.06.2011 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Píša (2 články)

Provozovatel mobilní sítě U:fon je v úpadku

 
Městský soud v Praze poslal do úpadku společnost MobilKom, která provozuje síť U:fon.
16.12.2011 16:05 |

podobné články