Článek

Devět členů Okamurova hnutí debatuje o jeho budoucnosti

 
Celostátní konference hnutí Úsvit zahájila debatu o budoucnosti uskupení. Devět členů hnutí má řešit především vnitřní spory mezi předsedou Tomiem Okamurou a většinou poslanců, kteří požadují založení nové strany. Na programu je ale i debata o financování hnutí a jeho stanovách. Odpoledne se sejde i poslanecký klub Úsvitu.
24.02.2015 11:26 |

podobné články

Podobné články

Členové a poslanci Okamurova hnutí budou jednat o vnitřních sporech

 
Členové hnutí Úsvit a následně poslanecký klub budou dnes debatovat o budoucnosti tohoto opozičního uskupení. Většina členů poslanecké frakce se nedávno postavila proti předsedovi hnutí Tomiu Okamurovi a schválila záměr na založení nové strany. Okamura označil tento postup za puč.
24.02.2015 06:46 |

podobné články

Okamurova adepta ÚSTRu mlátili esenbáci. Teď mluví o antikomunistických hovadech a Klausově zlodějně

 
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Jaroslav Novák „Večerníček", novinář a místopředseda hnutí Úsvit, měl být kandidátem Okamurova hnutí do Rady Ústavu pro studium totalitních režimů. Nejspíš tuto možnost nedostane, byť by do Ústavu nepochybně přinesl originální pohled. Má za sebou poměrně bouřlivou minulost mladého protikomunistického bojovníka, kterého esenbáci několikrát zmlátili, ale dnes nemá problém říct, že například lustrační zákon je paskvil nebo že by se měly zkoumat rovněž zločiny kapitalismu. Své si od něj vyslechli i lidé, kteří z antikomunismu dělají politiku. Vedle některých statečných komunistů prý působí jako amorální, bezduché trosky.
09.02.2014 00:05 |

podobné články

Devět členů bylo moc, Okamura si v novém hnutí vystačí ve třech

 
Dnes nezařazený poslanec Tomio Okamura měl v hnutí Úsvit devět členů, i tak ho dokázali z hnutí vyštípat. Protože se poučil, jeho nové hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) nebude mít kromě něj, poslance Radima Fialy a Jaroslava Staníka žádného člena. Alespoň po dobu dvou let.
24.06.2015 04:46 |

podobné články

Osobnosti: Radim Fiala (187 článků) , Radim Fiala (187 článků) , Tomio Okamura (1662 článků) , Jaroslav Svoboda (66 článků) , Jaroslav Fiala (40 článků)

Poslanci Úsvitu, kteří chtějí založit novou stranu, odmítají Okamurova slova o puči

 
Poslanci Úsvitu dnes odmítli slova svého šéfa Tomia Okamury o puči uvnitř hnutí. Jejich předseda Marek Černoch na tiskové konferenci prohlásil, že cílem poslanců rozhodně nebylo zničit hnutí nebo sesadit Okamuru. S ním chtějí poslanci dále jednat, i když ho někteří z nich obviňují z autoritářských tendencí. Okamura dnes odmítl jejich tvrzení, že blokuje nabírání nových členů a neprosazuje program hnutí. Má prý informace, že poslance Úsvitu se snaží přetáhnout jiné strany, podrobnosti k tomu ale nesdělil.
11.02.2015 13:31 |

podobné články

Boty budoucnosti se stanou skutečností! Nike slibuje, že v roce 2015 uvede samozavazující se obuv z filmu Návrat do budoucnosti

 
Pamatujete si na tu speciální Nike "obuv":http://www.extra.cz/tema/boty z filmu Návrat do budoucnosti? Pokud ne, hezky si ji můžete připomenout na "tomto videu":http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v;=liI1E_ZZV5w. Marty McFly do nich prostě jenom strčil nohy a boty se samy pěkně zavázaly. Automaticky, přesně, jak by se v "budoucnosti":http://www.extra.cz/tema/budoucnost mělo dít. A společnost Nike slibuje, že přesně takové boty v roce 2015, kdy se Návrat do budoucnosti odehrává, uvedou na trh!
20.02.2014 16:05 |

podobné články

Euroblbosti, otroci a organizovaný zločin. Okamurova kandidátka Samková řádila v rozhlase

 
Lídryně kandidátky Okamurova Úsvitu pro volby do Evropského parlamentu Klára Samková v Radiožurnálu zopakovala, že je nezbytné zastavit příliv imigrantů do Evropy. Podle ní jde často o obchod s lidmi.
30.01.2014 17:55 |

podobné články

Hnutí Úsvit má víc poslanců než členů

 
Hnutí Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury je zajímavým sněmovním úkazem. Uskupení má totiž víc poslanců, než samotných členů. Těch je pouze devět, zatímco zákonodárců, kteří se do Sněmovny dostali v barvách tohoto hnutí, je 14.
12.11.2013 17:26 |

podobné články

Fašista, populista, diktátor a magor! Politici se bojí Okamurova hnutí

 
ANKETA Senátor Tomio Okamura zakládá politické hnutí Úsvit přímé demokracie. Cílem hnutí je prosazení změny politického systému v České republice směrem k přímé demokracii a prezidentskému systému. Co na to říkají politici?
30.04.2013 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (1662 článků)

Tomio říkal, že na ty peníze kašle a nic nechce. Noviny pátrají po financování Okamurova Úsvitu

 
Členové hnutí Úsvit, kteří na tiskových konferencích obvykle mlčky stojí v pozadí svého předsedy Tomio Okamury, se prý začínají ozývat. Důvodem jsou nejasnosti ve financování hnutí. A také značně rozporuplné vysvětlování těchto záhad ze strany vedení hnutí.
16.04.2014 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (1662 článků)

Noční převrat v hnutí Tomia Okamury: Poslanci ,,sejmuli" předsedu

 
Zásadní změny přineslo noční zasedání poslaneckého klubu hnutí Úsvit. Poslanci Okamurova hnutí se postavili svému vedení a sesadili šéfa frakce Radima Fialu. Jednání mělo trvat přes pět hodin a být velmi emotivní.
20.01.2015 07:32 |

podobné články

Osobnosti: Radim Fiala (187 článků) , Radim Fiala (187 článků)

Noční převrat v hnutí Tomia Okamury: Poslanci ,,sejmuli" předsedu. Víme více o tom, co se dělo

 
Zásadní změny přineslo noční zasedání poslaneckého klubu hnutí Úsvit. Poslanci Okamurova hnutí se postavili svému vedení a sesadili šéfa frakce Radima Fialu. Jednání mělo trvat přes pět hodin a být velmi emotivní.
20.01.2015 08:42 |

podobné články

Osobnosti: Radim Fiala (187 článků) , Radim Fiala (187 článků)

Babišovy noviny popisují podivné hospodaření Okamurova hnutí

 
Peníze z hnutí Úsvit proudily částečně lidem z okolí bývalého šéfa Věcí veřejných Víta Bárty, částečně lidem spjatým s lídrem hnutí Tomiem Okamurou. Píše o tom dnešní Mladá fronta Dnes, které se podařilo získat faktury, které to mají dokládat.
27.03.2015 09:11 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2828 článků)

Pan učitel Tomio Okamura. Šéf hnutí bude jezdit po Česku a přednášet

 
Hnutí Úsvit přímé demokracie má sice jen devět členů, ale tisíce příznivců. Protože hnutí, za nímž stojí podnikatel Tomio Okamura, chce uspět po sněmovních i v komunálních volbách, chce své příznivce vychovat prostřednictvím školení. Uvedl to server Ihned.cz s tím, že hnutí bude zároveň zakládat regionální organizace.
04.11.2013 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (1662 článků)

Raketový růst Hnutí exministra Dobeše, počtem členů šlape na paty TOP 09

 
Už 3500 členů má Hnutí pro sport a zdraví exministra Josefa Dobeše. Počtem lidí tak několikanásobně předčilo sněmovní Věci veřejné, LIDEM, NS-LEV 21. Do kapsy strčilo i neparlamentní zelené, zemanovce a nyní dýchá v počtu členů na krk vládní TOP 09, která má kolem čtyř tisíc lidí.
13.05.2013 05:50 |

podobné články

Úsvit i ANO mají strach z kariéristů. Okamura od voleb nepřijal do hnutí nikoho

 
Přílivu nových členů se brání strany, které jsou po podzimních volbách nováčky v Poslanecké sněmovně. Nejvýrazněji je to vidět u hnutí Úsvit, které má stále jen devět členů. Na státních příspěvcích přitom dostane během následujícího čtyřletého volebního období 122 milionů korun. Upozornil na to server Novinky.cz.
16.03.2014 11:00 |

podobné články

Poslední rána pro Okamuru: Pučisté založí novou stranu

 
Všech devět členů hnutí Úsvit se sešlo na velké celostátní konferenci a rozhodli o vytvoření nové strany. Proti Tomiu Okamurovi se postavila většina hnutí – tedy 5 členů, kteří nyní chtějí prověřit financování.
24.02.2015 15:15 |

podobné články

ODS utekly tři tisíce členů

 
Předseda ODS Petr Fiala před měsícem předvídal, že se pokles členů jeho strany bude po sčítání těch, kteří do konce března nezaplatili členské příspěvky, počítat v tisících. Měl pravdu: počítadlo na webu Mojeods.cz v úterý ukázalo 14 771 členů, tedy o 2500 méně než ještě v dubnu, kdy to bylo 17 136 členů.
20.05.2015 04:01 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1079 článků)

Poslanci Úsvitu se distancují od Okamury za jeho výrok o táboru v Letech

 
Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury dosud vystupoval jednotně. Server Lidovky.cz si ale všímá toho, že tuto soudržnost nyní narušily výroky šéfa hnutí o romském koncentračním táboře v Letech, které pronesl v anketě pro ParlamentníListy.cz. Třem z poslanců z Okamurova hnutí se totiž nelíbí, že o něm mluvil jako o mýtu nebo lži.
09.08.2014 14:50 |

podobné články

Premiér pokračuje v bilancování vlády setkáním se Šlechtovou

 
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se v rámci bilančních schůzek se členy kabinetu dnes setká s ministryní pro místní rozvoj (MMR) Karlou Šlechtovou (za ANO). O práci členů vlády debatuje s ministry od minulého týdne, kdy oznámil výměnu dvou z nich. Odůvodnil to potřebou větší dynamiky vlády v posledním roce její činnosti. Zprávu přinesla ČTK.
25.11.2016 06:10 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9220 článků)