Článek

Divocí punkeři The Ex se představí s dechy

 
Divoká holandská postpunková a free rocková skupina The Ex vystoupí ve čtvrtek v pražském Paláci Akropolis s projektem Brass Undboud. Čtveřici v ní doprovází trumpetista Nat Wooley a saxofonista a klarinetista Ken Vamdermark.
19.05.2015 08:46 |

podobné články

Podobné články

Překvapení pro vědce: Koně v Milovicích jsou skutečně divocí

 
Koně v bývalém vojenském prostoru ve středočeských Milovicích zkoumají vědci z celého světa. A ti došli k závěru, že jsou oři skutečně divocí. Divokost totiž nespočívá v tom, že se zvířata projevují agresivně, ale naopak šetří energii a agresi uplatňují pouze při utváření stáda. V Milovicích žijí divocí koně společně s divokými zubry a pratury. Daří se jim dobře, rodí se jim mláďata. A jediní, kdo jim škodí, jsou neukáznění návštěvníci.
11.03.2016 21:45 |

podobné články

Ska-punkeři The Locos v pátek zahrají v Praze, v sobotu v Hradci

 
Pod hlavičkou Zimního Rock for People zavítají se svou show do České republiky temperamentní španělští ska-punkeři The Locos. V pátek se představí v pražské Incheba Aréně, v sobotu v Hradci Králové v KD Střelnice. Pipi, frontman kapely, odpovídá na několik otázek.
26.02.2010 14:35 |

podobné články

Polští punkeři Analogs míří do Čech

 
Známá polská streetpunková kapela Analogs vystoupí koncem týdne v Čechách. V pátek zahraje v Pardubicích, o den později se představí v Praze na Strahově. Punk není v jejich případě pózou, členové se rekrutují z okraje společnosti. Jeden z nich byl dokonce zavřený. Divocí jsou i jejich fanoušci.
17.05.2012 10:30 |

podobné články

Česká krajina: V rezervaci kopytníků se natáčel nový dokumentární seriál

 
Nový dokumentární a cestopisný seriál o přírodě dnes v rezervaci velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice natáčeli režisér Zdeněk Suchý a muzikant Dan Bárta, který se v dokumentu představí jako moderátor, ale i jako jeden z kameramanů. Záběry vznikaly jak na pastvině u Benátek nad Jizerou, kde jsou zubři a divocí koně, tak u Milovic, kde jsou divocí koně spolu se zpětně šlechtěnými pratury. Natáčení navštívil i David Nejedlo, ředitel Zoologické zahrady Liberec, která působí jako odborný garant projektu. Je zároveň spoluzakladatelem České koalice pro ochranu biodiverzity (CCBC).
10.05.2017 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Dan Bárta (213 článků) , Zdeněk Suchý (1 článek) , Zdeněk David (4 články)

Hrůzný příběh: Kluka (†2) roztrhali v zoo divocí psi!

 
V zoo v americkém Pittsburghu se loni v listopadu stalo obrovskému neštěstí. Matka zvedla svého synka Maddoxe (†2) nad zábradlí, aby lépe viděl do výběhu. Chlapeček ale spadl a divocí psi hyenovití ho roztrhali na kusy! Rodiče nyní chtějí po zoo v přepočtu 6 milionů korun jako odškodné – vinu přičítají nedostatečným bezpečnostním opatřením!
26.05.2013 05:10 |

podobné články

Do Česka se vrací po staletích divocí koně: Vypustili je u Milovic!

 
Divocí koně! Jsou nádherní, jsou unikátní! A teď jsou i v Česku, navíc ve volné přírodě! Celkem čtrnáct jich k nám do středočeských Milovic přivezli z Velké Británie.
28.01.2015 21:22 |

podobné články

Divocí koně proměnili pastvinu v bylinkovou zahrádku, agresivní traviny vystřídaly léčivky

 
K nepoznání proměnili divocí koně pastvinu v Milovicích, na níž se pasou od letošního ledna. Objevily se tam nejenom stovky nových trsů vzácného hořce křížatého, který se údajně dříve používal k léčbě moru a jako léčivo pro zvířata, ale také množství dalších léčivých bylinek.
23.11.2015 11:21 |

podobné články

Poprvé na světě. V Česku vznikne první lokalita, kde jsou divocí koně, zubři a pratuři

 
Pokud vše dopadne podle plánu, bude mít Česko od neděle světový unikát. Bývalý vojenský výcvikový prostor Milovice, který se nachází mezi městy Milovice a Benátky nad Jizerou, se stane prvním místem, kde se budou vyskytovat všechny tři klíčové druhy velkých kopytníků Evropy. Tedy divocí koně, zubři a pratuři.
04.12.2015 12:46 |

podobné články

Divocí koně pomohou chránit přírodu v Národním parku Podyjí, z Anglie přijedou na jaře

 
Divocí koně pocházející z anglického Exmooru budou od letošního roku pomáhat udržovat dvě unikátní lokality v Národním parku Podyjí. Na Mašovické střelnici a Havranickém vřesoviště by se mělo zabydlet jedenáct zvířat dovezených z Anglie. Přípravy na jejich příjezd odstartovaly vloni v září.
04.01.2017 19:30 |

podobné články

Divocí koně: Budou běhat okolo Hradce

 
Divocí koně budou žít v Hradci Králové a v Josefově u Jaroměře. Dorazí sem během soboty z rezervace v Milovicích, která je dosud jediným místem v Česku, kde jsou k vidění.
04.02.2018 13:20 |

podobné články

Na Zemi už nežijí žádní divocí koně!

 
Francouzští genetikové mají ohromný objev. Výsledky výzkumu původu koní totiž dokazují, že na světě už nežije žádný druh divokého koně. A musejí se tak přepsat učebnice zoologie. Kůň Převalského žijící v Mongolsku, jehož populaci se snažili zachraňovat také vědci z bývalého Československa, totiž nejsou koně divocí. Jsou to zdivočelé formy prvních domestikovaných koní původních obyvatel Kazachstánu.
28.02.2018 10:30 |

podobné články

SRAZ HISTORICKÝCH MOTOREK! Nadupané stroje, kozí dechy...

 
V parkoviště historických motocyklů se proměnil Široký Důl u Poličky. A přestože šlo teprve o první ročník setkání těchto vozidel přijelo jich sem více než sto dvacet. Bylo se tak opravdu na co dívat. I když při spanilé jízdě okolím se někteří z motorkářů pořádně zapotili.
02.07.2011 22:35 |

podobné články

Divocí The Ex představí v Praze novou desku

 
Holandsko-angličtí The Ex i po čtvrtstoletí ukazují, že původní duch tvůrčí svobody, s nímž přišel punk, stále žije. Kapela oplývající energií se stále vyjadřuje po svém a neklade si žádná omezení.
09.04.2011 00:25 |

podobné články

Divocí Hollywood Undead se v sobotu představí v Praze

 
Divoká americká raprocková kapela Hollywood Undead, která se u nás představila loni ve Velkém sále pražské Lucerny i na červnovém festivalu Rock for People v Hradci Králové, vystoupí v sobotu 2. dubna v pražském Foru Karlín. Vstupenky jsou stále v prodeji.
01.04.2016 12:45 |

podobné články

Žebříčky ovládli pop-punkeři Green Day

 
Americká pop-punková skupina Green Day je v čele žebříčku prodeje klasických CD v kamenných obchodech. V kinech stejně jako minule vítězí Andělé a démoni, jejich náskok ale výrazně klesá.
03.06.2009 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Green Day (60 článků)

Gossip: punk odešel na diskotéku

 
Nevíte, kde skončil punk? Podle některých umřel, podle jiných ještě není dead. Možná, že všichni punkeři skončili na diskotéce, kde hraje skupina Gossip v čele s politicky angažovanou lesbičkou Beth Ditto. Zajděte tam také, je s nimi docela sranda.
09.07.2009 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Beth Ditto (25 článků)

Anti-Flag jsou hlavní hvězdou nedělního koncertu v rámci turné Antidote

 
Američtí političtí punkeři Anti-Flag jsou hlavními hvězdami turné Eastpack Antidote, které se v neděli zastaví v pražském Roxy. Skupina na něm propaguje svoji letošní desku The People Or The Gun. Dále zahrají torontští AlexisOnFire, bostonští Four-Year-Strong a britští The Ghost Of A Thousand.
22.10.2009 09:50 |

podobné články

Green Day slíbili velkou show a svým způsobem ji dodali

 
Američtí pop-punkeři Green Day v Praze v úterý odehráli dlouhý program, složený z několika silnějších úseků, utopených v mnoha nehudebních vycpávkách.
30.06.2010 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Green Day (60 článků)

Moravskou Třebovou ovládl punk

 
Vystoupením anglické skupiny Anti-Nowhere League vyvrcholil v noci na pátek první den punkového festivalu Pod parou, který v Moravské Třebové skončí tuto sobotu. V areálu se už ve čtvrtek sešlo přes 2500 lidí, uvedli pořadatelé. Zájem o festival potvrzuje i pohled do ulic města v pátek dopoledne. Zaplnili je punkeři.
20.08.2010 14:05 |

podobné články