Článek

Detektivové už prý mají v kauze Grygárek informace od Švýcarů

 
Kauzu Nagyová, která vedla k pádu Nečasovy vlády, odstartoval případ bývalého náměstka pražského vrchního státního zástupce Libora Grygárka. Jeho vyšetřování se ale zatím táhne dál, protože detektivové ještě nedostali odpovědi na všechny otázky týkající se Grygárkova možného zneužití pravomoci. Informoval o tom server Lidovky.cz s tím, že sám bývalý žalobce tvrdí, že nové ani očekávané informace se ho vůbec netýkají.
28.08.2015 15:01 |

podobné články

Podobné články

Mečl: Grygárek mi řekl, že skončí. Grygárek: Nesmysl, je to mečlovina

 
Náměstek vrchního státního zastupitelství v Praze Libor Grygárek se podle slov pověřeného šéfa pražských žalobců Stanislava Mečla rozhodl rezignovat. Měl to podle něj zdůvodnit negativní kampaní vůči své osobě. Právu to Mečl potvrdil s tím, že s ním o tom v pondělí ráno hovořil. Sám Grygárek ale večer uvedl, že v rozhovoru s Mečlem žádná slova o rezignaci nepadla.
12.12.2011 19:40 |

podobné články

Bývalý žalobce Grygárek nevysvětlil, jak přišel k bytu za 13,5 miliónu

 
Bývalý náměstek Vrchního státního zastupitelství Libor Grygárek nedokázal vysvětlit původ peněz, za které si jeho rodina pořídila luxusní byt v Galerii u Myšáka v centru Prahy. Uvedla to v pondělí Česká televize (ČT). Grygárek řekl, že peníze patřily tchýni, která je získala z prodeje pozemků nabytých v restituci. Tolik peněz prý ale žena za pozemky nedostala.
22.07.2013 21:20 |

podobné články

Grygárek odmítá pustit funkci, Mečl chystá opatření

 
Náměstek vrchního státního zástupce Libor Grygárek odmítl na výzvu svého šéfa Stanislava Mečla rezignovat. Informoval o tom v úterý s tím, že se ničeho zvláštního nedopustil. Podle Mečla by se měl Grygárek vzdát funkce kvůli svým stykům s podnikatelem Romanem Janouškem, který figuroval v kauzách, jimiž se Grygárkův úsek zabýval.
06.12.2011 12:15 |

podobné články

Grygárek jako náměstek vrchních pražských zástupců skončí

 
Náměstek vrchního státního zastupitelství v Praze Libor Grygárek se rozhodl rezignovat. Se svým záměrem se svěřil pověřenému šéfovi pražských vrchních žalobců Stanislavu Mečlovi, který jeho složení funkce požadoval. Grygárek mu to zdůvodnil údajnou mediální kampaní proti své osobě.
12.12.2011 19:20 |

podobné články

Můj náměstek rezignuje, tvrdí Mečl. Grygárek to ale odmítá

 
Libor Grygárek, náměstek vrchního státního zástupce v Praze, možná rezignuje. Informoval o tom dočasný šéf Stanislav Mečl. Posléze ale Grygárek v médiích popřel, že by podal rezignaci.
12.12.2011 19:55 |

podobné články

Zákulisí korupce: Janoušek a Grygárek – sousedi od Myšáka

 
V pražské Galerii Myšák, ve kterém měl kancelář Roman Janoušek, si koupil byt i státní zástupce Libor Grygárek. Tihle dva patřili ve své době k nejmocnějším mužům v hlavním městě. Při spuštění kauzy Jana Nagyová (Nečasová) a spol. policie provedla i razii v Galerii Myšák. Právě proto jsem začala zjišťovat, zda si žalobce Grygárek mohl byt za více než 13 milionů dovolit, rekapituluje reportérka Reportérů ČT Jana Neumannová v materiálu, který vznikl v rámci projektu  Informací proti korupci . Na jeho realizaci se podílel i HlídacíPes.org.
11.08.2016 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1542 článků) , Jana Nagyová (1535 článků)

Janouškova muže obžalovali. Bývalý elitní žalobce Grygárek měl zneužít pravomoci

 
Vrchní státní zastupitelství v Olomouci obžalovalo bývalého náměstka pražského vrchního žalobce Libora Grygárka v souvislosti s kauzou lobbisty Romana Janouška ze zneužití pravomoci, informovala ČTK. Zastupitelství v pátek v tiskové zprávě oznámilo, že podalo obžalobu týkající se také okolností spojených s vyřizováním žádosti o právní pomoc, kterou českým žalobcům zaslalo Švýcarsko. Podle dřívějšího obvinění Grygárek nedal pokyn k objasnění údajného praní špinavých peněz v zahraničí. Grygárek již dříve obvinění odmítl jako nepodložené.
16.02.2018 12:25 |

podobné články

Exnáměstek Grygárek má na krku obžalobu

 
Vrchní státní zastupitelství v Olomouci obžalovalo exnáměstka pražského vrchního žalobce Libora Grygárka v souvislosti s kauzou lobbisty Romana Janouška ze zneužití pravomoci. Zastupitelství podalo obžalobu týkající se mimo jiné okolností spojených s vyřizováním žádosti o právní pomoc, kterou žalobcům zaslalo Švýcarsko. Podle dřívějšího obvinění Grygárek nedal pokyn k objasnění údajného praní špinavých peněz v zahraničí. Grygárek obvinění odmítá. 
16.02.2018 12:15 |

podobné články

Grygárek čelí podezření z manipulace státních zakázek

 
Policie prověřuje podezření, že se bývalý náměstek pražského vrchního státního zástupce Libor Grygárek osobně podílel na manipulaci státních zakázek. Uvedla to ve středu Česká televize (ČT). Detektivové podle ní ve spisu uvádějí, že někdejší žalobce mohl být dokonce tichým společníkem firmy, která je získávala.
23.04.2014 20:40 |

podobné články

Od Švýcarů jsme neměli všechny informace, tvrdí Rampula ke kauze MUS

 
Do sporu o to, kdo zanedbal komunikaci se švýcarskou justicí, která se obrátila na českou stranu s návrhem, aby se připojila k žalobě o 12 miliard korun zabavených ve švýcarských bankách, se zapojil i bývalý pražský vrchní státní zástupce Vlastimil Rampula. Podle Švýcarů pocházejí peníze z trestné činnosti související s kauzou privatizace Mostecké uhelné společnosti (MUS).
16.11.2011 08:55 |

podobné články

Mečl: Tihle pomalu řešili MUS. Rampula, Grygárek, Letko a Kratochvílová

 
Vrchní státní zástupce v Praze Stanislav Mečl trvá na tom, že náměstek Libor Grygárek mu oznámil, že je připraven rezignovat na svoji funkci. Figuruje totiž v kauze Mostecké uhelné. Pokud nerezignuje, Mečl ho pravděpodobně odvolá.
12.12.2011 23:05 |

podobné články

Grygárek čelí v kauze Nagyová obvinění kvůli zneužití pravomoci

 
Někdejší náměstek pražského vrchního žalobce Libor Grygárek čelí obvinění ze zneužití pravomoci, uvedl Respekt.cz. Podle tiskové zprávy Vrchního státního zastupitelství v Olomouci se obvinění týká toho, že úřední osoba nedala pokyn k řádnému objasnění případu údajného praní špinavých peněz. 
11.12.2013 16:30 |

podobné články

Žalobce Grygárek prý věděl o všech trestních oznámeních. Měl i dokumenty Kalouskových detektivů

 
Bývalý náměstek pražského vrchního státního zástupce Libor Grygárek měl přehled o tom, na koho se chystá trestní oznámení. Taková praxe však podle kritiků není standardní a vyvolává podezření, že mohl mařit vyšetřování kauz, píše server IHNED.cz.
10.07.2013 20:35 |

podobné články

Grygárek obviněn. Kryl prý "kamaráda" Janouška

 
Je podezření, že Libor Grygárek svou nečinností zabránil zahájení trestního stíhání proti pražskému lobbistovi Romanu Janouškovi. Dnešní Právo uvádí, že podle žalobce Petra Šeredy je možné, že tak učinil z přátelských vztahů. Podle bývalého náměstka pražských vrchních žalobců Grygárka je obvinění vykonstruované a smyšlené. Obviněni podle některých zdrojů Mf Dnes mohou být i Martinec a Janoušek.
12.12.2013 07:40 |

podobné články

Uvědomte si, kdo já jsem, lobboval prý Grygárek za miliardový byznys

 
Někdejší náměstek pražského vrchního státního zastupitelství Libor Grygárek v době svého vrcholícího vlivu podle policie vedle nadržování kontroverznímu podnikateli Romanu Janouškovi také osobně lobboval ve prospěch společnosti Notes CS, ve které měl mít skrytý majetkový podíl.
29.09.2014 03:15 |

podobné články

Šéf pražských žalobců vyzval svého náměstka Grygárka k rezignaci

 
Pověřený vrchní státní zástupce Stanislav Mečl vyzval svého náměstka Libora Grygárka k rezignaci. Mečl si ověřil, že Grygárkův úsek se v celkem pěti případech zabýval aktivitami kolem vlivného pražského podnikatele Romana Janouška, se kterým měl udržovat Grygárek osobní kontakty. Podle Mečla je neúnosné, aby za těchto okolností Grygárek nadále zastával svou funkci.
05.12.2011 18:30 |

podobné články

Grygárek se odvolání ze zastupitelství bránit nebude. Končí i u Kalouska

 
Náměstek vrchního státního zástupce Libor Grygárek odmítl na žádost svého nadřízeného Stanislava Mečla rezignovat, odvolání se však bránit nebude. Skončí i jako člen rozkladové komise Finančně analytického útvaru ministerstva financí.
13.12.2011 12:40 |

podobné články

Rampula už není vrchním žalobcem. Nahradil ho Grygárek

 
Vlastimil Rampula již odešel z funkce pražského vrchního státního zástupce, řekla mluvčí státního zastupitelství Irena Válová. Podle mluvčí Nejvyššího státního zastupitelství Heleny Markusové nyní úřad dočasně povede první náměstek Libor Grygárek. Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman podle ní navrhne nového šéfa pražských žalobců v řádech týdnů.
15.06.2012 12:20 |

podobné články

Rampula s Grygárkem oficiálně rezignovali na posty státních zástupců

 
Bývalý šéf pražského vrchní státního zastupitelství (VSZ) Vlastimil Rampula a jeho náměstek Libor Grygárek v pátek rezignovali na funkce státních zástupců. Uvedl to server Respekt.cz a potvrdila to mluvčí ministerstva Petra Hrubá. Rampula v polovině června musel odejít z čela VSZ. Nejvyšší správní soud dal za pravdu exministrovi Jiřímu Pospíšilovi (ODS), který ho loni odvolal. Grygárek od té doby státní zastupitelství vede.
02.07.2012 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1832 článků) , Jiří Pospíšil (1832 článků) , Vlasta Hrubá (5 článků)