Dibabaová zaběhla světový rekord! Oštěpaři Veselý a Vadlejch na bedně

Novým světovým rekordem na 1500 metrů ozdobila etiopská běžkyně Genzebe Dibabaová mítink Diamantové ligy v Monaku. Český oštěpařům sice světový rekord unikl, ale i tak Vítězslav Veselý hodil 85,44 metru a skončil druhý. Dobrou formu posledních týdnů potvrdil výkonem 84,32 metru a třetím místem Jakub Vadlejch, který se mezi nejlepší trojici v Diamantové lize dostal poprvé v kariéře. Hodem 88,87 zvítězil Fin Tero Pitkämäki a dostal se v pořadí seriálu na druhé místo za Veselého.
17.07.2015 22:21 |

Osobnosti: Tero Pitkämäki (5 článků) , Vítězslav Veselý (85 článků) , Jakub Vadlejch (10 článků)

Pomsta bude sladká, řekla si Američanka a pokořila téměř 30 let starý rekord!

Američanka Kendra Harrisonová zaběhla na mítinku Diamantové ligy v Londýně světový rekord na 100 metrů překážek. Časem 12,20 sekundy o jednu setinu vylepšila 28 let staré maximum Bulharky Jordanky Donkovové. Výborně si vedl také oštěpař Jakub Vadlejch, který si hodem na 85,72 metru z druhé série zajistil vůbec první zlato na tomto populárním atletickém seriálu.
23.07.2016 09:05 |

Osobnosti: Jakub Vadlejch (10 článků)

Nepovedené finále. Oštěpaři měli k medaili daleko, nejlepší Veselý byl sedmý

Ani jeden z tria českých oštěpařů nepřetavil účast v olympijském finále v medailový úspěch. Obhájce bronzu Vítězslav Veselý obsadil sedmé místo výkonem 82,51 metru. Hned za ním skončil Jakub Vadlejch, který hodil o devět centimetrů méně. Nejhůře se vedlo Petru Frydrychovi, jenž nedokázal překonat hranici 80 metrů a ve finále obsadil poslední dvanáctou příčku.
21.08.2016 05:05 |

Osobnosti: Vítězslav Veselý (85 článků) , Jakub Vadlejch (10 článků)

Vadlejch už podruhé ovládl Diamantovou ligu. A hodil si osobák!

Český oštěpař Jakub Vadlejch už podruhé za sebou zvítězil na Diamantové lize a ještě si navíc vylepšil osobák na 88,02 metru. Dobře si vedl i tyřkař Jan Kudlička, který v Paříži vybojoval třetí místo. Na Stade de France také padl nový světový rekord
28.08.2016 09:10 |

Osobnosti: Jan Kudlička (15 článků) , Jakub Vadlejch (10 článků)

Oštěpaři Veselý a Frydrych hodili v Dubnici přes 80 metrů

Čeští oštěpaři ovládli atletický mítink v Dubnici s výkony přes 80 metrů. Vyhrál Vítězslav Veselý, který hodil 82,89 metru, a porazil o více než jeden a půl metru druhého muže letošních světových tabulek Petra Frydrycha (81,23).
24.08.2010 09:15 |

Osobnosti: Vítězslav Veselý (85 článků)

Oštěpaři Špotáková, Veselý a střelec Kostelecký odletěli spasit českou výpravu: Tihle vyhrají!

Pět dní olympiády je pryč a Čechům to jen jednou cinklo. Ale už se blíží sklizeň, zítra jede své finále skifař Ondřej Synek a hlavně, včera do Londýna odletěl silný kontingent! Hned trio bojovníků s čákou na zlato. Oštěpaři Barbora Špotáková, Vítězslav Veselý a střelec David Kostelecký. To oni spasí českou výpravu!
02.08.2012 12:05 |

Osobnosti: Barbora Špotáková (330 článků) , Ondřej Synek (135 článků) , Vítězslav Veselý (85 článků) , David Kostelecký (21 článků) , Ondřej Veselý (46 článků) , Ondřej Veselý (46 článků)

Čeští oštěpaři ukazují sílu - i díky Železnému

Je to nezvyklý pohled na aktuální světové tabulky v hodu oštěpem. První Vítězslav Veselý, čtvrtý Petr Frydrych, osmý Jakub Vadlejch. První dva jsou svěřenci trojnásobného olympijského vítěze Jana Železného, třetí je tréninkovým partnerem světové rekordmanky Barbory Špotákové ze skupiny Rudolfa Černého. Česká oštěpařská škola o sobě letos dává nahlas vědět.
26.05.2010 14:25 |

Osobnosti: Jan Železný (77 článků) , Barbora Špotáková (330 článků) , Vítězslav Veselý (85 článků) , Jakub Vadlejch (10 článků) , Jakub Černý (7 článků)

Veselý druhý, Vadlejch pátý na Diamantové lize v Lausanne

Čeští oštěpaři prokázali dobrou formu na čtvrtečním mítinku Diamantové ligy v Lausanne. Svěřenci trenéra Jana Železného obsadili druhou a pátou příčku. Veselému chybělo málo aby svým pokusem atakoval hranici 90 metrů, ale vítězi Keshornu Walcottovi se podařilo bájnou hranici přehodit a hodem za 90,16 metru soutěž oštěpařů vyhrál.
09.07.2015 22:40 |

Osobnosti: Jan Železný (77 článků)

Oštěpaři napodobili Špotákovou, do finále postoupili všichni tři

Poprvé v historii olympijských her bude mít Česká republika ve finále mužského oštěpu tři zástupce. Nejlépe si v dnešní kvalifikaci vedl Petr Frydrych, který na třetí pokus hodil 83,60 metru a obsadil páté místo. Sedmou příčku si pro sebe uzurpoval jeho kolega Jakub Vadlejch, první desítku pak uzavřel Vítězslav Veselý, který sice nezdolal kvalifikační limit, ale výkon 82,85 metru nakonec na postup stačil.
18.08.2016 05:20 |

Osobnosti: Vítězslav Veselý (85 článků) , Jakub Vadlejch (10 článků) , Petr Frydrych (1 článek)

Oštěpaři Veselý a Frydrych skončili v Lausanne pod stupni vítězů

Čeští oštěpaři se při sedmém dílu atletické Diamantové ligy v Lausanne na stupně vítězů neprosadili, Powell zaběhl 100 m za 9,78 s.
30.06.2011 21:00 |

Překážkářky jdou do finále, oštěpaři do kvalifikace

Dvojnásobné zastoupení bude mít česká atletika ve středečním olympijském finále na 400 metrů překážek zásluhou Zuzany Hejnové a Denisy Rosolové. Po Barboře Špotákové absolvují kvalifikaci i oštěpaři s českým trojlístkem, v němž má reálné šance jen Vítězslav Veselý. Vedle atletiky se čeští sportovci ve středu v Londýně představí už jen v bikrosu.
07.08.2012 16:05 |

Osobnosti: Barbora Špotáková (330 článků) , Vítězslav Veselý (85 článků) , Zuzana Hejnová (151 článků)

Veselý zapil dodatečný bronz slivovicí. Za medaili dostane po letech půl milionu

Oštěpař Vítězslav Veselý přišel včera v Riu v olympijské vesnici na pokoj a kolega Jakub Vadlejch mu gratuloval. Veselý vůbec netušil, co se děje. Nesledoval média, neměl puštěný telefon. Právě se stal bronzovým medailistou z olympijských her, aniž by jeho soutěž na letošních hrách začala.
10.08.2016 20:35 |

Zlatý český oštěp v Curychu! Vadlejch si po olympiádě spravil chuť

Český oštěpař Jakub Vadlejch už letos potřetí vyhrál Diamantovou ligu. V Curychu hodil 87,28 metru, což je jeho druhý nejdelší hod kariéry.
01.09.2016 22:55 |

Na pražském půlmaratonu padl rekord. Vítězi jsou Keňané Chepkiruiová a Kirui

Pražský půlmaraton vyhráli Keňané Peter Kirui výkonem 59:22 minuty a Joyce Chepkiruiová, která zaběhla traťový rekord 1:06:19 hodiny. Ještě v polovině závodu útočila dokonce na světový rekord, její výkon je nakonec pátým časem historie.
05.04.2014 14:55 |

Neuvěříte: Nezdolní manželé z Thajska pokořili o osm hodin světový rekord v nejdelším líbání

Thajský pár vytvořil nový světový rekord, když se svátkem svatého Valentýna prolíbal až k osmapadesáti hodinám, pětatřiceti minutám a osmapadesáti sekundám. Tolik vydrželi se spojenými ústy Ekkachai Tiranarat a jeho manželka Laksana. Překonali původní světový rekord z loňska a to o celých osm hodin. A budou zapsáni v Guinnessově knize.
16.02.2013 13:00 |

IAAF neuznala japonskému talentu světový rekord na 100 m

Sedmnáctiletý japonský běžec Jošihide Kirju přišel o juniorský světový rekord v běhu na 100 metrů. Mezinárodní atletická federace IAAF rozhodla, že jeho výkon z dubnového mítinku v Hirošimě 10,01 sekundy za světový rekord neuzná kvůli nevyhovujícímu zařízení na měření síly větru.
15.06.2013 11:05 |

Keňan Kimetto se na berlínském maratonu postaral o nový světový rekord

Nový světový rekord v maratonu mužů si na své konto připsal Keňan Dennis Kimetto. Třicetiletý vytrvalec uběhl v Berlíně trať dlouhou 42,195 km za 2:02:57. V Berlíně byl tak světový rekord v tomto sportu pokořen již pošesté za sebou.
28.09.2014 12:16 |

Ekologové žasnou: Nový světový rekord v sázení stromů - 50 000 rostlin za hodinu!

Stovka dobrovolníků z Bhútánu vytvořila úctyhodný a pro přírodu nedocenitelný světový rekord. Za jedinou hodinu dokázali vysázet 49 672 stromů, což je absolutní světový rekord. Ten předchozí přitom překonali o téměř deset tisíc sazenic. A podařilo se jim to přitom během jediné hodiny.
04.06.2015 11:05 |

Vítěz Tour de France z roku 2012 Bradley Wiggins stanovil nový světový rekord!

Britský cyklista Bradley Wiggins, jenž se může mimo jiné pochlubit i Řádem Britského impéria, stanovil nový světový rekord v jízdě proti chronometru. Wiggins v roce 2012 vyhrál nejslavnější cyklistický závod světa Tour de France a v neděli dokázal za hodinu na olympijské dráze v Londýně ujet 54,526 kilometru. Světový rekord vylepšil o 1602 metrů. Dosavadním maximem byl výkon jeho krajana Alexe Dowsetta, začátkem května ujel 52,924 kilometru.
07.06.2015 23:10 |