Článek

Diabetes - nemoc téměř milionu Čechů

 
Diabetes neboli cukrovka – onemocnění, které se týká přibližně desetiny české populace. I ve světě je však velmi rozšířené a vybírá si ročně svou daň v ceně téměř čtyř miliónů lidských životů. Jak vzniká a jak se projevuje?
12.02.2016 10:10 |

podobné články

Podobné články

Hrozí vám cukrovka?

 
Cukrovkou trpí téměř desetina Čechů. Vznik diabetu 1. typu ovlivnit nelze, proti tomu za cukrovku 2. typu si můžeme obvykle sami. Příčinou je často nadváha, nedostatek pohybu, nevhodná strava. Test ukáže, jak vysoké je riziko, že se u vás během následujících deseti let rozvine diabetes 2. typu. Test připravila nadace Deutsche Diabetes-Stiftung.
16.03.2016 16:15 |

podobné články

Obéznímu bratrovi sester Kardashianových diagnostikovali diabetes

 
Osmadvacetiletý Rob Kardashian na vytrvalé naléhání rodiny navštívil nemocnici. Před časem se jim totiž svěřil, že se necítí dobře. Po sérii vyšetření lékaři přišli s diagnózou - jedná se o diabetes. Rob podle zahraničních médií v nemocnici zůstal na pozorování a věří, že v příštím roce na tom bude mnohem lépe.
30.12.2015 10:35 |

podobné články

Jak s cukrem uměly zatočit naše babičky?

 
Cukrovka není rýma, opravdu zabíjí! Každý, komu lékař diagnostikuje diabetes, by si měl uvědomit, že boj s nemocí bude už celoživotní. Nařízenou léčbu pomocí tabletek či inzulinu nelze zanedbávat, podpořit ji ovšem lze i za pomoci rad našich babiček, které nemoc kurýrovaly před staletími bez asistence lékárníků. Jak a čím lze také redukovat hladinu cukru v krvi?
08.09.2012 12:10 |

podobné články

Cukrovkář Tom Hanks: Nemoc mi radikálně změnila život!

 
Herec Tom Hanks se loni od lékařů dozvěděl, že bude zbytek života diabetikem. A musel kvůli tomu radikálně změnit svůj životní styl. Sedmapadesátiletá hollywoodská hvězda je teď ale zdravější než kdykoli předtím a diabetes jí vlastně změnil život pozitivně.
14.04.2014 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Tom Hanks (199 článků)

Ženy, pozor na deprese i infarkty!

 
Jak jsme na tom s cukrovkou? Rozdíl mezi pohlavími; nemoc probíhá různě! Diabetes mellitus 2. typu je chronické onemocnění, které se vyskytuje u obou pohlaví. Studie i praktické zkušenosti diabetologů však ukazují, že cukrovka neprobíhá u všech pacientů stejně. Mezi muži a ženami existuje v souvislosti s touto nemocí mnoho rozdílů.
06.06.2016 12:10 |

podobné články

Výzkum: Téměř polovina Čechů očekává rozpad eurozóny

 
Téměř polovina Čechů očekává rozpad eurozóny, vyplývá z aktuálního výzkumu společnosti Médea Research. Téměř 46 procent obyvatel si podle průzkumu myslí, že současná situace povede k rozpadu eurozóny a 84 procent Čechů je přesvědčeno o tom, že podobné problémy, jako má Řecko, hrozí i dalším státům EU.
14.09.2011 11:55 |

podobné články

Cukrovky je pořád víc, ve světě jí trpí už 366 milionů lidí

 
Cukrovkou ve světě trpí 366 milionů lidí. Z onemocnění se stává stále se zhoršující epidemie. Mezinárodní federace pro diabetes na svém dnešním jednání v Lisabonu hovořila o šokujícím výskytu této nemoci, na niž každých sedm vteřin umírá jeden člověk.
13.09.2011 19:00 |

podobné články

Pochodovali jsme společně pro zdraví a proti diabetu

 
V současnosti je na světě více než 382 milionů lidí trpících diabetem neboli cukrovkou. Do roku 2035 vzroste tento počet podle odhadu odborníků až na 592 milionů! Takováto pandemie je hrozivá zejména z toho důvodu, že ve většině světa zůstává neodhalená a to až u poloviny nemocných. V České republice se s diabetem léčí přes 840 tisíc lidí a každý rok přibude až 20 tisíc nově registrovaných diabetiků. Nejvíce obyvatel přitom postihuje diabetes 2. typu, který má často souvislost s nezdravým životním stylem a který můžeme včasným odhalením a prevencí ovlivnit.
02.12.2014 10:46 |

podobné články

Záhadná nemoc v Kazachstánu: Vědci našli příčinu spavé nemoci

 
Velkým oříškem pro vědce se stala záhadná nemoc, která trápila obyvatele malých vesniček v Kazachstánu. Nemoc měla za následek dlouhý spánek, lidé usínali dokonce při chůzi a dokázali spát až několik dní! Nakaženo bylo celkem 140 lidí a vědcům trvalo dva roky, než nemoc vyřešili. Teď konečně přišli s rozuzlením. Viníkem jsou bývalé uranové doly.
19.07.2015 20:30 |

podobné články

Karel: S cukrovkou bojuje novou metodou

 
Cukrovku neboli diabetes má v Česku na 800 tisíc lidí. Toto číslo ale zdaleka není konečné. Bez nadsázky – téměř každý buď touto chorobou trpí sám, nebo se s diabetikem setkává v okolí. To je i případ Karla Sládka z Kolovrat u Prahy. Jemu v boji s touto zákeřnou nemocí pomáhá nový preparát, který hlídá hladinu krevního cukru a na rozdíl od inzulinu se po něm netloustne. Karel (58) válčí s nemocí, která není vidět a nebolí. Jedno každé kilo dole znamená malé vítězství!
27.10.2011 08:25 |

podobné články

Kampaň upozorní na podivnou nemoc: RŮŽOVKU! Co je to?

 
Až půl milionů Čechů trpí chronickým onemocněním rozacea - neboli růžovkou. Ve světě je to až 40 milionů postižených. Jde o trvalé zčervenání pleti, které doposud nebylo léčitelné. Na nemoc se snaží upozornit kampaň s názvem Červená červené.
19.09.2014 21:10 |

podobné články

Zájem o druhý pilíř mají nyní čtyři procenta Čechů

 
Na 4,3 procenta Čechů starších 18 let má aktuálně zájem vstoupit do druhého pilíře penzijního systému. Na konci února byl tento typ spoření na penzi zajímavý pro 3,9 procenta Čechů. Vyplývá to z průzkumu poradenské firmy Swiss Life penzijní barometr, který pravidelně každý měsíc mapuje zájem Čechů o druhý pilíř. 
10.04.2013 10:40 |

podobné články

Na internetu už surfuje 6,18 milionů Čechů

 
Návštěvnost tuzemských internetových serverů se v březnu po únorovém poklesu téměř vrátila na lednová čísla. Celkový počet návštěvníků se proti únoru zvýšil o necelé jedno procento na 8,04 milionu uživatelů. Počet surfujících Čechů se mírně zvýšil na 6,18 milionu. Vyplývá to ze statistiky NetMonitor společnosti Mediaresearch.
25.04.2012 16:31 |

podobné články

Rozhovor s odborníkem na cukrovku: Jaké jsou příznaky a jak se nemoc projevuje?

 
Je Světový den diabetu a tato nemoc je velmi rozšířená i v Česku. Cukrovkou totiž trpí téměř milion lidí. Jaké jsou příznaky, jak nemoc odhalit? Na to odpovídal v rozhovoru přednosta interní kliniky Fakultní nemocnice Motol Milan Kvapil.
14.11.2013 12:26 |

podobné články

Průlom v léčbě rakoviny prostaty. 97 % mužů po protonové léčbě je zcela vyléčeno, bez návratu rakoviny, problémů s inkontinencí a impotencí.

 
Washington/Praha 7. 4. 2014 – Excelentní výsledky léčby karcinomu prostaty byly potvrzeny na konferenci ve Washingtonu. 97% pacientů je zcela vyléčeno, bez návratu rakoviny. Pacienti léčení pomocí protonů měli téměř shodné výsledky jako muži, které nemoc nepostihla. Do této přelomové studie bylo zapojeno téměř 4 000 pacientů (vysoce reprezentativní vzorek) s rakovinou prostaty léčených pomocí nejmodernější a účinné metody - protonového ozařování. V ČR se tato nemoc týká přes 8 000 mužů ročně a 1 400 na ní zemře. Protonové centrum v Praze pomáhá českým mužům s rakovinou prostaty. Všeobecné zdravotní pojišťovně nabídlo nižší cenu, než největší česká pojišťovna hradí za běžnou léčbu zářením, ale z nepochopitelných důvodů ji ředitel Zdeněk Kabátek odmítl a nechává klienty VZP za léčbu v protonovém centru platit ze svého. O šanci tak přišly stovky nemocných rakovinou, navíc VZP mohla ušetřit desítky milionů korun, protože protonová léčba je dokonce levnější, než běžně používané ozařování (RapidArc). Léčbu plně hradí Vojenská zdravotní pojišťovna ČR.
07.04.2014 12:40 |

podobné články

Imunita se rodí z česneku

 
Dnešní hektické životní tempo klade stále větší nároky na náš organismus. Lidé se musejí potýkat především s nadměrnou psychickou zátěží, což se odráží na jejich permanentní únavě a větší náchylnosti k chorobám. Srdeční onemocnění, mozková mrtvice, rakovina či diabetes jsou stále častějšími zdravotními komplikacemi lidí z rozvinutých zemí. Proto je dnes mimořádně důležitá prevence, budování vlastní imunity, tedy jakési vnitřní schopnosti člověka bránit se neduhům a nemocem.
07.07.2009 06:35 |

podobné články

Problém jménem akné

 
Akné mívá psychologický dopad, někdy stejně silný jako astma nebo diabetes, který není vždy přímo úměrný stupni závažnosti akné.
07.09.2009 13:30 |

podobné články

Kdy je správný čas ke změně 1. díl

 
Obezita trápí mnoho lidí na celém světě. Obézní jedinec se cítí často velice špatně psychicky, mohou se u něj objevit deprese, ale jsou to především zdravotní rizika jako například diabetes, onemocnění kardiovaskulárního systému, nemoci kloubů, ...
01.09.2010 06:30 |

podobné články

KONEČNĚ! Vědci objevili lék na cukrovku!

 
Nejrozšířenější forma cukrovky, diabetes druhého typu, jde vyléčit přísnou nutriční dietou. Zjistili to vědci z univerzity v britském Newcastlu, informuje v pátek server televize SkyNews.
24.06.2011 08:05 |

podobné články