Článek

Děti, které zažily trýznivé zákroky psychicky nemocného primáře, dostanou odškodné

 
Klatovská nemocnice vyplatí odškodnění rodinám, jejichž děti zažívaly muka při léčbě psychicky nemocným exprimářem zdejšího dětského oddělení Jiřím Havránkem. Na částce za prožité útrapy malých pacientů se už obě strany dohodly, podle informací Práva by se mělo jednat o sumy od dvou set tisíc do půl miliónu, celkem zhruba dva milióny korun.
05.08.2015 05:05 |

podobné články

Podobné články

Klatovská nemocnice čelí žalobám za trýznivé zákroky na dětech

 
Klatovský soud obdržel osm žalob, které na zdejší nemocnici podali rodiče dětí kvůli nešetrným zákrokům psychicky nemocného exprimáře Jiřího Havránka. Požadují odškodnění za útrapy, které měl lékař způsobit jejich ratolestem v letech 2012 a 2013.
16.02.2015 17:15 |

podobné články

Žalobkyně znovu otevřela případ primáře Havránka: Mučil děti úmyslně?

 
Je psychicky nemocný, proto za své činy nemůže. Tak uzavřela policie případ bývalého primáře klatovské nemocnice Jiřího Havránka (42), který měl sadistickými zákroky mučit nejméně deset malých pacientů. Státní zástupkyně se s tímto výsledkem ale nechce smířit a případ znovu otevřela. Postih navíc hrozí i dalším zdravotníkům za to, že jeho podezřelé chování neoznámili.
30.09.2014 15:10 |

podobné články

Nemocnice si musí personál víc hlídat, vyzval po případu nepříčetného primáře ministr

 
Otřesný případ psychicky nemocného primáře Jiřího Havránka, který v nepříčetném stavu zbytečně trápil děti, na který v pondělí upozornilo Právo, vyvolal znepokojení a pobouření veřejnosti. Při hledání odpovědi na to, jak je to možné, se ukázala mj. i zásadní nedokonalost českých zákonů. Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD) proto v úterý vyzval hejtmany a ředitele zdravotnických zařízení, aby zkontrolovali interní mechanismy, které prověřují způsobilost zdravotního personálu.
16.09.2014 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Svatopluk Němeček (368 článků) , Jiří Němeček (40 článků)

Českobudějovická nemocnice má dva nové primáře

 
Nemocnice České Budějovice, a. s., má od letošního ledna dva nové primáře. Chirurgické oddělení už několik měsíců vede MUDr. Petr Pták, Ph.D., který zde zastával pozici specialisty, v čele ORL oddělení (oddělení ušní-nosní krční) stanul MUDr. Lubor Mrzena, Ph.D., který na jih Čech přišel z Fakultní nemocnice Motol v Praze. Oba nahradili primáře, kteří odešli do důchodu.
12.04.2016 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Čech (1059 článků)

Sprinteři dostanou odškodné od firmy, která do výživy přidala stimulant

 
Jamajské sprinterské hvězdy Asafa Powell a Sherone Simpsonová dostanou odškodné od firmy Dynamic Life Nutrition, kvůli které dostali trest za doping. V jejím výživovém prostředku Epiphany D1 byl zakázaný stimulant oxilofrin. Atleti se s výrobcem výživy dohodli mimosoudně. Kolik peněz dostanou, nebylo zveřejněno. 
11.09.2015 10:04 |

podobné články

Osobnosti: Asafa Powell (38 článků)

Primář nemocnice v Klatovech sadisticky trýznil děti, rodiny dostanou odškodnění

 
Někdejší primář dětského oddělení nemocnice v Klatovech Jiří Havránek trpí bipolární afektivní poruchou, známou dříve jako maniodepresivní porucha. V důsledku nemoci prováděl svým malým pacientům bolestivé a někdy až sadistické zákroky. Rodiny dětí nyní dostanou odškodné, informovalo Právo.
05.08.2015 07:25 |

podobné články

Mrtvého psychicky nemocného muže, jeho ženu a dceru našla policie v kaluži krve

 
Tři mrtvé dnes v rodinném domě objevila zásahová jednotka Cobra. Poté, co do domu policisté vnikli, našli na zemi mrtvého psychicky nemocného muže, jeho dceru a manželku.
27.03.2013 15:20 |

podobné články

Růžena se stará o těžce nemocného manžela: Je na dně psychicky i finančně!

 
Zcela vyčerpaná, fyzicky, psychicky a především finančně, je Růžena Fischerová z Chomutova. Už 16 měsíců totiž ošetřuje těžce nemocného manžela. Sama to ale už nezvládá, musela najmout dvě asistentky a těm platí 22 tisíc měsíčně. I proto se topí v dluzích.
23.05.2013 06:45 |

podobné články

Češi mají strach z dalšího psychicky nemocného člověka z Dobřan: Schizofrenik Jirka (43) zapálil dům!

 
Strach z psychicky nemocného souseda mají obyvatelé paneláku ve Verušičkách na Karlovarsku. Bojí se, aby na ně nezaútočil jako Vlastislav A. (29) na knihovnici Hanu B. (†27) v Horní Bříze na Plzeňsku.
28.05.2015 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Strach (162 článků)

Státní zástupitelství: Primář, který „týral" děti, by se měl jít léčit

 
Klatovské okresní státní zastupitelství se chystá podat soudu návrh na nařízení léčby dvaačtyřicetiletého bývalého primáře dětského oddělení klatovské nemocnice Jiřího Havránka trpícího maniodepresivní psychózou. ČTK to řekla klatovská státní zástupkyně Jiřina Vítovcová. Na policii se obrátili rodiče několika malých dětí se stížností, že lékař způsobil jejich dětem bolestivá zranění. Podle nich měly například děti po zásahu primáře po těle i desítky vpichů, když se jim pokoušel zavést kanylu do žíly.
16.09.2014 14:36 |

podobné články

Pasažéři Concordie dostanou balík peněz jako odškodné!

 
Pasažéři ze ztroskotané Concordie dostanou od provozovatele lodi odškodné 11 000 eur, to je 280 000 korun. Informuje o tom v pátek agentura AFP.
27.01.2012 11:25 |

podobné články

Primář s psychickou poruchou týral malé pacienty

 
V klatovské nemocnici docházelo k týrání dětí. Policie podezírá bývalého primáře Jiřího Havránka, který zde působil od května 2012 do května 2013. U zhruba deseti dětí ve věku jednoho až dvou let prováděl sadistické zákroky, které málem skončily smrtí. Případ byl ale odložen kvůli psychické poruše. Napsal deník Právo.
15.09.2014 12:55 |

podobné články

Byt nemocného seniora byl plný výkalů: Muž sociálku z bytu vyháněl a pomoc odmítal

 
Otřesný případ zanedbání péče o nemocného seniora šokoval celé Česko. Nikdo nechápe, jak se něco takového může v moderní společnosti vůbec stát. Byt, do kterého nemocného dědu doprovodili policisté, byl plný výkalů. Sociálka, která ale o muže měla pečovat, má své vysvětlení.
29.03.2017 12:25 |

podobné články

Zavraždili bezmocného starce (†90): Trojice bezcitných lupičů si odsedí 59 let

 
Šli na vytipovanou adresu, prý jen krást. Dna dny před Štědrým dnem roku 2015 ale spáchala trojice mužů z Brněnska odporný zločin. V rodinném domku v Ivančicích totiž narazila na spícího majitele, Oldřicha L. (†90). Odporní lupiči neváhali na bezbranného a nemocného stařečka zaútočit. Muž umíral podle znalců dlouho a trýznivě.
11.04.2018 14:10 |

podobné články

Soud snížil odškodné za záměnu dětí otci, který omyl odhalil

 
Třebíčská nemocnice bude muset za záměnu holčiček Nikoly a Veroniky vyplatit jejich rodinám celkové odškodné ve výši 3,2 miliónu korun. Rodina Čermákova dostane celkem 2,1 miliónu, druhý pár Libor Broža a Jaroslava Trojanová dostane 1,1 miliónu. Rozhodl o tom ve středu Vrchní soud (VS) v Olomouci, který tak o sto tisíc korun snížil odškodné otci, který záměnu odhalil.
20.01.2010 16:31 |

podobné články

Jacksonova rodina se znovu soudí, žádá miliardové odškodné

 
Rodina Michaela Jacksona odpustila milionové odškodné doktoru Conradovi Murraymu, který byl za smrt zpěváka odsouzen na čtyři roky vězení. Teď chce ale mnohem víc. Zažalovala pořadatelskou firmu AEG Live, která lékaře najala, a chce v přepočtu 807 miliard korun. Žalobu podala Jacksonova matka jménem jeho dětí. Další články k tématu: Jacksonova rodina odpustila lékaři stomilionové odškodné za ušlý zisk Jacksonův lékař dostal za neúmyslné zabití zpěváka čtyři roky Jacksonův lékař porušil léčbu, tvrdí experti. Obhajobě uštědřili ránu Jacksonův lékař nevěděl, jak provést masáž srdce, tvrdí bodyguard Jackson byl před smrtí téměř slepý, vypověděl jeho lékař
03.04.2013 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Michael Jackson (1626 článků)

Hvězdy, které zažily slávu v časném mládí a skončily v poutech

 
Zatčení kanadského zpěváka Justina Biebera, kterého ve čtvrtek zadržela americká policie s podezřením na řízení vozu v opilosti a další přestupky, připojí jeho jméno a také policejní fotku do galerie hvězd, které zažily slávu a skončily v poutech. 
24.01.2014 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Justin Bieber (1379 článků)

Psychicky labilní žena potrestala svého muže uříznutím penisu: Za co si to, chudák, zasloužil?

 
Nejenže ho připravila o jeho mužskou chloubu, ale dokonce mu ji hodila do drtičky odpadu! Lehce labilní Catherine Kieu z Kalifornie dostala doživotní trest za to, že bez zjevných příčin trýznivě připravila svého manžela o jeho nejcennější věc a dle svých slov ho potrestala za něco, za co vůbec nemohl.
29.06.2013 11:35 |

podobné články

Nemoci, které přinesou uprchlíci? Ptali jsme se primáře z elitního pracoviště

 
Jak je to s infekčními chorobami u uprchlíků? Mohou do Evropy zanést ebolu či jiné vysoce nebezpečné onemocnění? Podle primáře Kliniky infekčních nemocí 1.Lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Ústřední vojenské nemocnice v Praze, Petra Stejskala, to je velmi nereálné. Problém může ale podle něj nastat u jiných onemocnění, jakými jsou například hepatitida, AIDS, TBC a další. V obsáhlém rozhovoru pro ParlamentníListy.cz hovoří i o našich turistech, kteří si mohou z cest „přivézt“ třeba malárii. Řeč byla také o problematice očkování proti infekčním nemocem.
03.08.2015 12:36 |

podobné články