Článek

Diváckou cenu Práva ovládlo ve Varech Mládí

 
Překvapení se nekoná. Diváckou cenu Práva ovládl snímek Mládí. Do první desítky se nicméně dostaly hned tři české snímky. Nejstaršímu z nich - Vynálezu zkázy - už je bez mála šedesát let.
11.07.2015 18:06 |

podobné články

Podobné články

Diváckou cenu Práva vyhrála ve Varech komedie o sexuchtivých invalidech

 
Diváckou cenu Práva si ze 47. ročníku mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech odnesl snímek Hasta la vista! Příběh postižených přátel toužících po normálním životě, včetně toho sexuálního, zvítězil na celé čáře. Příběh s hodně černým komediálním podtónem získal celkovou známku 1,06.
07.07.2012 18:45 |

podobné články

Nickyho rodina potvrdila prvenství, vyhrála Diváckou cenu Práva

 
Hraný dokument Mateje Mináče Nickyho rodina vyhrál Diváckou cenu Práva. Potvrdil tak prvenství v hlasování diváků karlovarského filmového festivalu. Odevzdán byl letos rekordní počet lístků - bylo jich 70 490.
09.07.2011 19:20 |

podobné články

Nickyho rodina stále vede v boji o diváckou cenu

 
Průběžné pořadí filmů kandidujících na Diváckou cenu Práva se v pátek nezměnilo. Vede Nickyho rodina od režiséra Mateje Mináče, těsně následovaná německou komedií Almanya: Vítejte v Německu.
08.07.2011 17:45 |

podobné články

Ženy v pokušení stále vedou soutěž o diváckou cenu. Dokument Katka je druhý

 
Český film Ženy v pokušení stále vede v průběžném hlasování o Diváckou cenu deníku Právo 45. Mezinárodního filmového fetivalu Karlovy Vary. Nově se na druhou příčku vyšplhal dokument Katka režisérky Heleny Třeštíkové.
05.07.2010 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Helena Třeštíková (106 článků)

Diváckou cenu deníku Právo získal dánský film Veteráni

 
Dánský film Veteráni získal Diváckou cenu deníku Právo, o ocenění rozhodli sami návštěvníci 45. MFF Karlovy Vary. Křišťálový glóbus převzal během sobotního ceremoniálu dánský velvyslanec Ole E. Moesby. Do první desítky se probojovaly také dva české tituly - populární komedie Ženy v pokušení a dokument Katka.
10.07.2010 19:05 |

podobné články

Český film Nikdy nejsme sami získal diváckou cenu na Berlinale

 
Film Nikdy nejsme sami českého režiséra Petra Václava získal diváckou cenu čtenářů deníku Tagesspiegel na letošním filmovém festivalu Berlinale. ČTK o tom dnes informovali distributoři snímku. Václavův film byl součástí festivalové sekce Forum zaměřené na progresivní kinematografii.
20.02.2016 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Václav (747 článků)

V Karlových Varech vyhrál Kukuřičný ostrov, Češi poroty nezaujali

 
Hlavní soutěž 49. ročníku mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech vyhrál gruzínský film Kukuřičný ostrov. Naopak žádný z českých snímků u odborných porotců letos nebodoval. Tuzemská produkce naopak s přehledem ovládla Diváckou cenu Práva. Prvenství na konec získal nový dokument Olgy Sommerové Magický hlas rebelky. Výsledky byly vyhlášeny v sobotu večer ve Velkém sále hotelu Thermal.
12.07.2014 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Olga Sommerová (107 článků)

Diváckou cenu Práva získal izraelský film Na velikosti záleží

 
Nejoblíbenějším snímkem 44. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech se stala izraelská komedie Na velikosti záleží uvedená v sekci Jiný pohled. V anketě Divácké ceny Práva o tom rozhodlo rekordních téměř sedmdesát tisíc hlasů.
11.07.2009 17:55 |

podobné články

Divácké ceně Práva stále dominují Všichni dobří rodáci. Další pořadí se mění

 
Návštěvníci Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, kteří svým hlasováním rozhodnou o tom, který snímek získá Diváckou cenu Práva, zatím nejvíc hlasů dali české klasice - prvenství si stále hájí Všichni dobří rodáci.
01.07.2013 17:20 |

podobné články

Evropským filmem roku je drama Mládí režiséra Sorrentina

 
Film Mládí italského režiséra Paola Sorrentina získal v Berlíně hlavní cenu Evropské filmové akademie (EFA). Cenu za celoživotní dílo převzala 69letá britská herečka Charlotte Ramplingová, která obdržela i cenu za nejlepší ženský herecký výkon. Ocenění za přínos světové kinematografii získal rakouský herec Christoph Waltz. Nominaci za nejlepší režii proměnil Ital Sorrentino právě za drama Mládí. Tento film bodoval i v kategorii nejlepší herec, kterou vyhrál Brit Michael Caine. Ten obdržel také čestnou cenu EFA.
12.12.2015 23:25 |

podobné články

Osobnosti: Michael Caine (11 článků) , Christoph Waltz (24 článků) , Michael Cain (10 článků)

Harvey Keitel ve Varech: Ukazuji synovi místo, kde ho matka nosila

 
Jubilejní 50. karlovarský festival a jeho návštěvníci mají štěstí: k největšímu letošnímu hitu, filmu Mládí italského režiséra Paola Sorrentina, který vedl od prvního festivalového uvedení Diváckou cenu deníku Právo, přijel představitel jedné ze dvou hlavních rolí, americký herec Harvey Keitel.
11.07.2015 09:06 |

podobné články

Osobnosti: Harvey Keitel (23 článků)

Sorrentinovo Mládí jde do kin

 
Diváckou cenu deníku Právo dostal na letošním jubilejním 50. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary film italského režiséra Paola Sorrentina Mládí, který vstupuje do kin.
10.10.2015 10:10 |

podobné články

Primě stoupá sledovanost

 
Televizi Prima se v poslední době daří, pokud jde o diváckou přízeň. Nejenže se na její pořady (většinou zahraniční seriály) divá dopoledne a odpoledne více diváků než na ČT, což v minulosti nebylo, ale překonává často i večer miliónovou diváckou hranici.
19.01.2011 13:15 |

podobné články

Sumisté dobyli Vary s filmovým sitcomem

 
Diváckou cenu Práva vyhrál na 44. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech izraelský snímek Na velikosti záleží. Je o čtyřech tlouštících a jedné tlouštici, kteří se rozhodnou dát se na sumo. A daří se jim to vtipně, nenáročně a s milostnou zápletkou.
11.07.2009 17:50 |

podobné články

Nejlepší film karlovarského festivalu opět vyberou i diváci

 
Stejně jako v předešlých letech také letos budou mít diváci možnost rozhodnout o nejlepším snímku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Ten pak získá Diváckou cenu Práva. Hlasování se uskuteční prostřednictvím lístků, a to již od 1. července.
30.06.2011 18:40 |

podobné články

Nejlepší film karlovarského festivalu opět vyberou i diváci

 
Stejně jako v předešlých letech také letos budou mít diváci možnost rozhodnout o nejlepším snímku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Ten pak získá Diváckou cenu Práva. Hlasování se uskuteční prostřednictvím lístků, a to již od 1. července.
01.07.2011 12:00 |

podobné články

V Divácké ceně Práva vede Nickyho rodina

 
Diváci karlovarského festivalu ve středu opět zdramatizovali Diváckou cenu Práva. Tabulku vede snímek Nickyho rodina režiséra Mateje Mináče, který své poslední snímky spojil s příběhem sira Nicholase Wintona. Pořadí je navíc velmi vyrovnané.
06.07.2011 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Nicholas Winton (112 článků)

Diváckou cenu Práva ovládla Alice Nellis a její Revival

 
Pořadí v Divácké ceně Práva se nejdříve během festivalu příliš neměnilo. A potom do poslední chvíle nebylo jasné, jak vše skončí. Hlasy jsou konečně sečteny, vítěz je znám. Nejvíc diváky karlovarského festivalu oslovil nový snímek Alice Nellis Revival.
06.07.2013 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Alice Nellis (105 článků)

Politické mládeže založily asociaci

 
Mládeže ODS, ČSSD, KDU-ČSL, TOP09 a Strany zelených dnes založily Asociaci mládežnických politických organizací (AMPO). Cílem spolku, ve kterém spojí síly Mladí konzervativci, Mladí sociální demokraté, Mladí křesťanští demokraté, Mladí lidovci, TOP Tým a Mladí zelení, je být platformou pro dialog mezi mladými lidmi napříč standardním demokratickým politickým spektrem.
20.11.2015 14:56 |

podobné články