Článek

Dienstbier s Marksovou tu dělali akorát ostudu. Nechtěli vylézt z auta, když na někoho sáhli, hned si otírali ruce. Babiš šel za Romy až do bytu, oceňuje starosta Varnsdorfu

 
Většina lidí ve Varnsdorfu má ohledně nedávných výroků Andreje Babiše jasno, kde je pravda. Píše o tom server Aktuálně.cz.
07.09.2016 22:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12459 článků)
Podobné články

Žena napadená Romy zemřela. A ve Varnsdorfu už vážně začíná být horko

 
REPORTÁŽ Bezpečnostní situace ve městě se opět rapidně zhoršila, shodují se občané severočeského Varnsdorfu. Násilí páchané nepřizpůsobivými Romy eskalovalo opět během silvestrovské noci, kdy se jejich obětí stala skupina tří lidí. Starší žena několik dní po útoku zemřela v nemocnici. První oběť zdejší romské kriminality zatím žádné nepokoje ve městě nevyvolala.
20.01.2012 04:35 |

podobné články

Žena napadená Romy zemřela. A ve Varnsdorfu už vážně začíná být horko

 
REPORTÁŽ Bezpečnostní situace ve městě se opět rapidně zhoršila, shodují se občané severočeského Varnsdorfu. Násilí páchané nepřizpůsobivými Romy eskalovalo opět během silvestrovské noci, kdy se jejich obětí stala skupina tří lidí. Starší žena několik dní po útoku zemřela v nemocnici. První oběť zdejší romské kriminality zatím žádné nepokoje ve městě nevyvolala.
20.01.2012 07:05 |

podobné články

Žena napadená Romy zemřela. Ve Varnsdorfu začíná být horko

 
Bezpečnostní situace ve městě se opět rapidně zhoršila, shodují se občané severočeského Varnsdorfu. Násilí páchané nepřizpůsobivými Romy eskalovalo opět během silvestrovské noci, kdy se jejich obětí stala skupina tří lidí. Starší žena několik dní po útoku zemřela v nemocnici. První oběť zdejší romské kriminality zatím žádné nepokoje ve městě nevyvolala.
20.01.2012 11:55 |

podobné články

Babiš s Marksovou se rozhádali na vládě i na Twitteru. Kvůli otcovské dovolené

 
Budoucí tátové, kteří se začali těšit na sedm státem placených dní volna, ještě nemají vyhráno. Návrh na zavedení otcovské dovolené na vládě na týden zarazil ministr financí Andrej Babiš (ANO). Po ministryni práce a sociálních věcí Michaele Marksové (ČSSD) chce detailní vyčíslení novinky, se kterou kvůli nákladům v řádu stovek milionů jeho resort nesouhlasí. Babiš s Marksovou už se do sebe pustili na Twitteru, otcovskou přitom podporují i lidovci.
02.05.2016 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12459 článků)

Zeman dal metál Bílé, Bohdalové a Hůlkovi. „Oceňuje své věrné i osobnosti“

 
Prezident Miloš Zeman bude v sobotu večer už popáté a možná naposledy na Hradě udělovat státní vyznamenání. Při těchto večerech Zeman již tradičně oceňuje výrazné osobnosti, mezi kterými letos nechybí úspěšná rychlobruslařka Martina Sáblíková. Ta si vyznamenání nepochybně zaslouží, míní politolog Tomáš Lebeda. Zeman skutečně oceňuje významné osobnosti, říká k tomu, ale také upozorňuje, že je zde i další skupina oceněných. Lidí, kteří prezidenta podporují, kterým se revanšuje a kteří ukazují, jakým způsobem prezident smýšlí. Od Zemana dostal metál už třeba jeho přítel František Ringo Čech, kterému prezident hodil hlas ve volbách, režisér jeho volebního spotu Filip Renč nebo strůjce „slušovického zázraku“ František Čuba.
28.10.2017 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Filip Renč (567 článků) , Martina Sáblíková (435 článků) , Miloš Zeman (20493 článků) , Martin Čech (161 článků) , Martin Čech (57 článků)

Zaspali jsme, přiznává starosta Varnsdorfu. Přitvrdíme

 
Starosta Varnsdorfu Martin Louka přiznává, že město zaspalo. Problémy s nepřizpůsobivými občany mělo podle něj řešit už před šestnácti lety. Dnes se to těžko dohání, pokusit se ale hodlá.
29.08.2011 13:10 |

podobné články

Starosta Varnsdorfu: Žasnu, jaké konspirační teorie lidé dokáží vymyslet

 
Co jsme slíbili, to jsme splnili na více než sto procent, pochvaluje si starosta Stanislav Horáček (ANO). Opravdu se podařilo najít radnici řešení letitých problémů s nepřizpůsobivými a obnovit zašlou slávu města? Nejen to zajímalo ParlamentníListy.cz. Svěřil se také se svou vizí Varnsdorfu do budoucna. A řeč přišla i na přímou volbu starostů. V jaké zemi shledává inspiraci pro její zavedení?
24.04.2018 08:50 |

podobné články

Stovky lidí ve Varnsdorfu opět protestovaly proti Romům a nárůstu kriminality

 
Napětí na Šluknovsku graduje. Na pět stovek lidí se sešlo ve Varnsdorfu kvůli nespokojenosti s vysokým nárůstem kriminality a se sociálně nepřizpůsobivými občany. Protestovat se rozhodli především místní obyvatelé, které přijela podpořit jen hrstka příznivců krajní pravice. Policie se přitom obávala, že v sobotu do Varnsdorfu přijede daleko více radikálů.
03.09.2011 18:00 |

podobné články

Tisícovka lidí ve Varnsdorfu protestovala proti Romům a vysoké kriminalitě

 
Napětí na Šluknovsku graduje. Na tisíc lidí se sešlo ve Varnsdorfu kvůli nespokojenosti s vysokým nárůstem kriminality a se sociálně nepřizpůsobivými občany. Protestovat se rozhodli především místní obyvatelé, které přijela podpořit jen hrstka příznivců krajní pravice. Policie se přitom obávala, že v sobotu do Varnsdorfu přijede daleko více radikálů.
03.09.2011 19:05 |

podobné články

Bitva o romskou ubytovnu. Policie ve Varnsdorfu nasadila vodní dělo

 
V Rumburku na Děčínsku skončila v sobotu večer poslední ze tří protiromských demonstrací organizovaných v severních Čechách Dělnickou stranou sociální spravedlnosti (DSSS). Předchozí dvě proběhly v Novém Boru a Varnsdorfu. Všechny akce zajišťovaly pořádkové jednotky policie. Ve Varnsdorfu musela proti extremistům, kteří se snažili dostat až k romské ubytovně v centru města, použít vodní dělo. ParlamentníListy.cz průběh všech tří demonstrací sledovaly, podrobnosti se dočtete v online reportáži.
10.09.2011 11:30 |

podobné články

Džamila Stehlíková: Dienstbier je na odpis. Romští kmotři chtějí peníze bez práce

 
Ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier chce předat kontrolu nad penězi z Evropské unie, což budou desítky miliard, „romským „kmotrům“, vůdcům romských zájmových skupin, kritizuje exministryně Džamila Stehlíková, členka Liberálně ekologické strany, Dienstbierem připravované změny v Agentuře pro sociální začleňování. „Agentura pomáhala ve vyčleněných lokalitách všem potřebným, protože lidská práva jsou také pro všechny, kdo se ocitnou v nouzi, nejen pro Romy,“ řekla ParlamentnímListům.cz po schůzce premiéra a zaměstnanců Agentury, kteří přerušili stávku, protože doufali v pomoc premiéra. Ale Bohuslav Sobotka je hodil přes palubu. Teď mají být miliardy z Evropy pouze pro Romy, ostatní v chudinských ghettech na ně nedosáhnou.
21.05.2015 09:41 |

podobné články

Osobnosti: Džamila Stehlíková (72 článků) , Bohuslav Sobotka (9474 článků)

FOTO Bojiště Hamburk. Podívejte se, co se děje vedle summitu G20

 
Betonové cihly, dlažební kostky a nože létaly vzduchem, zranění otírali krev, kolem hořící auta a všude dým. Pokud se včera změnil Hamburk v ohnivé peklo, pak dnes přišel „den zúčtování“. Na první den summitu G20 byli radikálové dobře připravení. Policie reagovala slzným plynem, vodními děly a přivoláváním dalších posil. Po dni plném potyček uspořádali demonstrující happening a zítra se chystají opět do ulic.
08.07.2017 00:00 |

podobné články

Obytné kontejnery ve Vsetíně deset let poté: „Výchova“ Čunkem na Romy zabrala

 
Deset let uplyne na podzim od svérázného přesídlení „nepřizpůsobivých obyvatel“ ve Vsetíně. Starosta a nynější senátor Jiří Čunek (57, KDU-ČSL) přestěhoval místní Romy z rozpadajícího se pavlačového domu do obytných kontejnerů v lokalitě Poschla. Blesk nyní v Čunkově doprovodu Vsetín a místní Romy navštívil.
20.04.2016 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (636 článků)

Starosta Varnsdorfu ostře: Ombudsmanka nám hází klacky pod nohy

 
Hned v úvodu našeho rozhovoru se Stanislav Horáček (BPP) obul do ombudsmanky Anny Šabatové. Jak ale přiznává, není to jediné, co ho v prvním roce nemile překvapilo. Naopak za úspěch považuje navázání spolupráce Varnsdorfu s Agenturou pro sociální začleňování. Co od toho očekává? Jak také prozradil naší redakci, za mnohem závažnější problém, než jsou drahé ubytovny, považuje nekontrolovatelně rostoucí doplatky na bydlení v nájemních bytech. Co s tím?
16.02.2016 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (348 článků)

Ve Varnsdorfu ZBILI prodavače! Konflikt ukončili až TĚŽKOODĚNCI...

 
Dva opilci v sobotu večer ve Varnsdorfu na Děčínsku rozbili výlohu trafiky, jejíž prodavači jim nechtěli prodat alkohol. Situaci musela uklidnit policejní pořádková jednotka a jeden policista utrpěl zranění, řekl v neděli agentuře Mediafax mluvčí policie Ústeckého kraje Daniel Vítek.
09.10.2011 18:55 |

podobné články

Pomocné síly by Varnsdorfu mohly pomoct s Romy

 
V pátek se na námětí v Varnsdorfu sešlo zhruba šedesát lidí. Chtěli tak dát najevo svou nespokojenost s romskou kriminalitou u nich ve městě. Policie s ní příliš nenadělá, proto někteří navrhují zavést pomocné síly, které by policistům pomáhaly s méně závažnou kriminalitou a daly jim tak šanci řešit ty vážné věci.
20.08.2011 12:05 |

podobné články

Beseda ve Varnsdorfu: Starosto, odstupte

 
Dnešní besedu ve Varnsdorfu, kterou k vyhrocené situaci ve městě svolala tamní radnice, se neobešla bez silných vyjádření včetně výzev k odstoupení starosty Martina Louky. Hlavním požadavkem, který zazněl, bylo posílení městské a státní policie. Lidé ale také kritizovali práci radnice. Vedení města vytýkali, že problémy s nepřizpůsobivými Romy dlouho neřešila a zavírala před tím oči.
27.08.2011 17:30 |

podobné články

Ve Varnsdorfu lidé starostu vypískali, chtěli se dostat k Romům

 
AKTUALIZOVÁNO Ve Varnsdorfu se konal další protest proti Romům. Na náměstí se podle reportéra ParlamentníchListů.cz sešlo kolem 400 lidí. Následně se do pochodu zapojila až tisícovka lidí. Policie byla v pozoru. Lidé se chtěli dostat k ubytovně s Romy. Nakonec se lidé pokojně rozešli.
17.09.2011 08:15 |

podobné články

Nespokojení občané Varnsdorfu se sešli v kině. I naše děti se bojí! křičela Romka

 
Kino ve Varnsdorfu, kde v posledních týdnech roste napětí mezi Romy a ostatními obyvateli, zaplnily dnes stovky nespokojených a naštvaných lidí. Kritizovali laxnost radnice i práci policie.
17.09.2011 13:30 |

podobné články