Článek

Divocí punkeři The Ex se představí s dechy

 
Divoká holandská postpunková a free rocková skupina The Ex vystoupí ve čtvrtek v pražském Paláci Akropolis s projektem Brass Undboud. Čtveřici v ní doprovází trumpetista Nat Wooley a saxofonista a klarinetista Ken Vamdermark.
19.05.2015 08:46 |

podobné články

Podobné články

Překvapení pro vědce: Koně v Milovicích jsou skutečně divocí

 
Koně v bývalém vojenském prostoru ve středočeských Milovicích zkoumají vědci z celého světa. A ti došli k závěru, že jsou oři skutečně divocí. Divokost totiž nespočívá v tom, že se zvířata projevují agresivně, ale naopak šetří energii a agresi uplatňují pouze při utváření stáda. V Milovicích žijí divocí koně společně s divokými zubry a pratury. Daří se jim dobře, rodí se jim mláďata. A jediní, kdo jim škodí, jsou neukáznění návštěvníci.
11.03.2016 21:45 |

podobné články

Ska-punkeři The Locos v pátek zahrají v Praze, v sobotu v Hradci

 
Pod hlavičkou Zimního Rock for People zavítají se svou show do České republiky temperamentní španělští ska-punkeři The Locos. V pátek se představí v pražské Incheba Aréně, v sobotu v Hradci Králové v KD Střelnice. Pipi, frontman kapely, odpovídá na několik otázek.
26.02.2010 14:35 |

podobné články

Polští punkeři Analogs míří do Čech

 
Známá polská streetpunková kapela Analogs vystoupí koncem týdne v Čechách. V pátek zahraje v Pardubicích, o den později se představí v Praze na Strahově. Punk není v jejich případě pózou, členové se rekrutují z okraje společnosti. Jeden z nich byl dokonce zavřený. Divocí jsou i jejich fanoušci.
17.05.2012 10:30 |

podobné články

Hrůzný příběh: Kluka (†2) roztrhali v zoo divocí psi!

 
V zoo v americkém Pittsburghu se loni v listopadu stalo obrovskému neštěstí. Matka zvedla svého synka Maddoxe (†2) nad zábradlí, aby lépe viděl do výběhu. Chlapeček ale spadl a divocí psi hyenovití ho roztrhali na kusy! Rodiče nyní chtějí po zoo v přepočtu 6 milionů korun jako odškodné – vinu přičítají nedostatečným bezpečnostním opatřením!
26.05.2013 05:10 |

podobné články

Do Česka se vrací po staletích divocí koně: Vypustili je u Milovic!

 
Divocí koně! Jsou nádherní, jsou unikátní! A teď jsou i v Česku, navíc ve volné přírodě! Celkem čtrnáct jich k nám do středočeských Milovic přivezli z Velké Británie.
28.01.2015 21:22 |

podobné články

Divocí koně proměnili pastvinu v bylinkovou zahrádku, agresivní traviny vystřídaly léčivky

 
K nepoznání proměnili divocí koně pastvinu v Milovicích, na níž se pasou od letošního ledna. Objevily se tam nejenom stovky nových trsů vzácného hořce křížatého, který se údajně dříve používal k léčbě moru a jako léčivo pro zvířata, ale také množství dalších léčivých bylinek.
23.11.2015 11:21 |

podobné články

Poprvé na světě. V Česku vznikne první lokalita, kde jsou divocí koně, zubři a pratuři

 
Pokud vše dopadne podle plánu, bude mít Česko od neděle světový unikát. Bývalý vojenský výcvikový prostor Milovice, který se nachází mezi městy Milovice a Benátky nad Jizerou, se stane prvním místem, kde se budou vyskytovat všechny tři klíčové druhy velkých kopytníků Evropy. Tedy divocí koně, zubři a pratuři.
04.12.2015 12:46 |

podobné články

SRAZ HISTORICKÝCH MOTOREK! Nadupané stroje, kozí dechy...

 
V parkoviště historických motocyklů se proměnil Široký Důl u Poličky. A přestože šlo teprve o první ročník setkání těchto vozidel přijelo jich sem více než sto dvacet. Bylo se tak opravdu na co dívat. I když při spanilé jízdě okolím se někteří z motorkářů pořádně zapotili.
02.07.2011 22:35 |

podobné články

Divocí The Ex představí v Praze novou desku

 
Holandsko-angličtí The Ex i po čtvrtstoletí ukazují, že původní duch tvůrčí svobody, s nímž přišel punk, stále žije. Kapela oplývající energií se stále vyjadřuje po svém a neklade si žádná omezení.
09.04.2011 00:25 |

podobné články

Divocí Hollywood Undead se v sobotu představí v Praze

 
Divoká americká raprocková kapela Hollywood Undead, která se u nás představila loni ve Velkém sále pražské Lucerny i na červnovém festivalu Rock for People v Hradci Králové, vystoupí v sobotu 2. dubna v pražském Foru Karlín. Vstupenky jsou stále v prodeji.
01.04.2016 12:45 |

podobné články

Žebříčky ovládli pop-punkeři Green Day

 
Americká pop-punková skupina Green Day je v čele žebříčku prodeje klasických CD v kamenných obchodech. V kinech stejně jako minule vítězí Andělé a démoni, jejich náskok ale výrazně klesá.
03.06.2009 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Green Day (45 článků)

Gossip: punk odešel na diskotéku

 
Nevíte, kde skončil punk? Podle některých umřel, podle jiných ještě není dead. Možná, že všichni punkeři skončili na diskotéce, kde hraje skupina Gossip v čele s politicky angažovanou lesbičkou Beth Ditto. Zajděte tam také, je s nimi docela sranda.
09.07.2009 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Beth Ditto (24 článků)

Anti-Flag jsou hlavní hvězdou nedělního koncertu v rámci turné Antidote

 
Američtí političtí punkeři Anti-Flag jsou hlavními hvězdami turné Eastpack Antidote, které se v neděli zastaví v pražském Roxy. Skupina na něm propaguje svoji letošní desku The People Or The Gun. Dále zahrají torontští AlexisOnFire, bostonští Four-Year-Strong a britští The Ghost Of A Thousand.
22.10.2009 09:50 |

podobné články

Green Day slíbili velkou show a svým způsobem ji dodali

 
Američtí pop-punkeři Green Day v Praze v úterý odehráli dlouhý program, složený z několika silnějších úseků, utopených v mnoha nehudebních vycpávkách.
30.06.2010 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Green Day (45 článků)

Moravskou Třebovou ovládl punk

 
Vystoupením anglické skupiny Anti-Nowhere League vyvrcholil v noci na pátek první den punkového festivalu Pod parou, který v Moravské Třebové skončí tuto sobotu. V areálu se už ve čtvrtek sešlo přes 2500 lidí, uvedli pořadatelé. Zájem o festival potvrzuje i pohled do ulic města v pátek dopoledne. Zaplnili je punkeři.
20.08.2010 14:05 |

podobné články

Nová CD - Travis Barker, Rise Against i Tři sestry

 
Z hudebních novinek, které tento týden zaplní pulty, stojí za povšimnutí sólové album bubeníka Blink -182 Travise Barkera, o slovo se přihlásili i kritičtí punkeři z Rise Against. Z českých interpretů připomeňme album rarit Z Garáže od Tří sester.
16.03.2011 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Travis Barker (4 články)

Plexis pokřtí nové album, chybět nebudou slavní punkeři z Británie

 
Pražská skupina Plexis pokřtí ve čtvrtek v pražském klubu 007 své nové album Vohul to!. Hosty bude britské trio Bermondsey Joyriders, které dali dohromady veteráni britské punkové scény v čele s bubeníkem Damned Raem Scabiesem, kterého doplňuje bývalým kytarista Cock Sparrer Gary Lammin. Basy se chopil kytarista Chelsea Martin Stacey.
13.06.2011 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Gary Lammin (1 článek) , Gary Martin (3 články)

Prasátka v oblecích, pusťte k moci odborníky. Muzikant se naštval na vládu

 
JINÝMA OČIMA Situace v zemi se vyhrocuje. Muzikanti, kteří byli vždy hlavním protestním hlasem, se občas ozvou, ale žádná sláva. Dřív se drsně projevovali punkeři, dnes jsou důležitým hlasem lidu rappeři. Ale i oni se vyjadřují dost obecně. Buď jsou naštvaní a dávají to znát nahlas v náznacích, anebo hnijí v garážích. Rapper Revolta míní, že Nečasova vláda hájí hlavně své zájmy. Hudební kritik Petr Korál na to, že všichni tito drsňáci zpívají o obecnostech, ale nikdo se drsně do vlády nenapře.
02.04.2012 06:45 |

podobné články

Největší číro

 
I pravověrní punkeři ze 70. let by bledli závistí. Japonský kadeřník Kazuhiro Watanabe má totiž nejvyšší číro na světě, měří úctyhodných 113 cm! „Trvalo patnáct let, než mi vlasy dorostly do dostatečné délky. Natužení a vztyčení číra pak trvalo už jen hodinku,“ prozradil muž, který při přípravě punkového účesu spotřeboval celé balení tužidla a tři kelímky laku na vlasy. Primát největšího „kohouta“ držel Watanabe už loni, až letos byl však oficiálně zapsán do Guinnessovy knihy rekordů.  
28.09.2012 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Kazuhiro Watanabe (3 články)