Djokovič ve finále French Open zdolal Murrayho a má kariérní Grand Slam

Z duelu dvou nejlepších tenistů světového žebříčku vyšel ve finále antukového French Open vítězně Novak Djokovič, který Brita Andyho Murrayho porazil ve čtyřech setech 3:6, 6:1, 6:2 a 6:4. Srbský tenista tak jako osmý hráč historie zkompletoval kariérní Grand Slam, celkově se jedná o jeho dvanáctý triumf na turnaji velké čtyřky.
05.06.2016 19:20 |

Osobnosti: Andy Murray (183 článků) , Novak Djokovič (533 článků) , Novak Novak (43 článků)

Djokovič vstoupil do historie! Zdolal Murrayho a potřetí v řadě ovládl Austrálii

Srb Novak Djokovič vybojoval v Melbourne vstupenku do historie. Stal se prvním hráčem v moderní éře, který Australian Open vyhrál potřetí v řadě. Ve finále zdolal vítěze US Open a svěřence Ivana Lendla, Brita Andyho Murrayho 6:7, 7:6, 6:3 a 6:2.
27.01.2013 10:05 |

Osobnosti: Andy Murray (183 článků) , Novak Djokovič (533 článků) , Ivan Lendl (109 článků) , Ivana Novak (8 článků)

Djokovič má druhý grandslamový titul, v australském finále zdolal Murrayho

Srbský tenista Novak Djokovič vyhrál znovu po třech letech první tenisový grandslamový turnaj sezony Australian Open. Ve finále v Melbourne v neděli třetí nasazený hráč zdolal turnajovou pětku Brita Andyho Murrayho 6:4, 6:2 a 6:3.
30.01.2011 13:10 |

Osobnosti: Novak Djokovič (533 článků)

Djokovič vyprášil ve finále Australian Open Murrayho a má druhý titul

Srbský tebista Novak Djokovič vyhrál znovu po třech letech první tenisový grandslam sezony Australian Open. Ve finále v Melbourne porazil jasně Brita Andyho Murrayho 6:4, 6:2 a 6:3. Za titul dostal 2,2 milionu australských dolarů (38,7 milionu korun).
30.01.2011 12:55 |

Murrayho vyzve ve finále US Open Djokovič

Srbský tenista Novak Djokovič postoupil do finále US Open. V dohrávaném semifinále udolal Španěla Davida Ferrera 2:6, 6:1, 6:4 a 6:2 a v souboji o prestižní trofej vyzve v pondělí Brita Andyho Murrayho.
09.09.2012 20:15 |

Osobnosti: Novak Djokovič (533 článků) , David Ferrer (103 článků)

Djokovič i Serena jsou na US Open v semifinále

Srbský tenista Novak Djokovič postoupil do semifinále US Open. První nasazený loňský finalista zdolal v repríze finále z roku 2012 Andyho Murrayho za tři hodiny a 36 minut 7:6, 6:7, 6:2, 6:4.
04.09.2014 08:50 |

Osobnosti: Andy Murray (183 článků) , Novak Djokovič (533 článků)

BITVA. Federer měl dva mečboly, přesto si finále zahraje Djokovič s Nadalem

Novak Djokovič může usilovat o svůj čtvrtý grandslamový titul a první na US Open, když v pětisetové bitvě porazil Rogera Federera ze Švýcarska a postoupil do finále. Jeho soupeřem bude Rafael Nada, který zdolal Brita Murrayho.
10.09.2011 23:55 |

Osobnosti: Roger Federer (476 článků) , Novak Djokovič (533 článků) , Rafael Nadal (549 článků)

Světovou jedničku zradilo rameno. Djokovič skrečoval Murraymu finále

Novak Djokovič dnes vzdal finále turnaje Masters v Cincinnati kvůli bolavému ramenu za stavu 6:4 a 3:0 pro Brita Andyho Murrayho. Djokovič, kterému v semifinále ze stejných důvodů skrečoval zápas Tomáš Berdych, si tak v generálce na US Open připsal druhou porážku v sezoně.
21.08.2011 20:55 |

Osobnosti: Tomáš Berdych (1382 článků) , Novak Djokovič (533 článků)

Djokovič porazil ve finále v Miami Murrayho a oslavil 30. titul kariéry

Srbský tenista Novak Djokovič porazil ve finále turnaje v Miami Brita Andyho Murrayho 6:1 a 7:6.
01.04.2012 22:05 |

Ve čtvrtfinále French Open skončili Serena Williamsová a Djokovič

Světová tenisová jednička Američanka Serena Williamsová vypadla na French Open již ve čtvrtfinále, v kterém dnes podlehla Australance Samantě Stosurové 2:6, 7:6 a 6:8. Stosurová se v semifinále utká se čtvrtou nasazenou Srbkou Jelenou Jankovičovou. S pařížskou antukou se ve stejné fázi rozloučil překvapivě také třetí nasazený Novak Djokovič, jenž v pěti setech podlehl Jürgenu Melzerovi.
03.06.2010 14:00 |

Osobnosti: Novak Djokovič (533 článků) , Serena Williams (291 článků) , Jürgen Melzer (29 článků)

Djokovič je ve finále Australian Open. Wawrinku dorazil 'kanárem'

Tenista Novak Djokovič si zahraje o pátý titul z Australian Open. Světová jednička v semifinále udolala obhájce trofeje Švýcara Stana Wawrinku v pětisetové bitvě 7:6, 3:6, 6:4, 4:6, 6:0 a ve finále úvodního grandslamu sezony vyzve Brita Andyho Murrayho.
30.01.2015 14:36 |

ŽIVĚ Djokovič - Nadal 5:7, 6:4, 6:2, 6:7, 7:5

Přečtěte si online reportáž z finále mužské dvouhry Australian Open. Světová jednička Novak Djokovič ze Srbska porazil po téměř šestihodinové bitvě druhého hráče světa Španěla Rafaela Nadala v nejdelším finálovém zápase historie v poměru 5:7, 6:4, 6:2, 6:7 a 7:5. Djokovič tak Nadala porazil ve třetím grandslamovém finále v řadě, obhájil v Melbourne titul, celkově pak získal na Australian Open třetí prvenství a pátý grandslamový triumf.
29.01.2012 09:05 |

Osobnosti: Rafael Nadal (549 článků) , Novak Djokovič (533 článků)

Souboj titánů vyhrál Djokovič, který si pošesté zahraje finále Australian Open

Srbský tenista Novak Djokovič si pošesté v kariéře zahraje ve finále Australian Open. Na cestě do rozhodujícího klání ho dnes nedokázal zastavit Švýcar Roger Federer, který se současnou světovou jedničkou prohrál po setech 1:6, 2:6, 6:3 a 3:6. Djokovič se v souboji o grandslamový titul střetne s lepším z druhého semifinále, v němž změří síly Brit Andy Murray a Kanaďan Milos Raonic.
28.01.2016 12:40 |

Osobnosti: Roger Federer (476 článků) , Andy Murray (183 článků) , Novak Djokovič (533 článků) , Andy Murray (27 článků) , Milos Raonic (6 článků) , Novak Novak (43 článků)

Djokovič potřetí za sebou vyhrál Australian Open

Srbský tenista Novak Djokovič vyhrál počtvrté v kariéře a potřetí za sebou Australian Open. První hráč světa porazil ve finále úvodního grandslamu sezony v Melbourne turnajovou trojku Brita Andyho Murrayho 6:7, 7:6, 6:3 a 6:2.
27.01.2013 19:25 |

Djokovič zakončil Australian Open kanárem! Murray padl

Novak Djokovič popáté v kariéře triumfoval na Australian Open. V nedělním finále porazil v Melbourne Andyho Murrayho, semifinálového přemožitele Tomáše Berdycha, po setech 7:6, 6:7, 6:3 a 6:0 a získal osmý grandslamový titul.
01.02.2015 13:45 |

Djokovič vyhrál popáté Australian Open. Nezastavil ho ani Murray

Mužskou dvouhru na tenisovém Australian Open ovládl Srb Novak Djokovič. První hráč světa porazil ve finále Brita Andyho Murrayho ve čtyřech setech 7:6, 6:7, 6:3 a 6:0 a v Melbourne triumfoval popáté v kariéře.
01.02.2015 16:02 |

Federer opět triumfoval na Australian Open, ve finále smetl Murrayho

Švýcarský tenista Roger Federer vyhrál počtvrté Australian Open a svou rekordní sbírku rozšířil na šestnáct grandslamových titulů. Brita Andyho Murrayho v neděli ve finále v Melbourne porazil 6:3, 6:4 a 7:6.
01.02.2010 13:55 |

Osobnosti: Roger Federer (476 článků)

ŽIVĚ Djokovič zaslouženým vítězem. Murray musí čekat

Ve dvouhře mužů na Australian Open zvítězil po třech letech znovu srbský tenista Novak Djokovič, který ve finále porazil Brita Andyho Murrayho po setech 6:4, 6:2, 6:3. Po 11 grandslamových turnajích tak fanoušci poznali jiného vítěze než Rafaela Nadala, nebo Rogera Federera. Pro Djokoviče je to druhý grandslamový titul, Murray na svůj premiérový titul na grandslamovém turnaji musí po prohře ve třetím finále stále čekat.
30.01.2011 07:25 |

Osobnosti: Roger Federer (476 článků) , Rafael Nadal (549 článků) , Andy Murray (183 článků) , Novak Djokovič (533 článků)

Berdych zdolal v Cincinnati Murrayho a je v semifinále

Český tenista  Tomáš Berdych  postoupil do semifinále turnaje kategorie Masters v Cincinnati. Ve čtvrtfinále dnes zdolal světovou dvojku a wimbledonského šampiona Brita  Andyho Murrayho  6:3 a 6:4 a utká se s vítězem utkání bývalých světových jedniček Švýcara Rogera Federera a Španěla  Rafaela Nadala .
16.08.2013 23:45 |

Osobnosti: Tomáš Berdych (1382 článků) , Roger Federer (476 článků) , Rafael Nadal (549 článků)

Šarapovová ovládla Roland Garros, vyhrála už všechny grandslamy

Ruská tenistka Maria Šarapovová poprvé v kariéře vyhrála Roland Garros. Dnešní výhrou ve finále na pařížské antuce nad Italkou Sarou Erraniovou po setech 6:3, 6:2 podtrhla svůj návrat do čela světového žebříčku a jako desátá hráčka v historii zkompletovala kariérní Grand Slam.
09.06.2012 20:45 |

Osobnosti: Maria Šarapovová (163 článků)