Článek

Diagnostická vyšetření v PTC bez čekacích lhůt

 
Protonové centrum v Praze vám nabízí pro vaše pacienty diagnostická vyšetření MRI, CT a PET/CT bez čekacích lhůt a na nejmodernějších přístrojích. Veškeré výkony jsou hrazeny zdravotními pojišťovnami včetně VZP –Všeobecné zdravotní pojišťovny.
01.12.2016 11:20 |

podobné články

Podobné články

Diagnostická vyšetření v Protonovém centru jsou bez čekacích lhůt

 
Protonové centrum v Praze vám nabízí pro vaše pacienty diagnostická vyšetření MRI, CT a PET/CT bez čekacích lhůt a na nejmodernějších přístrojích. Veškeré výkony jsou hrazeny zdravotními pojišťovnami včetně VZP - Všeobecné zdravotní pojišťovny.
07.07.2016 13:15 |

podobné články

"Kdy můžete zahájit léčbu Ashyi?“, ptá se PTC jeho operatér

 
Praha, 2.9. Otec malého Ashyi se obrátil na Protonové centrum v Praze (PTC) 20. 8. 2014, aby zjistil možnosti protonové léčby pro svého syna. PTC si obratem vyžádalo zdravotnickou dokumentaci, bez které nemůže případ svědomitě posoudit, tu ale do dnešního dne neobdrželo. Včera 1. 9. 2014 v odpoledních hodinách kontaktoval PTC Dr. Gary Nicoline, chirurg, který operoval Ashyu cca před měsícem. Informoval primáře PTC Dr. Kubeše o vývoji situace. Chlapec je v tuto chvíli v nemocnici ve španělské Malaze, jeho stav je stabilizovaný a britská strana se ho snaží dostat zpět do Southamptonu. Dnes se obrátil na centrum znovu, kdy se konkrétně dotazoval, jak rychle by PTC mohlo léčbu zahájit. Byl seznámen se standardním postupem, že pro vyhotovení ozařovacích plánů je potřebná doba 7 – 10 dní, ale v případě Ashyi PTC tento proces centrum urychlí na 4 – 5 dnů. K tomu je ale nezbytná přítomnost pacienta v PTC
03.09.2014 12:20 |

podobné články

Protonové centrum: Vyjádření PTC k obvinění policie kvůli smlouvám s VZP

 
Nikdo z Proton Therapy Center Czech (PTC) nebyl ani není v souvislosti s uvedeným usnesením zmíněným Útvarem Policie ČR osloven. Jsme si jisti, že PTC vždy postupovalo správně a v souladu s veškerými právními předpisy.
18.11.2013 19:46 |

podobné články

Vyjádření PTC k dnešnímu vyjádření VZP ČR

 
Na prosincovém jednání zástupců obou společností informoval generální ředitel VZP ČR Ing. Zdeněk Kabátek zástupce protonového centra v Praze o tom, že nemá mandát správní rady jednat s PTC o nových podmínkách smlouvy. Pokud správní rada řediteli Kabátkovi udělí mandát k jednání, je PTC připraveno uzavřít smlouvu s VZP ČR za stejných podmínek jako s ostatními zaměstnaneckými pojišťovnami.
22.01.2015 17:42 |

podobné články

Protonové centrum nabízí VZP ceny srovnatelné s fotonovou léčbou, aby i klienti VZP měli přístup k nízkorizikové léčbě nádorů

 
Prezident Miloš Zeman podpisem novely zákona o zdravotním pojištění potvrdil, že protonová léčba je hrazeným zdravotním výkonem. VZP je jediná česká zdravotní pojišťovna, která nemá s Protonovým centrem v Praze uzavřenou smlouvu. Pro uzavření smlouvy jsou ze strany VZP klíčové dva body – cena a indikování pacientů. PTC souhlasí s indikováním pacientů Komplexním onkologickým/Hematoonkologickým centrem (KOC). Pacient, který se obrátí na PTC, bude indikován lékařem PTC, který si vyžádá stanovisko KOC. Stejný postup je nastaven i s ostatními českými pojišťovnami již od počátku roku 2015.
24.08.2015 13:12 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20125 článků)

Rozvody budou RYCHLEJŠÍ a LEVNĚJŠÍ, schválili poslanci

 
Poslanci v pátek schválili ve třetím čtení zákon o mediaci. Ten má umožnit vyřešit konflikt bez dlouhých čekacích lhůt a finančních nákladů spojených se soudními spory ve všech netrestních záležitostech.
10.02.2012 17:05 |

podobné články

Lidem by měla zdravotní pojišťovna hradit péči i v zahraničí. Co to přináší?

 
Českým pacientům hrozí prodloužení čekacích lhůt na operace, Evropský parlament totiž ve středu schválil směrnici o přeshraniční zdravotní péči.
19.01.2011 22:10 |

podobné články

Kyčelní kloub do půl roku, žlučník do měsíce. Pro všechny, slibuje Heger

 
Optimistický plán ministra zdravotnictví hovoří o sjednocení čekacích lhůt a stejných podmínkách pro všechny pacienty. Pojišťovny jsou ale skeptické.
23.05.2011 17:05 |

podobné články

Mach (Svobodní): Potřebujeme skutečné zdravotní pojištění

 
Za reformu zdravotnictví se dnes označuje několik opatření přichystaných ministerstvem zdravotnictví. Chystá se regulace čekacích lhůt na operace nebo zvýšení regulačního poplatku za pobyt v nemocnici z 60 na 100 korun. Snaha ministra Leoše Hegera o reformu zdravotnictví bude neúspěšná, pokud se bude soustředit jen na úpravy poplatků a dodatečné regulace.
18.07.2011 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1267 článků)

Neuvěřitelná zkušenost Jany Dehnerové: Na nové koleno by čekala 5 let!

 
Fakultní nemocnice v úterý zveřejnily žebříček čekacích lhůt na různé zákroky, a jestli čtete deník Aha! pravidelně, už víte, jak dlouhé některé z nich jsou. Ministerstvo zdravotnictví sice namítá, že právě fakultní nemocnice jsou nejvyhledávanější a v menších zařízeních se člověk dostane na řadu dříve, to ale podle zjištění deníku Aha! není vůbec pravda! Třeba Jana Dehnerová (56) by se v Městské nemocnici Ostrava dočkala nového kolenního kloubu za pět let!
03.11.2011 12:05 |

podobné články

Postiženým se prý omezí dostupnost péče. Budou protestovat

 
Rada postižených plánuje na druhou polovinu března protest u ministerstva zdravotnictví proti reformním návrhům o dostupnosti zdravotní péče. Chystané stanovení čekacích lhůt na operace či dojezdových vzdáleností k lékaři podle rady omezí péči o nemocné.
22.02.2012 15:05 |

podobné články

Postižení, pacienti a odbory budou protestovat u ministerstva zdravotnictví

 
Postižení, pacienti, senioři a odboráři se chystají v úterý v Praze u ministerstva zdravotnictví protestovat proti připravovanému stanovení doby dojezdu k lékaři a čekacích lhůt na operace.
26.03.2012 21:12 |

podobné články

Šéf ÚOHS Rafaj: Slyším chválu, jak rychle případy řešíme. Letos jsme uložili nejvyšší sankci v naší historii

 
Čtvrtstoletí ochrany hospodářské soutěže slaví instituce k tomu určená – tedy Úřad na ochranu hospodářské soutěže – především prací, zrychlením lhůt, a také největší sankcí v dosavadní historii. Předseda ÚOHS Petr Rafaj si přitom nejvíce cení výrazného zkrácení lhůt, které jeho instituce potřebuje na vyřizování podnětů.
24.02.2016 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Rafaj (181 článků)

VZP požaduje standardní smlouvu, proto by se měla chovat standardně i vůči lékařům PTC

 
Lékaři protonového centra jsou a budou rovnocennými partnery lékařů Komplexních onkologických center. Praha 17. 4. 2014 - Vedení Proton Therapy Center Czech (PTC) společně s lékaři protonového centra nepovažují za možné, aby o indikaci k protonové radioterapii rozhodovali výlučně lékaři komplexních onkologických center, kteří nemají s protonovou terapií praktické zkušenosti. Navrhují řešení, které je v radiační onkologii obvyklé a není důvod, aby protonová léčba byla výjimkou.
17.04.2014 12:35 |

podobné články

Experti na léčbu protony se za dva roky sjedou do Prahy. Čeští lékaři uvidí, že to funguje, věří v pražském Protonovém centru

 
Praha bude za dva roky hostit prestižní světovou lékařskou konferenci, kde budou největší kapacity v oboru debatovat o moderní protonové léčbě onkologických onemocnění. Po návratu z letošní výroční konference Kooperativní skupiny pro částicovou terapii to sdělil hlavní lékař pražského Protonového centra (PTC) Jiří Kubeš a vedoucí oddělení klinické fyziky PTC Vladimír Vondráček.
18.08.2014 16:26 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Vondráček (80 článků)

Vyjádření Proton Therapy Czech ke zprávám na BBC – Ashya KING

 
Protonové centrum v Praze (PTC) obdrželo žádost o posouzení možnosti protonové léčby od pana Bretta Kinga, otce malého Ashyi. Případ Kingových je dnes hlavní zprávou evropských médií. Pan King spolu se svojí ženou byli nařčení z únosu, když svého syna odvezli z nemocnice, protože pro něj chtěli bezpečnou protonovou léčbu nádoru. 21.8. 2014 se obrátili i na PTC v Praze.
01.09.2014 10:45 |

podobné články

Ashya je jen špičkou ledovce

 
Případ malého Ashyi Kinga, britského chlapce, který onemocněl rakovinou a kterému rodiče chtěli umožnit tu nejlepší léčbu, vyvolal vlnu solidarity napříč celou Británií. Vzhledem k tomu, že rodiče vybrali pro léčbu nejmodernější protonové centrum, které stojí v Praze, je PTC kontaktováno všemi britskými médii. Otázka je v zásadě jediná – je protonové centrum schopno chlapci pomoci? „Ano, protože medulloblastoma, jak zní chlapcova diagnóza, je jednoznačně jedna z diagnóz vhodných k protonové terapii. S touto léčbou máme dostatek zkušeností," sdělil MUDr. Kubeš, hlavní lékař PTC.
12.09.2014 13:51 |

podobné články

Všechny zaměstnanecké pojišťovny otevírají svým klientům přístup k moderní léčbě nádorů: protonové terapii

 
OZP i ČPZP uzavřely smlouvy s PTC. ZPMV, ZP Škoda i Revírní bratrská chtějí protonovou léčbu svým klientům také smluvně zajistit v pražském PTC.
22.01.2015 16:02 |

podobné články

VZP obviňuje protonové centrum z vydírání, ve hře je život desetileté dívky

 
Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) pokračuje ve sporu s pražským protonovým centrem (PTC), které podle ní navyšuje cenu ozařování pro pacienty. Mluvčí VZP Oldřich Tichý to v pondělí dokladoval na případu desetileté dívky, která v Praze podstoupí terapii. Její cena však podle pojišťovny stoupla během několika měsíců na dvojnásobek. Centrum si tím podle VZP snaží vynutit smlouvu s pojišťovnou. PTC naopak viní z neschopnosti pojišťovnu.
16.03.2015 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Oldřich Tichý (27 článků)